www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

  Ezan

  Paylaş

  Deu2103
  Yeni Üye
  Yeni Üye

  Erkek Mesaj Sayısı : 4
  Yaş : 48
  Katkı Puanı : 11
  Reputation : 1
  Kayıt tarihi : 26/05/14

  Ezan

  Mesaj tarafından Deu2103 Bir Salı Haz. 10, 2014 7:12 pm

  Ben İslama saygılıyım ancak insanlar tarafından konulmuş bazı saçmalıklarına karşıyım. TC İslam ülkesi mi? Neden bu ülkede 5 vakit insanları rahatsız etme hakkı kendilerinde bulunur. 110 desibel sesin sağlık için zararlı olduğu da bir gerçek. Üstelik zamnımızda her türlü iletişim aracı mevcut. İnternet Radyo TV Mobil telefon hepsini ezanın yerine kullanabilirler. O devirde belki doğruydu ama aradan asırlar geçmiş teknoloji yokmuş gibi davranamayız. Ömrümüz yetecek mi bu saçmalığın tarihe gömüldüğünü çok merak ediyorum. Biraz zor çünkü kıyamete kadar ezan susmayacak diyorlar.
  avatar
  empatisendromlu
  Yeni Üye
  Yeni Üye

  Kadın Mesaj Sayısı : 10
  Yaş : 28
  Katkı Puanı : 34
  Reputation : 2
  Kayıt tarihi : 02/06/14

  Geri: Ezan

  Mesaj tarafından empatisendromlu Bir Perş. Haz. 12, 2014 12:03 am

  Deu2103 demiş ki:Ben İslama saygılıyım ancak insanlar tarafından konulmuş bazı saçmalıklarına karşıyım. TC İslam ülkesi mi? Neden bu ülkede 5 vakit insanları rahatsız etme hakkı kendilerinde bulunur. 110 desibel sesin sağlık için zararlı olduğu da bir gerçek. Üstelik zamnımızda her türlü iletişim aracı mevcut. İnternet Radyo TV Mobil telefon hepsini ezanın  yerine kullanabilirler. O devirde belki doğruydu ama aradan asırlar geçmiş teknoloji yokmuş gibi davranamayız. Ömrümüz yetecek mi bu saçmalığın tarihe gömüldüğünü çok merak ediyorum. Biraz zor çünkü kıyamete kadar ezan susmayacak diyorlar.

  Tabi bir kıyamet varsa;) sorgulamaya kapalı bir din olduğu için böyle saçmalıklar oluşuyor. Kimse düşünmüyo, düşünenlerde dinden atılma korkusuyla KRAL ÇIPLAK diyemiyo.ezan okunduğunda müzik sesini kısmak,kalkıp düzgün şekilde oturmak.neden diye soruyosun,ezana dolayısıyla tanrıya(allaha) saygısızlık deniyo.kardeşim altı üstü "namaz vaktin geldi haberin olsun kalk kıl namazını" deniyo,kime neden saygısızlık olsun.bunu diyincede kafir oluyosunuz tabi. Sırf ezan konusu değil bunu gibi bir sürü takıntı var.kuranı arapça okumak,namazda arapça dua etmek, imam nikahı, çok eşlilik, kadına değer vermeme...

  Deu2103
  Yeni Üye
  Yeni Üye

  Erkek Mesaj Sayısı : 4
  Yaş : 48
  Katkı Puanı : 11
  Reputation : 1
  Kayıt tarihi : 26/05/14

  Geri: Ezan

  Mesaj tarafından Deu2103 Bir Perş. Haz. 12, 2014 10:58 pm

  Ben İslamiyete bir de onların bakış açısıyla bakmak istedim.Madem ki İslam akıl dini iletişim araçları neden kullanılmıyor. Ama herşeye bir kılıf buluyorlar asla kabul edilmez. Kıyamete kadar kafamız şişecek. Beyinlere zincir vurulmuş.
  Ne zaman ezan okunsa midem bulanıyor ve içim nefretle doluyor. En çok zoruma giden bu pisliğe ben de katkıda bulunuyorum. Diyanete 5,5 milyar TL vergilerimizden harcanıyor.  Twisted Evil 


  Phoenix
  Yeni Üye
  Yeni Üye

  Erkek Mesaj Sayısı : 7
  Yaş : 45
  Katkı Puanı : 11
  Reputation : 0
  Kayıt tarihi : 22/08/14

  Geri: Ezan

  Mesaj tarafından Phoenix Bir Cuma Eyl. 05, 2014 3:48 am

  Sabah ezanında bile ses azaltma nezaketini göstermiyorlarsa, demekki islamda, insana saygının yeri yoktur.
  avatar
  Uniak
  Tam Üye
  Tam Üye

  Erkek Mesaj Sayısı : 558
  Yaş : 40
  Nerden : Dünya'dan
  Katkı Puanı : 727
  Reputation : 17
  Kayıt tarihi : 26/04/10

  Geri: Ezan

  Mesaj tarafından Uniak Bir C.tesi Eyl. 06, 2014 7:15 pm

  Ezana da saygı gösterelim. Bırakın okusunlar. Haklarıdır. Takıntı yapacak o kadar çok ibadet varken taka taka ezana mı takıyoruz.

  islamiyet
  Katılımcı Üye
  Katılımcı Üye

  Erkek Mesaj Sayısı : 47
  Yaş : 20
  Katkı Puanı : 137
  Reputation : 0
  Kayıt tarihi : 26/12/14

  Geri: Ezan

  Mesaj tarafından islamiyet Bir Cuma Ara. 26, 2014 4:12 am

  Şöyle bir hesap yapalım. Bu ülkenin çoğunluğunun müslüman olduğunda bir şüphemiz yoktur herhalde. Teknoloji ne kadar ilerlemiş olursa olsun, her insan teknolojiyi anlayacak diye bir şart yoktur ki hala okuma yazma bilmeyen nenelermiz vardır. Teknoloji her an düzgün çalışacak diye bir şeyde yoktur. Atıyorum ezan okuyan aletini kurar kişi ama aletin pili biter, arzalanır... Bu yüzden herkesin aynı zamanda ve en az yanlışlık ihtimaliyle ezanın duyulması için camiden ve her evden duyulabilecek ses yüksekliğinde okunması mantıken en uygunudur. O kadar da üstüne düşünülecek zor bir soru değil herkes düşünüp cevabını bulabilir bu sorunun diye düşünüyorum. (kaldı ki buraya üye olan insanlar düşünen insanlardır.)
  avatar
  gizem
  Katılımcı Üye
  Katılımcı Üye

  Kadın Mesaj Sayısı : 47
  Yaş : 18
  Katkı Puanı : 90
  Reputation : 9
  Kayıt tarihi : 23/10/15

  Geri: Ezan

  Mesaj tarafından gizem Bir C.tesi Ekim 31, 2015 12:46 am

  Sanki duymak zorundayız.İnanmadığım bir dinin çağrısını günde 5 defa duymak zorunda kalmak dayanılır şey değil.Gerçi Hristiyan ülkelerde de çan var.Zaten din insanlara hiçbir zaman değer vermedi ki.Ezan konusunda mı verecek? Evil or Very Mad

   Forum Saati C.tesi Mayıs 26, 2018 1:08 pm