www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

2 posters

Şeytan böyle konuşursa ?

kuyrukluyıldız
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 20
    Katkı Puanı : 52

Şeytan böyle konuşursa ? Empty Şeytan böyle konuşursa ?

Mesaj tarafından kuyrukluyıldız Cuma Eyl. 27, 2013 1:45 am

Şeytan:Merhaba insanoğlu
    İnsan:ben insanoğlu değilimki ben Muarat'ım
    Ş:Ya demek buğünde ve geçmişte yaşayan insanların seni etkilemediğini sanıyorsun
    Ş:İnsanoğlu sen çok kötüsün
    İ:Yeme şimdi beni şeytan,senin ne kadar kötü olduğunu cümle alem biliyor
    Ş:Ya öylemi sanırsın.Seni inciten şeyi kötü olarak bilirsin ve kötü dediğine saldırırsın.Sen aslında sevgiye,Allah'a saldırıyorsun insanoğlu
    İ:Hem sen varmısınki,sen benim beynimin bir ürünüsün
    Ş;Ne farketti yine varoldum.
    İ:Yani kötü bildiğime saldırıyorum,sen onu ayakta tutuyorsun.Kötü dediğimi koruduğun için seni kötü biliyorum öylemi?
    Ş:Nasıl anlarsan !
    ------------------------------------------------------
    Hadi buyrun,bide burdan da yakalım.
    tesetturluadam
    tesetturluadam
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 104
    Katkı Puanı : 245

Şeytan böyle konuşursa ? Empty Geri: Şeytan böyle konuşursa ?

Mesaj tarafından tesetturluadam Perş. Şub. 11, 2016 11:12 pm

aslında şeytan neden ademe secde etsin ki? emir, meleklere geliyor bu da bir çelişki. gelmişken ayetini de yazayım tam olsun:
    tefsirlerde de sürekli oynuyorlar, inananlar vazgeçmesin diye ayrı komiklik g..t başka yerde baş başka yerde böyle olunca.
    editli ayete buyrun:
    “Ve and olsun ki sizi (babanız Âdem’i) yarattık, sonra size şekil verdik, sonra da meleklere: “Âdem’e secde edin!” buyurduk. Hemen secde ettiler. (Cinlerden olan) İblis hâriç! (O,) secde edenlerden olmadı.
    (Allah, ona) şöyle buyurdu: “Sana emrettiğimde, secde etmekten seni men‘ eden nedir?” (İblis) dedi ki: “Ben ondan daha hayırlıyım. Beni ateşten yarattın, onu ise çamurdan yarattın!”
    (Allah şöyle) buyurdu: “Haydi hemen in oradan! Orada (Cennette) kibirlenmek haddine düşmez; haydi çık, çünki sen alçaklardansın!” (A’râf, 11-13)
    “O vakit meleklere: “Âdem’e secde edin!”(2) demiştik; (cinlerden olan) İblis hâriç, hemen secde ettiler. (O) dayattı ve büyüklük tasladı, böylece kâfirlerden oldu.” (Bakara, 34)
    editsiz:
    Andolsun, Biz sizi yarattık, sonra size suret (biçim-şekil) verdik, sonra meleklere: "Adem'e secde edin" dedik. Onlar da İblis'in dışında secde ettiler; o, secde edenlerden olmadı. (Allah) Dedi: "Sana emrettiğimde, seni secde etmekten alıkoyan neydi?" (İblis) Dedi ki: "Ben ondan hayırlıyım; beni ateşten yarattın, onu ise çamurdan yarattın."

artık isteyenler görmüyor, isteyenler görüyor din çocuk oyuncağına döndü.

Forum Saati Cuma Mayıs 03, 2024 9:21 am