www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

2 posters

Eğer Türkler İslamı Seçmeseydi...

tesetturluadam
    tesetturluadam
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 104
    Katkı Puanı : 245

Eğer Türkler İslamı Seçmeseydi... Empty Eğer Türkler İslamı Seçmeseydi...

Mesaj tarafından tesetturluadam Salı Ocak 12, 2016 6:20 am

Herhalde geriye dönüp bakınca ya bu olmasaydı ya şu olmasaydı demişsinizdir.
    Neyse efenim, sormak istediğim soru anlamsız 'ne olabilirdi bilmezdik' ama ben yine de tahminde bulunayım.

galiba iktidartaki parti değişik olurdu.

%60 bir ihtimalle gelişmekte olan seviyeyi daha yukarılara çıkartırdık. cahil halk olmayınca daha iyi şeyler yapabileceğimize inanıyorum

muhtemelen bir buluş çıkardı. sırf allaha şirk koşuyorsun diye okumayı bile yasak haline getirmiş bazı insanları bünyemizden silkelerdik.

hurafe, üfürükçüler, batıl inançlıları da bünyemizde barındırmazdık.

hristiyanlıkla budistlik arasında gelen karma bir din olurdu. belki de çoğunluk ateist olurdu, artık bilemiyorum.

ülkedeki okuma yazma oranı yükselirdi. üretkenlik yükselirdi. daha pek çok şey yükselirdi.

önyargılı insanlar sonunda suudi arabistana gidebilir ve orda mutlu mesur bir hayat sürebilirlerdi.

...

Tuyonist
    Tuyonist
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 26
    Katkı Puanı : 59

Eğer Türkler İslamı Seçmeseydi... Empty Geri: Eğer Türkler İslamı Seçmeseydi...

Mesaj tarafından Tuyonist Cuma Ocak 15, 2016 6:19 am

Sana kesinlikle katılıyorum. Özümüzde yani Tengricilikte kalsaydık çok daha refah bir hayat sürüyor olabilirdik. Fakat politik olarak düşünürsek o devirde bölgedeki hakimiyet şartlarından biri de bu dini seçmekti bana göre. Yani politik bir hamle olarak başlayan bu kabulleniş bir süre sonra dezavantajımız olacağını kim bilebilirdi ki.

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 2:53 am