www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

Deizmde Tanrı Hakkında Sorularım

Paylaş

NamelessDemon
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 1
    Katkı Puanı : 5

Deizmde Tanrı Hakkında Sorularım

Mesaj tarafından NamelessDemon Bir Ptsi Mart 05, 2018 2:08 am

Herkese merhaba, ben uzun zamandır tanrıyı aramaktayım. Tanrı benim için yarattıklarını seven ve dinleyen bir varlıktır. Tanrıyı ararken de dinlere geçişimde hep bu vasıfları aradım o dinlerin tanrılarında. Sözde her dindeki tanrı bu vasıflara uyuyordu ancak hiçbir zaman dualarıma bir cevap alamadım diyebilirim. Nadiren de olsa bazı şeyler olmuş gibiydi ancak bunu da tesadüfe bağladım. Gerçek şudur ki ben şüpheci yani agnostik bir insanım. Bu yüzden kendime tanrı tarafından bir alamet arıyorum, tanrının sevgisini hissetmek(tam anlamıyla) ve onunla dolmak, onu duyabilmek bana yetecektir. Birçok kez içime enerji olarak nitelendirebileceğim şey doldu ve daha benzeri şeyler. Ancak bunların hepsini bilimsel olarak açıklayabildiğimizden beni tatmin etmemişti. Farklı dinleri deneyerek çok büyük hata yaptığımın farkındayım. Ancak bir tanrı varsa bunları görmezden gelip, insanın bir özelliği olduğundan bana sevgisini zerre azaltmadığını da düşünüyorum. Neyse fazla uzatmadan siz deist arkadaşlarıma soruyorum. Dua eder misiniz? Dualarınıza cevap alır mısınız? Aldıysanız nasıl bir cevaptı? Duayı nasıl edersiniz? Tanrı neden bizleri yarattı? Yani evreni? Bilmek istiyorum, öğrenmek istiyorum ve en önemlisi bir yerlerde beni seven bir yaratan olduğuna inanmak istiyorum, bunlara ihtiyacım var. Lütfen cevaplarınızı saygı çerçevesinde ve aşağılayıcı olmayacak şekilde yazarsanız sevinirim sonuçta öğrenmek istiyorum ve yaptığım insani hataların farkındayım.

Forum Saati C.tesi Ekim 20, 2018 8:36 pm