www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

2 posters

Deist oldum.

Düşenen_Mühendis
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 1
    Katkı Puanı : 5

Deist oldum.  Empty Deist oldum.

Mesaj tarafından Düşenen_Mühendis Paz Tem. 10, 2016 9:02 pm

32 yaşındayım. Muhafazakar bir aileden geliyorum. 7- 28 yaşlarına kadar sabah namazını bile kaçırmayan , kuranı 5 kez hatim etmiş, abdestsiz yatağa girmeyen akşam namazlarını cemaatle kılan, orucunu hiç bozmayan dindar biri idim. Fakat ne oldu ise 2012 yılı bende bir sorgulama arzusu oluştu. Neye inanıyorum , diye kendime sorup duruyordum. Araştırdıkça din ile ilgili kafamda şüpheler oluşmaya başladı. Araştırdıkça bilgilerim ufkum artmaya başladı. Çok okudum çok araştırdım bu kararı bugün aniden deist olayım diye vermedim. 4 yılın vermiş olduğu bir düşünmenin ve araştırmanın meyvesidir.
    l0pht
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 7
    Katkı Puanı : 22

Deist oldum.  Empty Geri: Deist oldum.

Mesaj tarafından l0pht Ptsi Ara. 05, 2016 1:15 am

Aramıza hoşgeldin.

Ben 38 yaşında, evli ve 1.5 çocuk babası bir insanım.

Düşünmeye ve sorgulamaya başlamak sadece deizm için değil, hayatın her aşamasında herkes için gerekli olan özellikler.

Pazara gittiğimizde aldığımız meyvenin bile parasını "fazla" ödememek için tartılmasını talep ediyoruz. Adam tartmadan "bu 10 kilo gelir" diyip bizden 10 kilo meyve parası talep etse, doğruluğundan şüphe ederiz ve tartmasını isteriz.

Ancak dinler söz konusu olduğunda bunu "inanan" insanların %90'ı yapmıyor. Bize "sorgulama, yoksa dinden çıkarsın!" diye dayattıkları ve "kesin" olarak doğru olarak kabul etmemizi istedikleri inanç sistemlerinin hiç birisi doğru değildir.

Sevgiler dost.

Forum Saati Cuma Mart 29, 2024 12:21 am