www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

5 posters

BİZ KİMİZ?

mizah27
    mizah27
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 1
    Katkı Puanı : 3

BİZ KİMİZ? Empty BİZ KİMİZ?

Mesaj tarafından mizah27 Salı Nis. 27, 2010 8:43 pm

Biz kimiz?
    Daha önce nerdeydik?
    İlk durağımız burasımı?
    Bundan sonra biyere gidecekmiyiz?
    Bizi illede tanrı mı yaratmış olmalı?
    Eğer bundan öncede bir mekanda var olduğumuzu var sayarsak, buraya kendi isteğimizle de gelmiş olamazmıyız?
    Belkide tanrısal bir güce sahiptik ve herşeye doyduk. ve birde bu hayatı denemek istemiş olamazmıyız?
    Biz dediğimiz varlık kim? Beyin mi ruh mu?
    Yoksa herşey bir tasadüften ibaret mi?
    Molekuler
    Molekuler
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 54
    Katkı Puanı : 64

BİZ KİMİZ? Empty Geri: BİZ KİMİZ?

Mesaj tarafından Molekuler Perş. Mayıs 13, 2010 3:08 am

Eğer bundan öncede bir mekanda var olduğumuzu var sayarsak, buraya kendi isteğimizle de gelmiş olamaz mıyız?

Bunu daha önce düşünmüştüm. Kendi adıma konuşursam: Ben neden gideyim göreyim şu dünyayı dedim?
    a) Bana yalan söylediler. Orası çok güzel diyerek, tıpkı bir cennetmişcesine anlattılar, övdüler. Şimdiki cennet gibi; bir kez görmediğim halde "ee böyle dediklerine göre orası kesinlikle güzeldir, bir görmeliyim" gibi basit bir düşünceyle gelmiş olabilirim. Yani bana dünyanın resimlerini göstermediler, dünyadaki savaşı, açlığı, yalanı göstermediler. Görsem, görsem gelmek ister miydim? Gelerek onların sahip olduğu lokmalardan birine de ben konar mıydım?

*Bu düşüncenin kendimce ilerletince; acaba cennet de denildiği kadar güzel değil midir diyorum. Çünkü görmedim ve herkesin beğenisi farklı canımmm. Smile

Fantastik bilim-kurgu şeklinde düzenlenmiş alternatif cevap:
    b) Hani şu spermlerin yarışını kazandım ya; tıpkı şu forumda ya da dünyada bulunan diğer her canlı gibi. Sonu bilinmez bir yolda babam beni terk etti. Annemin içerilerinde dolanıp, karanlıkta yolumu bulmaya çalışıyordum. Dedikodulara göre yalnızca birimiz aydınlığa kavuşacaktı. Babama bak ya, dedim. Bana yarışı kazandıktan sonra neyin vadedildiğini dahi açıklamadı. Derken... Kazandım! Yumurta denilen o devasa şeyle birleştim. Dışarıdan sık sık gürültü geliyordu. Bazen güzel sesler. O zamanlarda başladı karamsarlık ama kızdım kendime, abartma güzel sesleri düşün hep, dedim. Sonra çok uzun zaman geçti. Ağlayarak "uyandım". Beyaz önlüklü, sadece gözleri görünen insanların yanında uyandım. Dünya burası olmalıydı. Dedikodularda beyaz önlüklüler yoktu ama "anne"nin anlam veremediğim ama daha önce hissettiğim sıcaklığı oradaydı. İşte böyle. Bilinçsizce geldim ben bu dünyaya.

Bana özgürlük diyorlar, irade diyorlar. Benim hayata adım atmaya dair seçim iradem dahi yok ki Sad
    Kendimi öldürme gibi bir iradem var olsa dahi, aşk dünyadaki güzel şeylerden biri ve birine aşık oluşum çürümüş bedenimden ya da cehennemde pişmiş bir benden çok daha güzel, keyifli,dünyada kalmam için en çekici neden.
    kozmiksakaci
    kozmiksakaci
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 27
    Katkı Puanı : 39

Mesaj tarafından kozmiksakaci Perş. Ocak 06, 2011 10:04 pm

kimbilir belki de sonsuzuz.hep vardık.bundan önce spatyomdaydık.fiziki alemde bedenlendik.tekrar spatyoma gideceğiz..(:
    ktimsah
    ktimsah
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 5
    Katkı Puanı : 8

Mesaj tarafından ktimsah Perş. Ara. 29, 2011 1:15 am

Biz kimiz?

Yaratıcının yarattığı mahlukatlarız...

Daha önce nerdeydik?

Onu ancak Yaratıcı bilir...

İlk durağımız burasımı?

Bundan sonra biyere gidecekmiyiz?

Onu ancak Yaratıcı bilir... ve ölünce göreceğiz..yada göremeyeceğiz..

Bizi illede tanrı mı yaratmış olmalı?

Bu kadar mükemmel bir yapı ve biz canlılar tesadüf eseri olmamıştır..

Eğer bundan öncede bir mekanda var olduğumuzu var sayarsak, buraya kendi isteğimizle de gelmiş olamazmıyız?

Belkide tanrısal bir güce sahiptik ve herşeye doyduk. ve birde bu hayatı denemek istemiş olamazmıyız?

Mantıklı değil..

Biz dediğimiz varlık kim? Beyin mi ruh mu?

Her ikiside olabilir bu tip kavramlar bilinmez olduğu için , büyük ihtimal ile ya ölünce anlayacağız yada hiçbirzaman anlayamayacağız.

Yoksa herşey bir tasadüften ibaret mi?

Dediğim gibi hiçbir tesadüf bu mükemmeliyeti yaratamaz..
    ronin
    ronin
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 10
    Katkı Puanı : 21

Mesaj tarafından ronin C.tesi Ara. 31, 2011 6:42 pm

insan beyni 100% kapasite ile çalıştığı anda bu soruların cevabı zaten çözülecektir,belki tanrıya ulaşmak o zaman mümkün olacak belkide tanrı olmak demek 100% kapasite ile çalışmak, uzun zaman önce bahçıvan adlı bir bilim kurgu filmi izlemiştim bu konu hakkında,tavsiye ederim http://www.sinemalar.com/film/3824/bahcivan

Forum Saati Cuma Nis. 26, 2024 4:08 pm