www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

Ateizm ve Evrim Teorisi

tesetturluadam
    tesetturluadam
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 104
    Katkı Puanı : 245

Ateizm ve Evrim Teorisi Empty Ateizm ve Evrim Teorisi

Mesaj tarafından tesetturluadam Salı Ocak 12, 2016 4:15 am

Evrim teorisinin gerçek olduğuna inanmıyorum, zaten kabul edilmedi sadece bir varsayım ara geçiş fosilleri zaten hala bulunamadı.
    Fakat genelde ateistlerin %97,7'si evrim teorisine inanmakta. Geriye kalan %3,3'lük kısımsa deistlik-ateistlik arasındaki evrede yer edinmiş bulunmakta. Bunun asıl nedeni kendilerine bir Tanrı'nın olmadığını inandırmış ateistlerin bu sefer nereden geldiklerini merak etmeleri ve sonucu Darwin babada bulmalarıdır.

Eğer Tanrı yoksa nasıl geldik sorusunun cevabı önceleri bir mikroorganizmaydık ya da sürüngendik, bu çoğu zaman larva da olabiliyor, gibi şeyler revaçta. Ama şunu söylemek zorundayım, bu gayet doğaldır. Kendisini adem ve havvadan geldiğine inanmayan insan, neredeyse 620 milyon yıl öncesini nasıl tasvir edebilir? MÖ zamanlarını nasıl bilebilir? Eh, Tanrı'ya da inanmadığına göre kendini bir şekilde maymun, sürüngen, böcek, kuş gibi şeylerle idare etmekte.
    Lütfen hiçbir ateist bu yorumlarımı kötü algılamasın.
    Sadece bilimselliği ispatlanmamış bir teorideki öncülü kabul etmek akıl çerçevesi halinde 'tanrıyı' yok etmiş bir kimse için son derece saçmadır. Benim yorumum bu.
    Şahsen benim neyden olduğum, nerede olduğum önemli değil. Kim olduğum önemli. Tabii kim olduğumuzu bilmemiz için atalarımızı da bilmemiz gerekiyor. Bu konu uzayacak, ben gidiyorum.

Hayırlı akşa... Gece olmuş ya.

Hayırlı geceler.

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 6:40 pm