www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

3 posters

Düşünüyorum öyleyse deistim =)

lepidopter
    lepidopter
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 2
    Katkı Puanı : 8

Düşünüyorum öyleyse deistim =) Empty Düşünüyorum öyleyse deistim =)

Mesaj tarafından lepidopter Cuma Şub. 01, 2013 11:37 am

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım bir şeyler yazmak istedim belki de beni anlayabilcek insanların olduğu bir ortamda yargılanmadan yadırganmadan içimi dökmek istedim bilmiyorum..küçücük bi şehirde doğdum dindar bi ailenin çocuğuyum namaz kıldım oruç tuttum kuranı okumayı öğrendim ama o yaşlarda bile arapça dua etmek kuranı okumak bana kör bi insana dilsiz alfabesiyle konuşmak gibi geldi sordum sorguladım ve sonra sustum..Din hani dogmatiktir sorgulanamaz derler ya ee ozaman Allah bu aklı nie verdi diye sormazlar mı adama??Ben yıllarca kendime sorup durdum işte evet bi allah var biliyorum bu evren tesadüfler üzerine kurulmadı ya..Ama şu din denen olgu yok mu hepsi birbirinin aynı özünde insanın iyi olması yok mu zaten ama insan iyi olmak için neden bi aracıya ihtiyaç duyar ki anlamam..Kuranı kerimin çok sonraları türkçesini de okudum bir ayette dio ki ben sana şah damarından yakınım..o zaman bu dalevere neyin nesi die hiç mi sorgulamıo bu insanlar anlayabilmiş değilim.İnsan nüfusu arttı toplumlar oluştu ve bu toplumlara bir düzen gerekti bunun adını din koydular çünkü yanlış yapacak olan bi insanı aa cehenneme gidersin dinden çıkarsın diye korkutmak kolay geldi sonra olaylar büyüdü ve bu hali aldı cehennem korkusu insan iradesinin kırbacı oldu..Ben büyük bi şehirde iyi bi üniversitede okudum 4 yıl sonunda mühendis oldum çok araştırdım çok okudum kendimi keşfettim evreni anlamaya çalıştım düzeni sorguladım akla yatkın her şey benim ilham kaynağım oldu ve sonunda kendimi genç bi deist olarak buldum..Ben inandığım şeyle mutluyum yalandan müslümancılık oynamıyorum ve eminimki gizli deistler bu ülkede müslümanlardan daha çok kendiyle yüzleşmiş cesur, düşünen beyinlerin arasında olmaktan mutluyum =)
    şimdiden hoşbulduk arkadaşlar hoşçakalın =)
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Düşünüyorum öyleyse deistim =) Empty Geri: Düşünüyorum öyleyse deistim =)

Mesaj tarafından supeluta C.tesi Şub. 02, 2013 4:05 am

Tebrik ederim zor yolculuğunuzu başarıyla tamamladığınız için meslektaşım Smile aramıza hoşgeldiniz.
    değilist
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 5
    Katkı Puanı : 15

Düşünüyorum öyleyse deistim =) Empty Geri: Düşünüyorum öyleyse deistim =)

Mesaj tarafından değilist Cuma Nis. 10, 2015 9:22 pm

Bir tanrının gönderdiği dinde dogmalar olamaz.Olmamalıdır.Aksi halde o tanrıdan gelmemiş demektir.Dogmaları yaratanlar insanlardır.Bu böyle olacak ve bunları koşulsuz şartsız kabul edeceksiniz diyen düşünemeyen insanların kafalarındaki kurgulardır dogma.Kuran asla dogma kabul etmez, onlarca sayfa ayette 'düşünmez misiniz, akıl etmez misiniz' der.Hatta toplumlara 'size ne oluyor da neredeyse hiçbir şeyi anlamıyorsunuz der. Kendi akıllarını değilde, öncekilerden başkalarının akıllarını kabul eden insanlara ise ya onlar hiçbir şeye akıllarını erdiremiyorlarsa, yine de onlara inanacak mısınız? der.Aslında bu konuda ki en çarpıcı ayet furkan 73. ayettir.Allah 'benim ayetlerimi bile anlamadan dinlemeden kabul etmeyin' der. (Rablerinin ayetleri kendilerine hatırlatıldığında, kör ve sağırlar gibi onlar üzerine kapanmazlar.)

Forum Saati Cuma Mart 29, 2024 3:22 pm