www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

+3
Uniak
bazikortam
para_herseydir
7 posters

Siz Tanrı'yı nasıl tanımlarsınız ?

para_herseydir
    para_herseydir
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 11
    Katkı Puanı : 13

Siz Tanrı'yı nasıl tanımlarsınız ? Empty Siz Tanrı'yı nasıl tanımlarsınız ?

Mesaj tarafından para_herseydir C.tesi Eyl. 11, 2010 2:48 am

Merhabalar

Konudan da anlaşılacağı gibi sorum çok basit. Siz tanrıyı nasıl tanımlarsınız? Cennet ve cehenneme inıyor musunuz ? (eğer inanıyorsunuz)Siz cenneti nasıl tanımlarsınız? Zaman nedir? Tanrıyla zamanı özdeşleştirmek gerekirse sizce bu nasıl olur? Darwin'nin evrim teorisi kendi içinde mantıklı olduğunu idda eden ve kabullenen biri var mı ? Varsa nedeni?

En önemli ve cevabını merak ettiğim soru ilk sorumdur.
    bazikortam
    bazikortam
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 142
    Katkı Puanı : 298

Siz Tanrı'yı nasıl tanımlarsınız ? Empty Geri: Siz Tanrı'yı nasıl tanımlarsınız ?

Mesaj tarafından bazikortam C.tesi Eyl. 11, 2010 4:27 pm

benim tanrım bir erkek Smile) ve cennet cehenneme inanmıyorum...
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Siz Tanrı'yı nasıl tanımlarsınız ? Empty Geri: Siz Tanrı'yı nasıl tanımlarsınız ?

Mesaj tarafından Uniak C.tesi Eyl. 11, 2010 8:21 pm

sevgili para_herşeydir aramıza hoşgeldin.

Benim tanrım dişidir.

Bazikortam fazla aynı düşünüyoruz.
    Aşağıdaki linki kontrol eder misin?
    https://deist.yetkin-forum.com/deizm-e-yoneltilen-eletiriler-f32/allah-n-hukumranln-goklere-hapseden-anlay-olan-deizmin-tevhidi-bir-eletirisi-t83.htm
    Khaos
    Khaos
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 37
    Katkı Puanı : 61

Mesaj tarafından Khaos Ptsi Eyl. 20, 2010 2:45 am

Aslında gücü, parası, huzurlu bir yaşamı olana dünya cennet. Ve tanrı hakkında hiç bir bilgim yok. Darwin teorisine gelince, açıkları olduğunu düşünüyorum ama bunu yine bilim çözcek...
    bazikortam
    bazikortam
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından bazikortam Salı Eyl. 21, 2010 4:45 am

Khaos demiş ki:Aslında gücü, parası, huzurlu bir yaşamı olana dünya cennet. Ve tanrı hakkında hiç bir bilgim yok. Darwin teorisine gelince, açıkları olduğunu düşünüyorum ama bunu yine bilim çözcek...
    herzaman bilimin mucizenelerine ve üstünlüğüne inanmış ve güvenmişimdir nedense bilimin mucizelerini görebiliyoruz ama dinlerin uyduruk mucizelerine şahit olmuş değiliz...
    Khaos
    Khaos
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 37
    Katkı Puanı : 61

Mesaj tarafından Khaos Salı Eyl. 21, 2010 10:18 pm

bazikortam demiş ki:
    Khaos demiş ki:Aslında gücü, parası, huzurlu bir yaşamı olana dünya cennet. Ve tanrı hakkında hiç bir bilgim yok. Darwin teorisine gelince, açıkları olduğunu düşünüyorum ama bunu yine bilim çözcek...
    herzaman bilimin mucizenelerine ve üstünlüğüne inanmış ve güvenmişimdir nedense bilimin mucizelerini görebiliyoruz ama dinlerin uyduruk mucizelerine şahit olmuş değiliz...

İşte islama göre Allah o kadar acımasız ki kanıt göstermeyip, kendisine inanmamızı bekliyor... Muhammed ayı yarmış, İsa ölüyü canlandırmış... Allah neden şimdide bu mucizeleri bir insan tarafından göstertmiyor. Mucizeleri görenler inansın sonra inandığı için cennete gitsin, mucizeleri görmeyen "düşünen insanlar" ise cehenneme gtsin. Benim tanrımın mucizesi bilimdir. Başka mucize yok.
    bazikortam
    bazikortam
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından bazikortam C.tesi Ekim 02, 2010 5:49 am

Benim dinim kendini zayıf aklımızla algılamamız zor olan sonsuz güç sahibi üstün ruha alçak gönüllü bir şekilde hayran olmaktan ibarettir. Bu üstün düşünen gücün duyguları derinden etkileyen ikna ediciliği, ki bu kendini anlamak mümkün olmayan evrende ifşa eder, benim tanrı anlayışımı oluşturur
    mert
    mert
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 8
    Katkı Puanı : 8

Mesaj tarafından mert Çarş. Ekim 13, 2010 4:31 am

Tanrı inancımı şahsi olmayan,sonsuz bilgi sahibi,evreni yasalarla yöneten,evrene müdahele etmeyen ve kayırıcı olmayan(herhangi bir insanı veya kavmi) sonsuz bir ruh olarak özetleyebilirim.
    Benim inancım, zayıf ve çelimsiz akıllarımız ile algılayabildiğimiz ve kendisini küçük detaylarda açığa vuran sonsuz üstün bir ruhun mütevazi hayranlığından ibaretir.Bu kavrayamadığımız evrendek açığa çıkan üstün bir mantık gücünün varlığına olan derin duygusal sağlam inanç benim Tanrı düşüncemi şekillendiriyor.”
    Albert einstein
    serhat_41
    serhat_41
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 108
    Katkı Puanı : 188

Mesaj tarafından serhat_41 Cuma Ekim 22, 2010 5:26 pm

sonsuz bir güç atfettiğimiz tanrıyı, evrende bulunan cisimlerin bünyesindeki sınırsız enerjiden soyutlamak pekte doğru olmaz bu nedenle bana göre büyük patlamadan önce tek vücut olan tanrının sonrasında evrene yayıldığını ve hepimizinde aslında tanrının parçaları olduğumuzu düşünüyorum.
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Mesaj tarafından Uniak C.tesi Ekim 23, 2010 9:46 pm

Çok farklı bir bakış açısı
    styks2
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 22
    Katkı Puanı : 36

Mesaj tarafından styks2 Ptsi Ekim 25, 2010 10:07 pm

Tanrı evrenı yaratan ve çekilen sonsuz bir güçtür. yani dünyada veya insanlara müdahalesi yoktur. Bana kalırsa cennet ve cehennem gibi birşeyde yoktur.İnsan cenneti de cehennemi de dünyada yaşar.
    Zaman , insanların hayatlarını kolaylaştırabilmeleri için ürettikleri önemli bir araçtır.Eminim ki tanrı dünyayı yaratırken saate bakmamıştır Smile
    Darwin teorisi hakkında birşey söyleyemeyeceğim. Anlatılanları bizzat Darwinden dinlersem iş değişebilir Smile

Forum Saati Ptsi Mayıs 20, 2024 12:31 am