www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

+2
Tikky
supeluta
6 posters

Ramazan Ayı

supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Ramazan Ayı Empty Ramazan Ayı

Mesaj tarafından supeluta Çarş. Ağus. 11, 2010 1:56 pm

Tüm müslümanlara ramazan ayı mübarek olsun.
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 153
    Katkı Puanı : 187

Ramazan Ayı Empty Geri: Ramazan Ayı

Mesaj tarafından Tikky Çarş. Ağus. 11, 2010 4:31 pm

Amin ... Allah Mübarek Etsin İnşaAllah Ramazan Ayı Icon_cheers Ramazan Ayı Icon_cheers Ramazan Ayı Icon_cheers ...
    edassu
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 29
    Katkı Puanı : 31

Mesaj tarafından edassu Çarş. Ağus. 11, 2010 8:32 pm

Sabahtan beri açım yaa yeteeerrr
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Mesaj tarafından Uniak Çarş. Ağus. 11, 2010 11:00 pm

Bu ne işkence ya.
    serhat_41
    serhat_41
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 108
    Katkı Puanı : 188

Mesaj tarafından serhat_41 Çarş. Ağus. 11, 2010 11:19 pm

ramazanı kışa alsalar olmazmı yaf.
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Çarş. Ağus. 11, 2010 11:46 pm

edassu demiş ki:Sabahtan Beri Açım Yaa Yeteeerrr

Selamun Aleykum ... Biraz Sebat Edin Kardeşim Her Gün Aç Olanları Aynel Yakin Hatta Hakkal Yakin Derecesinde Düşününce Halimize Şükretmemiz Lazım Değil Mi? ... İnşaAllah ...

Bu Ne İşkence Ya.

Ramazanı Kışa Alsalar Olmazmı Yaf.

Oruç Tutuyor Musunuz ? Yoksa Laf Olsun Diye Mi Yazıyorsunuz? Sayın Admin Bey'in Görüşü Sitemizdeki Yazılarınada Bakarak Hepimizce Malumdur. Oruç Tutmadığını Biliyoruz. Sizide Az Çok Yazılarınızdan Tanıyoruz. Ama Saygı Değer Bir Şekilde Gelip Müslümanların Değerli Ramazan Ayını Tebrik Etmiştir. "Böyle Değerli İstisnaları Görmek Güzel" Bizde Bunu Çok Tartirle Karşıladık İnşaAllah ...

Sizin Yazılarınızada Sui Zanla Yaklaşmak İstemem. Ama Sizinde Az Çok Fikirlerinizi Biliyorum. Uniak'ınki Belli Serhat Beyinki Değişe Biliyor "Sanırım" Ama Ekseriyetle Bakış Açılarınızı Biliyorum .. Bu Yüzden Siz Çok Medeni Pek Çağdaş Kardeşlerimizinden Kendinize Yakıştırdığınız Bu Sıfata Uygun Bir Şekilde Müslümanların Ramazan Ayına Hürmet Etmenizi Ve Saygı Göstermenizi Temenni Ederim. Enazından Bu Aya Bakış Açınızdan Değil ! İnsanlara Saygı Gösterdiğiniz "İddia"sı Olan Kelamınıza Binahaleyn ...

Değerli Kardeşlerim ; Mübarek Ramazan Ayımız Rahmet-i İle Gelmiştir ... "O Vermek İstemeseydi İstemeyi Vermezdi... Verecek ki Ramazan-ı Şerifi Verdi"... Allah Ramazan-ı Şerifi Hepimize Mübarek Kılsın İnşaAllah .. Amin Amin Amin Allah Mübarek Eylesin İnşaAllah

Not
    : Cübbeli Ahmet Hocamız
    Ramazan Boyunca Haberlerden "Hemen" Sonra İftardan Yaklaşık 1 Saat Önce İftar Sohbeti Verecektir İnşaAllah ... Allah İzlemeyi İstifade Etmeyi Hepimize Nasip Etsin İnşaAllah …

Saygılarımla

serhat_41
    serhat_41
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından serhat_41 Perş. Ağus. 12, 2010 1:59 am

ben oruç tutmayan biri olarak tutanlara karşı saygılı olmaya çalışıyorum umarım aynı saygı oruç tutmayan vatandaşlara da gösterilirde oruçsuz diye sağda solda dayak yiyenler olmaz.ayrıca ramazanın yazın olması benide etkiliyo sokakta gezerken sıcakta insanın canı şöle soğuk bişiler içmek istiyo yada bi sıgara bizide kısıtlıyo yani toplum baskısının payı büyük insan istediği gibi davranamıyo.
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Perş. Ağus. 12, 2010 3:04 pm

Ben Dün Dışarıdaydım Merak Etme İsteyen Öyle Bir Güzel İstediği Gibi Davranıyor ki Oruçluya Saygı Pek Yok. ( Az Bir İstisna Hariç )

Yaaa Bırak Oruçluyu Denize Girene Bile Saygı Yok Neden Bahsediyorsun Sen ?
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Perş. Ağus. 12, 2010 3:36 pm

13 Yıllık Öğretmen Olan Hatice Şenocak, Geçtiğimiz Perşembe Günü Çeşme'nin Alaçatı Beldesindeki İmbat Sahil Evleri Sitesi'nde Haşema İle Denize Girdiği İçin, Denizin Ortasında Eşinin Asker Ve Emekli Bir Öğretmen Olduğunu Söyleyen B.P. Adlı Bir Bayanın Saldırısına Uğrayarak Oğlu İsmail Hakan'la Birlikte Darp Edilmişti. Şenocak'a Daha Önce de Saldıran B.P., Öğretmene Çocuklarının Gözü Önünde, "İran'a, Arabistan'a, Sizin Gibi Olan İnsanların Ülkesine Gidin." Şeklinde Hakaret Etmişti. Bu Üzücü Olayın Ardından Hatice Şenocak Ve Oğlu, 3'er Gün Hastane Raporu Almıştı. Şenocak Suç Duyurusunda Bulunmasına Karşılık, B.P. jandarmaya İfade Vermeye Gitmemişti. ( Nede Olsa Asker Eşi Smile Oda Öğrenmiş Olayı Bişiy Olursada GATA'Ya Giderdi Smile )

( Alıntı )

Sayın Site Sakinleri : Bunun Terside Olabilirdi. Bunuda Tasvip Etmeyiz Zaten. Nitekim Osmanlı Ecdadımız da İnanca Saygı Hususunda Edep Ve Ahlakın Çok Güzel Numuneleri Mevcuttur ... İşte Bu Yüzden "EVET" Diyeceğiz. Bakın Serhat Bey Chp Nisbeten Size Yakın, Enazından Akp'den Daha da Yakın. Ama Bu Gün Özgürlükler Açısından Kim Daha Özgürlük Adına Somut Adım Atıyor ? Kendi Partisindekilere Bile Oy Kullandırtmayıp Salondan Çıkaran Şimdide Sapır Sapır "EVET" Dediği İçin Partiden Ayrılanlarla Dolu. Durum Ortada. Gerçek Özgürlük İslam da... Gerçek Saygı da İslam da.

Not: Çok Özür Dilerim !!! Yukarsı "Siyasi" Duruyorsa "Sile" Bilirim. ( Kayda Alınmasın Lütfen ) Siyaseti Sevmem !!! ... Bu Kısım Sadece Düşündürmek Adına İdi...

Not: Örneği Sitedende Ve Hususi Kendimden de Verebilirdim. "Sitedeki Hakaretler Küfürler E Muhtıralar Malum" Ama Bende Hem Ailemden Hemde Çalışmış Olduğum İş Yerimden ( G.M.Kıymetler Holding ,Garanti Bankası Ve Koç Holding Gibi ) Hatta Mahallemden ,İnançlarımı Yaşamak Hususunda Baskı Yedim ! Ama Asla Taviz Vermedim. Sabah Namazına Balkondan Gider Balkondan Eve Girdim !!! Elhamdulillah Ala Nurul İman ...

Baskı Hususuna Girersek "Doğan Medya Grubunun Çarpıtmadan" Verdiği Haberlerle Kıyaslarsak İnanın Bana Müslümanlara Yapılan Baskılar Daha Fazladır. En Bariz Örneği :

Yalanı : Hürriyet Gazatesinin Manşet Haberini Okumuştum : Fransada Başörtüsü "Giymediği İçin" Kız Başını Kazıdı.
    Gerçeği : Fransada Cennet Doğanay İsmindeki Kız Başörtüsü "Çıkartıldığı İçin" Başını Kazıdı!...

Şimdi Böyle Bir İslam Düşmanı Medyadan Hangi İslami Haberleri Doğru Vermesi Beklene Bilir Ki?

Konu Dağılmasın Herkese Hayırlı Ramazanlar Dilerim. "Enderun Teravihi" Kılmanız Temennisi İle ..

Saygılarımla...
    serhat_41
    serhat_41
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından serhat_41 Perş. Ağus. 12, 2010 7:58 pm

ya birak bunları tikky müslüman kesimi mazlum tarafmış gibi gösteriyosun müslümanlık hoşgörü saygı sevgi olsaydı bu milletin yüzde 99 u müslüman olmazdı burda inançlarından bıkmış şu araplar bi din çıkarsalarda ona geçsek diyen insanlar yaşamıyodu insanlar inançlarıyla mutluydu insanlar kılıçla inanç arasında tercih yaptılar hatta alevilik olarak müslümanlığı kabul edenlere bile saygı göstermediniz bugün bile alevi olduğumu söylemeye çoğu yerde çekiniyorum sen kalkmış müslümanlık hoşgörü güzellik felan sevgi pıtırcıklığı yapıyosun.
    bide demişsinki özgürlük adına kim somut adım atıyo ya insanlar telefonla konuşmaya korkuyo sen ne özgürlüğünden bahsediyosun bunların attığı tek somut adım ceplerini daha fazla doldurmak adına neye evet diyelim ülkeyi soyanlardan ilerde hesap sorulmasının engellenmesinemi evet özgürlükler adına insan hakları adına olması gereken maddeler iliştirilmiş peki şimdimi akıllarına geldi engelli vatandaşlar veya pozitif ayrımcılık adına değişikliklerde bulunmak giderayak seçim öncesi ne bu acele senelerce hiçbişey yapmadılar millet seçim sonrasına kadarda bekleyebilirdi.
    ayrıca ben toplumsal baskıdan bahsediyorum sen haşemalıya bi asker eşi tepki göstermiş onu söylüyosun tabi yanlış bişey ama bu örnekte bi toplum baskısından söz edemezsin benim gittiğim plajlarda haşemalılarda en az diğerleri kadar özgürce denize girebiliyorlar benim toplum baskısı dediğim mesela elime içeceğimi alıp ramazan ayında yolda içmeye kalksam bakışlar hareketler o kadar rahatsız edici bi noktaya gelirki ister istemez elimdekini bırakmak zorunda kalırım yani benim özgürlüğüm olan bişeyi din adına dolaylıda olsa bi ay benim elimden alınmış oluyor bi ay boyunca gizli köşelerde çekinerek yemeğimizi yiyoruz neyse yapcak bişey yok sabırla ramazanın bitmesini bekliyiceez.
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Mesaj tarafından Uniak Perş. Ağus. 12, 2010 10:34 pm

[quote="Tikky"]

Nitekim Osmanlı Ecdadımız da İnanca Saygı Hususunda Edep Ve Ahlakın Çok Güzel Numuneleri Mevcuttur ...

Tarihin gördüğü en azgın millet. Emevi dini uğruna Viyana'dan İspanya'ya, Asya'ya, Afrika'ya.
    Dünyadaki imajı neden "Barbar Türkler" hiç düşünün mü? Beyinsiz.
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky C.tesi Ağus. 14, 2010 4:29 pm

Uniak demiş ki: Tarihin Gördüğü En Azgın Millet. Emevi Dini Uğruna Viyana'dan İspanya'ya, Asya'ya, Afrika'ya. Dünyadaki İmajı Neden "Barbar Türkler" Hiç Düşünün Mü? Beyinsiz.

Sayın "Uydurmak" Bey ... Lütfen İstirham Ediyorum. Terbiyesizliğinizi Görmek İsteyen Yok ! Enazından Ben İstemiyorum. Miydem Kaldırmıyor ! Şayet Adam Akıllı Bir Fikriniz Varsa Ve Biliyorsanız Ne Ala !!! Buyrunuz Yazınız İbret Alsınlar. Bilmiyorsanız Susun Adam Sansınlar.

O Dinin Adı Emevi Dini Değildir ... Bu Fesadı Ve İftirayı Ortaya Atanlar Mütaalaya Ve Münazaraya Davet Edildiklerinde Gelirseler Cevaplarını Alıp Otururlar ! Gelmezlerse Kaçıp Kurtuluyorlar ... Teke Teke Çıkamayan Kaşar Nuri Gibi !. Yaşam Koçunuzun Yanına Gidin Size Biraz İslam Tarihi Ve Osmanlı Ecdadımızın Edebinden Biliyorsa Bahsetsin. Yada Eviniz Yakınsa Adada Pikniğe Gidin. Hem Hava Alırsınız Hemde Pilnik Bilahare " Hıristiyan Külağı Görmektense Müslüman Sarığını Yeğlerim" 'in Tefsirini Anlatsın Size Papaz Efendi ... Hazır Ordayken Mumda Var "Kınada" . İkisinide Yakarsınız...

Vesselam ...

Not: Serhat Kardeşimizin Yazısına İlerki Günlerde Cevap Verilecektir İnşaAllah... Hususi İbadet Vaktimiz Gelmiştir Bi İznillah.

Saygılarımla
    Vendetta
    Vendetta
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 166
    Katkı Puanı : 224

Mesaj tarafından Vendetta Paz Eyl. 19, 2010 2:16 am

serhat arkadaşımınız dedikleri dogru inanmayanlara da baskı uykulanıyor cahilce ve komik Very Happy kelimeler lakaplar takılıyor saçmasapan tavırlar alınıyor.hangi özgürlükten hoşgörü dininden bahsediyorsun size bi örnek vericem isteyen deneyebilir.bikaç ay konuştuğunuz samimi olduğunuz dinin belirli icraatlarını yerine getiren bir arkadaşınıza ben deistim dinlere inanmıyorum deyin bakayım size karşı olan o sıcak candan tavrı nasılda değişiyor.inandığın zaman seviniyorlar inanmadığın zaman tavır alıp size sinirleniyorlar bu ne kadar cahil ötesi saçmasapan bi davranış ilkel devirlerde değiliz artık.tiky kardeşim hepinizin bunu iyi anlaması gerekir sen inanıyorsun diye ben inanmak zorunda değilim sen bana saygı göstermezsen ben sana hiç göstermem.

bir gün gelecek torunlarımız bile göremese dahi o bilinç çağı gelecek dinler bitecek!!!

Forum Saati Salı Mayıs 07, 2024 6:21 pm