www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

4 posters

Allah Söyletti :)

Vendetta
    Vendetta
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 166
    Katkı Puanı : 224

Allah Söyletti :) Empty Allah Söyletti :)

Mesaj tarafından Vendetta Salı Eyl. 21, 2010 10:35 am

Deistforum için yazdığım fıkramızın adı Allah Söyletti:

Allah söyletti diye bi inanış var allah söyletir insanlara bazı şeyi.ee o zaman müdahale edilecekse özgür iradenin ne anlamı var diyoruz ve fıkramıza geçiyoruz.

Adamın biri nalbura girmiş evini boyaması için boya alacak.bana bir adet yeşil marshhh... diyecekken allah devreye girer ver bana bir adet dyo der.gece rüyasında ak sakallı birisi buna olayı açıklar.ey dindar kardeşim sen ki paranı tam gavurlara,abdestsizlere,sünnetsizlere verecekken allah söyletti de sana boyayı müslüman dinibütün kardeşlerimizden aldırdı.,

adam uyanır ve bu rüyaya pek bir anlam veremez.aradan 3 hafta geçer(niye 3 bilmiyom dinlerde 2-4 gibi çift sayılar günah ya ondan 3 yazdım hahaha)adam konser bileti almak için gişe kuyruğunda bekler.sıra ona geldiğinde tam bana bir teo..diyecekken allah devreye girer sesi kalınlaşır,konuşması değişir;bana bir müslüm bileti gardaş der.

gece rüyasına yine o ak sakallı dede gelir.yine sen tam paranı dinsize diye başlayacakken adam devreye girer.hadi marshall ı anladımda niye müslüm o çok mu dindar dediğinde, ak sakallı dede:şeyyy bende bilemiyorum ismine sempatisi var sanırım der...
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Allah Söyletti :) Empty Geri: Allah Söyletti :)

Mesaj tarafından supeluta Cuma Ara. 31, 2010 7:49 am

Smile Smile Smile Smile
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 217
    Katkı Puanı : 279

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Ocak 20, 2011 3:21 pm

Selamun Aleykum,
    Islam'da Allah "söyletti" nin Gercek Hadislerden veya Kuran'i Kerimden aciklarmisiniz? Falanca Hoca öyle dedi falan filen beni ilgilendirmez! Yine sunu görüyoruzki olmayan birseyi oldu deyip Islam'i Kötülüyoruz...

Allah zorunlu birsey yaptirtmaz sadece karsina bir kac birsey cikarip Yardim Eder!

Yardim ve Zorunlu nun arasindaki fark nedir biliyormusunuz?
    Vendetta
    Vendetta
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 166
    Katkı Puanı : 224

Mesaj tarafından Vendetta Perş. Ocak 20, 2011 6:15 pm

cennet-kapisi bu bir fıkra ve içinde geçen temel öğelere bak.ayrıca allah söyletti lafını yeryüzündeki müslümanların en az %80i söyler.bunu kanıtlamak için illa kuran veya hadismi olması gerekir?lütfen kelime oyunu yapmadan neyi anlatmaya çalıştığımızın özüne bakın.bakamıyor yada bakmak istemiyorsanız bildiğiniz gibi yaşayın...
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 217
    Katkı Puanı : 279

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Ocak 20, 2011 7:42 pm

Vendetta demiş ki:cennet-kapisi bu bir fıkra ve içinde geçen temel öğelere bak.ayrıca allah söyletti lafını yeryüzündeki müslümanların en az %80i söyler.bunu kanıtlamak için illa kuran veya hadismi olması gerekir?lütfen kelime oyunu yapmadan neyi anlatmaya çalıştığımızın özüne bakın.bakamıyor yada bakmak istemiyorsanız bildiğiniz gibi yaşayın...

Bu söyledigin suna benzedi, Kuran Allah birdir diyor ama eger Müslümanlarin yüzde 80% Hayir, Hayir! Allah iki tane var derse sen onami inanirsin yoksa gercek kaynaginimi? Iste FARK BUDUR! Isine geleni inanirsiniz gelmeyeni inanmassiniz!

Ben senin ailen hakkinda bir fikra yazayim bakalim nasil tepki gösterirsin Wink
    Plüton
    Plüton
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 114
    Katkı Puanı : 153

Mesaj tarafından Plüton Cuma Ocak 21, 2011 12:41 am

Vendetta ''ee o zaman müdahale edilecekse özgür iradenin ne anlamı var diyoruz ve fıkramıza geçiyoruz'' demiş zaten başta.Ne anlatmak istediği gayet açık müslümanların kullandığı bir şey olduğu için fıkrasında buna yer vermiş hepsi bu.Hadiste yada kuranda allah söyletti yazıyo mu demiş?
    Neyini anlamakta güçlük çekiyorsunuz bende onu anlayamıyorum.

Forum Saati Paz Nis. 28, 2024 9:30 pm