www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

2 posters

Bence neden deizm ?

hilas
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 1
    Katkı Puanı : 5

Bence neden deizm ? Empty Bence neden deizm ?

Mesaj tarafından hilas Çarş. Ekim 17, 2012 3:42 am

Herkese merhaba
    Arkadaslar ben musluman bir cevrede buyudum dini egitim gordum ancak buyudukce anladım ki din aslında mantıklı ama dogru olmayan birsey.Dini mantıklı gormemin sebebi mesela ilkçag da yasadıgınızı dusunun insanların bası onları yonettiginizi vs. oldugunuzu dusunun . O zamanlarda kultur gibi seyler olmadıgı icin insanların daha kolay yönetebilmek icin bir sekilde durdurulması gerekliydi.Ve bunda insanın en kuvvetli duygularından biri olan inanc duygusu girdi ve insanlar bunu kullanmak istediler.Mesela bir toplumda cinayet çoksa hemen dine katillerin diger tarafta cok buyuk azap gorecegini soylerseniz hemen cinayetler biter yani cok mantıklı birsey din.Ve deist ligi secme nedenlerimden biri de dunya da binlerce din ve buna inanan milyarlarca insan olmasına ragmen butun bu insanların hepsi sadece kendi dininin dogru oldugunu dusunuyor.Ve diger dine inananların cehenneme gidecegini soyluyor.Son olarak bizi yaratan o buyuk gucun tanrının yok benim ygs sınavımdaki kac net yapıcagımla ilgilenicegini dusunmek cok komik geliyor.Dusuncelerim bunlar.Yorumlarınızı bekliyorum Smile

Not:Bunu 4 ay once yazmıstım ve hala deistim ya gecis asamasını gectigimi dusunuyorum.
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Bence neden deizm ? Empty Geri: Bence neden deizm ?

Mesaj tarafından supeluta Ptsi Ekim 22, 2012 9:19 pm

Hoş geldiniz sn hilas, haklısınız din mevcut durum için gerekli olabilir ancak dinsiz bir toplumda yetişmiş bireyler için insan katletmek misal, zaten kötü bir şeydir ve ayrıca kitaplarında tanrı için öldürün yazan dinler çok tehlikeli olabilmektedirler.

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 11:35 pm