www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

  İslam Bataklığı

  Paylaş
  avatar
  Zeus2
  Katılımcı Üye
  Katılımcı Üye

  Erkek Mesaj Sayısı : 81
  Yaş : 34
  Katkı Puanı : 197
  Reputation : 8
  Kayıt tarihi : 07/10/15

  İslam Bataklığı

  Mesaj tarafından Zeus2 Bir Cuma Ara. 18, 2015 12:17 am

  Bu bataklığı sürüklenen insanların işi çok zordur. Çoğu insan bu bataklıktan kurtulamaz.
  İslamın yer aldığı hiçbir ülkede huzur ve barışın olmaması sebebi bu bataklıktır.
  İslam cehaletten beslenir. Terörizm bataklıkta üreyen sinek gibidir. Terörizmden kurtulmak için İslam bataklığının kurtulmak gerekir.

  Kuran ayetlerinin yarattığı en sakıncalı sonuç, insan beyninin körlenmesi, düşünme gücünün yitirilmesi ve bu nedenle kişinin fikren gelişemez, akılcı yönde iş göremez durumlara sürüklenmesi şeklinde kendisini belli eder.

  DÜSÜNMEYECEKSIN - SORMAYACAKSIN
  MAİDE-101 - Diyanet Vakfi: Ey iman edenler! Açıklanırsa hoşunuza gitmeyecek olan şeyleri sormayın. Eğer Kur'an indirilirken onları sorarsanız size açıklanır. (Açıklanmadığına göre) Allah onları affetmiştir. (Siz sorup da başınıza iş çıkarmayın). Allah çok bağışlayıcıdır, aceleci değildir.
  KEHF-70 - Diyanet Vakfi: (O kul:) Eğer bana tâbi olursan, sana o konuda bilgi verinceye kadar hiçbir şey hakkında bana soru sorma! dedi.
  ASLA SÜPHE ETMEYECEKSIN
  Bakara suresi -147 -O hak, Rabbindendir. Artık şüpheye düşenlerden olma sakın!
  Ali imran suresi -60 -Bu hak (gerçek) senin rabbindendir, o halde şüphecilerden olma.
  HER SÖYLENENE INANACAKSIN
  A'RAF Suresi 158 - Diyanet İşleri (eski): De ki: 'Ey insanlar! Doğrusu ben, göklerin ve yerin hükümranı, O'ndan başka tanrı bulunmayan, dirilten ve öldüren Allah'ın, hepiniz için gönderdiği peygamberiyim. Allah'a ve okuyup yazması olmayan, haber getiren peygamberine -ki o da Allah'a ve sözlerine inanmıştır- inanın; ona uyun ki doğru yolu bulasınız.'
  ITAAT EDECEKSIN
  NİSA Suresi 59 - Diyanet Vakfi: Ey iman edenler! Allah'a itaat edin. Peygamber'e ve sizden olan ülülemre (idarecilere) de itaat edin.
  HERSEYIN ALIN YAZIN OLDUGUNA INANACAKSIN
  İSRA Suresi 13 - Diyanet Vakfi: Her insanın amelini (veya kaderini) boynuna bağladık. İnsan için kıyamet gününde, açılmış olarak önüne konacak bir kitap çıkarırız.
  HERSEYIN ALLAH TAN GELDIGINE INANACAKSIN
  “İyilik de kötülük de hepsi Allah’tandır.” (Nisa,78)
  AC KALSANDA SÜKREDECEK INSYAN ETMEYECEKSIN
  BAKARA-152 için Öyle ise Beni zikredin ki Ben de sizi zikredeyim. Ve Bana şükredin ve Beni inkâr etmeyin.
  İSRA-30.Şüphesiz Rabbin, dilediğine rızkı bol bol verir ve kısar.Çünkü O, gerçekten kullarından haberdardır ve onları görmektedir.
  NE YASARSAN YASA SABREDECEKSIN
  BAKARA-153: Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak Allah’tan yardım dileyin.
  "Allah'a karşı vazifelerinize gücünüz yettiği kadar dikkat edin. Dinleyin, itaat edin, kendi iyiliğinize olarak (mallarınızı Allah uğrunda) harcayın" (Teğâbün, 64/16)

  SAVAŞIN

  Bakara Suresi 216 Ayet - Savaş size farz kılındı, gerçi o size hoş gelmez. Olabilir ki siz, bir şeyden hoşlanmazsınız; oysa ki o sizin için bir hayırdır. Yine olabilir ki, siz bir şeyi seversiniz, oysaki o sizin için bir kötülüktür. Allah bilir, siz bilmezsiniz.
  Âl-i İmrân Suresi 13 Ayet - Hiç şüphesiz karşı karşıya gelen iki toplulukta size bir âyet, bir işaret ve ibret vardır. Onlardan biri Allah yolunda savaşıyordu, öbürü de kâfirdi ve karşılarındakini göz kararıyla kendilerinin iki katı görüyorlardı. Allah da gönderdiği yardımla dilediğini destekliyordu. Gören gözleri olanlar için elbette bunda apaçık bir ibret vardır.
  Âl-i İmrân Suresi 121 Ayet - Hani sen sabah erkenden müminleri savaş mevzilerine yerleştirmek için ailenden ayrılmıştın. Allah, hakkıyla işiten ve bilendir.
  Nisâ Suresi 74 Ayet - O halde geçici dünya hayatını, ebedî ahiret hayatı karşılığında satacak olanlar, Allah yolunda savaşsınlar. Her kim Allah yolunda savaşır da öldürülür veya galip gelirse, her iki durumda da biz ona yarın pek büyük bir mükafat vereceğiz.
  Nisâ Suresi 75 Ayet - Hem size ne oluyor ki, Allah yolunda: "Ey Rabbimiz! bizleri bu halkı zâlim olan memleketten çıkar, tarafından bizi iyi idare edecek bir sahip ve bize katından bir kurtarıcı gönder" diye yalvarıp duran zayıf ve zavallı erkekler, kadınlar ve çocukların kurtarılması uğrunda savaşa çıkmıyorsunuz?
  Nisâ Suresi 84 Ayet - (Ey Muhammed) Allah yolunda savaş! Sen ancak kendi yaptığından sorumlusun. Müminleri de savaşa teşvik et. Umulur ki, Allah kâfirlerin gücünü kırar. Hiç şüphesiz ki Allah kuvvet ve kudretçe çok daha güçlü, ve cezası daha çetindir.
  Enfâl Suresi 5 Ayet - Nitekim Rabbin seni, hak uğruna savaşmak için evinden çıkarmıştı. Oysa müslümanların bir kısmı o zaman bundan hoşlanmamışlardı.
  Enfâl Suresi 39 Ayet - Ortalıkta fitne kalmayıp, din tamamıyla Allah'ın dini oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer vazgeçerlerse muhakkak ki, Allah yaptıklarını görür.
  Enfâl Suresi 58 Ayet - Eğer bir kavmin, sözleşmeye aykırı bir hainlik yapmasından korkarsan, savaştan önce aynı şekilde antlaşmayı bozduğunu kendilerine bildir. Çünkü Allah hainleri sevmez.
  Enfâl Suresi 75 Ayet - Daha sonradan hicret edip sizinle beraber savaşa katılanlar da sizdendirler. Bir de akraba olanlar, Allah'ın kitabına göre, birbirlerine daha yakındırlar. Şüphe yok ki, Allah her şeyi bilir.
  Tevbe Suresi 14 Ayet - Onlarla savaşın ki Allah, sizin ellerinizle onların cezasını versin ve ... onları rezil ve rüsvay etsin, yardımıyla sizi onlara muzaffer kılsın. Ve mümin bir kavmin yüreklerini ferahlandırsın.
  Tevbe Suresi 29 Ayet - Kendilerine kitap verilenlerden oldukları halde ne Allah'a, ne ahiret gününe inanmayan, Allah'ın ve Resulünün haram kıldığını haram tanımayan ve hak dini din edinmeyen kimselere alçalmış oldukları halde elden cizye verecekleri hale gelinceye kadar savaş yapın.

  Yarattıklarının birbirini öldürmesinden nasıl bir keyf almaktadırki Allah sürekli savaş ve öldürme istemektedir.

   Forum Saati C.tesi Mayıs 26, 2018 1:18 pm