www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

+2
supeluta
omertaskesenn
6 posters

Benimde bir sorum var.

omertaskesenn
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 24
    Katkı Puanı : 79

Benimde bir sorum var. Empty Benimde bir sorum var.

Mesaj tarafından omertaskesenn Paz Ağus. 19, 2012 10:30 pm

Deizm inancı şimdi cennet-cehennem, ahiret günü vs.. gibi şeyleri benimsiyor mu peki?
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Benimde bir sorum var. Empty Geri: Benimde bir sorum var.

Mesaj tarafından supeluta Paz Ağus. 19, 2012 11:33 pm

Deizm, cennet - cehennem gibi dini tasvirlere itibar etmez. Ancak ölümden sonra yaşam hususunda deistler arasında bir birlik yoktur. Kimi deist ölümden sonrasına inanırken, kimi deistler ise ölümden sonra bir yaşam olacağına inanmazlar.

Ben, kendi inancıma göre, ölümden sonra herhangi bir ceza - ödül yahut yaşam olduğuna inanmıyorum.
    omertaskesenn
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Mesaj tarafından omertaskesenn Paz Ağus. 19, 2012 11:57 pm

supeluta demiş ki:Deizm, cennet - cehennem gibi dini tasvirlere itibar etmez. Ancak ölümden sonra yaşam hususunda deistler arasında bir birlik yoktur. Kimi deist ölümden sonrasına inanırken, kimi deistler ise ölümden sonra bir yaşam olacağına inanmazlar.

Ben, kendi inancıma göre, ölümden sonra herhangi bir ceza - ödül yahut yaşam olduğuna inanmıyorum.

Teşekkür ederim. Ama bence ölümden sonra bir yaşam var gibi. Smile
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Mesaj tarafından supeluta Ptsi Ağus. 20, 2012 1:00 am

Bence de kesin yok gibi Smile

Bunun kanıtı yoktur elbette ancak, ne hissediyorsunuz mesela, niçin var olacağını düşünüyorsunuz ikinci bir yaşamın Smile
    omertaskesenn
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Mesaj tarafından omertaskesenn Ptsi Ağus. 20, 2012 8:26 pm

supeluta demiş ki:Bence de kesin yok gibi Smile

Bunun kanıtı yoktur elbette ancak, ne hissediyorsunuz mesela, niçin var olacağını düşünüyorsunuz ikinci bir yaşamın Smile

Çünkü; Mesela örnek verim ben çok zulmeden bir insanım karımı döverim kızımı okutmam ama deistim ve bu yaptıklarım benim yanıma kar kalmaz elbet öbür tarafta cezalandırılacağı düşünürüm, ama çok iyi birisem bağış yapıyor , milletin hakkınnı yemiyosam bence ödüllendirilirim. Benim tanrı beni sever bana kötülük edenleri cezalandırır . Bilmem anlatabildim mi? Very Happy Very Happy Rolling Eyes
    ZirgüleliHicaz
    ZirgüleliHicaz
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 15
    Katkı Puanı : 39

Mesaj tarafından ZirgüleliHicaz Çarş. Ağus. 22, 2012 9:42 pm

Bencede Tanrı herkesi kendi konumuna göre yargılayacak Smile Hristiyan mümin yada başka bir din (: Dinlere göre değil yani. iyilik yapan karşılıgını alacaktır, kötülük yapanda bence.
    omertaskesenn
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Mesaj tarafından omertaskesenn Perş. Ağus. 23, 2012 1:54 am

ZirgüleliHicaz demiş ki:Bencede Tanrı herkesi kendi konumuna göre yargılayacak Smile Hristiyan mümin yada başka bir din (: Dinlere göre değil yani. iyilik yapan karşılıgını alacaktır, kötülük yapanda bence.
    Dediğine katılıyorum. Bencede seçtiği dine göre değil. Yalnız tanrıyı reddedenleri bilemem. Smile
    serhat_41
    serhat_41
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 108
    Katkı Puanı : 188

Mesaj tarafından serhat_41 Cuma Eyl. 07, 2012 7:50 pm

omertaskesenn demiş ki:

Çünkü; Mesela örnek verim ben çok zulmeden bir insanım karımı döverim kızımı okutmam ama deistim ve bu yaptıklarım benim yanıma kar kalmaz elbet öbür tarafta cezalandırılacağı düşünürüm, ama çok iyi birisem bağış yapıyor , milletin hakkınnı yemiyosam bence ödüllendirilirim. Benim tanrı beni sever bana kötülük edenleri cezalandırır . Bilmem anlatabildim mi? Very Happy Very Happy Rolling Eyes
    bence zaten kötü kalpli biri olarak yaşamak iyilik duygusundan mahrum olmak başlıbaşına bir cezadır cennet cehennem kavramlarınıda dünyada yaşamını yoksul olarak yaşamaya mahkum edilmiş bütün ömrü boyunca çalışsada tv lerde izlediği cennetteymişçesine her istediğine sahip olabilen ve yoksulluğunun asıl nedeni olan sömürgenler gibi bir hayat yaşayamayacak olan kalabalık kesimin avutulması için ortaya atılmış bir düşünce olabilir...
    omertaskesenn
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Mesaj tarafından omertaskesenn C.tesi Eyl. 08, 2012 4:10 am

serhat_41 demiş ki:
    omertaskesenn demiş ki:

bence zaten kötü kalpli biri olarak yaşamak iyilik duygusundan mahrum olmak başlıbaşına bir cezadır cennet cehennem kavramlarınıda dünyada yaşamını yoksul olarak yaşamaya mahkum edilmiş bütün ömrü boyunca çalışsada tv lerde izlediği cennetteymişçesine her istediğine sahip olabilen ve yoksulluğunun asıl nedeni olan sömürgenler gibi bir hayat yaşayamayacak olan kalabalık kesimin avutulması için ortaya atılmış bir düşünce olabilir...

Nasıl bu evrenin bir yaratıcısı olduğunu düşünüyorsam ölümden sonra bir şeyler olacağınıda düşünüyorum. İyilik duygusundan mahrum kalmakla ceza verilmez bence.
    captcha
    captcha
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 342
    Katkı Puanı : 718

Mesaj tarafından captcha Perş. Eyl. 13, 2012 9:40 pm

omertaskesenn demiş ki:

Bildiğim kadarıyla deizmin bi hayat öğüdü yok: iyi ol, dosdoğru ol falan gibi. Demin de başka bi postun altına yazdım; iyi olmak tamamen bizim problemimiz. Bi de korktuğu için iyilik yaptığını söyleyen, ateistlerin korkmadığı için insan öldürüp, hırsızlık yapıp, ırza geçebileceğini söyleyen müslümanlardan ne farkı kalır deistlerin?
    omertaskesenn
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Mesaj tarafından omertaskesenn Perş. Eyl. 13, 2012 11:33 pm

Deistler arasında birlik sağlamalayız. Very Happy Bende bilmiyorum geçmiş müslümanlığımdan kalan bir eser mi bu öbür taraf yoksa gerçekte oolacak mı? İnanın şuan arayış dönemlerim . Hepiniz haklısınız inananda inanmayanınızda. Ama inat mı bilmem ama yine de öbür taraf var Very Happy
    MüjdatCelik
    MüjdatCelik
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 9
    Katkı Puanı : 27

Mesaj tarafından MüjdatCelik Ptsi Mayıs 20, 2013 10:34 pm

Eğer bu dünya 'ya gönderildiysek burada ki yaşantımızın sonucunda bize birşeylerin verilmesi gerek diye düşündüğümden sanırım ahirete inanıyorum

Forum Saati Cuma Nis. 26, 2024 6:49 pm