www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

+6
ukedi
Sadisticum
ÖöZgE
dimension
captcha
alak
10 posters

KUR'AN'A ÖNYARGILI GİRERSEN ÖYLE ÇIKARSIN!

alak
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 11
    Katkı Puanı : 15

KUR'AN'A ÖNYARGILI GİRERSEN ÖYLE ÇIKARSIN! Empty KUR'AN'A ÖNYARGILI GİRERSEN ÖYLE ÇIKARSIN!

Mesaj tarafından alak Perş. Eyl. 10, 2009 2:20 am

YUNUS SÜRESİ /37. Ve bu Kur'ân, Allah'ın astları tarafından uydurulan değildir. Lâkin kendinden önceki kitapları tasdik eder ve o kitabı ayrıntılı olarak açıklar. Onda şüphe edilecek hiçbir şey yoktur. Âlemlerin Rabbi tarafındandır.

38. Yahut "Onu kendisi uydurdu" diyorlar. De ki: "Öyleyse siz benzeri bir Sûre meydana getirin, Allah'ın astlarından çağırabileceklerinizi de çağırın. Eğer doğru kimseler iseniz."

39. Bilakis, onlar bilgisini kavrayamadıkları ve tevili kendilerine henüz gelmemiş olan bir şeyi yalanladılar. Bunlardan önceki kişiler böyle yalanlamışlardı. İşte bak, zalimlerin akıbeti nasıl olmuştur!
    alak
    Yeni Üye
    Yeni Üye

KUR'AN'A ÖNYARGILI GİRERSEN ÖYLE ÇIKARSIN! Empty Geri: KUR'AN'A ÖNYARGILI GİRERSEN ÖYLE ÇIKARSIN!

Mesaj tarafından alak Perş. Eyl. 10, 2009 2:21 am

Bu Âyetlerde İsrâ Sûresinin 88. Âyetindeki konu ele alınarak zanna uyan müşriklerin Kur'ân'a bakışları üzerinde durulmuş ve onlara gerekli cevaplar verilmiştir.

"Onu kendisi uydurdu" diyen inançsızlar, Öyleyse siz benzeri bir Sûre meydana getirin! şeklinde Rabbimizin açık bir meydan okumasına muhatap olmuşlardır. Rabbimizin bu meydan okuması başka Âyetlerde de devam etmiştir:

(İsrâ: 88) De ki: "Andolsun ki ins ve cinn [herkes], bu Kur'ân'ın bir benzerini getirmek üzere bir araya gelseler, birbirlerine yardımcı da olsalar, onun benzerini, kesinlikle getiremezler."

(Hûd: 13) Yahut [aslında], "Onu kendisi uydurdu" diyorlar. De ki: "Öyleyse, eğer doğrulardan iseniz, uydurma olarak da olsa benzeri on Sûre getirin, Allah'ın astlarından gücünüzün yettiği kişileri de çağırın."

(Tûr 33–34) Yahut onu kendi uydurup söyledi diyorlar. Hayır, onlar inanmıyorlar. Peki, onun gibi bir sözü onlar getirsinler, eğer doğruysalar.

(Bakara: 23) Ve eğer kulumuza indirdiğimizden kuşku duyuyorsanız, haydi onun gibi bir Sûre siz getirin ve Allah'ın astlarından tüm tanıklarınızı da çağırın. Eğer doğru iseniz.
    alak
    Yeni Üye
    Yeni Üye

KUR'AN'A ÖNYARGILI GİRERSEN ÖYLE ÇIKARSIN! Empty Geri: KUR'AN'A ÖNYARGILI GİRERSEN ÖYLE ÇIKARSIN!

Mesaj tarafından alak Perş. Eyl. 10, 2009 2:22 am

Yukarıdaki Âyetlerde görüldüğü gibi, Rabbimizin meydan okuması Kur'ân'ın tümüyle bir benzerinin getirilmesi teklifiyle sınırlı kalmamış, bu teklif Kur'ân'ın on Sûresinin, bir Sûresinin, hatta tek bir sözünün benzerinin getirilmesine kadar indirilmiştir. Rabbimiz ayrıca Kur'ân'ın bir benzerinin şahıslar tarafından getirilememesi halinde aynı işi herkesin birleşip yardımlaşarak yapmayı denemelerini teklif etmekte, ancak ne yapılırsa yapılsın, bunun asla becerilemeyeceğini bildirmektedir.

Aslında Rabbimiz, bu meydan okuma ile insanları Kur'ân üzerinde çalışmaya ve düşünmeye sevk etmektedir. Çünkü bilmektedir ki, insanlar, yapacakları ciddî çalışmalar neticesinde, en azından şu sonuçlara ulaşacaklardır:

Kur'ân, fesahat, belağat ve icaz bakımından eşsiz bir kitap, ebedî bir şaheserdir. Oysa Allah elçisi Muhammed (a.s)'ın ne edebî bir geçmişi, ne de yaptığı herhangi bir öğrenimi vardır. Dolayısıyla böyle bir kitabı kendisi yazmış olamaz.

Kur'ân, kendinden evvelki kitapları ve elçileri tasdik etmektedir. Oysa onu elçinin kendisi yazmış olsaydı, mutlaka hevasına uyar, geçmiş kitap ve elçileri tasdik etmek yerine kendisini ön plâna çıkararak her şeyi kendisine mal etmek isterdi.

Kur'ân, içerisinde fiziğe, kimyaya, biyolojiye, astronomiye, kozmolojiye, eğitime, psikolojiye, sosyolojiye ait nice bilgiler bulunması sebebiyle, içeriği ve öğretisi bakımından da eşsiz bir kitaptır. Oysa peygamberimiz, Mekke'de yetişmiş, hayatının her dönemi herkesçe bilinen, çevresinde herhangi bir okul veya öğretici bulunmayan bir kimsedir. Dolayısıyla Kur'ân'daki bilgileri bilmesi bir yana, o konuları düşünmesi bile mümkün değildir.

Kur'ân gerçeklere dayanan birçok tarihî olay içermektedir. Allah elçisi Muhammed (a.s) ise böyle konulardan haberi olmayan bir kişidir. Bu olayları bilmesi de, yanlışsız olarak uydurması da imkânsızdır.

Kur'ân, geçmişe ait olduğu kadar geleceğe [gaybe] ait bilgiler de vermektedir. Bu bilgilerin doğrulukları zaman içinde bir bir ortaya çıkmıştır. Sıradan bir insanın mutlaka doğru çıkan bu tür haberler verebilmesi mümkün değildir. Allah'ın elçisi olduğunu söyleyen ve herkesin kendisine inanmasını bekleyen birinin kendine ait bir takım tahminleri geleceğe ait bilgilermiş gibi söylemesi ve güvenilirliğini riske etmesi düşünülemez. O hâlde bu bilgilerin onun kendi tahminleri olması söz konusu değildir.

Kur'ân, yapısal yönü ile de birçok mucize içermektedir. Öyle ki, geniş hacmine rağmen metninde hiçbir açıdan çelişki, tutarsızlık bulunmamaktadır. Böyle bir kitabın, kapasitesi bu işe yetmeyeceği herkesçe bilinen bir kimse tarafından yazılamayacağı ise ortadadır.
    captcha
    captcha
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 342
    Katkı Puanı : 718

Mesaj tarafından captcha Cuma Eyl. 18, 2009 4:29 am

dimension
    dimension
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 71
    Katkı Puanı : 104

KUR'AN'A ÖNYARGILI GİRERSEN ÖYLE ÇIKARSIN! Empty Muhamed Kuran diye bir kitap "ah "alin diye birakmamistir

Mesaj tarafından dimension Cuma Tem. 16, 2010 5:53 pm

Simdi Müslümanim diyenlerin Kuran islam tarihini bilmediklerini ortaya cikarcagiz.
    Bana tarihsel bir bilgi veya hadis getirin.Kurani bugünkü sekli ile hz. Muhamed bitirmis.Bu sizin din kitabiniz Kuran diye vermis diye.
    Bütün dinler Peygamberlerin ölümünden yilar sonra insanlar tarafindan yazilmistir.
    Incil"de öyle Tevrat"da Kuran"da.
    Hz Muhamedin ölümünden 3 yil sonra.Muhamedin odasinda yigili bir öbek: Derilere agac kabuklarina yazilmis ayetler vardi.
    Bunlar cürümeye yüz tutmuslar.
    Odaya keci girip "RECM" ayetini yemis.Hz Ayse diyor hadis. Very Happy
    Bir komisyon tarafindan bu yazilar gelisi güzel bir sekilde kitap haline getirilmis Kuran meydana gelmisir.
    Bu günkü sekliyle kirtasiye basimli ne Allah tarafindan nede Muhemed tarafindan biraklimis bir Kuran yok.
    Hic bir din kitabi Tanri tarafindan gelmis olamaz.
    Kurandan ayet: Haram aylar cikinca kafirleri buldugunuz yerde öldürün.
    Incilden ayet.Ben baris getirmeye gelmedim.Kan getirdim kilic getirdim.Ane ile ogulun,kariyla kocanin arasini acmaya geldim.
    Tevratda Lut:Iki kiziyla yatar. Kizlari Luta serap icirip serhos ederler. Ve babalariyla yatarlar.
    Kendi babalari lut"dan olan ogularida Peygamber olur. Laughing
    Simdi ciksin biri bana bu kitaplar Tanri tarafindan geldi desin.
    Eger getiren varsa Seytandir.
    Bu verdiklerim 10 Bin örnekten 3"ü.Dinde olmamasi gereken namusuzluk ve serefsizliklerden.
    Dinler ama bunlarla dolu.
    Saygilar.
    ÖöZgE
    ÖöZgE
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 59
    Katkı Puanı : 72

Mesaj tarafından ÖöZgE C.tesi Tem. 17, 2010 5:55 pm

Kim Kuran'a önyargıyla girmiş ki ?
    Doğduğun andan itibaren zaten Müslüman olarak yetişttiriliyorsun.
    Nüfus kağıdında dini "İslam" yazıyor.
    Böyle yetiştirilmesine karşın aklıyla doğru yolu bulabilmiş biri midir sizce önyargılı olan ?
    Sanırım bu, yanlış tespitti.
    Sadisticum
    Sadisticum
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 65
    Katkı Puanı : 73

Mesaj tarafından Sadisticum Paz Tem. 18, 2010 2:19 am

Cinler ve insanlar toplansa bu kadar boktan bi kitap yazamazlar heralde.
    En azından bu kadar boktan mealler.
    Yukarda yazdıklarınız Kuran ayetleri değil islam-i arab-i kültürde beynini eritmiş gerizekalıların mealleri yani çevirileridir.
    Emin ol Kuran'ı çok iyi biliyorum..
    Onnçün burda kuran konusunda tartışmaya girip kendini rezil etme islami kido..
    Kimsenin hiçbişeye önyargıyla girdiğide yok.
    Önyargıyla girsek senin gibi olurduk müslo..
    Kuranın Kfr dediği deistler yada ateistler değil bizzat Müslüman gerzeklerdir
    Çünkü kfr gerçeği örten demektir
    Biz ise gerçeği arıyoruz.

Bulduğunuz gerçeklerle de size mutluluklar diliyoruz islamo kido..
    ukedi
    ukedi
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 159
    Katkı Puanı : 210

Mesaj tarafından ukedi Paz Tem. 18, 2010 7:21 pm

yeter kuranınız ya. hep biz önyargılıyız zaten. o kurana ben bir giricem göreceksiniz
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Mesaj tarafından Uniak Paz Tem. 18, 2010 9:17 pm

ukedi demiş ki:yeter kuranınız ya. hep biz önyargılıyız zaten. o kurana ben bir giricem göreceksiniz

Seni ne kadar sinirlendirmişler. Hadi küfret ve rahatla.
    ukedi
    ukedi
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 159
    Katkı Puanı : 210

Mesaj tarafından ukedi Ptsi Tem. 19, 2010 10:02 am

Uniak demiş ki:
    ukedi demiş ki:yeter kuranınız ya. hep biz önyargılıyız zaten. o kurana ben bir giricem göreceksiniz

Seni ne kadar sinirlendirmişler. Hadi küfret ve rahatla.

iyi küfrettim ben, merak etme. Very Happy önyargılıymışız da, dini bilmiyomuşuz da. o kitabı duvardaki süslü kılıfından çıkarıp önümüze açıp okuyabildiğimiz için bu hale geldik biz. masal insanlar.
    ysn
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 15
    Katkı Puanı : 25

Mesaj tarafından ysn Perş. Ağus. 19, 2010 8:28 pm

Konuyu açan ayrı bir olay adamlar zaten İnanmıyor sen inanmadıkları şeyden kanıtlar göstermeye çalışıyorsun.. abi adam inanmıyor inanmadığı şeyden kanıt sunmak.. nasıl bir mantık bu.. Deistlerin haklı olduğu yerler var görmezden gelmeyin düşünün.. Ama Deist arkadaşlar saygı diyorum Küfretmeden yaparsanız eleştirilerinizi yerinde olur illa küfredeceğiz diyorsanız benmde klavyem var Very Happy Very Happy Uniak ve Ukedi madem Küfretmek size hak bende küfretme hakkımı sizin üzerinizde kullanıyorum Very Happy
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Mesaj tarafından Uniak Cuma Ağus. 20, 2010 12:43 am

Ben bildiğim şeyleri yazmaya gayret gösteriyorum.
    Bu doğrular sizin için hakaret ve küfür olarak algılanıyor.

Örneğin "Muhammet peygamber değil" sözünü küfür olarak algılıyorsunuz.
    Bu sözün sizin için küfür veya hakaret olarak algılanması gayet doğal.
    Çünkü bu şu anlamlar çağrıştırıyor müslümanlarda.
    Kazandıkları savaşlarda esir ettikleri kadılarla (cariye veya eş) savaş alanındaki çadırında muhammet cinsel ilişkiye girmiştir. gayet normal gelebilir.
    İnanan bir müslüman için bu durum islam dininin helal kıldığı bir durumdur.

Ama duruml ilgili benim yaptığım değerlendirme ise ABD'li bir askerin Iraklı bir kadına tecavüzünden daha hayvanca.

Burada kullandığım hayvanca tspiti sizin için Muhammet'e yapılan bir küfür veya hakaret olarak algılanıyor.
    Bunun haricinde ne benim ne de Ukedi ve diğer arkadaşların (sadistikum hariç) küfür olarak algılanacak bir postunu pek hatırlamıyorum.

Not: galiba ilk defa sitede kendimi savunmak durumunda kalıyorum.
    ysn
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 15
    Katkı Puanı : 25

Mesaj tarafından ysn Cuma Ağus. 20, 2010 3:50 am

Çarpıtıyorsun!

Hayır Muhammet peygamber değildir demeniz küfür değil.. O sizin düşünceniz beni bağlamaz.. Hakaret etmeden istediğinizi söyleyebilirsiniz.. Ben Ukediye hadi küfret demene laf söyledim farkındasın değil mi? Küfür yazmasanızda küfret küfrettim demeniz bile küfürdür.. Senin hadi Küfret demen küfürdür zaten.. İnanca Küfetmeyin oda kişisel bir tercih Deizm gibi..

Şimdi hep bir kaç sure üzerinden Kuran karalanıyor.. Madem Hz. Muhammet bu kadar kadın düşkünü , herkesle ilişkiye giren ve cariyelerle sayısız ilişki içine girmiş biriyse dediğiniz gibi neden çocuk sayısı 7 dir ve 6 sı Haticeden 1'i meryemdendir ? Hz muhammedin korumasız kadınları koruma amaçlı Nikahladığı söylenir.. bu söyleneni de çocuk sayısı ve sadece 2 karısından çocuk olması bana göre doğruluyor..

Ben Müslüman olmakla birlikte mantıklı olan herşey kabul ederm.. Mantıksız olanıda reddederim.. Örneğin Ahzap suresinin bazı kısımlaındaki peygambere ziyaretin kısa olmazı cariye olayı falan filan anlatılıyor.. Allahın böyle bişey demesi mümkün değil İslami görüşe aykırı saçma.. Kuran zaman içerisinde değiştirilmiş olabilir diyebilirsiniz.. Ama bi kaç sure yüzünden Kurana inanmıyorum diyemeyiz.. Kötü şeyler söylemiyor çünkü.. Bu mükemmlliyet hangi kitapta var. Hanginiz uydurma dediğiniz bu kitap gibi bir kitap yazabilir. Zaman içinde değiştirilmiş olabilir bunu kabul ederim.. ama Kuranı inkar edemem..

Ben Müslümanlık bana bunu dedi diye yapmaktan ziyade mantığıma uyanı yaparım.. Mantıksız geliyorsa zaten yapmam.. İslam tarihi hakkında araştırıyorum sizinle derin tartışmalara girecek kadar bilgim yok bilmiyorum sizin varmı ? Ben mantığım dahilinde yaptım yazdığım yorumu. Mantıksızlık varsa söyleyin bir daha bakıyım..
    Vendetta
    Vendetta
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 166
    Katkı Puanı : 224

Mesaj tarafından Vendetta Cuma Eyl. 24, 2010 8:07 pm

bu forumdakileri cahil zannedip bilgi taslayanlara hayranım ya başta tikky yasin misafir şimdi de alak çıktı.alak bak kardeşim ben cüzü bitirdim+kuranı tamamiyle okudum ne istiyorsan sor sana objektif cevaplar vereyim görmek istediğim gibi cevaplar değil.her müslümana soruyorum din gelmeden önce beytullah abdullah ismi nerden gelmiş diye hiçbiri cevap veremiyor.bir tane delikanlısı da çıkıp putların isimlerini çocuklarına koymuş dese ya hadi.bide kalkmışın bize önyargıdan bahsediyon sen ne kadar araştırdın da konuşuyorsun.bilmeden eleştiri olmaz canım önce sende deizm nedir bi öğren
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Mesaj tarafından Uniak C.tesi Eyl. 25, 2010 5:49 pm

Vendetta demiş ki:bu forumdakileri cahil zannedip bilgi taslayanlara hayranım ya başta tikky yasin misafir şimdi de alak çıktı.alak bak kardeşim ben cüzü bitirdim+kuranı tamamiyle okudum ne istiyorsan sor sana objektif cevaplar vereyim görmek istediğim gibi cevaplar değil.her müslümana soruyorum din gelmeden önce beytullah abdullah ismi nerden gelmiş diye hiçbiri cevap veremiyor.bir tane delikanlısı da çıkıp putların isimlerini çocuklarına koymuş dese ya hadi.bide kalkmışın bize önyargıdan bahsediyon sen ne kadar araştırdın da konuşuyorsun.bilmeden eleştiri olmaz canım önce sende deizm nedir bi öğren

Süpersin. lol!
    bazikortam
    bazikortam
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 142
    Katkı Puanı : 298

Mesaj tarafından bazikortam C.tesi Eyl. 25, 2010 6:05 pm

yeter bee kuranınızada sizede şimdi... muhammed yeniden dünyaya gelse iyi bir sövecem ona =)
    bazikortam
    bazikortam
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 142
    Katkı Puanı : 298

Mesaj tarafından bazikortam C.tesi Eyl. 25, 2010 10:12 pm

Din budalasi bir toplum uyesi olmaktansa, varligini ilmi arastirmalara dayanarak anlamaya calisan, gelecegini hur dusunce ve teknolojiye adamis biri olmayi tercih ederim.
    Vendetta
    Vendetta
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 166
    Katkı Puanı : 224

Mesaj tarafından Vendetta Salı Eyl. 28, 2010 12:37 am

bazikortam demiş ki:yeter bee kuranınızada sizede şimdi... muhammed yeniden dünyaya gelse iyi bir sövecem ona =)

bazikortam sinirlenme (:

Teşekkürler Uniak...

Forum Saati Perş. Mayıs 09, 2024 7:00 pm