www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

4 posters

Mİllet Ayakta Uyuyor ( özellikle de türkler )

kroniqshytn
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 2
    Katkı Puanı : 4

Mİllet Ayakta Uyuyor ( özellikle de türkler ) Empty Mİllet Ayakta Uyuyor ( özellikle de türkler )

Mesaj tarafından kroniqshytn Cuma Mart 12, 2010 9:34 pm

Ülkemizde deizm çoğu insana düşüncelerimizi açtığımız zaman normal olan bir şekilde direk beyinleri reddeder kabullenmek, doğruluğun ispatını görmek istemezler çünkü; seneler boyunca belirli kasıtlara sürekli aktarma ve yaşadıkları toplumun inandığı inanışlara göre yaşadıkları için aykırı gelir bu düşünce onlara tanrı bize mantığımızı vermiş akıl vermiş birde seçenekler vermiş seçmek bizim elimizde ne kadar saçma değil mi tanrı eğer hepimizin kaderini çiznişse nerede ne yapacağımızı kendisi belirlemişse herşeyi önceden biliyorsa niye yaratsın ki bizimle oyun mu oynamak istiyor.Elbette tanrı biliyordur bazı şeyleri ama ben kesinlikle inanmıyorum ki tanrı bizim yaşamımıza karışıyor zamanında birileri çıkıp ortaya bazı şeyler açmışlar geri kafalı insanlar da buna inanmış nesillerden nesillere aktarılıp insanlığın yaratılış amacından saptırılmıştır.İnsanlar sadece görmek istediklerini görürler o kadar muhamed muhammed diyorlar ve onun iyi yanlarını görüyorlar açıp kitabı okusunlar da muhammedin egosunu da bir görsünler bir çok yerde rastlanır bir çok şey saklanmıştır çünkü ; eğer insanlar gerçekten uykulu halinden uyanırlars onlara tapınacak kimse kalmaz kadere inanmıyorum dine inanmıyorum benim içi n bir tek tanrı warr
    karmayım ben
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 2
    Katkı Puanı : 2

Mİllet Ayakta Uyuyor ( özellikle de türkler ) Empty Geri: Mİllet Ayakta Uyuyor ( özellikle de türkler )

Mesaj tarafından karmayım ben Perş. Nis. 22, 2010 5:06 am

ben bu konuda 40 ayet 30 hadis yazdım diyorlar ki bunların farklı anlamı var şöyke böyle
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Mİllet Ayakta Uyuyor ( özellikle de türkler ) Empty Geri: Mİllet Ayakta Uyuyor ( özellikle de türkler )

Mesaj tarafından Uniak Ptsi Nis. 26, 2010 5:59 am

Bir gün yol güzergahında bi adamı arabama aldım. (Allah rızası için değil İnsani duygu)
    Bana seyyid (Hz. Muhammedin soyundan) geldiğini söyledi. Benim ona bir iyilik yaptığımı ve bu iyiliğin altında kalmayacağını söyledi. Çevremde hasta birisi varsa ona dua edeceğini ve hastalığını giderebileceğini söyledi.
    Arabayı sağa çektim. Ön kaputu açtım ve adamı arabadan indirdim. Çevremde herhangi bir hasta olmadığını ama arabanın bazen teklediğini söyledim. Arabanın bu problemini çözebilirseniz bana daha fazla yardımcı olmacağını söyledim. Tabii bana etmediği hakaret kalmadı. Yine de gideceği yere kadar götürdüm.
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Mesaj tarafından supeluta Ptsi Nis. 26, 2010 11:40 pm

Çok hoş bir cevap vermişsiniz sn Uniak Smile
    Misafir
    Misafir

Mesaj tarafından Misafir Cuma Nis. 30, 2010 10:49 pm

1. Hiçbir seyyid ben seyyidim diye söylemez, eğer söyleyen birine rastlarsan ona söyle ki Allah kimseye böyle bir yetenek vermemiştir Allah hastalıklara karşı beden ilmini(hadis-i şerife işarettir, tıb demektir) ve temizliği emretmiştir.

2. Şifa Allahtandır ve birisi şifa dağıttığını iddia ediyorsa bu kesinlikle şirktir. Allah şafii ismi gereği insanlara tek şifa verendir ve başkası asla şifa vermeye muktedir değildir.

3. Doktorlar hastalığı Allahın verdiği beden ilmi yani tıb ile tespit eder yine Allahın verdiği bitkilerden yapılan ilaçlar vasıtasıyla Allah hasta kişiye şifa verir.
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Mesaj tarafından Uniak C.tesi Mayıs 01, 2010 4:33 pm

Forumun "Güncel" Bölümünde Üstün Dökmen'in güzel bi yazısını bulacaksın okumanı tavsiye ederim.
    Misafir
    Misafir

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Mayıs 01, 2010 6:23 pm

Tavsiyen için saol.Teşekkür ederim.

Forum Saati Çarş. Mayıs 15, 2024 4:06 am