www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

4 posters

Bakabilirmisiniz

dogub
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 8
    Katkı Puanı : 25

Bakabilirmisiniz Empty Bakabilirmisiniz

Mesaj tarafından dogub Cuma Şub. 08, 2013 9:10 pm

Merhaba ben doğu 14 yaşındayım 15 e gireceğim 7 ve 8. sınıfta din öğretmenim tarafından hep müslümanlığa bağımlı şekilde yetiştirildim şimdi biraz araştırmalar yaptım ve 3 harflilerden korkuyorum hiç görmedim ama hep korkuyorum her gece dua falanda ediyorum ama ne yapsam korkuyorum hiç görmediğim birşeyden bide mesela her deist Allah'a tanrı diyemi hitap eder ben mesela Kalbimde hissediyorum İsmini Allah olarak biliyorum ve alışmışım dine bağımlı olduğum için deist olmaktanda açıkcası korkuyorum ama NDO? sayfanızı okudum bende sizin gibi düşünüyorum sorumu cevaplarsanız çok teşekkür ederim bide mesela islam da bazen gerekli olan boy abdesti var ona damı inanmıyorsunuz ??
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Bakabilirmisiniz Empty Geri: Bakabilirmisiniz

Mesaj tarafından supeluta Cuma Şub. 08, 2013 10:42 pm

Merhaba Doğu,

Cinlerden korkmana gerek yok, nitekim cin diye bir varlık yok, bugüne dek cin diye (veya ona benzer) bir varlık dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş, varlığı ispatlanmamıştır.

Allah Arapça bir isimdir, Araplar yaratıcı olarak ona bu ismi vermişlerdir. İngilizce'de benzer karşılığı God, Türkçe'de ise Tanrı'dır. Ama illa şunu kullanacaksınız diye birşey yok, bunların hiçbirini de kullanmayabilirsiniz. Ama biz dilimi Türkçe olduğu için Tanrı kelimesini kullanıyoruz daha çok.

Hayır boy abdestine de inanmıyoruz Smile Muhammed peygamberin yazdığı Kuran'da yapılması emredilen hiç bir ibadeti yapmıyoruz çünkü müslüman değiliz Wink

Sorular sormaya devam et kendine, yaşın daha da büyüdükçe bazı şeyleri anlamaya başlayacaksın.
    dogub
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 8
    Katkı Puanı : 25

Mesaj tarafından dogub Cuma Şub. 08, 2013 10:49 pm

Teşekkürler çok araştırma yaptığım için burdayım bide deist olma isteğim şunun yüzünden şimdi ya islam değilde hristiyanlık doğru dinse falan diye aklım çok karışık deizm i araştırdım en zeki insanlar bile deist miş Smile
    Eskli_deist
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 2
    Katkı Puanı : 6

Mesaj tarafından Eskli_deist Cuma Mart 22, 2013 8:18 am

zaten dogucum deizm akla yakın bi dindir
    islamiyet
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 47
    Katkı Puanı : 137

Mesaj tarafından islamiyet Cuma Ara. 26, 2014 3:31 am

dogub demiş ki:Teşekkürler çok araştırma yaptığım için burdayım bide deist olma isteğim şunun yüzünden şimdi ya islam değilde hristiyanlık doğru dinse falan diye aklım çok karışık deizm i araştırdım en zeki insanlar bile deist miş Smile

buyur dünyanın en zeki adamlarından örnekler : Newton, Pascal, Galile, Max Planck, Faraday, Kelvin, Maxwell, Kepler, William Thompson, Robert Boyle, Iona William Petty, Michael Faraday, Gregory Mendel, Louis Pasteur, John Dalton, Blaise Pascal, John Ray

Bunların hepsi dini görüşü olan insanlar, peki bazı zekiler dine inanmayınca o kabul oluveriyorda, bazıları inanınca neden o kabul görmüyor?

Forum Saati Ptsi Nis. 29, 2024 1:11 am