www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

3 posters

Deist oldunu anlatmak.

sun_sabre
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 2
    Katkı Puanı : 8

Deist oldunu anlatmak. Empty Deist oldunu anlatmak.

Mesaj tarafından sun_sabre Cuma Eyl. 28, 2012 11:25 pm

Öncelikla merhabalar.Ben 15 yaşındayım. Bazılarınıza göre küçük gelebilirim.Ama emin olun ergenlik arkadaşlar arasında demek için deist değilim. Ama dinler bana her yönden çelişkili geliyor bir kaç yıldır hep bunları sorguluyorum.Tanrıya inanıyorum bu dünya kendine kendine olamaz diye düşünüyorum. Ama dinler hep çelişkili geldi bana.Zaten okuldaki bi öğretmenimlede bu konuyla ilgili biraz sohbet etmiştim.Sohbetin sonunda daha fazla konuşmak istemiyorum benimde aklımı karıştırdın bile demişti Very Happy Soran herkese söylebiliyorum bence bunda birşey yok. Tabiki bazıları farklı karşılıyor ve artık konuştuğum kişiler arkadaşlarım değil bunlar önemlide değil.Ben sadece anneme anlatmakta sıkıntı çekiyorum. Annem kapalı değil ailemdeki kimse teyzem vs. kimse dinci değil ama anlatamıyorum bi türlü onunlada din hakkında sohbet ediyorum rahat bi şekilde ama bi onu diyemiyorum ona nasıl söylebilirim?

Not:Yaşın küçük diyenlere(belkide kimse demez ) emin olun çok düşündüm ama bence ben en çok böyle rahat oluyorum diyer türlü her bir çelişki hep.
    bilge adam
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 3
    Katkı Puanı : 11

Deist oldunu anlatmak. Empty Geri: Deist oldunu anlatmak.

Mesaj tarafından bilge adam C.tesi Eyl. 29, 2012 2:29 am

sevgili küçük kardeşim şu an ki yaş durumunda bir çok kişi senın gibi düşünmüştür ve düşünmektedir kimisi yuzeysel bakar olaya kimisi derinleme.
    Şu an ki yaş durumun göz önüne alındığında ailene,akraba cevrene ve arkadaslarına deistin ne oldugunu acıklamaya calışsan bile anlayacaklarını sanmam ilk önce önemsemzler iş ciddiye bindiğinde baskı yontemine geçerler.
    Bence bu forumdan ve diğer kaynaklardan deizmin ne olduğunu araştır sana sorulacak sorulara karşı kendini bilgilendir.ve en önemlisi düşüncenın doğruluğunu ispatlamak için hal hareket ve tavırların belli bir düzgünlük üslübunda olmalı ,çünki toplum saygı duydugu kişiye daha cok itibar eder fikirlerini kabullenir.Fikrini açıklamakta acele etme ilk önce iç dünyanı ve düşüncelerini olgunlaştır nasıl olsa gerisi kendiliğinden gelecektir.
    bilge adam
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 3
    Katkı Puanı : 11

Mesaj tarafından bilge adam C.tesi Eyl. 29, 2012 2:48 am

diğer bir konuda teist misin deistmisin?bunu kendine sorup cevaplamalısın
    sun_sabre
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 2
    Katkı Puanı : 8

Mesaj tarafından sun_sabre C.tesi Eyl. 29, 2012 3:22 am

bilge adam demiş ki:diğer bir konuda teist misin deistmisin?bunu kendine sorup cevaplamalısın

Evet forumdan kendimi dahada bilgilendirmeye çalışıyorum.Ama en azından biri sorunca açıklamamı yapabiliyorum.Ve bazılarının bile kafalarını karıştırdığıma eminim.Ailemin benim bu fikrimi şuanda aslında önemsemiyceğini düşünmüyorum.Çünkü gerek zaten annemle falan sohbetlerimizde biraz anlatıyorum diyebilirim. Birde Teist bildiğim kadarıyla tanrıya inanıp onun din gönderdiğine ve peygamberlere inanmak falan değilmi? Ben öyle biliyorum ve zaten bana dinlerin çelişkiye düşüren kısmı peygamberler yani asıl onlara inanmıyorum diyebilirim.Ve artık yavaş yavaş annemede anlatıcam çünkü bu benim inandığım birşey saygı göstermesini bekliyorum ve kendimi en rahat böyle hissediyorum.
    karbon
    karbon
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 24
    Katkı Puanı : 63

Mesaj tarafından karbon C.tesi Eyl. 29, 2012 3:32 am

Çok şanslı ve çok zekisin. Yeni nesil bizden daha ileride.

Forum Saati Cuma Mart 29, 2024 8:39 am