www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

+9
captcha
mkculha
narnosearch
Ration17
dimension
Tikky
supeluta
Uniak
ReBeL
13 posters

DELİLİZM

ReBeL
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 8
    Katkı Puanı : 20

DELİLİZM Empty DELİLİZM

Mesaj tarafından ReBeL Perş. Ağus. 05, 2010 3:23 pm

..LÜTFEN OKUYUNUZ.....

HeRKeSe SeLamun Aleykum... ...
    KardesLerim iNancınıza Sayqım war. Lakin mantıqımın kabullenemediqi Cok Sey war... ÖnceLikLe Hz.Muhammed (S.a.v.)în adıNı aLırken aqzınızı yazarken parmakLarınızı yıkayın. Beyniniz Zaten Yıkanmıs. Dier Konularda Biraz Abartarak Yazmıssınız Peygamberimi... Velakin Konuya qelelim..
    Peygamber: Allahın Elçişi
    Melekler: Peygamberlere vahiy qönderen ruhani varlik benim inancıma göre..

Şimdi Sorularım Geliyor.

1)Ataist Sizden daha mantıklı YARATICI da yok dior en azından siz onu kabullenirsiniz de, allah'ın kuranını kurallarını nasıl kabullenmezsiniz.. Devletin kurallarını kabullen, hatta bir babanın annenin kurallarını kabullen bir allah'ın kurallarını kabullenme onun kuralları yoktur öLe mi?

Ben Sizin yerinizde olsam öle yaratıcıyı red ederim hiç sewmem hain sizin yaratıcınız.. Ahmak biras da Niçin?? Beni yaratmıs ve salmiş hiç bana acımamıs bi amacı da yok.. Aman biras insan yaratayım demiş beni zevalliqe acliqa zenqin insanlara köle yapmiş.. yaraticiniz cok mu torpilci ne?

demiş ki saldim cayire mevlam kayıra ama mevla kendisi saldım cayıra kendi kendilerini kayıra? sizin tanrınız pek qüwensiz pek zalim.. tanrınıza güvenmicekseniz kime güveneceksiniz..

Biri size veya yakınıza tecavüz etti. Cezası yok faturası yok.. Sizin tanrınız pek adaletsiz..

Tanrı Bizi Yarattı Ama Dünyadan elini cekmiş demissiniz... Yagmuru yagdırıp bu kadar insana hala rızık veren.. Hala kirlettiqimiz havayı doganın dengesiyle temizleyen bir Allahım var.. bakın benm Allah'ımın rızkından tüketiorsunuz.. Kendi yaratıcınız nie size bişi vermiyor? Pek nankör sizin yaratıcınız..

Benim Allahım hep yanımda ne kadar yakınımda bilior musun? Düşündüğümde tüylerimi diken diken edecek kadar yakınımda.. Dilediğimde veren Sükrettiren bir Allahım var.. Sizin tanrınız Nie Uniak gibi sizi terketmiş.. Pek hain yaratıcınız war.. Bir annenin yavrusunu çöp tenekesine atmıs kadar şerefsiz sizin yaratıcınız... Anneniz sizi öle yapsa ne öfke duyardınız dimi? benim Allahim sizin yaraticiniz qibi beni çöpe atsa.. ondan yüzümü cewiririm Siz hala tapiosunuz bRavo...

Peygamber mi? Anam babam kurbna oLSn ona... Peygamber mi? 1 kere öleceksem neden onun iÇin oLmasın ki? Peygamber mi? Allah'ın emirlerini Allah'ın yasaklarını bana bildiren en qüsel insan.. 40 yasındaydı ticaretteydi evliydi eşi haticeydi cok zenqindi.. hiçbirşeye ihtiyacı yoktu.. Simdi hanginiz kalkıp cok kişiyi kendinize düşman edinirsiniz ben peygamberim diyerek rahatlık varken.. Hanqinis topraktan yer yemeqini? hanqinis 1 qün secdede durur? Hanqiniss Pes etmes pislik atana gül atar.. Hanqinis küfür edene Allahm bunlara doqru yolu göster der...

Sen bir Yaratıcısın!!! Yaratıcı ki Cok büyük güC öLe deiL Mi? Peki Sen yaratıcı oLSan biz de iNSan oLSaydık eLiniz bizden Ceker miydin? Neden cekesin ki qücLüsün ara da bi bak bişiLer yap? Neden yapmıoR sizin tanrınız aMacı biLe yok yaratırken öle deqil mi? Allah kendisini bize gösterse herkes zatn ona ibadet ederdi sınavın ne manası kalırdı ki... Her cuma namazında derki.. ben size düşünüp tutasınız die öğüt verdim... eqer kendini qösterseydi sınavın cewaplarını da wermiş olurdu ... Sınavdasınız ve Size düşünüp tutasınız die Öğüt verdi.. Nerede Kur'an da?!

Benim Allah'ım Cok adaletlidir Cok rahimdir Cok rahmandır.. Hiç kimsenin Hakkı Hiç Kimse de Kalmayacagına Yemin eder.!
    Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun...

BURAYA KADAR OKUDUYSANIZ TESEKKÜR EDER VARSA Bİ YANLIS CÜMLEM AFF OLMASINI DİLERİM...
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

DELİLİZM Empty Geri: DELİLİZM

Mesaj tarafından Uniak Perş. Ağus. 05, 2010 5:05 pm

Siteye hoşgeldin ReBel.

Yazını okudum. Klasik müslüman paradigmaları. Farklı birşey yok.

İsmimi anmadan besmele çek. Andıktan sonra da selavat getirisen iyi olur. (Şaka)

Evvela insanım, yani sirk hayvanı falan değilim. Tanrı hiç değilim.

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesini okumanı tavsiye ediyorum. Sitede var.

Kuranla tüm maddeleri tek tek kıyasla. Hangisi daha mantıklı ve akla yatkın geliyor bi kontrol et.

Diğer sorularının cevabını da bulacaksın o zaman
    ReBeL
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Mesaj tarafından ReBeL Perş. Ağus. 05, 2010 5:19 pm

ALLAH BİR AYETİNDE DERKİ: BENM YARATTIKLARIMI BENDEN İYİ Mİ BİLECEKSİNİZ.. ONLARA BENİM HÜKÜMLERİMLE KURAL KOYUN DER.. BEN ALLAHIN EMRETTİĞİ KURALLARA MI YOKSA KÜCÜK İNSAN BEYNİNİN YAZDIGI KURALLARA MI GÖRE DAVRANIRIM? EGER DAVRANSAM BİLE GENE ALLAH DER Kİ: BENİM EMİRLERİM DISINDA KURALLAR KOYANLAR VE BUNLARA HÜKMEDENLERR İŞTE ASİL KAFİRLER BUNLARDIR DER.. BESMELE SELAVAT SANA TERS DURUMLAR KARDES.. SEN ALLAH'A BİLE Şİİ KOŞUOSUN BAZI MESAJLARINDA GÖZLEMLEDİM.. ALLAH ISLAH EDER İNŞALLAH. GÜNAHIN COK BÜYÜK DURUMUN CİDDİYETİNDE DEİLSİN YA DA İNŞ BURAYA CİDDİ YAZMIOSN... EGER SAKA BİLE YAPIORSANIZ BUNLARI OKUYUP BELKİ ETKİLENENN HAM COCUKLAR OLABİLİR.. GENE GÜNAHI COK BÜYÜK. KARDES CİDDEN YOLU SAPITMISSINIZ.. SİRK HAYVANI DEĞİLSİN ELBET ALLAHIN YARATTIGI DÜŞÜNEN İNSANLARSINIZ... PEYGAMBERİN GELİŞ SEBEBİ DE ARKADASLAR.. İNSANIN BEYNİ ALLAHI KALDIRMAYA ONU DÜŞÜNMEYE YORUM YAPMAYA YETMİOR BAZI DURUMLAR.. BU DURUMLARDA EN BÜYÜK DESTEKCİ PEYGAMBERLERİMİZ OLMUSTUR... GÜNDE 5 VAKİT OKUNAN EZANA KULAK VERİN...
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Mesaj tarafından Uniak Cuma Ağus. 06, 2010 12:48 am

Bana Allah'ın söylediğine inandığın şeylerle cevap ver.

Sen Kuranda yazanların doğru olduğunu nereden çıkarıyorsun.

ReBeL
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Mesaj tarafından ReBeL Cuma Ağus. 06, 2010 3:46 am

BEN DE PEYGAMBER SABRI YOKTUR.. BİZİM AMACIMIZ SİZİ DOGRU YOLU GÖSTERMEYE CALİSMAKTİ... MADEM ÖLE DİORSUNUZZ ALLAHIN GAZABI ÜZERİNİZE OLSUN.! MAHŞER DE KARSI KARSIYA GELİRİZ İNŞ Smile CEHENNEMDE YANARKEN 2 3 ODUN DA BEN ATARM Smile KUR'AN'A YALAN DİE KAFİR BİLE DEMEZ.. SİZ KÜLLÜ KAFİRSİNİZ Smile)
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Mesaj tarafından supeluta Cuma Ağus. 06, 2010 1:21 pm

Sırf ateşten korktuğunuz için,
    ve cennette fıstık gibi göğüs ve kalçaları olan
    hurilerle gününüzü gün etmek için,
    gözlerinizi ve akıllarınızı tamamen kapatmışsınız!

öyle olmasa, ilk tepkide cehennemden bahsetmez,
    bizim yanacak oluşumuzu düşünürek zevke gelmezdiniz !
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 153
    Katkı Puanı : 187

Mesaj tarafından Tikky Cuma Ağus. 06, 2010 2:22 pm

Uniak demiş ki: Sen Kuranda Yazanların Doğru Olduğunu Nereden Çıkarıyorsun.

Sayın Uniak Bey. Kainatı Allahın Yarattığından Tutunda "Sürekli" İlgilendiğine Ve Kur'anın Hak Olduğunu Sitemizin İslami Bölümde Kalp Kulağıyla Dinleyen Herkese İspat Ettik İnşaAllah ... .Eksik Nokta Varsa Onuda İspat Ederiz İnşaAllah, Bi İznillah ... Konuyu Rebel Kardeşimiz Açtığı İçin Ben Girmiyorum.

Ama Eğer ki Bir Kere Daha İspat Etmemiz Veya Delil Sunmamız Bekleniyorsa "İddia" Maka Mı Sizsiniz Buyrun "İlk" Siz Kur'an-ı Kerimde Yazanların Doğru Olmadığını "Sözle" Değil "Delille Senetle" Kimdende Alıntı Yaptığınızı Belirterek Buyrun Yazınız . İnşaAllah Allah Bizi Üstün Kılacaktır Bi İznillah Cevabını Vereceğizdir.

Saygılarımızla
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 153
    Katkı Puanı : 187

Mesaj tarafından Tikky Cuma Ağus. 06, 2010 2:31 pm

ReBeL demiş ki:BEN DE PEYGAMBER SABRI YOKTUR.. BİZİM AMACIMIZ SİZİ DOGRU YOLU GÖSTERMEYE CALİSMAKTİ... MADEM ÖLE DİORSUNUZZ ALLAHIN GAZABI ÜZERİNİZE OLSUN.! MAHŞER DE KARSI KARSIYA GELİRİZ İNŞ Smile CEHENNEMDE YANARKEN 2 3 ODUN DA BEN ATARM Smile KUR'AN'A YALAN DİE KAFİR BİLE DEMEZ.. SİZ KÜLLÜ KAFİRSİNİZ Smile

Sayın Rebel. Sitedeki Deistlerede Söylediğim Gibi Ben Ehl-i Sünnet İtikadı Üzerine İman Etmiş Açizane Ve Fakri Fakurane Bir Kulum. Bir Müslüman Olarakta Adaletliyim. Sanırım Yaş Olarakta 4 Yaş Büyüğüm Sizden. Değerli Rebel Kardeşim. Arkadaşlarımıza Kafir Demeyelim. "Öyle Olmuş Olsalarda Olmasalarda" Gene de Demeyelim. Fikrimiz Varsa Paylaşalım. Ama Kafir Demiyelim. Evet Daire-i İslama Göre Amentünün Tamamına İman Etmeyen " Kafirdir" Doğru Ama Bize Yakışan Bunu Bu Şekilde İfade Etmek Değildir Yanılıyor Muyum ?

Yalnız Şu Bir Gerçek Şu Kafir Sözü Bile ! Allah'ın Varlığına Bir İspat! ( Derin Bir Manası Var Şimdi İşlerim Olduğu İçin Giremiyorum. ) Baştada Dediğim Gibi Rebel Kardeşimize Saygım Var Konu Onun Konusudur.

Saygılarımızla
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Mesaj tarafından Uniak Paz Ağus. 08, 2010 7:07 pm

Birisi çıksa ve size dese ki
    Amerikan askerleri Irak'a girdiğinde kadınlara tecavüz etmiş.
    Nasıl tepki verirdiniz.
    Allah onları kahretsin. Ahlaksızlar. Kafirler. Zındıklar. O.. Çocukları.vs.vs.
    Bu tepkilere ben de katılıyorum.

Ama bir de İslam Hukuku tarafından bakalım olaya.
    İslam Dininde bu durum çok olağan bir durumdur.
    Çünkü savaş durumunda esir alınan kadınlar cariye statüsündedir. Cariye ile ilişkiye girmek ise helaldir.
    Hatta bunu kendi insiyatifinizle bir başka müslüman kardeşinize de takdim edebilirsiniz.
    Hatta Muhammet bizzat uygulamıştır.

Amerikalıların bu yaptıklarına (münferit) benim tepki gösermem normal iken, müslümanların tepki göstermesi çok anormal.
    Çünkü Amerikalı askerler, bilmeden de olsa. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (S.A.V)'in sünnetini yerine getirmişlerdir.
    dimension
    dimension
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 71
    Katkı Puanı : 104

DELİLİZM Empty Buna koptum. Amerikan askerleri Müslüman olmuş.

Mesaj tarafından dimension Ptsi Ağus. 16, 2010 8:07 pm

Uniak demiş ki:Birisi çıksa ve size dese ki
    Nasıl tepki verirdiniz.

Çünkü savaş durumunda esir alınan kadınlar cariye statüsündedir. Cariye ile ilişkiye girmek ise helaldir.
    Hatta bunu kendi insiyatifinizle bir başka müslüman kardeşinize de takdim edebilirsiniz.

Amerikalıların bu yaptıklarına (münferit) benim tepki gösermem normal iken, müslümanların tepki göstermesi çok anormal.
    Çünkü Amerikalı askerler, bilmeden de olsa. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (S.A.V)'in sünnetini yerine getirmişlerdir.
    Very Happy

Uniak çok doğru bir konuya değindin.
    Savaş ganimetidir kadınlar. Savaş ganimetlerinin 5 te 1'i Allahındır yazar Kuran'da. Allahın hani hiç bir şeye ihtiyacı yoktu. Very Happy

Nikah yapmadan cinsel ilişki kiye girilir Cariyeler ile.
    Bu konuda Hadis bile var. Filanca Savaş sonunda esir alınan kadınlara İslam Ordusu sulanır. Peygmberde izin verir,işinizi haledin der.
    Biri derki ya kadınlar hamile kalırsa ne olucak. Peygmeber der Allah istemeden bir şey olmaz. Laughing

Yukurdaki benzetmene koptum.
    Amerikan askerleri müslüman olmuşlar. Razz

Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Mesaj tarafından Uniak Ptsi Ağus. 16, 2010 10:20 pm

Senin örneğin de güzeldi Dimension

Tencere dibin kara,
    Benimki senden kara.
    Ration17
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 13
    Katkı Puanı : 25

Mesaj tarafından Ration17 Perş. Ara. 15, 2011 4:13 am

Uniak dostum senin işin çok zor bu adamlarla yahu Smile
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Mesaj tarafından Uniak Cuma Ara. 23, 2011 10:47 pm

Evet zor. Adamlar kalıplaşmış bir düşünce biçimine sahip. Değiştirmek zor.
    Yardıma ihtiyacım var
    narnosearch
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 2
    Katkı Puanı : 5

Mesaj tarafından narnosearch Perş. Mayıs 31, 2012 5:40 pm

niye sustunuz? tayyip ondan dedi inşallah bir an önce sağ salim evlerine dönerler diye. müslüman onlar da sevin onları.
    mkculha
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 5
    Katkı Puanı : 11

Mesaj tarafından mkculha Perş. Ağus. 16, 2012 11:49 pm

ReBeL demiş ki:BEN DE PEYGAMBER SABRI YOKTUR.. BİZİM AMACIMIZ SİZİ DOGRU YOLU GÖSTERMEYE CALİSMAKTİ... MADEM ÖLE DİORSUNUZZ ALLAHIN GAZABI ÜZERİNİZE OLSUN.! MAHŞER DE KARSI KARSIYA GELİRİZ İNŞ Smile CEHENNEMDE YANARKEN 2 3 ODUN DA BEN ATARM Smile KUR'AN'A YALAN DİE KAFİR BİLE DEMEZ.. SİZ KÜLLÜ KAFİRSİNİZ Smile)
    bu foruma yeni üye olduğumdan ve buna bağlı olarak bunları yeni gördüğümden bu kadar geç bir sürede yazmak durumunda kaldım. Sayın ReBeL bu söyleminizle, Kur'an-ı Kerim'de de açıkça yasak olan bir şeyi ''şirk koşmayı'' yapmışsınız. Şirk nedir diye sorarsanız kısaca tanımı;insanların Müslüman olup olmadığını,kişilerin imanının ne kadar olduğunu tayin etmek,kendini beğenmek,daha iyi Müslüman olduğunu savunmak,kimin Cennet-Cehennemlik olduğunu belirlemeye çalışmak şirktir'' İnandığınız dinin kurallarına uymamaktasınız...
    captcha
    captcha
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 342
    Katkı Puanı : 718

Mesaj tarafından captcha Perş. Eyl. 13, 2012 11:06 pm

Müslüman değilim ve bununla gurur duyuyorum.

Söyleyecek başka şeyim yok.
    deistan
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 2
    Katkı Puanı : 8

Mesaj tarafından deistan Paz Ocak 06, 2013 9:34 pm

Uniak demiş ki:Birisi çıksa ve size dese ki
    Nasıl tepki verirdiniz.

Öncelikle merhaba.
    Yazışmalarınızı okudum ve bu mesaja biraz takıldım.
    İslamiyet de savaş kanunları diye birşey var kabul, ve o kanunlarda demez mi '' Yapılan savaş ancak “fi sebilillah” yani “Allah yolunda” olmalıdır.''
    Öle toprakmış,yerlatı-üstü madenleri yüzündenmiş bu tür sebeplerle yapılan çatışmalara İslam için savaş demen namümkün, ve o savaşlar sırasında esir edilen kadınlarda cariye olmazlar. Ve İslama göre gayri müslim erkelerle müslüman kadınların ilişkiye girmesi yasaktır. O yüzden bence bu mesajınızı inandığınız dinin doğrultusunda çeşitli çelişkilere meydan vermeden düzenleyin. Haddimi aşmış olmayı istemem. İnancınıza sonsuz saygı duyuyorum.
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Mesaj tarafından Uniak Paz Mart 31, 2013 6:39 pm

Sevgili deistan

Peki müslüman bir erkeğin gayrimüslüm bir kadını cariye olarak alması doğru mu?
    Müslümanla müslümanın savaşında ganimet yoktur ama uygulamada var.
    Muhammet'in cariyelerinden Maria cariye hediye olarak gönderilmiş. ve o da kabul etmiştir. Hz. İbrahim de ondan olmuştur. Burada bir savaş durumu da yok.

italyanatasozu
    italyanatasozu
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 4
    Katkı Puanı : 14

Mesaj tarafından italyanatasozu Cuma Tem. 19, 2013 5:14 pm

2 yılı aşkın bir süredir Deizm inancını benimsiyorum. Bir süredir bu forumu takip ediyorum, daha önce hiç mesaj, yorum vs. bulunmamıştım ta ki şu saçma sapan yazınıza denk gelene kadar. Kendimde cevap verme daha doğrusu bi kaç soru sorup mantığınızı tartma gereksinimi hissettim.
    Öncelikle kimsenin inancı kimseye cevap yahut eleştiri hakkı doğurmaz bunun kanaatindeyim. Ama bir kaç çift soru sorup mantıklı cevaplar almayı umuyorum(tabi cevap verebilecekseniz).

Madem ki Kuran Muhammed İslam vs inancınız tam(!)

1. Kurandan Önce 3 kitap gönderen bir tanrı kuranda diğer 3 kitaba inananların yanacağını nasıl söyler? Öncekileri farklı bir tanrımı göndermiş?
    2. Bu Tanrı koca evreni insanları tek bir seferde yaratmış ta Kuran denilen(Muhammedin oyunu) kitabındaki emirlerini neden insanlar benimsemediğin de değiştirmiş? İsteseydi insanlara kabul ettiremez miydi? Tanrı bu kadar aciz mi?
    3. Madem Tanrı mutlak mükemmel, kötüyü nasıl yaratır? Mutlak mükemmel bir varlık mutlak iyi değilmidir? az evvel sizinde yaptığınız gibi(!) Tanrıya şirk( Smile ) koşan bir tabiri caiz bir Melek ile düello yapmak için mi bu sonsuz alemi yarattı?
    4. İçinde kötülük olmayan bir Tanrı açıkça kuran denilen zırvalıkta ona inanmayanlarla savaşmanızı, karşıt cinsi köle olarak almanızı nasıl emir eder?

Not: (Sizin dilinizle) Kuranı Kerimi 2 kez hatim eden birisiyim.

Benim inancıma göre de, Tanrı'mın insanlığa olan en büyük hediyesi Akıldır(!). Kullanıp kullanmamak sizin idealiniz. Ama ben birazcık sorgulayıp kullanın derim. Bu denli mükemmel bir yaşamı böyle insan oyunu saçmalıklarla harcamayın derim.

Saygılarımla..
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Mesaj tarafından Uniak C.tesi Tem. 20, 2013 9:04 pm

Seni böyle kim doldurdu italyanatasözü

Bir seferde içinden geçenleri kustun.

Bu arada tanışma bölümüne 3-5 kelime yazarsan tanışırız.
    Hoşgeldin
    italyanatasozu
    italyanatasozu
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 4
    Katkı Puanı : 14

Mesaj tarafından italyanatasozu Cuma Tem. 26, 2013 12:02 am

Uniak demiş ki:Seni böyle kim doldurdu italyanatasözü

Bir seferde içinden geçenleri kustun.

Bu arada tanışma bölümüne 3-5 kelime yazarsan tanışırız.
    Hoşgeldin
    Öncelikle Uniak
    Vaktim olmadığından dolayı tanışma bölümüne birşey yazamadım ama şu an mevcut Smile Sizlerle tanışmaktan mutluluk duyarım.
    Birde;
    Doldurulmak demiyelimde herkesin inanç özgürlüğü kendinedir kimse yargılayamaz veya baskı kuramaz arkadaşımız madem farklı bir inanca sahip buraya gelip bize böyle kelimeler sarf edemez gelir - + ları tartışır fikirlerimizi inançlarımızı ortaya sunarız ama böyle baskılar yaptırımlar hoş değil kanımca Smile

Saygılarımla.. Smile
    SirSpade
    SirSpade
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 2
    Katkı Puanı : 9

Mesaj tarafından SirSpade C.tesi Ara. 13, 2014 7:11 pm

Bence troll bu herif yoksa bi Müslüman bu kadar salak olamaz -_-
    daidalus
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 3
    Katkı Puanı : 7

Mesaj tarafından daidalus Cuma Mayıs 29, 2015 1:18 am

Kuran, Azhab 50: Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah’ın sana ganimet olarak verdiği cariyelerini, amcanın, halanın, dayının, teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helal kıldık. Bir de peygamber kendisiyle evlenmek istediği taktirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere degil, sirf sana mahsus olmak üzere helal kıldık.

Bu ayette, Muhammed’e sınırsız kadınla evlenme hakkı verilmiş. Diğer müslümanların vermesi zorunlu kılınan “başlık parası” usülünden de kendisini muaf tutmuştur. Bir peygamberin cinsel hayatına Allah’ın müdahale etmesini gerektirecek  kadar önemli olan durum nedir ki?

Kuran, Azhab 53: Ey iman edenler! Siz zamanını gözetlemeksizin, bir yemeğe davet edilmedikçe, Peygamber’in evlerine girmeyin. Ancak davet edildiğiniz vakit girin. Yemeği yediğinizde hemen dağılın, sohbete dalmayın. Çünkü bu hareketiniz Peygamber’i üzmekte, fakat o (size bunu söylemekten) utanmaktadır. Ama Allah, hakkı söylemekten çekinmez. Peygamber’in hanımlarından bir şey istediğiniz zaman perde arkasından isteyin. Bu, hem sizin kalpleriniz, hem de onların kalpleri için daha temiz bir davranıştır. Sizin Allah’ın Resûlünü üzmeniz ve kendisinden sonra onun hanımlarını nikâhlamanız asla caiz olamaz. Çünkü bu, Allah katında büyük (bir günah) tır.

Belli ki Muhammed Azhab 50’den aldığı yetki nedeniyle bayağı bi meşguldü ve misafirlerle ilgilenecek zamanı yoktu. Böyle birşey olabilir ama Kuran bir “Evrensel kitap” ise böyle bir ayetin içerisinde ne işi var ki?

Taberi, Camiu’l Beyan, 28/102: Muhammed, karıları arasında huzursuzluk ve kıskançlığa yol açtığı için, cinsel ilişkiyi sıraya sokmuştu. Bir gün, sıra karılarından Hafsa’dayken, ilişkide bulunmak amacıyla odasına gider, fakat Hafsa’yı bulamaz. O sırada cariyelerinden Marya ile karşılaşır. Bunun üzerine Marya’yı Hafsa’nın yatağına yatırıp onunla ilişkiye girer. O sırada Hafsa içeri girer ve ikisini yakalar. “Ey Tanrının elçisi! Beni aşağıladın. Benim günümde, benim sıramda, benim yatağımda bir cariyeyle yatıyorsun!” diyerek tepkisini dile getirir Hafsa. Bunun üzerine Muhammed “Vallahi billahi Marya ile bir daha yatmayacağım” diye yemin eder ve olay kapanır.
    Fakat daha sonra Muhammed pişman olmuş ve Marya’yı özlemiş olacak ki, Allah(!) yine Muhammed’in imdadına yetişerek bir ayet ile olayı tatlıya bağlamıştır.

Kuran, Tahrim 1: Ey Peygamber! Eşlerinin rızasını gözeterek Allah’ın sana helâl kıldığı şeyi niçin kendine haram ediyorsun? Allah çok bağışlayan, çok esirgeyendir.
    Muhammed, çok karısı olduğu için adaleti sağlamak adına onlar arasında bir cinsel ilişki sırası yapmıştı. Fakat tabi ki eşleri arasında yaşlılar ve daha genç olanlar vardı. Muhammed ise gençlerle birlikte olmayı daha çok istiyordu. Muhammed’in kalbini bilen Allah evrensel kitabı Kuran’a hemen bir ayet daha indirerek sıra sorununu da çözmüştür.

Kuran, Azhab 51: Onlardan dilediğini geriye bırakır, dilediğini de yanına alırsın. Boşadığın hanımlarından arzu ettiğini tekrar yanına almanda, senin üzerine bir günah yoktur. Böyle yapman onların mutlu olmalarına, üzülmemelerine ve hepsinin, senin verdiklerine razı olmalarına daha uygundur. Allah, kalplerinizde olanı bilir. Allah hakkıyle bilendir, halîmdir.
    Hucurat ” hücreler” demek. Muhammed’in evinde dokuz hücre var ve her birinde bir karısı var. Muhammed cinsel isteği gelince bu hücreleri dolaşıyor. Bir gün Muhammed öğle uykusundayken Beni Temim kabilesinden kalabalık bir heyet gelmiş ve evin arka tarafında durmuşlar. Elmalılı’nın dediğine göre: “Resulullah henüz uyuyordu, ‘Ey Muhammed! Bizim yanımıza çık!’ diye bağırdılar, bunun üzerine uyandı ve çıktı”.

Bunun üzerine Hucurat suresi iniyor bakın Allah sevgili resulünü uykudan uyandıran densizler için ne diyor:

Kuran, Hucurat 4, 5: (Resûlüm!) Sana odaların arka tarafından bağıranların çoğu aklı ermez kimselerdir. Eğer onlar, sen yanlarına çıkıncaya kadar sabretselerdi, elbette kendileri için daha iyi olurdu. Allah çok bağışlayan, çok esirgeyendir.
    Allah ne kadar sevgi dolu bir ilah! Muhammed’i öyle uykusundan edenler için bile ayet indiriyor. Ayrıca Kuran’ın evrenselliğini de bir kez daha kanıtlamış oluyor.

Muhammed ilk başta oruç zamanı cinsel ilişkiyi kısıtlamıştı, fakat müslümanların çoğu bu yasağa uymadılar. Daha sonra Allah(!) şu ayeti indirdi:

Kuran, Bakara 187: (…)Allah sizin nefislerinize güvenemeyeceğinizi biliyordu. Bu sebeple sizi affetti. Artık kadınlarınıza yaklaşabilirsiniz(…)
    Kafirlerin Kuran’a karşı çıkmasının cezası ölümdür fakat konu cinselliğe gelipte Kuran’a karşı çıkıldığında Allah emirleri bile değiştirebiliyor. Belki böylesi Muhammed’in de işine gelmiş olabilir.

Anlaşılan Kuran’da Muhammed’in keyfine büyük yer verilmiş. Ne de olsa alemlere nur olarak indirilen ve kainat onun uğruna yaratılan bir peygamber(!).

Anneler çocuklarını, emzirmeyi tamamlatmak isteyen baba için, tam iki sene emzirirler. Anaların yiyecek ve giyeceğini uygun bir şekilde sağlamak çocuk kendisinin olan babaya borçtur. Herkese ancak gücü nisbetinde teklifte bulunulur. Ana çocuğundan, çocuk kendisinin olan baba da çocuğundan dolayı zarara sokulmasın. Mirasçıya da aynı şeyi yapmak borçtur. Ana baba aralarında danışarak ve anlaşarak sütten kesmek isterlerse, ikisine de sorumluluk yoktur. Çocuklarınızı sütanneye emzirtmek isterseniz, vereceğinizi örfe uygun bir şekilde öderseniz, size sorumluluk yoktur. Allah'tan sakının, yaptıklarınızı gördüğünü bilin.(Bakara 233)

Biz insana 'anne ve babasına' ihsanla-iyilikle davranmasını tavsiye ettik. Annesi onu zahmetle taşıdı ve onu zahmetle doğurdu. Onun (hamilelikte) taşınması ve sütten kesilmesi otuz aydır. Nihayet güçlü (erginlik) çağına erip kırk yıla (yaşına) ulaşınca dedi ki "Rabbim bana, anne ve babama verdiğin nimete şükretmemi ve Senin razı olacağın salih bir amelde bulunmamı bana nasib et. Benim için soyuma da salahı (salih amel ve iyiliği) ver. Gerçekten ben Sana tevbe edip-döndüm ve elbette ki ben müslümanlardanım."
    (Ahkaf 15)

sizin kitaba göre hamilelik süresi=6 AY

miras paylaşımındaki hata zaten kutsap bir kitap olmadığını ap açık gösteriyor.(onuda bir araştırsın sana zahmet)

big-bang ile çelişen dolu ayet var.(onlarıda araştır)

mürted kavramı ile düşünceye karşı olan bakış açınızı yansıtıyor.(bizden olmayanın canı cıksın diyorsunuz.)

sizden olmayanlara karşı canavarsınız daha ilk yıllarınızda ebu afek,eşref bin kab,esma binti mervan ve daha nicelerini katleterek gösterdiniz.

daha yazılacak o kadar çok ayet var ki biraz ben üşeniyorum çünkü nede olsa sen bunları görünce
    çelişki olduğuna inanmamak için elinden geleni yapıcaksın o yüzden daha fazla ayet yazmıcam..
    daidalus
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 3
    Katkı Puanı : 7

Mesaj tarafından daidalus Cuma Mayıs 29, 2015 1:27 am

BAK BUNLARDA GOOGLE'DAN YAPILAN BASİT BİR ARAŞTIRMAYLA ÇIKABİLİYOR :

1- Tarık Suresi 7. ayet:
    (Bu su- meni) Bel kemiği ile kaburgalar arasından çıkar.
    Tıp, testislerden diyor.
    2- Cennetin genişliği göklerle yer kadar mı?

Rabbinizden olan mağfiret ve eni göklerle yer kadar olan cennete (kavuşmak için) yarışın; o, muttakiler için hazırlanmıştır. (Âli İmran Suresi-133)
    Yer’den kastedilen dünya gezegeni olduğuna göre, dünya da uzayda diğer gök cisimlerinden bir olduğuna göre “gök ile yer kadar” demek anlamsız bir ifadedir. Hatta bu ifadeden yerin altta, uzayın ise üstte algılandığı anlaşılmaktadır.
    3- Dünyanın 4 günde, göklerin ise 2 günde yaratılmış olması: (Füssilet/11-12)

9. De ki: “Siz gerçekten yeri iki günde yaratanı inkar edip duracak mısınız? Birde O’na eşler mi koşuyorsunuz? O, bütün alemlerin Rabbidir.
    10. Hem ona üstünden ağır baskılar (dağlar) yaptı, onda bereketler meydana getirdi ve onda azıklarını dört gün içinde araştıranlar için bir düzeyde takdir buyurdu.
    11. Sonra göğe doğruldu da o bir duman iken ona ve yere: “İkiniz de ister istemez gelin!” dedi. İkisi de: “isteye isteye geldik.” dediler.
    12. Böylece onları iki günde yedi gök olmak üzere yerine koydu ve her gökte (bulunan meleklere) işlerine ait emrini vahyetti. Dünya gökyüzünü kandillerle donattık ve koruduk, işte bu, hep o çok güçlü ve herşeyi bilenin takdiridir.
    4- Yerin göklerden önce yaratılmış-düzenlenmiş olması: Füssilet/10-12

7- Ortadoğuda yetişen Hurma, üzüm gibi meyvalardan bahsedilip batıda yetişenlerden hiç bahsedilmemesi.
    8- Kalbin beyin fonksiyonlarına sahip gösterilmesi.
    Duygular, düşünceler, inançlar kalbin mi beynin mi fonksiyonları? Bakara/97-260-283, Kehf-28, Şuara-195

11- Her canlının çift yaratıldığı:
    Zariyat-49. Düşünüp ibret alasınız diye her şeyden (erkekli dişili) iki eş yarattık.
    Her canlı çift değildir. Bakteriler, virüsler bölünerek çoğalırlar.
    12- Rahman-14. Allah insanı, pişmiş çamur gibi bir balçıktan yarattı:
    Halbuki benzer bir hayvanın dna’sı üzerinde yapacağı değişiklikle insanı yaratması daha bilimsel olmaz mıydı?

15- Hayvanların 8 çift olması:
    Zümer-6. Sizi bir tek nefisten yaratmış, sonra ondan eşini varetmiştir; sizin için hayvanlardan sekiz çift meydana getirmiştir; sizi annelerinizin karınlarında üç türlü karanlık içinde, yaratılıştan yaratılışa geçirerek yaratmıştır; işte bu Rabbiniz olan Allah’tır. Hükümranlık O’nundur, O’ndan başka tanrı yoktur. Öyleyken nasıl olur da O’nu bırakıp başkasına yönelirsiniz?
    Sekiz çift hayvan az değil mi? Hangileri acaba? At, eşek, deve, koyun, keçi, öküz-inek, tavuk-horoz, hindi, ördek, tavşan, kuş, balık, kedi, köpek, balarısı…
    Aşağıdaki ayetlerde açıklanıyor hangileri olduğu:
    Enam-143. Sekiz çift yarattı: Bir çift koyun, bir çift keçi. (…)
    Enam-144. Deveden bir çift sığırdan da. (…)
    16- Yıldızların şeytanlar için atış tanesi olduğu:

Mülk-5. Andolsun ki biz, (dünyaya) en yakın olan göğü kandillerle donattık. Bunları şeytanlara atış taneleri yaptık ve onlara alevli ateş azabını hazırladık.
    Kandille kastedilen yıldız. Ama sanki yıldızın ne olduğu bilinmiyor. Boyutları küçük sanılıyor. Güneş ile yıldızlar farklı düşünülüyor. Koca yıldız, belki de dünyanın 30-40 misli büyüklüğünde, ama ayette şeytanlara atış tanesi olarak yapıldığını söylüyor.

20- Tatlı suda inci ve mercan yetiştiği:
    Rahman suresi 19-22 ayetleri ile Furkan suresi 53. ayetinde geçen iki denizin birbirine salındığı-karıştırıldığı ama aralarında bir engel olduğunu yazan ayetlerde denizlerden birinin suyunun içilebilen tatlı su olduğu, diğerinin acı ve tuzlu su olduğu yazılıdır. Rahman-22′de her ikisinde de inci ve mercan yetiştirildiğini yazar. Halbuki tatlı suda inci ve mercan yetişmez. Suni olarak inci yetiştirilse bile mercan hiç yetişmez.

Forum Saati C.tesi Nis. 27, 2024 8:26 am