www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

2 posters

Sorgulamaktan Korkan Nesil

Bilge
    Bilge
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 19
    Katkı Puanı : 52

Sorgulamaktan Korkan Nesil Empty Sorgulamaktan Korkan Nesil

Mesaj tarafından Bilge Perş. Kas. 15, 2012 1:18 am

Uzun bir aradan sonra (sayfanın açılmamasından ötürü)yine buralardayım.

Yobaz insanlardan bahsetmeyeceğim bugün zira herkes bilincinde. Bugün korkanlardan bahsetmek isterim. Sorgulamaktan, bütün bildiklerinin yanlış çıkmasından korkan bu insanlıktan...
    "Tanrı Yanılgısı" okumayı çok istediğim ama bir türlü bulupta okuyamadığım bir kitaptır. Çokta önem göstermedim. Neden mi... Müslümanalrın aşırı korktuğu bu kitapta benim zaten bildiklerimin dışında ne yazabilir ki? Din Bu adlı kitaptan daha uçuk daha gerçek ne yazabilir? Arkadaşımdan kitabı istediğimde bana okumamam gerektiğini çok kafa karıştırıcı olduğunu söyledi. İşte tam bu noktada deliriyorum. Bre adam, bre deli! Ben ne olduğumun bilincindeysem, kim olduğumu neye inandığımı biliyorsam hiç bir güç gelipte beni inancımdan alıkoyabilir mi? Bir müslüman bir ateistten korkar. Çünkü ateistin sorduğu sorulara cevap veremeyince kendini kötü hisseder. Ama gerisi yok. Hiç oturupda düşünmüyor " ulan madem müslümanım, neden bir tanrıtanımazın kınadığım sorularını cevaplayamıyorum neden onu inanmamışlığıyla aşağılayıpta gününü göstermiyorum"... en azından bile aileye falan sor dimi hoş onlarında verdiği cevap " aaa yok öyle bir şey çocuuum" oluyor. İnsan şu beyni kullanmadıktan sonra, hiçbir şeyi açıklayamayız bence. Önce kendini tanıaycak kendi değerlerini oluşturacak kimliğinin oturtacak. Zaten ondan sonra istediği her kitabı okur, her ateistle cesurla konuşur ve hepsine haddini bildirir. Şu anda benim müslümanalra karşı yaptığım gibi. Irkçılık yapmak istemiyorum, müslümanlar ırkçıdır demekte bir tür ırkçılık değil midir? Sadece şekilcilikten beslenen bu din, günü geldiğinde kitaptan ayrılacak ve artık diğer kitapları sadece meraktan okuyacak. Sorgulama aşkı olmadan. Kim olduğunu bilmek istemeden ki günümüz gençliğinin bu umurunda değil. Lise döneminde bir ara ateist olan gruplar da yok artık. Hepsi ailesinin zoruyla namaz kılıyor ve onların istediği kitabı okuyor. ...
    Daha fazla yazmak isterdim, söyleyeceklerim bu kadar değil çünkü. Ama hazırlanmam gereken bi geometri sınavım var... Okuduğunuz için teşekkürler cat
    Ardawuffle
    Ardawuffle
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 5
    Katkı Puanı : 17

Sorgulamaktan Korkan Nesil Empty Geri: Sorgulamaktan Korkan Nesil

Mesaj tarafından Ardawuffle Çarş. Mayıs 08, 2013 1:00 am

Yazıların bana arkadaşlarımı hatırlattı (: onlar gibi çevre baskısından, girdikleri yada girmeye çalışırken kendilerine verdikleri rezillikten rahatsız olmuşsun.
    Ben de artık çok rahatsız oluyorum. Aslında hepsi farkında olmadan Deist bir yaşam sürdürüyorlar, sadece kendilerini kandırıyorlar. Her birimiz hepsinden daha fazla din kitabı okuduk, daha fazla düşünce ve bilgiye sahibiz. Tek fark biz deist olduğumuzu kabul ediyoruz, ne yapmamız gerektiğini biliyoruz, onlarsa arada kalmış, anne babası o dine mensup diye içine hapsedilmiş birer düşünce. Yardım edilmesi gereken birey gözüyle bakıyorum çoğuna.
    Lakin bizi zararsız temiz insanlar olarak gördüklerini de pek sanmıyorum (:
    Her neyse, bu arada umarım sınavın iyi geçmiştir. (:

Forum Saati Paz Nis. 28, 2024 10:20 am