www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

+32
omertaskesenn
tayfunoz05
kafir
ZirgüleliHicaz
Vendetta
mucittin
bazikortam
dimension
Khaos
Uniak
Sadisticum
melissa buse
ukedi
cafer
Akasha-Ether
Bango
captcha
legenda
bokbirikintisi
SatanicMajesty
En-deep
darulerkam
Anka
marsyas
ilayda87
Cour B
dere32
Hmmmy*
supeluta
ozgee
36 posters

geri kafali mi desem...!?!?!

cafer
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 4
    Katkı Puanı : 4

geri kafali mi desem...!?!?! - Sayfa 2 Empty Geri: geri kafali mi desem...!?!?!

Mesaj tarafından cafer C.tesi Kas. 21, 2009 1:35 am

öyle de dinsiz kesim birazcık daha iyi bir karneye sahip olsaydı,sanırım insanlar yani din e inanan insanlar gözlerini acabilirdi..kimbilir belki de biz istemiyoruzdur..
    captcha
    captcha
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 342
    Katkı Puanı : 718

Mesaj tarafından captcha C.tesi Kas. 21, 2009 1:44 am

insanlar kafalarında soru işaretleriyle birlikte ben deistim diyecekse hiç demesin lol!
    cafer
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Katkı Puanı : 4

Mesaj tarafından cafer C.tesi Kas. 21, 2009 1:47 am

hmm.soru işaretlerini bosverip müslüman olmalarını da tercih edebiliriz...hem de yobaz soru işareti oldugu halde düsünmeyi yanlıs kabul eden et yıgını mı olsunlar=)))
    Misafir
    Misafir

Mesaj tarafından Misafir Perş. Mayıs 13, 2010 9:44 pm

Cehalet her toplumda var ne yazıkki, müslümanlara laikliği dayatıpda dine karşı resmi ağızlarla savaş açarsan insanların dinini yok sayarsan, cahil bırakırsan böyle manzaralarla karşılaşırsın.

Bu ülkede din değiştirdi diye kimse dayak yemedi veya öldürülmedi bugüne kadar, eğer böyle bir vak'a yaşansaydı bunu kartel medya kesin haber yapardı, hemde şişire şişire.

Din boşluk kabul etmez, her sorunun cevabı vardır. Yter ki kolay olan yolu seçmesin insan, ve araştırsın hakikati, hemde durmadan.
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Mesaj tarafından supeluta Cuma Mayıs 14, 2010 1:03 am

emre90 demiş ki:Cehalet her toplumda var ne yazıkki, müslümanlara laikliği dayatıpda dine karşı resmi ağızlarla savaş açarsan insanların dinini yok sayarsan, cahil bırakırsan böyle manzaralarla karşılaşırsın.

Bu ülkede din değiştirdi diye kimse dayak yemedi veya öldürülmedi bugüne kadar, eğer böyle bir vak'a yaşansaydı bunu kartel medya kesin haber yapardı, hemde şişire şişire.

Din boşluk kabul etmez, her sorunun cevabı vardır. Yter ki kolay olan yolu seçmesin insan, ve araştırsın hakikati, hemde durmadan.

Doğru, dindarlara belli baskılar uygulanıyor,bu yanlış bir şey elbette ancak. .

Kendi mahallenden çıkıp dışarıyıda bir gözlemle derim. . Herşey sandığın ve hayal ettiğin gibi değil. .

"Kartel medyası" tabirini kullandığına göre iyi bir vakit gazetesi okurusun sanırım. .
    Misafir
    Misafir

Mesaj tarafından Misafir Cuma Mayıs 14, 2010 8:44 pm

Vakit gazetesi okumam, sevmediğimden dolayı değil siyasi sebeblerle okumam. Kartel medyası tabiri ise genelde kendini merkez zanneden ama taraf tuttuğunu herşeyleriyle belli eden gazeteler için söylenir. Doğrudur, genelde vakit çevresi kullanır, ama ben vakit gazetesi okumam.

Benim çevremde çok fazla gayrimüslim var, ben zan ile değil hakikat ile konuşuyorum. Gördüklerimi ve yaşadıklarımı aktarıyorum.
    ukedi
    ukedi
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 159
    Katkı Puanı : 210

Mesaj tarafından ukedi Cuma Mayıs 28, 2010 9:45 pm

bilgisizlik.
    deizm = ateizm yanılgısı
    ateist = şerefsiz herif denklemi
    sonuçta alnına yapışan bir yaftayla oradan çıkar gidersin. ve evet açıklama yapmaya ne isteğin kalmıştır ne de umursuyorsundur.
    melissa buse
    melissa buse
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 167
    Katkı Puanı : 176

Mesaj tarafından melissa buse Cuma Haz. 04, 2010 10:58 pm

şu insanları hor görüp ayrımcılık yapan at gözlüklerine mıhlanmış insanlardan nefret ediyorum
    Sadisticum
    Sadisticum
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 65
    Katkı Puanı : 73

Mesaj tarafından Sadisticum Salı Haz. 29, 2010 7:42 pm

Bende allaha kitaba sövüyom..
    Bana aa sen allahsız mı oldun diyolar?
    Yani allaha kitaba sövünce allahsız mı olmuş oluyom.
    Ona sövülünce kayboluveriyo mu?

Ne garip dimi?Smile)

Ben buna gerizekalılıkla karışmış ve zaten bundan doğmuş cehalet diyorum.

Uğrola.
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Mesaj tarafından Uniak Ptsi Tem. 19, 2010 12:16 am

Sadisticum demiş ki:Bende allaha kitaba sövüyom..

Ne garip dimi?Smile)

Uğrola.

Peki Allah'la ve kitapla sex nasıl bişey
    Khaos
    Khaos
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 37
    Katkı Puanı : 61

Mesaj tarafından Khaos Salı Eyl. 07, 2010 2:22 am

Gerçek hayatta deist olduğumu kimse bilmiyor. Şimdilik kimseyle, gerçek hayatta uğraşmaya niyetim yok
    dimension
    dimension
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 71
    Katkı Puanı : 104

Mesaj tarafından dimension Salı Eyl. 07, 2010 11:10 pm

Sadisticum demiş ki:Bende allaha kitaba sövüyom..

Ne garip dimi?Smile)

Uğrola.

Bende sövüyorum.
    En son dün sövdüm birinin All..... ına
    Olay şu.

Kişinin Annesi Hac'da ölmüş.Yani Cennet'lik. Hac'da ölen: Cenene'ti Ebediye Mezerlığına Mekke^de gömülüyor vs.
    Ve u Hac'da ölen kişi. Sövdüğüm kişiye Canlı görünmüş. Beyaz giyisiler ve Nurlu yüzüyle vs. ve kendisiyle konuşmuş. Kendisi anlatı bir kaç kere.
    Anlatan kadın. Yaşıda baya ileri.

Ama namaz yok, oruç yok, açıkta geziniyor.
    Dedim 'Ay senin:anla işte bilmem neyini bilmem ne yapayım.
    Hem müslümanım diyor heme Hac'da ölen Annesi kendine görünmüş konuşmuş.
    Ama kendisinin dinle alakası yok. Ben Müslümanım diyor.
    Tabi Al.... din... küfürü yedi benden. Tabi dolayısıyla kendiside.
    E' dedim senin Allahın zaten yok. Olsa bu kadar başından geçen olaydan sonra Müslüman olarak ibadetlerini yaparsın. Değilmi???

Aslında Deist bu kişi. Ama kabül etmek istemiyor yani. Elinde İnternet var dedim sen git araştır nesin bul.

Saygılar.
    bazikortam
    bazikortam
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 142
    Katkı Puanı : 298

Mesaj tarafından bazikortam Çarş. Eyl. 08, 2010 6:05 am

sen kutsal kitaplara inanmıyorsan Tanrıyada inanmıyorsundur yaa kutsal kitaplara tapacaksın yada dinsiz=ataist aynı kefeye koyup seni inançının dışında şeylerle yargılıyorlar.. bunu müslüman birine anlatman çok zor.. seni dinler ama yine kendi bildiği doğrultusunda yargılanırsın... tabi Demokratik bir ülkede bu ne kadar doğruysa artık...
    mucittin
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 16
    Katkı Puanı : 20

Mesaj tarafından mucittin C.tesi Kas. 20, 2010 1:05 am

millet tüm sayfaları okumadım bu konuda buda bu forumda ilk mesajım özgürlükçü ortamınız hoşuma gitti zira ben müslümanım ama aynı sorunlardan bende rahatsızım bırak adam neye inanıyosa yaşasın ben hakim miyim yargılicam ama şu hoşuma gitmedi forumunuzda ilhan arsel turan dursun bölümleri var siz ne dersiniz bilmem benim bu adamlar hakkında baya bilgim var bu adamlar dine alttan alttan küfür ediyor bence barındırılmamalı neyse kolay gelsin
    Vendetta
    Vendetta
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 166
    Katkı Puanı : 224

Mesaj tarafından Vendetta Paz Kas. 21, 2010 11:06 pm

|İlhan Arsel&Turan Dursun| Forever...
    mucittin
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 16
    Katkı Puanı : 20

Mesaj tarafından mucittin Çarş. Kas. 24, 2010 12:34 am

insan bi hoşgeldin der löVery Happy
    Vendetta
    Vendetta
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 166
    Katkı Puanı : 224

Mesaj tarafından Vendetta Cuma Kas. 26, 2010 12:11 am

ilginç bir şiven var mucittin.bunun 16 yaşında olmanla bi alakası yoktur umarım...
    dimension
    dimension
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 71
    Katkı Puanı : 104

Mesaj tarafından dimension C.tesi Haz. 25, 2011 4:14 pm

ozgee demiş ki:acikca soylemek gerekirse insanlara deist oldugumu soylemek istemiyorum artik. bu kadar onyargi olmaz. kime deistim desem aaaaa yani ateistsin diyorlar.acikliyorum deistin ne demek oldugunu yine basa donup ee yani ateistsin diyorlar.
    ben kendi inancimla basbasayim artik insanlara bisi aciklamiyorum bile...!

Sevgili "ozgee"

Hürdüsünebilen insan sayisi Ülkemizde yok denecek kadar az.
    Ben Msülümanim deyipte Kuran"i,Hadisleri kendi dilinde okuyupta arastiran kimse yok denecek kadar az.
    Bu tüm Dinlerin dindar kesimleri icin gecerli.
    Kuran"i Arapca okur. Incili,Tevrati baska dinlerin Kitaplarini okumak haram günah der. Okumadan nasil anliyacaksin. Imamlar cikar icabi iyi göstericekler herhalde dinlerini.
    Ve de hic bir seyden haberdar olmadan. Dinini savunur.
    Böyle bir ortamda tabiki kendilerinden aydin arastirmaci hürdüsünen kisilikleri: Kafir inancsiz asagilik görürler.
    Bunlara alismaliyiz.
    Insanlara demeliyiz ki. Sen bu Dinini arastiridinmi. Hic >merak edipte su Kuran"i hic degilse 1 "kere türkce okudunmu??
    Göreceksiniz ki yanit hayir olucak.

Okuyanlarda zaten hep Ilahiyatcilar veya Cami Imamlari.
    Bunlarin da aslinda tümü deist.
    Ama gecim kaynaklari din oldugundan beli etmiyorlar. Nekadar kisiyi kandirabilirseler. O kadar madi manevi cikarlari var.

Saygilar.
    ZirgüleliHicaz
    ZirgüleliHicaz
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 15
    Katkı Puanı : 39

Mesaj tarafından ZirgüleliHicaz Salı Mayıs 29, 2012 1:11 am

İnsanların islam dinini olduğu gibi kabul etmesinden rahatsızlık duyuyorum. Sorgulamadan kabul ediyorlar . Bir şeyler eksik dinde saçmalıklarla dolu. Doğruyu yanlışı nasıl göremiyorlar anlamıyorum.
    Bir şey dendiğinde tepkileri büyük oluyor, hep aynı laflar hep aynı sözler sadece inandırma çabaları !
    kafir
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 9
    Katkı Puanı : 15

Mesaj tarafından kafir Çarş. Mayıs 30, 2012 12:09 am

o herkesin en büyük sıkıntısı çünkü tahammülsüz bi toplumuz yapımızda var bu..kutuplaşma çok var..her yeni girdiğim ortamda deist oldugumu söylemem aradan baya zaman geçmesi lazım samimi olduklarıma söylerim ve söylediğimde en çok hosuma giden de insanların afallama durumu..senin gibi biri nasıl deist olur diyolar..aslında biraz araştırsalar gözlerini açsalar deistlerin agnostiklerin ateistlerin çok daha zararsız ve hoşgörülü insanlar olduklarını görcekler..iyilik yapmak için ayete buyruğa ihtiyaç olmadıgını ögrencekler
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Mesaj tarafından supeluta Çarş. Mayıs 30, 2012 12:30 am

Toplumumuzda kutuplaşmalar gün geçtikçe artıyor, insanlarımızın büyük çoğunluğu cahil, okumuyorlar, kendileri gibi olmayanı kolay ötekileştiriyorlar, kendi çevremizde bile kabullenilmek zaman alıyorsa toplum genelinde ki hoşgörü seviyesini varın siz düşünün.
    tayfunoz05
    tayfunoz05
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 2
    Katkı Puanı : 6

Mesaj tarafından tayfunoz05 Perş. Ekim 25, 2012 12:19 am

Okumadıkları birşey hakkında nasıl yorum yapabiliyorlar anlamıyorum Smile Müslüman mısın diyorum "elhamdülillah" diyorlar,kurandan bir sure söylüyorum karşı çıkıyorlar.Hani müslümandın? Very Happy Mensup olduğun dinin şartlarını inkar ettikten sonra ne anlamı kalıyor o dinin?
    ZirgüleliHicaz
    ZirgüleliHicaz
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 15
    Katkı Puanı : 39

Mesaj tarafından ZirgüleliHicaz Perş. Ekim 25, 2012 2:07 pm

tayfunoz05 demiş ki:Okumadıkları birşey hakkında nasıl yorum yapabiliyorlar anlamıyorum Smile Müslüman mısın diyorum "elhamdülillah" diyorlar,kurandan bir sure söylüyorum karşı çıkıyorlar.Hani müslümandın? Very Happy Mensup olduğun dinin şartlarını inkar ettikten sonra ne anlamı kalıyor o dinin?

Evet haklısın öyle oluyor ama müslümanların çoğu aslında o ayetin yanlış yorumlandıgını doğrusunun böyle olmadıgını açıklaya açıklaya bitiremezler..
    rockyucel
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Katkı Puanı : 10

Mesaj tarafından rockyucel Salı Kas. 13, 2012 3:42 am

ekim ayının başında deist oldum ulaşlıtığım rahatlık bana yetiyor geçen facede arkadaşla aramızdaki konuşma:

o-kanka sayfayı beğenirmisin (link var sayfanın ismi zafer islamın olacak)
    ben-kanka beğenemem
    o-nie la
    ben- müslüman değilim
    0-siktrgt Very Happy

ben cevap verme gereği duymuyorum onu inandırmak zorunda değilimde zaten. dinin ne diye soran olmuyor zaten bazen fettullahcılardan çıkıyor böyle arkadaşlar
    omertaskesenn
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 24
    Katkı Puanı : 79

Mesaj tarafından omertaskesenn Çarş. Kas. 14, 2012 10:47 pm

Bizim din kültürü hocamız bile bana ateist diyip duruyor.Sad

Similar topics

-

Forum Saati Perş. Mart 28, 2024 5:58 pm