www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

3 posters

Kararsiz kaldim Yardim!

Deistiz_Elhamdurullah
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 4
    Katkı Puanı : 16

Kararsiz kaldim Yardim! Empty Kararsiz kaldim Yardim!

Mesaj tarafından Deistiz_Elhamdurullah Salı Kas. 10, 2015 3:24 am

Bi musluman ile youtube yorum kismindankonusuyodum. Neyse saatlerce yazistik. Kanit isteyip durdum. 5 saat sonra anca kanit verdi. Ama saglam verdi. Kararsiz kaldim. İslamin cok sacma bir din oldugunu biliyorum. Ama bu ayetleri de red edemiyorum. Bi baksaniz.
    (İslama gel diyen muslim yorumlarini cevaplamiyacagim)

-Nahl suresi arapcada ari anlamina geliyormus. Ve arinin (erkek) kromozom sayisi 16, ayetinde 16

-Dediler ki: “Biz kemikler haline geldikten, toprak olup ufalandıktan sonra mı, gerçekten biz mi yeni bir yaratılışla diriltileceğiz?” De ki: “İster taş olun, ister demir. Ya da göğüslerinizde büyümekte olan (veya büyüttüğünüz) bir yaratık (olun).” “Bizi kim (hayata) geri çevirebilir” diyecekler. De ki: “Sizi ilk defa yaratan.”… (İsra Suresi, 49-51)

-Kuran’da “gün (yevm)” kelimesi 365 defa geçmektedir. Bildiğiniz gibi Dünya’nın Güneş etrafında dönüşü 365 gün sürer. Dünya, Güneş’in etrafında dönerken kendi etrafında da tam 365 defa döner.

-Tarihteki ilk uzay aracı “Sputnik 1” isimli uydu, 1957 yılında uzaya fırlatılmıştır. Şaşırtıcı bir biçimde Kuran’da 19. Surenin 57. ayetinde (Meryem Suresi, 57) yukarı çıkarmaktan ve yükseltmekten bahsedilmektedir.
    Biz onu yüce bir mekana yükseltmiştik. (Meryem Suresi, 57)
    Deistiz_Elhamdurullah
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 4
    Katkı Puanı : 16

Kararsiz kaldim Yardim! Empty Geri: Kararsiz kaldim Yardim!

Mesaj tarafından Deistiz_Elhamdurullah Salı Kas. 10, 2015 5:19 pm

Gerek kalmadi. Baska bir ateist forumunda cevaplarimi alfim. Smile
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Mesaj tarafından Uniak Perş. Kas. 12, 2015 11:29 am

Aramıza hoşgeldin. Bu ayetler için açıklamaya ne gerek var. Mucize neresinde anlamadım.
    Tuyonist
    Tuyonist
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 26
    Katkı Puanı : 59

Mesaj tarafından Tuyonist C.tesi Ara. 12, 2015 4:20 pm

İnsan oğlu var oluşundan beri evreni ve kendini yani anatomisini gözlemlemektedir. Özellikle Astronomik konular Sümerlilerden beridir yaygın olarak biliniyordu. Bugün kullandığımız takvimlerin temelini atmışlardır. Keza anatomi de böyle olsa gerek. Bu bilgileri bir kitaba yazmak çok zor olmasa gerek. Ayrıca peygamberden yıllar sonra kitaplaşmasıda bunların bilinçli olduğunu göstermez mi? Örnek verdiğin ayetler belli ki kitabın son kısmındaki ayetler. bence sonradan eklenmiş ve en başta yapılan hata yapılmamış ve başlarına ''deki'' konmuştur.

Tuyonist

Forum Saati Cuma Mart 29, 2024 2:27 pm