www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

4 posters

5 dakikada neden islam doğru dindir ?

alperkara
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 4
    Katkı Puanı : 12

5 dakikada neden islam doğru dindir ? Empty 5 dakikada neden islam doğru dindir ?

Mesaj tarafından alperkara Perş. Eyl. 26, 2013 9:15 pm

kuyrukluyıldız
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 20
    Katkı Puanı : 52

5 dakikada neden islam doğru dindir ? Empty Geri: 5 dakikada neden islam doğru dindir ?

Mesaj tarafından kuyrukluyıldız Cuma Eyl. 27, 2013 12:54 am

Kuran Muhammedin bilinçaltısı ise,bilinçaltında ilginç benzeşmeler olması normaldir.
    Sorun Kuranın Allahtan olup olmadığı değildir.
    Sorun müslümanın,müslüman olmıyanlara hoşgörü ve sevgi duymasını sağlayabilmektedir.
    amitolane
    amitolane
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 17
    Katkı Puanı : 31

5 dakikada neden islam doğru dindir ? Empty Geri: 5 dakikada neden islam doğru dindir ?

Mesaj tarafından amitolane Cuma Eyl. 27, 2013 1:45 am

MHP'nın 40.yılını her şeyden çıkarabilen bir milletiz biz artık.
    Tıpkı babanın sen ateist-deist-agnostik videolar izlerken dediği gibi:aklını karıştırma böyle şeylerle alper. Smile
    alperkara
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 4
    Katkı Puanı : 12

Mesaj tarafından alperkara Cuma Eyl. 27, 2013 3:36 am

Şüphe ettim arkadaşlar gerçekten Smile Yani bu kadarı tesadüf olamaz heralde. Bir de Nuhun Gemisi için bulunmuş diyorlar bunun hakkında ne düşünüyorsunuz ?
    kuyrukluyıldız
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 20
    Katkı Puanı : 52

Mesaj tarafından kuyrukluyıldız Cuma Eyl. 27, 2013 11:42 pm

Arapçada bir çok kelimenin birçok anlamı var.Bunlar kelimeleri eğip-büküp işlerine geldiği gibi kullanıyor,sonrada bu bir mucize diyorlar.
    Sağlam kafayla bakmıyorlar.Birşey bulalım ümidiyle bakıyorlar.Ve istediklerini,aradıklarını buluyorlar,sonrada kendilerini islama teslim ediyorlar.
    Adamın yüzüne baksan cevabını alırsın.Karamış,sertleşmiş bir yüz.
    Halbuki esnek,tatlı,aydın yüzle karşılaştırsak,beyninin hiçde özgür olmadığını anlarız.
    Zaten tanrı,tanrı inancını bize vermiyor,biz çocuklara öğretiyoruz.
    Ne kadar doğru öğrettiğimizde meçhul.
    Tanrı,herkesin kendi başına arayıp-bulabileceği iken,bir aracı kişiye yada kitaba bakmaya gerek yok.
    cancan33
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 3
    Katkı Puanı : 7

Mesaj tarafından cancan33 Perş. Ekim 17, 2013 10:09 pm

aylardır araştırıyorum.İnterntten diger kaynaklardan kafamdaki sorulara cevap arıyorum.Kuran-ı Kerimde olan bazı ayetleri okudugumda şu an ki yaşam tarzımız düşüncemizle zıt bir anlayış görüyorum ve kafamdaki sorular gittikçe karışıyor.

Nisa Suresi 34. ayetin türkçe meaili sadece 1 örnek benim için

Türkçe Meali : Allah'ın insanlardan bir kısmını diğerlerine üstün kılması sebebiyle ve mallarından harcama yaptıkları için erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudur. Onun için sâliha kadınlar itaatkârdır. Allah'ın kendilerini korumasına karşılık gizliyi (kimse görmese de namuslarını) koruyucudurlar. Baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve (bunlarla yola gelmezlerse) dövün. Eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür.

Kaynak : Diyanet Vakfı

Dövün kelimesi bazı tesfirlerde yumşatılarak hafiçe,omzundan sallayarak vb ibarelerle yumşatılmıştır.

ben eşimi hata yaparsa döverek terbiye edemem (döverek terbiye hiçbir canlıya yakışmaz) Kanun vardır nizam vardır açarım boşanma davasını boşanırım kendisi hatası ile kalır diye düşünüyorum

Bu sadece benim kafamdaki yüzlerece soruna soruya bir örnektir.Buna benzer şu an ki çagımıza yaşam tarzımıza uyduramadıgım birçok ayet mevcuttur şahsi fikrime göre

Forum Saati Cuma Nis. 19, 2024 10:12 pm