www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

  Dinler ve Okul

  Paylaş
  avatar
  tesetturluadam
  Katılımcı Üye
  Katılımcı Üye

  Erkek Mesaj Sayısı : 104
  Yaş : 30
  Nerden : -
  Katkı Puanı : 245
  Reputation : 10
  Kayıt tarihi : 12/01/16

  Dinler ve Okul

  Mesaj tarafından tesetturluadam Bir Çarş. Ocak 13, 2016 1:28 am

  Kısacası her şey okula benziyor.
  Yaptıklarınıza göre öğretmenden artı ve eksi alıyorsunuz. Eğer artılarınız çoksa sınıfı geçebilirsiniz. Geçerseniz  size bir sürü ödül veriliyor. Tatil zamanı ders yok. Ama her gün konu tekrarı (ibadet) yapmanız gerekiyor. Yoksa unutursunuz. Hem her zaman bu ödüllerden yararlanabilirsiniz.

  Eğer eksileriniz çoksa öğretmen sizi cezalandırabilir. Yaz okuluna bile gidebilirsiniz. Ama merak etmeyin bu okul daha bitmedi. Eksilerinizi telafı edebilirsiniz çünkü öğretmen bağışlayıcıdır.

  Bir dönemde de eksileriniz artılarınızdan çok olursa bu sefer ceza yiyorsunuz. Hemen ders çalışmaya başlamanız (ibadet) ve öğretmenden af dilemeniz (tövbe) gerekiyor. Çok geç olmadan eksiklerinizi temin etmelisiniz.

  Eğer diğer dönemde de sınıfı geçemezseniz bu sefer sınıfta kalıyorsunuz. Fakat daha büyük bir ceza var. Bu sefer disipline gidecek ve uzun bir müddet orada kalacaksınız. Öğretmen isterse sizi oradan alabilir fakat bu düşük bir ihtimal. O bağışlayıcı olabilir keza sizin de hata yapmamanız gerekiyor. Af dilemek mi? Hayır. Zamanınız geçti. Okul bitti. (kıyamet) Artık af dileyemezsiniz. Okulda kaldınız ve bir daha sınıfı geçemeyeceksiniz. Ellerinde takdirlerle gezinen şu mutlu öğrencilere (cennetlik kullara) bir bakın. Ne kadar mübarek ve mukaddesler. Öğretmenlerinin gözde öğrencileri. Ama siz öyle olmayacaksınız.

  İstemediğiniz bir sınav sistemine tabii tutuldunuz ve sınıfta kaldınız. Muhakkak ki cezanızı çekeceksiniz.

   Forum Saati C.tesi Mayıs 26, 2018 1:12 pm