www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

5 posters

İhtimaller

bineviinsan
    bineviinsan
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 14
    Katkı Puanı : 17

İhtimaller  Empty İhtimaller

Mesaj tarafından bineviinsan Çarş. Ekim 19, 2011 8:08 am

Bu görüşü savunduğumdan değil, bir olasılık olarak görüşlerinizi almak istediğimden soruyorum :

Beyninin %3'ü gibi küçük bir kısmını kullanarak insanoğlu bunca teknolojiye sahip olabiliyorsa, Tanrı dediğimiz kavram belki de beyninin %100'ünü kullanan bir insan olamaz mı ?
    dimension
    dimension
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 71
    Katkı Puanı : 104

İhtimaller  Empty Geri: İhtimaller

Mesaj tarafından dimension Ptsi Kas. 07, 2011 12:52 am

bineviinsan demiş ki:Bu görüşü savunduğumdan değil, bir olasılık olarak görüşlerinizi almak istediğimden soruyorum :

Beyninin %3'ü gibi küçük bir kısmını kullanarak insanoğlu bunca teknolojiye sahip olabiliyorsa, Tanrı dediğimiz kavram belki de beyninin %100'ünü kullanan bir insan olamaz mı ?
    Zaten Tanri insandir. Kuran"da ayet var. Dünya üzerinde kendimize benziyen bir Adem yaratacagim diyor.Melek"ler diyor:Neden Dünya"da kan dökücek bir adem yaratacaksin.
    Allah diyor sizin bilmediginizi ben bilirim.
    Dmemeki Allah"da Melekler"de kan döken zalim kimseler. Very Happy
    Incilde zaten Isa Allah"tir.
    bineviinsan
    bineviinsan
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 14
    Katkı Puanı : 17

Mesaj tarafından bineviinsan Çarş. Kas. 09, 2011 2:56 pm

dimension demiş ki:
    bineviinsan demiş ki:Bu görüşü savunduğumdan değil, bir olasılık olarak görüşlerinizi almak istediğimden soruyorum :

Zaten Tanri insandir. Kuran"da ayet var. Dünya üzerinde kendimize benziyen bir Adem yaratacagim diyor.Melek"ler diyor:Neden Dünya"da kan dökücek bir adem yaratacaksin.

Smile
    Dinlerin görüşü umrumda değil, kişisel görüşleri merak ediyorum ben.
    Ration17
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 13
    Katkı Puanı : 25

Mesaj tarafından Ration17 Paz Ara. 04, 2011 8:05 pm

insanlara beyinlerini geliştirme özelliği verilmiştir istediğimiz kadar geliştirebilir %100 oldugunda
    evreni tamamen gezebilicez belkide sadece beyin gücüyle uçabilicez ama tanrı olurmuyuz onu bilemem
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Mesaj tarafından Uniak Salı Ara. 06, 2011 1:43 am

Beynimizin tamamını kullanıyoruz zaten.
    Ama beyin o kadar mükemmel ki her bilgiyi kabul bile etmiyor. Çünkü paradigmalarımız var.
    Önyargılarımız var.
    vs vs.
    islamiyet
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 47
    Katkı Puanı : 137

Mesaj tarafından islamiyet Cuma Ara. 26, 2014 3:47 am

dimension demiş ki:

Beyninin %3'ü gibi küçük bir kısmını kullanarak insanoğlu bunca teknolojiye  sahip olabiliyorsa, Tanrı dediğimiz kavram belki de beyninin %100'ünü kullanan bir insan olamaz mı ?

Kuranı iyi okursan anlarsın ki Allah kendi ruhundan üflemiştir insana, kendimize benzeyen dediğin kısımın aslı budur. Kuranı parça parça ele almak doğru değildir. Bir bütünlük içinde ele almanız gereklidir bazı şeyleri açıklayabilmek için.
    Meleklerin kan döktüğüne dair de hiçbir şey göremedim, benim göremediğim senin gördüğün şey nedir burada meleklerin kan döktüğüyle ilgili?
    islamiyet
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 47
    Katkı Puanı : 137

Mesaj tarafından islamiyet Cuma Ara. 26, 2014 3:48 am

Beyninin %3'ü gibi küçük bir kısmını kullanarak insanoğlu bunca teknolojiye  sahip olabiliyorsa, Tanrı dediğimiz kavram belki de beyninin %100'ünü kullanan bir insan olamaz mı ?

Bu soruyu sorarsan bende sana sorarım ki beyni olup %100 ünü kullanan insanı kim yarattı şans eseri oluşumu verdi?

Forum Saati Paz Nis. 28, 2024 4:55 am