www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

2 posters

Anlamıyorum

sorgulayan
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 1
    Katkı Puanı : 5

Anlamıyorum Empty Anlamıyorum

Mesaj tarafından sorgulayan C.tesi Ocak 16, 2016 2:53 am

Öncelikle iyi forumlar benim şikayetim insanların cahilliği ve gözünün önündeki şeyleri görememeleri öncelikle benim deist olma hikayemi kısaca anlatıcam.Uzun zamandır kafamda oluşturuyordum düşünüyordum neden tüm dinler farklı ama amaçları aynı allahın bizden istediği yalan söylememek insanlara sevgi dolu olmak ve iyi bir insan olmak e madem böyle neden dünya oluştuğundan beri din mezhep kavgaları yüzünden insanlar birbirilerini katlediyor neden ortak amaçları olmalarına rağmen bundan prim yapıyorlar bu 1 Kuranı kerimin allahın indirdiğini düşünmek bile gelmiyor bazen çünkü bukadar saçma şeyleri allah yazmış ve insanlara göndermiş olamaz farkettiyseniz hep ozamanki insanların çektiği zorlukları ve hz Muhammedin çektiği zorlukları ele alıyor insanlık umurunda bile değil dinler kesinlikle insanların ürünüdür bu 2 en sonuncusu ise ibadet şahsen ben namaz kıldığım zaman veya dua okuduğum zaman ibadet etmiş olmuyorum allaha kendimi yakın hissedemiyorum onun yerine yatarken yüce yaratanın yaptıklarını düşünüyorum hayvanları seviyorum herkese karşı iyi olmaya çalışıyorum ve böyle yaptıkça ibadet ettiğimi düşünüyorum çünkü allaha ozaman daha yakın olduğumu hissediyorum insanlara yardımcı olunca allahın bana verdiği görevi yapmış oluyorum bir hayvanın hayatını kurtarınca onu doyurunca allaha yakın hissediyorum sıcak evimde ellerimi açıp allaha dua ettiğimde değil onun yerine allahın yarattığı kahinatı düşünüyorum ve iyice bir hayranlık uyanıyor böylelikle allaha kendimi yakın hissediyorum en azından müslümanım diyip pislik yaratıklar gibi yaşamıyorum.Sınırlamalara takılmıyorum ve emin olun daha mutlu yaşıyorum neyse çok uzattım ama dediklerimi zaten biraz düşününce sizde haklı olduğumu anlayacaksınız.Ve size tavsiyem insanların arasında en yakın arkadaşlarınız bile olsa ben deistim demeyin çünkü dediğiniz gibi size imansın inançsız damgası vurulur hayatınız bok olur.Bu arada dinler insan ürünüdür demişim yanlış anlaşılma olmasın dinler değiştirilmiş bana göre tabi hiç bir kitap olduğ gibi kalmamıştır.
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Anlamıyorum Empty Geri: Anlamıyorum

Mesaj tarafından Uniak Çarş. Şub. 03, 2016 4:00 am

Merhaba Anlamıyorum.
    Yazının çoğuna katılıyorum. İbadet (DUA) hariç.

Forum Saati Perş. Mart 28, 2024 10:16 pm