www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

+9
Vendetta
ukedi
Tikky
melissa buse
supeluta
Uniak
Molekuler
legenda
captcha
13 posters

Kertenkele Öldür = Gevur Öldür (tek vuruşta ölürse 100 puan, iki vuruşta ölürse 50)

supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Kertenkele Öldür = Gevur Öldür (tek vuruşta ölürse 100 puan, iki vuruşta ölürse 50) - Sayfa 3 Empty Geri: Kertenkele Öldür = Gevur Öldür (tek vuruşta ölürse 100 puan, iki vuruşta ölürse 50)

Mesaj tarafından supeluta Paz Mayıs 30, 2010 1:59 am

Tikky demiş ki:
    Sayın Ukedi Hanım.Burada İlmi Münazara Ve İlmi Müzakere Mi Yapacağız Yoksa Sulandırmak Mı Amacınız? Siz İslami kaynaklarıda BU Şekilde Mi İncelediniz Bu Şekilde Mi Aleminize Alıp Tefekkür Ve Teberruat Ettiniz? Yaşınız Daha 17-18 Size Verilen Gaza Kapılmayınız. Bu Yaşlar Düşünce Ve Fikirlerin Oluştuğunu "Sandığınız" Zamanlardır. Bu Yaşlarda Fikirler Oluşmaz!!! Oluştuğu Zannedilir. Bu Yaşlar Ben Herşeyi Bilirim. Arkadaşlarım Çok İyidirler Ailem Birşey Bilmez Dönemidir... Biz Bu Konu Hakkında Ki Ve Bu Hususta Gerekli Cevap Abdi Aciz Al Fakri Fakur Ve Biçare Kul Tarafından Pek Çok Yönü İle İzah Edilmiştir. Değerli Kardeşimizde Kıymetli Hocamız Dr İbrahim Canan Hoca Efendinin İzah Ve İzahatıyla Gayet Güzel İzah Edilmiştir. Artıııık Alırsınız Almazsınız Yani Kendinizi Kandırır Kandırmazsınız. Paşa Gönlünüz Bilir Smile

Sizin deizm/ateizm (islam dışı tüm inançları) ne şekilde inceleyip tefekkür ve teberruat ettiğiniz de gayet açık. Google (s.a.v.) dan bulup getirdiğiniz kedi kesen kız fotoğraflarını, deistim diyen bir üyemizle bir tutarak, karşınızdaki kişiye, onun inancına ne denli saygı duyduğunuzuda açık açık gösterdiniz. Zengin bir ailede ne deizmi ne ateizmi ne islamı tanıyacak fırsat olmadan bir tanıdığın vasıtasıyla bir cemaate girmişsiniz. Bundan öncede vur patlasın çal oynasın, her gece barda gönlünüz hovarda yaşamışsınız. Geçen gençlik yıllarınıza yanıyorsunuz şimdi,
    17-18 yaşındaki üyemiz gençliğini sizin gibi değilde, inanç dünyasını sorgulayarak harcadığı içinde, anlamsız bir haset duygusu besliyorsunuz.Çok ayıp.

Tikky demiş ki:
    Not: Sosyalizm Ve Sol Görüşlülerin Ekseriyesi Ya Koministtir Bu Bağlamdada Deist Veya Ateisttir.
    Sağ görüşlü ve geri kafalıların ekseriyesi de ya ırkçıdır ya da müslümandır, diyerek sizin yazınıza nazire yapayım dedim ama, hiç yakıştaramadım kendime, olmuyor yapamıyorum efenim.

Tikky demiş ki:
    Satanizm Veya Deizm Veya Ateizm Çok Alakası Olup... Küfür Tek Millettir. Hepside Birdir. Bir Birlerinin Türevleridir. Gidecekleri Yerde Aynıdır.

İslam veya Hıristiyanlık veya Yahudilik, hepside yığınları bir arada kontrol edebilmek için kullanılan küfürlerdir ve hepside birbirinin türevleridir, gidecekleri yerde henüz belli değildir.

Tikky demiş ki:
    Satanist Deist Ateist Ne Kedi Bırakır Ne Köpek Bırakır Ne Genç Bakir Kız Bırakır Smile Kesmedik Bişiy Bırakmaz. Bunuda Sorduğun Zaman Ben Satanistim der Şeytan İçin Yapıyorum Der. Sıkışınca Ne Alaka Ben Deistim Ateistim Der.

Hani sizde bir zamanlar deist belkide ateisttiniz ya, bu zamanlarınızda demekki sizde ne kedi ne köpek ne de kız bırakmışsınız. Kesmedik, bişiy bırakmamışsınız, ama sevgili Tikky kardeşim, bu yaptıklarınızın suçlusu deizm/ateizm değil, bu tamamen sizin karakterinizle alakalıdır.

Ki madem bunların sorumlusu olarak deizmi/ateizmi buluyorsunuz, o zaman taşlanarak öldürülen (recm) kadınların sorumlusuda islamdır, arabistanda kız çocuğu mahremdir diye yangında kurtarılamayan kız çocuklarının sorumlusuda islamdır, kadınları çarşafa bulayıp, evlerine mahkum edip, onları insanlıktan çıkaran da islamdır, derim ben dimi.
    Vendetta
    Vendetta
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 166
    Katkı Puanı : 224

Kertenkele Öldür = Gevur Öldür (tek vuruşta ölürse 100 puan, iki vuruşta ölürse 50) - Sayfa 3 Empty Geri: Kertenkele Öldür = Gevur Öldür (tek vuruşta ölürse 100 puan, iki vuruşta ölürse 50)

Mesaj tarafından Vendetta Cuma Eyl. 24, 2010 7:51 pm

izlerken resmen güldüm (: geçende bi iguana öldürecektim(kertenkelenin akrarabasıymış anne tarafından) masanın üzerinde duruyordu ve yemyeşildi terlikle tam vuracakken masadaki derginin üzerine çıktı ve bembeyaz oldu Neutral yeşilken öldürseydim 5000000 bonus puan sevap kazanacaktım ama beyaza dönüşünce sadece 100 bonus puan sevaba düştü Sad benimde moralim bozuldu öldürmedim Sad
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Mesaj tarafından Uniak C.tesi Eyl. 25, 2010 5:51 pm

Bu davranışın için benden Onyüzbinmilyon puan aldın.
    bazikortam
    bazikortam
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 142
    Katkı Puanı : 298

Mesaj tarafından bazikortam C.tesi Eyl. 25, 2010 6:01 pm

Molekuler demiş ki:Saçma bir yaklaşımda bulunacağım. İzninizle... Very Happy
    Kertenkele = Sürüngen = Timsah
    Sonuçta timsah ve kertenkele kardeşler. O zaman timsahı tek vuruşla öldürene kaç puan? Razz Razz
    bence direk cennetlik hehehe =))
    Vendetta
    Vendetta
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Vendetta Salı Eyl. 28, 2010 12:39 am

Uniak demiş ki:Bu davranışın için benden Onyüzbinmilyon puan aldın.

Teşekkür ederim Uniak Smile
    captain75tur
    captain75tur
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 18
    Katkı Puanı : 20

Mesaj tarafından captain75tur Cuma Kas. 19, 2010 3:01 pm

tanrı biç bir canlıyı boşuna yaratmamıştır.her canlının bir faydası vardır.mesela hamamböceklerinin bitleri yediğini biliyormuydunuz.peki tanrı kertenkeleyi neden yarattı??? işte cevabı

ABD'nin Arizona bölgesinde yaşayan ve Gila adı verilen zehirli bir kertenkele cinsi, şeker hastalarının umudu oldu.

Lilly adlı ilaç şirketinden yapılan açıklamada, şeker hastalarına faydalı olacağı için bu kertenkelenin zehrinden ilaç imal edildiği bildirildi.

Berlin'de 13 Şubatta tanıtımı yapılacak yeni ilacın içinde, söz konusu kertenkelenin zehrinde mevcut olan ve ''Exendin-4'' adı verilen proteinin bulunduğu, bunun da vücuttaki şeker seviyesini düşürdüğü ve aşırı yemek yeme hissini ortadan kaldırdığı belirtildi.

Şeker hastalarının en büyük sorununun, vücudun şeker seviyesini kontrol edememesi ve doyma hissi kaybedildiği için aşırı yemek yeme olduğunu ifade eden uzmanlar, yeni ilaç sayesinde hem şeker seviyesinin düşeceğini, hem de sürekli açlık hissinin giderileceğini kaydettiler.

Vendetta
    Vendetta
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Vendetta Ptsi Kas. 22, 2010 12:04 am

töbe bismillah olurmu hiç öyle şey captain öldür gitsin.çok günah sokakta gezmeleri.dal **şak geziyolar.edep haya kalmamış hayvanlarda....töbe annuke bi ismillah vezzulüne kema barekte amen...
    captcha
    captcha
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 342
    Katkı Puanı : 718

Mesaj tarafından captcha Salı Mart 01, 2011 4:17 am

şu konuyu biraz canlandıralım Very Happy
    dimension
    dimension
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 71
    Katkı Puanı : 104

Mesaj tarafından dimension Perş. Mart 03, 2011 7:06 pm

Coktan beri bilmek istedigim bir sey var. 1" sevabin degeri karsiligi ne??. 1" Liraya neler alabiliriz biliyoruz. Peki 1" sevaba neler alabiliriz.???
    Bunu yanitlayabilecek bir Imanli ariyorum.
    Birde Günah diyorlar. Her günahin cezasi aynimi??
    Tanri bunlari ne hikmet ise. Kitaplarinda bildermemis.
    Berki vahiy yoluyla bildirdigi kisiler vardir. Günahin savabin karsiligi ne??. Büyük günah büyük sevap varmi vs.???
    Very Happy
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 217
    Katkı Puanı : 279

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Salı Mart 08, 2011 12:51 am

dimension demiş ki:Coktan beri bilmek istedigim bir sey var. 1" sevabin degeri karsiligi ne??. 1" Liraya neler alabiliriz biliyoruz. Peki 1" sevaba neler alabiliriz.???
    Berki vahiy yoluyla bildirdigi kisiler vardir. Günahin savabin karsiligi ne??. Büyük günah büyük sevap varmi vs.???
    Very Happy

Sen Allah'la ticaretmi yapiyorsun? Hersey onundur! ister 100 sene boyunca namaz kil herseyi yap o seni ister cennetine koyar ister cehenneme! Hersey onundur Hersey onun dilemesiyle olur!

Sen simdi birine 1YTL vererek bir iyilik yapmis oldun.
    Baskasina gittin ve ona 100.000YTL vererek bir iyilik yaptin.

Bu iki iyilik arasindaki farki sen göremiyorsan diyecek birsey yok!

Sen gittin Hirsizlik yaptin ve Günaha girdin.
    Sen gittin 10 Adami öldürdün ve Günaha girdin.

Bu iki günah arasindaki farki sen göremiyorsan diyecek birsey yok!

Yine anlamadiysan aklin almiyorsa ben yinede yazayim, iste bunlar büyük kücük günahlar veya sevaplardir!

Cevabini simdi aldinmi? Soruda soru olsa...

Saygilar!
    dimension
    dimension
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 71
    Katkı Puanı : 104

Mesaj tarafından dimension Salı Mart 08, 2011 4:16 am

Cennet-Kapisi demiş ki:
    dimension demiş ki:Coktan beri bilmek istedigim bir sey var. 1" sevabin degeri karsiligi ne??. 1" Liraya neler alabiliriz biliyoruz. Peki 1" sevaba neler alabiliriz.???
    Very Happy

Sen Allah'la ticaretmi yapiyorsun? Hersey onundur! ister 100 sene boyunca namaz kil herseyi yap o seni ister cennetine koyar ister cehenneme! Hersey onundur Hersey onun dilemesiyle olur!

Sen simdi birine 1YTL vererek bir iyilik yapmis oldun.
    Baskasina gittin ve ona 100.000YTL vererek bir iyilik yaptin.

Bu iki iyilik arasindaki farki sen göremiyorsan diyecek birsey yok!

Sen gittin Hirsizlik yaptin ve Günaha girdin.
    Sen gittin 10 Adami öldürdün ve Günaha girdin.

Bu iki günah arasindaki farki sen göremiyorsan diyecek birsey yok!

Yine anlamadiysan aklin almiyorsa ben yinede yazayim, iste bunlar büyük kücük günahlar veya sevaplardir!

Cevabini simdi aldinmi? Soruda soru olsa...

Saygilar!

Cennet-Kapisi. Senin anlamdigin bir sey var burada. Kertenkeleyi : Bir tasta öldürürsen 100" Sevap aliyorsun. 10" Tasta öldürürsen bir Sevap.
    Aradaki fark nerede??
    1" Sevaba deki misal olarak: Sana topal bir Huri var Cennet"de. 100 Sevaba "Mis Cennet Hurisi "var, Yani Cennetin en güzel Hurusi. Smile
    Veyahutda 1" Sevaba :Bayat Ekmek. 100 Sevaba Köfte Ekmek. Very Happy

Forum Saati C.tesi Nis. 27, 2024 2:48 am