www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

4 posters

Madem Hiçbirşey Bilmiyoruz, O Zaman Neden Konuşuyoruz?

sorgulayanayan
    sorgulayanayan
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 16
    Katkı Puanı : 58

Madem Hiçbirşey Bilmiyoruz, O Zaman Neden Konuşuyoruz? Empty Madem Hiçbirşey Bilmiyoruz, O Zaman Neden Konuşuyoruz?

Mesaj tarafından sorgulayanayan Çarş. Nis. 20, 2016 12:14 am

İşine gelince Deist'i, Ateisti, Müslümanı konuşur durur. Bilimden bahsederler sürekli.
    Eee? Bilim herhangi bir yaratıcının varlığı veya yokluğu konusunda, şuanki bilgimizle birşey bilemiyoruz?, diyor.
    Neden bilmediğiniz birşeye inanıyorsunuz?
    SlayerCommand
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 3
    Katkı Puanı : 12

Madem Hiçbirşey Bilmiyoruz, O Zaman Neden Konuşuyoruz? Empty Geri: Madem Hiçbirşey Bilmiyoruz, O Zaman Neden Konuşuyoruz?

Mesaj tarafından SlayerCommand Çarş. Nis. 20, 2016 12:42 am

Yaratıcının olup olmayacağını bilemeyeceğimiz doğrudur tabii ki ama şu düzenin bi yaratıcısı olup olmadığını düşünmek daha da saçma bi konudur bence buna göre. Koskoca evreni bi tesadüfe bağlamak saçmalıktır yani. Bu yüzden var olduğunu varsaydığımız yaratıcıya inanıyorum ben şahsen. Ama sonuç olarak deistim.
    sorgulayanayan
    sorgulayanayan
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 16
    Katkı Puanı : 58

Madem Hiçbirşey Bilmiyoruz, O Zaman Neden Konuşuyoruz? Empty Geri: Madem Hiçbirşey Bilmiyoruz, O Zaman Neden Konuşuyoruz?

Mesaj tarafından sorgulayanayan Çarş. Nis. 20, 2016 11:49 am

SlayerCommand demiş ki:Yaratıcının olup olmayacağını bilemeyeceğimiz doğrudur tabii ki ama şu düzenin bi yaratıcısı olup olmadığını düşünmek daha da saçma bi konudur bence buna göre. Koskoca evreni bi tesadüfe bağlamak saçmalıktır yani. Bu yüzden var olduğunu varsaydığımız yaratıcıya inanıyorum ben şahsen. Ama sonuç olarak deistim.
    Bakın, işte ben de bunu diyorum. Mesela siz şuan yorum yaptınız sadece. Elimizde kanıt yok maalesef.
    Birisi de başka bir yorum yapıp Ateist oluyor mesela. Bence saçma olan bir tespit yapmak, hem de bilip bilmeden...
    Dizz
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 8
    Katkı Puanı : 25

Mesaj tarafından Dizz Perş. Mayıs 05, 2016 1:18 am

İnsan inanmak istediği şeyi söyler. Tanrı insanı böyle yaratmıştır. Düşünen bir varlık, söylemek istediğini söyleyen bir varlık. İşte bu yüzden konuşuyoruz.
    aezakmi
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 1
    Katkı Puanı : 3

Mesaj tarafından aezakmi Paz Eyl. 25, 2016 12:55 am

somut kanıt canlılardır.bu canlıların hiçbiri evrimle gelmiş olamazlar. 1 aminoasit molekülünün tesadüfen bir araya gelip o da doğru dizilimlerle ve anlkamlı bir zincir olarak protein oluşturması, proteinin organelleri oluşturup gerçek bir sisteme gidiş imkansız değil deli saçması bir şeydir. bilimsel olarak tanrı olmak zorunda. sadece geçmişe bakmayla bunu anlayabilirsiniz. herşeyden önce ne vardı sorusunu düşünürsen bulursun. ama tanrı hakkında doğru cevapları biz bulamayız.

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 8:56 pm