www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

+4
ukedi
supeluta
Uniak
ÖöZgE
8 posters

Referandumda Oyunuz Ne Olacak ?

Anket

Referandumda Oyunuz Ne Olacak ?

[ 3 ]
    Referandumda Oyunuz Ne Olacak ?  Bar_left20%Referandumda Oyunuz Ne Olacak ?  Bar_right [20%] 
    [ 12 ]
    Referandumda Oyunuz Ne Olacak ?  Bar_left80%Referandumda Oyunuz Ne Olacak ?  Bar_right [80%] 
    [ 0 ]
    Referandumda Oyunuz Ne Olacak ?  Bar_left0%Referandumda Oyunuz Ne Olacak ?  Bar_right [0%] 

Toplam Oylar: 15
    Anket kapatıldı
    ÖöZgE
    ÖöZgE
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 59
    Katkı Puanı : 72

Referandumda Oyunuz Ne Olacak ?  Empty Referandumda Oyunuz Ne Olacak ?

Mesaj tarafından ÖöZgE Paz Tem. 18, 2010 5:17 am

Cevaplar ve sebebiniz varsa(ki, olmalıdır) buyrun yazın..

Ben, şeriat özlemiyle yanıp tutuşan vatan hainlerinin anayasasına HAYIR diyeceğim.
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Referandumda Oyunuz Ne Olacak ?  Empty Geri: Referandumda Oyunuz Ne Olacak ?

Mesaj tarafından Uniak Paz Tem. 18, 2010 9:12 pm

Ben "Evet" diyeceğim.

Çünkü maddelerin hiçbiri dini unsurlar içermiyor.
    Hak ve özgürlüklerin gelişmesine de katkı sunacağına inanıyorum.

Bi de şunu kaçırıyoruz. Bu iktidar bugün var yarın yok.
    Demirel'den, Ecevit'ten, Mesut Yılmaz'dan, Tansu Çiller'den Özal'dan da kötü yönetmediler.
    Ama artık iktidarlarının sonu gelmeye başladı. Çünkü çalmaya alıştılar.
    Seçimde iktidar partisine oyumu vermem ama anayasa değişikliğine de sırf fikirlerimiz farklı diye "Hayır" oyu veremem.

supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Mesaj tarafından supeluta Ptsi Tem. 19, 2010 12:00 am

bende evet diyeceğim,
    nitekim en kötü sivil anayasa,
    en iyi darbe anayasasından iyidir.
    ukedi
    ukedi
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 159
    Katkı Puanı : 210

Mesaj tarafından ukedi Ptsi Tem. 19, 2010 10:05 am

reşit olmadığım için oy veremem. fakat verebilsem tabii ki HAYIR derdim. tayyeap beye özel birlikler kurulmaya başlandı bile. taslağı inceledim. cumhuriyet karşıtı teokratik faşizme en sağlam zemini hazırlamışlar.
    ÖöZgE
    ÖöZgE
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 59
    Katkı Puanı : 72

Mesaj tarafından ÖöZgE Salı Tem. 20, 2010 4:24 am

"Dini" unsur içermemesi demek, vatanı satmada dini kullanan adamların el altında bulunduracağı bir yasa olmaması anlamına gelmiyor.
    Darbe anayasası değiştiriebilir ve değiştirilmelidir.
    Ancak, şu günkü hükümet tarafından olmamalı..
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 153
    Katkı Puanı : 187

Mesaj tarafından Tikky Cuma Tem. 23, 2010 2:07 pm

Merhaba ,

Sayın Uniak Abimiz Ve Admin Bey Kısaca Konuyu Özetlemişler. Ben Hayatım Boyunca Siyasetle "Hiç" İlgilenmedim. Günceli Takip Ettim Gazeteleri Okudum, Okurum Ama Siyasi Polemiğe Girmem. Ben Sadece Çok İnce İki Yoruma Parmak Basmak istiyorum.

Uniak : Sırf Fikirlerimiz Farklı Diye "Hayır" Oyu veremem.

İle

Darbe Anayasası Değiştiriebilir Ve Değiştirilmelidir. Ancak, Şu Günkü Hükümet Tarafından Olmamalı..

Yorum Sizin ...

( SİLİNDİ ) Kendi Yorumumu Sildim.

Euzübillahi Mines Siyaseti Racim.

Amin.
    serhat_41
    serhat_41
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 108
    Katkı Puanı : 188

Mesaj tarafından serhat_41 Cuma Tem. 23, 2010 11:09 pm

bunların pekmez dediği tortu din dediği yortudur demiş yazar nihat genç katılıyorum. bi açılım yaptılar kimse anlamadı nasıl açılım olduğunu sonuçları malum şimdide anayasayı değiştireceklermiş evet dini unsurlar içermiyor zaten içeremez ama uygun zemini oluşturabilmek için zekice hazırlanmış bi değişiklik suyun derecesini yavaş yavaş arttırıyolarki kurbağalar misali sıçrayıp kaçmayalım.
    son olarak hayır oyunu kullanacaksamda sonuç olarak sandıktan evet çıkacağını düşünüyorum
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky C.tesi Ağus. 07, 2010 7:16 pm

Demokratik açılım sürecine verdiği katkıyla öne çıkan Yönetmen Sinan Çetin, anayasa değişikliğine de destek veriyor. 12 Eylül referandumunda 'evet' oyu kullanacağını açıklayan Çetin, 'hayır' demeyi düşünen kesimlere yönelik de ilginç tespitler yapıyor. "Rastladığım bütün aydınlara soruyorum, 'hayır' diyenlerden tek bir tatmin edici cevap alamadım." derken 12 Eylül'de en büyük zararı Türk aydınının gördüğüne işaret ediyor. Bazı kesimlerin referandumda 'evet' oyu vermeleri halinde bunun AK Parti'ye yarayacağı yönünde düşünceler olduğuna dikkat çeken Çetin, "Bu korkunç bir ideolojik cehennemdir." nitelemesinde bulunuyor. Bu kişileri de 'tribünlere güzel hareketler yapan ama gol atmayı hiç düşünmeyen gösteriş meraklısı kötü futbolculara' benzetiyor. Ünlü yönetmen, "Bu bir kolektif aymazlık, davranış bozukluğudur. Velev ki oylar AK Parti'ye gitse ne olacak? Beğenirsem bir dahaki seçimde oy atarım, beğenmezsem atmam. Referandumda 'evet' oyu veren, isterse seçimlerde 'hayır' oyu verir. Sonuçta iki kere oy kullanma hakkı var."ifadelerini kullanıyor.

Sinan Çetin, demokratik çıkışlarıyla ön plana çıkan bir yönetmen. İki ağabeyi 12 Eylül darbe döneminde hapse düşüp işkenceler görmüş, kendisi de gözaltına alınmış. O yıllar onun için adeta bir korku filmi gibi geçmiş. "12 Eylül benim için korkunun zamanıdır. Sokaklarda, parklarda evlerde her an kollarımıza bir kelepçe vurulacak, korkunç işkencelerin olduğu odalara tıkılacağız korkusuyla yaşanan anların bütünüdür. 1980 can dostlarımın yıllarca hapiste yatıp, bir deri bir kemik çıktığı, büyük bir korkunun topluma hakim olduğu, rezalet ve iğrenç bir dönemdir." diye özetliyor. İki ağabeyinin de suçsuz yere yıllarca işkence gördüğünü anlatırken, "Dünyanın en şeker insanı siyasi işlerle hiçbir ilgisi olmayan Gümrük Muhafaza Müdürlüğü'nde çalışan ağabeyimi bile hapse attılar. Andımızı öğretmek için o askerlerin yaptığı işkenceler akıl almaz." diyor. Darbelerin toplumda kapanması zor, derin yaralar açtığının altını çizen yönetmen, "Darbe yapan generallerin Türk milletini askerlikten soğutma suçundan yargılanması gerekir." yorumu yapıyor. Belki de bu nedenle referandumda 'hayır' denmesine bir anlam veremiyor. "Anayasa değişikliğinin yetersiz bulunmasına itirazım yok." diyen Çetin, "Fakat yetersiz olsa bile darbe olmasını engelleyecek bir kanuna 'hayır' deme gerekçelerini de anlamıyorum." diye ekliyor. Bunu 'ideolojik körlük' olarak nitelerken kendi 'evet' oyunun gerekçelerini şöyle açıklıyor: "Devletin seçilmişler tarafından yönetilmesini sağlamak, atanmışların seçilmişlerin iş yapmasını engellemek için anayasanın arkasına saklanmasını engellemek ve bir daha darbe olmamasını garanti altına almak adına atılacak her adıma evet diyorum."

Alıntı
    captcha
    captcha
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 342
    Katkı Puanı : 718

Mesaj tarafından captcha Paz Ağus. 08, 2010 4:41 am

Ben sandığa gitmeyeceğim.

Evet ya da Hayır diyerek bu sistemin kölesi olarak kalmaya devam edeceğiz, ama oylamaya gitmezsek ya da geçersiz oy kullanırsak; bu şekilde tepkimizi belli etmiş oluruz.
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Ptsi Ağus. 16, 2010 7:22 pm

Mehmet Barlas da Refarandumda Evet Diyeceğini Açıkladı ! Ve Evet Denilmesi Gerektiğini Söyledi ( Kanal 24 ) Canlı Yayın
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Ptsi Ağus. 16, 2010 7:39 pm

Chp Demokrasisi :

Önce Mecliste Oy Kullandırtmadılar.
    Şimdide ******a Ve Ekibine Yasak Getirdiler :

İzmir Milletvekili Canan Arıtman, Yasağa Olan Tepkisini, "CHP'nin Tarihinde Bugüne Kadar Olmayan Şeyler Oluyor" İfadesiyle Dile Getirdi. Partinin Yeni Yönetimini Eleştiren Arıtman, "Bu Parti, CHP'nin Felsefesini, Ahlakını Özümsememiş Olan İnsanlar Tarafından Yönetiliyor." Dedi. Eski CHP Genel Başkanı Deniz ******, Çeşitli Ziyaretler İçin Gittiği Yerlerde Partililerce Karşılanmıyor. ******'ı Karşılamaya Gidenler İse Görevlerinden Alınıyor.

Alıntı

Şimdi İnsan Düşünüyor ! Chp Solcu Genelide İslam Düşmanı Ya Deisttir Yada Ateist ... Hem Demokrasiden Bahsedecekler Hemde ... Gerisini Zaten Biliyorsunuz. Yoook Kardeşim Yoook Takiye Takiye Takiye .. 90 Senedir Hıristiyanların Trabzonda Ayin Yapmasına İzin Verilmezken Bu Dinci ! Bu Sıkma Başlılar Bu Gerici Bu Çağ Dışı İnsanlar Çıkıyor Hem Refranduma Halka Soruyorlar Hemde Özgürlük Getirmek İçin Ülkeye Çaba Sarf Ediyorlar ... Aaa Aaaa Ne Kadar İlginç Ya ! Acaba Gerici Ve Yobazları Karıştırıyor Olabilirmiyiz ?

Bilemiyorum Artık ...

bazikortam
    bazikortam
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 142
    Katkı Puanı : 298

Mesaj tarafından bazikortam Ptsi Eyl. 06, 2010 5:22 am

12 Eylül'de EVET çıkması halinde 50 yıldır aşama aşama gerçekleştirilmeye çalışılan KARŞI DEVRİM tamamlanmış olacaktır.... Türkiye, 1923 kazanımlarından tamamen uzaklaştırılarak, ABD'nin BOP çerçevesinde ILIMLI ISLAM CUMHURİYETİ haline getirlecektir... Bu bir "komplo teorisi" değil gerçeğin soğuk ve acı yüzüdür.

AMAÇ: TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN OMURGASINI KIRMAK

Anayasa değişikliği sonrasında, Türkiye Cumhuriyeti'nin omurgası durumundaki, "resmi dil", "üniter yapı", "laiklik" gbi kavramlar ABD ve "yerli işbirlikçilerinin" istekleri ve çıkarları doğrultusunda yeniden tanımlanacak, Anayasa Mahkemesi tamamen egemen gücün eline geçeceği için bu değişimlere yönelik ciddi bir hukuksal tepki de gelmeyecektir. Böylece KARŞI DEVRİM, "demokrasi" çığlıkları atarak Türkiye'yi AKP diktasına sürükleyecektir. Böylece ******'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin omurgası (bağımsızlık-çağdaşlaşma ve ulusal egemenilk) kırılacaktır. Karşı Devrimciler, Türkiye'yi "yeniden şekillendirmek" için bu kırılmaya mecburdur...

ŞEHİT KANLARINA SAYGININ GEREĞİ

Dünyadaki ilk anti -emperyalist mücadelenin verildiği bu kutsal topraklarda doğan ve yaşama şansına sahip olan aklı başında her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, dünya görüşü ne olursa olsun, Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da ve hain PKK saldırılarında canlarını veren yüzbinlerce evladının bu vatan için döktüğü kanların boşa gitmesini istemiyorsa 12 Eylül'de HAYIR demelidir...

Satılmışa, işbirlikçiye, vatansıza diyecek lafımız yoktur şüphesiz!..

EVET DİYEMEYİZ ÇÜNKÜ!

Bu toprağın binlerce yıllık zengin kültürüyle yoğrulmuş, kendi yağıyla kavrulan, mütedeyyin, fedakar ve sağ duyulu insanlar, bizler bu anayasa değişikliğine EVET diyemeyiz.

Evet diyemeyiz çünkü;
    ****** ve silah arkadaşlarının, yokluk ve yoksulluk içinde emperyalizme kafa tutarak kurdukları bu Çağdaş Cumhuriyeti biravuç işbirlikçiye bırakacak kadar aptal değiliz!

Evet diyemeyiz çünkü;
    23 Nisan 1920'de Anadolu bozkırında yokluk ve yoksulluk içinde, "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" diyerek açılan TBMM'nin kürsüsüne işgali protesto etmek için örtülen o kara örtünün nasıl bir fedakarlıkla o kürsüden kaldırıldığını daha unutmadık.

Evet diyemeyiz çünkü;
    ****** sonrasında, Türkiye'nin nasıl Batı ve ABD çıkarları doğrultusunda yavaş yavaş dönüştürüldüğünü çok iyi bilmekteyiz!

Evet diyemeyiz çünkü;
    Din istismarına, tarikat yapılanmasına, Allah'la aldatılmaya, İslamın siyasallaştırılmasına, laikliğin sulandırılmasına karşıyız.

Evet diyemeyiz çünkü;
    Türkiye'nin öz kaynaklarının yandaşa peşkeş çekilmesine, topraklarımızın yabancılara satılmasına, tarım ve hayvancılığımızın bitirilmesine göz yumamayız.

Evet diyemeyiz çünkü;
    Çalışan, üreten, alın teriyle kazanan işçimizin haklarının gasp edilmesine, çağdaş kölelik düzenine karşıyız.

Evet diyemeyiz, çünkü;
    Askerleğin yan gelip yatma yeri olmadığını biliyoruz.

Evet diyemeyiz çünkü;
    Şehtilerimize "kelle" denmesine tahammülümüz yok.

Evet diyemeyiz çünkü;
    Muhalefetin susturulmasını, ulusalcı aydınların hapse atılmasını, tek seli bir Türkiye yaratılmasını istemiyoruz.

Evet diyemeyiz çünkü;
    ******'ün "milletin efendisi" olarak adlandırdığı fedakar köylümüze, çiftçimize, "Ananı da al git!" diyen zihniye karşıyız.

Evet diyemeyiz çünkü;
    Ne ABD uşaklığı, ne Arap yandaşlığı yapmak istemiyoruz, "Tam bağımsız Türkiye" istiyoruz.

Evet diyemeyiz, çünkü;
    Yeniden önümüze Sevr Antlşaması'nın koyulmasını istemiyoruz. Türkiye'de Ermenistan, Pontus Rum ve Kürdistan kurmak isteyenlerin hayallerinin 90 yıl sonra gerçeğe dönüşmememesi için mücadele ediyoruz.

Evet diyemeyiz çünkü;
    Sultana, padişaha, halifeye ve her türlü "diktaya" karşıyız.

Evet diyemeyiz, çünkü;
    AKP ve zihniyetini artık istemiyoruz.

Evet diyemeyiz çünkü;
    İşsiziz.

Evet diyemeyiz çünkü;
    Sadaka ekonomisine karşıyız.

Evet diyemeyiz çünkü;
    Yandaşın zengin olmasına karşıyız.

Evet diyemeyiz çünkü,
    Tarihimizin sadece Osmanlı tarihinden ibaret olmadığını, ******'ün dediği gibi en aşağı yedi bin yıllık bir geçmişe sahip olduğumuzu biliyoruz. Ve gururla, "Ne Mutlu Türküm diyene!" diyoruz.

Evet diyemeyiz; çünkü,
    Kadınlarımızın özgürlüklerini kaybetmelerini istemiyoruz. "Başörtüsüne özgürlük!" çığlıkları atanların gerçek niyetlerinin kadınlarımızı önce kendi içine, sonra evin içine, sonra da dış dünyaya kapatmak olduğunu biliyoruz.

Evet diyemeyiz çünkü;
    Muaviye'yi, Vahdettin'i, Ali Kemal'i, Damat Ferit'i, Şeyh Sadi'i, Sadi Nursi'yi değil Hz. Ali'yi, Mevlana'yı, Fatih Sultan Mehmet'i, Hasan Tahsin'i, ******'ü seviyoruz... Hainden kahraman yaratılmasını istemiyoruz.

Evet diyemeyiz, çünkü,
    Bu toprağa ihanet edemeyiz.

Tarihimiz, için, dilimiz için, kültürümüz için, bölünmez bütünlüğümüz için, bağımsızlığımız için, çağdaşlığmız için, demokrasimiz için ve cocuklarımız için: HAYIR!..

Forum Saati Paz Nis. 28, 2024 3:53 pm