www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

+6
supeluta
Uniak
Molekuler
Deist33
sagoleraece
Thalarian
10 posters

Şeytanın Allaha İsyanı

Thalarian
    Thalarian
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 3
    Katkı Puanı : 8

Şeytanın Allaha İsyanı Empty Şeytanın Allaha İsyanı

Mesaj tarafından Thalarian Perş. Ağus. 20, 2009 8:32 pm

İlk önce ayetleri verelim : (Alıntidir)

Andolsun, biz sizi yarattık, sonra size suret (biçim-şekil) verdik, sonra meleklere: "Adem'e secde edin" dedik. Onlar da İblis'in dışında secde ettiler; o, secde edenlerden olmadı.

(Allah) Dedi: "Sana emrettiğimde, seni secde etmekten alıkoyan neydi?" (İblis) Dedi ki: "Ben ondan hayırlıyım; beni ateşten yarattın, onu ise çamurdan yarattın."

(Allah:) "Öyleyse oradan in, orada büyüklenmen senin (hakkın) olmaz. Hemen çık. Gerçekten sen, küçük düşenlerdensin."

O da: "(İnsanların) dirilecekleri güne kadar beni gözle(yip ertele.)" dedi.

(Allah:) "Sen gözlenip-ertelenenlerdensin" dedi.

Dedi ki: "Madem öyle, beni azdırdığından dolayı onları (insanları saptırmak) için mutlaka senin dosdoğru yolunda (pusu kurup) oturacağım."

"Sonra muhakkak önlerinden, arkalarından, sağlarından ve sollarından sokulacağım. Onların çoğunu şükredici bulmayacaksın."

(Allah) Dedi: "Kınanıp alçaltılmış ve kovulmuş olarak oradan çık. Andolsun, onlardan kim seni izlerse, cehennemi sizlerle dolduracağım." (Araf Suresi, 11-18)

Bu ayetleri gunumuz hayatina indirgersek :

Allah baba konumunda
    Melekler çocuk konumunda
    Şeytan da o çocuklardan biri

Baba diyorki adem sizden daha iyidir güzeldir hayırlıdır kardeşinize secde edin yani büyüklüğünü kabul edin.
    Tabi ailenin pısırık cocukları kabul ediyor ancak ailede adalet duygusu gelişmiş bir şeytan abimiz var
    Ben ondan daha hayırlıyım neden tapayım diyor ? ve allahın cennetinden atılıyor.

Sorular :

1-) Babanız Size Kardesinize Secde Edin Derse Edecekmisiniz ? ( cunku allah burada baba konumundadır )
    2-) İslam adil bir dindir diyen arkadaslar söyleyin bakalım birini digerine ustun kılıp taptırmak istemek ne kadar adaletlidir ?
    3-) Şeytanın Ademe Secde Etmesi Şeytanın Onurunun Kırılması Değilmidir ?
    4-) 3.soruya baglı olarak allah 2 durumdada şeytana veya diger tapmayan meleklere ZULUM uygulamis olmuyor mu ? ( tapmaz ise cehennem taparsa kendi küçük düşecek )
    5-) 3. ve 4. sorulara bakarsanız Allah Zulumcudur önergesi doğru değilmidir ? ( her 2 durumda zulumdur )

Yorumlarınızı Bekliyorum.. Olmayan Şeytan Haklı Gibi Kendinizi Onun Yerine Koyup Dusunun Nedersiniz ?
    sagoleraece
    sagoleraece
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 3
    Katkı Puanı : 4

Şeytanın Allaha İsyanı Empty Geri: Şeytanın Allaha İsyanı

Mesaj tarafından sagoleraece Perş. Ağus. 20, 2009 8:41 pm

Allah Zulüm edenlerin en hayırlısıdır.
    Olaya bakan müslümanlar şöyle tepki verebilir: Allah baba değil şeytan da çocuğu değil gibi.Olaya aynı şekilde bakacak olursanız yine aynı sonuç çıkar. Klavyene sağlık Thalarian.. Smile
    Deist33
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 8
    Katkı Puanı : 8

Mesaj tarafından Deist33 Salı Ekim 20, 2009 3:07 am

Bunca melek arasından niye şeytan seçiliyor?onun başı kel mi? Laughing Ayrıca şeytan neden Adem e secde etsin ki?Tanrı nın bu soruyu sorması da anlamsız,çünkü şeytanı da yaratan kendisi ise zaten secde etmeyeceğini bilmiyor mu?Yani iki ucu ...lu değnek.Hepsi palavra ,böyle bir Allah olmaz...Muhammed iyi sallamış ama o dönemdeki insanlara göre...
    Molekuler
    Molekuler
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 54
    Katkı Puanı : 64

Mesaj tarafından Molekuler Çarş. Mayıs 12, 2010 8:43 pm

Meleklerin iradesi yoktur, seçim yapamazlar ve şeytan meleklerin imamıdır, diye biliyorum.

(Valla uydurmadım; arkadaşımla şeytan üzerine konuşuyorduk. Şeytan nasıl o kadar muazzam bir güzelliği görür de onun dediği şeyi yapmaz diye soruyordum. O da anlattı bir şeyler. Dincidir kendisi, hem de çok. Şeytan imam gibi bir şey dedi. Meleklerin başı, üstü.)

Şöyle de akıl karıştırıcı durum var. Melekler nurdan; şeytan da ateşten yaratılmış. O zaman şeytan melek değil, cindir. Neyse efendim... Ne olduğuna din araştırmacıları dahi cevap veremiyor tam olarak.

Bence şeytan, kendisine tapılasıdır. Şöyle ki yapılan cingözlüğün farkına varmış ve "Hayır babalık!!" demiş ve iddialı bir şekilde devam etmiştir: "Sana kim olduğunu, hangimizin daha çekici(dünyada yapılası güzel şeyler dine göre hep günahtır, haramdır mesela) olduğunu göstereceğim. Kendini bir şey sanma, beni de hafife alma!"
    Helal olsun diyorum, başka bir şey demiyorum. Şeytanın yerinde ben olsam kendimde hayır deme cesareti bulabilir miydim diye de kendime sormuyor değilim. Smile

Şeytan işini hakkıyla yapıyor. Bakın üç şampiyon dine mensup iyiliksever insanlara. Kendi dinleriyle dahi yaptıkları çelişki içinde çoğu zaman.
    Misafir
    Misafir

Mesaj tarafından Misafir Çarş. Mayıs 12, 2010 10:31 pm

1. Şeytan melek değildir bir cindir. Asıl adı iblistir. Hz.Adem (A.S) yaratılmadan önce cinlerin imamıydı. Hatta Allah "İçinizden biri bana ihanet edecek" dediği için şeytan o hain kişiye 80.000 yıl beddua etti. Cinler bizim gibi akıl ve irade sahibi varlıklardır. Yeme içme, hissetme, sevme, nefret etme, düşmanlık besleme, kin tutma gibi özelliklere sahiptirler ve ahirette hesap vereceklerdir bizim gibi. Allah Teala tüm meleküt alemine Hz.Adem(A.S) a secde etmesini emretti ama bir tek şeytan dışında tüm meleküt alemi(gözle görülmeyen varlıkların alemi) Adem'e secde etti. Bu secdenin sebebi Allahın emretmesiydi, fakat şeytan nefsine yenildi, "Beni ateşten yarattın, onu ise topraktan" diyerek Allahın emrine karşı geldi. Allahta onu kıyamete kadar lanetledi ve ona kıyamete kadar mühlet (ömür) verdi. Bu durum kuran da kesin olarak vardır. Din araştırmacıları ise bunu tam manasıyla bilirler, yani yazdığın gibi bir karışıklık zinhar yoktur.

2. Şeytan İnsanoğlunun apaçık bir düşmanıdır ve biz insanoğlullarını cehenneme tıkmak için elinden geleni yapar ve elinden gelen tek şey de vesvese dir. Şeytanı tapılası olarak adlandırmak açık bir deliliktir, çünkü düşmanına sempati beslemek pek de makul bir davranış değildir.

3. Dünya da yapılması güzel olan şeylerin dine göre günah veya haram olduğunu yazmışsınız; hangi şeyler güzel, yalan söylemekmi, kul hakkı yemekmi, zina etmek el alemin karısına kızına kötü gözle bakmakmı, gıybet(çekiştirme) apmakmı, zorbalık yapmak veyahut zulm etmekmi, namuslu ve iffetli kadınlara zina suçu isnat etmekmi, masum kişilere iftira etmekmi, başkasının canına kıymakmı. Sence bunlardan hangisi güzel...

4.Bence de işini hakkıyla yapıyor şeytan , insanları Allah'ın ve Resulünün yolundan ne güzelde alıkoyuyor...
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Mesaj tarafından Uniak Perş. Mayıs 13, 2010 1:08 am

İtaat et. Hidayete eresin.
    Veya takla atmayana yem yok.
    Misafir
    Misafir

Mesaj tarafından Misafir Perş. Mayıs 13, 2010 9:34 pm

Öyle değilde bu kısa hayatta sana can verene, seni yoktan var edene itaat et, ötelerde mahzun olanlardan olma ve şeytana da yoldaş olma.
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Mesaj tarafından supeluta Cuma Mayıs 14, 2010 1:05 am

emre90 demiş ki:1. Şeytan melek değildir bir cindir. Asıl adı iblistir. Hz.Adem (A.S) yaratılmadan önce cinlerin imamıydı.

Bilgi eksikğiniz var, şeytan belki cinniydi ancak meleklerin hocası olarak geçer kitabınızda. .
    melissa buse
    melissa buse
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 167
    Katkı Puanı : 176

Mesaj tarafından melissa buse Cuma Mayıs 14, 2010 4:01 am

müslümanların gözü öyle bir boyanmış ki . . . Cennet cehennem . . . Iyidir hoştur güzeldir . . . Kuran ? Sapıklık . . Zenci ve arapların ne kadar sapık olduğunu biliriz . Ya bu kuran tamamen değiştirildi yada kafalarına göre kağıtlara bir bir salladilar birşeyler . Yeni fanteziler geliştirmek için kuran iyi bir kaynak . . . . Insanın hayal dunyasinida geliştiriyor . . . Bence hepimiz okumalıyız Very Happy lazım olabilir Very Happy
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Mesaj tarafından Uniak Cuma Mayıs 14, 2010 4:04 am

La Fontaine masllarında daha güzel.
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Mesaj tarafından supeluta Cuma Mayıs 14, 2010 4:18 am

melissa buse demiş ki:müslümanların gözü öyle bir boyanmış ki . . . Cennet cehennem . . . Iyidir hoştur güzeldir . . . Kuran ? Sapıklık . . Zenci ve arapların ne kadar sapık olduğunu biliriz . Ya bu kuran tamamen değiştirildi yada kafalarına göre kağıtlara bir bir salladilar birşeyler . Yeni fanteziler geliştirmek için kuran iyi bir kaynak . . . . Insanın hayal dunyasinida geliştiriyor . . . Bence hepimiz okumalıyız Very Happy lazım olabilir Very Happy

Bu bağlamda belki +18 yasağı konabilir Smile
    Misafir
    Misafir

Mesaj tarafından Misafir Cuma Mayıs 14, 2010 9:15 pm

Sayın admin beyefendi siz bu mesajı yazan zat-ı muhtereme hiçbir müdahalede bulunmuyarak forumun dikkat edilmesi gerekenler başlığı ile verdiği kurallara riayet etmiyorsunuz. Açıkça hakaret ediliyor. Sizi göreve davet ediyorum.
    ukedi
    ukedi
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 159
    Katkı Puanı : 210

Mesaj tarafından ukedi Cuma Tem. 09, 2010 8:07 am

aslında basite indirgeyince tamamen senin dediğin gibi oluyor. Allah zaten baba konumunda. sen olsan yapar mıydın demişsin. açıkçası bilmiyorum. eğer babam kardeşime secde etmemi istese, bir tane babama bir tane kardeşime geçirir çıkar giderdim. fakat Allah'ın durumu başka. bilirsin her şeye gücü yeter falan filan. ama şeytan cidden sıkı adam.
    Narasimha
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 12
    Katkı Puanı : 16

Mesaj tarafından Narasimha Cuma Tem. 09, 2010 7:14 pm

Uniak demiş ki:La Fontaine masllarında daha güzel.

Very Happy:D:D:D:Very Happy bencede
    Vendetta
    Vendetta
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 166
    Katkı Puanı : 224

Mesaj tarafından Vendetta Paz Eyl. 19, 2010 2:47 am

hepsi sümerlerden kopyalama.onlar uydurmuş sonraki kendini peygamber ilan edenler editlemiş.isa hariç o hiç var olmamış garibim Very Happy (bilinen en eski kaynaklar sümerler)

Forum Saati Çarş. Mayıs 08, 2024 12:27 am