www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

3 posters

Bir arkadaşımın bana yönelttiği soru

faarukbulut
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 6
    Katkı Puanı : 26

Bir arkadaşımın bana yönelttiği soru Empty Bir arkadaşımın bana yönelttiği soru

Mesaj tarafından faarukbulut C.tesi Eyl. 17, 2016 4:58 am

Deist bir görüşe sahibim bir arkadaşımla tartışırken bana bizi yaratan tanrının neden umrunda değiliz gibi bir soru sordu cevabını bulamadım bu konud görüşlerinizi belirtir misiniz?
    Zeus2
    Zeus2
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 81
    Katkı Puanı : 197

Bir arkadaşımın bana yönelttiği soru Empty Geri: Bir arkadaşımın bana yönelttiği soru

Mesaj tarafından Zeus2 Paz Eyl. 18, 2016 10:20 pm

Tanrı'nın umrundamıyız değilmiyiz bilmiyorum ama mevcut dinlerin çekişkili olduğunu biliyorum. Dinlerdeki Tanrı kibirli, egoist, cinsiyet ayrımcısı, cihadçı, insanların bir birini öldürmesini istiyor. Böyle bir Tanrı'nın peşinden gidemem.

Dinler çürütüldüğüne göre elimizde iki seçenek kalıyor deizm ve ateizm.
    l0pht
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 7
    Katkı Puanı : 22

Bir arkadaşımın bana yönelttiği soru Empty Geri: Bir arkadaşımın bana yönelttiği soru

Mesaj tarafından l0pht Ptsi Ara. 05, 2016 1:25 am

Bu soruyu şöyle cevaplayayım.

Yaratıcı, ancak sistemin dışında olanların farkedebileceği mükemmellikte, müdahaleye ihtiyaç duymayan bir sistem yaratmıştır ve bu sistem kurulduğu günden bu yana eşsiz bir uyum içinde devam etmektedir.

Bizler, yaratıcı bizi UMURSADIĞI için buradayız. Umursamasaydı, zaten fiziksel veya bilinç olarak varolup, yalnızca yaşayanların anlayabileceği ve adına "hayat" denen bu deneyim yumağını deneyimliyor olamazdık.

Sevgiler,

Forum Saati Cuma Mart 29, 2024 2:37 am