www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

+3
aviator
Cennet-Kapisi
ukedi
7 posters

124.000 peygamber

ukedi
    ukedi
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 159
    Katkı Puanı : 210

124.000 peygamber Empty 124.000 peygamber

Mesaj tarafından ukedi Cuma Ocak 21, 2011 9:20 pm

inanışa göre 124.000 peygamber insanlığı düzeltmeye çalışmış, muhammed'e kadar.şimdi,

uçuk bir tahminle ilk peygamber kabul edilen adem'in bundan 10.000 yıl önce dünyaya geldiğini varsayarsak her yıl 12 - 13 peygamber dünyaya gelmiş. ortalama 40 - 50 yıllık bir ömürleri varsa 10.000 yıldan bu yana dünya üzerinde herhangi bir zaman diliminde yaşayan 450 kadar peygamber olması lazım.

?
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 217
    Katkı Puanı : 279

124.000 peygamber Empty Geri: 124.000 peygamber

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi C.tesi Ocak 22, 2011 12:49 am

ukedi demiş ki:inanışa göre 124.000 peygamber insanlığı düzeltmeye çalışmış, muhammed'e kadar.şimdi,

uçuk bir tahminle ilk peygamber kabul edilen adem'in bundan 10.000 yıl önce dünyaya geldiğini varsayarsak her yıl 12 - 13 peygamber dünyaya gelmiş. ortalama 40 - 50 yıllık bir ömürleri varsa 10.000 yıldan bu yana dünya üzerinde herhangi bir zaman diliminde yaşayan 450 kadar peygamber olması lazım.

?

Allah'im,
    Arkadasim, Kardesim, Hz.Adem'in dünyaya ne zaman indirildigi ne zaman yaratildigi Hakkinda Yüce Rabbimiz bir bilgi vermemistir! Sadece Cuma Günü yaratildigini bildirmistir ve ilk insan ilk Peygamberdir! 10.000 yili nereden cikardin?

Bana 10.000 yili nereden cikardigini ilk önce bir cevapla bu konu hakkinda konusalim...
    ukedi
    ukedi
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından ukedi Paz Ocak 23, 2011 1:25 am

hiç, attım kafadan.
    nerden çıkarmış olabilirim, bazı bilimsel kaynaklara göre homo sapiens bundan 10000 yıl kadar önce evrimleşti. senin iddian nedir?
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Paz Ocak 23, 2011 1:42 am

ukedi demiş ki:hiç, attım kafadan.
    nerden çıkarmış olabilirim, bazı bilimsel kaynaklara göre homo sapiens bundan 10000 yıl kadar önce evrimleşti. senin iddian nedir?

Kendin diyorsun Hic Kafamdan attim diye, Aslinda Herseyi kafanizdan atiyorsunuz.

Homo Sapiens bundan 10.000 yil kadar önce evrimlesti? Arkadasim ben bunun dersini okudum Evrim Teorisinin dersinide gördüm Homo Sapiens 10.000 yil degil 9 Milyon yilda gelismistir! Ama hersey yalan! Bari bu Homo Sapiens Konusunda dogru resmi bir bilimden aciklasaydin Wink

20'nci yüz yilda Evrim Teorisi cökertilmistir! Bunu daha bilmeyen geri kalmistir!

Saygilar

ukedi
    ukedi
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından ukedi Paz Ocak 23, 2011 1:56 am

sen o dersi nerden aldın sorabilir miyim? Very Happy
    primatla insanın ilk ortak atası 3.5 milyon yıl önce gelişmeye başladı. bu günkü modern insan homo sapiens türündendir. bizden önceki insansıları saymamamın nedeni onların bugün bahsettiğimiz tür değil evrimin bi alt basamağı olmaları. yoksa, insan ilk iki ayakla yürümeye başladığında, hala beyin aktivitesi yokken peygamber gelmiş olabileceği sana bile mantıklı geliyorsa, oradan hesapla arkadaşım. Very Happy
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Paz Ocak 23, 2011 2:44 am

ukedi demiş ki:sen o dersi nerden aldın sorabilir miyim? Very Happy
    primatla insanın ilk ortak atası 3.5 milyon yıl önce gelişmeye başladı. bu günkü modern insan homo sapiens türündendir. bizden önceki insansıları saymamamın nedeni onların bugün bahsettiğimiz tür değil evrimin bi alt basamağı olmaları. yoksa, insan ilk iki ayakla yürümeye başladığında, hala beyin aktivitesi yokken peygamber gelmiş olabileceği sana bile mantıklı geliyorsa, oradan hesapla arkadaşım. Very Happy

Önüne gelen bi sayi veriyor iste benim gördügüm ders 9 Milyon diyorlardi...
    Sende bi karar ver yaw! Hem Allah'a pardon "Tanriya" inaniyorum diyorsun hemde evrim teorisini destekliyorsun!

Maymundanmi geldin sen kardesim? Smile sen gele bilirsin ama ben Hz.Adem'den geldim! Daha dogrusu Haydan geldim Huya gidecegim Wink

Saygilar
    ukedi
    ukedi
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından ukedi Ptsi Ocak 24, 2011 8:21 pm

Cennet-Kapisi demiş ki:
    ukedi demiş ki:sen o dersi nerden aldın sorabilir miyim? Very Happy

Önüne gelen bi sayi veriyor iste benim gördügüm ders 9 Milyon diyorlardi...
    Sende bi karar ver yaw! Hem Allah'a pardon "Tanriya" inaniyorum diyorsun hemde evrim teorisini destekliyorsun!

Maymundanmi geldin sen kardesim? Smile sen gele bilirsin ama ben Hz.Adem'den geldim! Daha dogrusu Haydan geldim Huya gidecegim Wink

Saygilar

önüne gelenin bi sayı vermesinden değil, bilimin günden güne gelişmesinden olabilir mi acaba o?
    ben deist değilim, ateistim. Wink bu 1. deizm hakkında 3 satır okumamışsın belli, ama söyleyeyim yine de, deistler evreni tanrının oluşturduğuna fakat sonradan gelişen doğal ve kozmik süreçlere hiç etkisi olmadığına inanırlar. yani evrim vardır derler, senin için kısaltırsam. Very Happy ama konudan uzaklaşmayalım, bu peygamber olayı için bi açıklaman var mıydı?
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Ptsi Ocak 24, 2011 11:50 pm

ukedi demiş ki:önüne gelenin bi sayı vermesinden değil, bilimin günden güne gelişmesinden olabilir mi acaba o?
    ben deist değilim, ateistim. Wink bu 1. deizm hakkında 3 satır okumamışsın belli, ama söyleyeyim yine de, deistler evreni tanrının oluşturduğuna fakat sonradan gelişen doğal ve kozmik süreçlere hiç etkisi olmadığına inanırlar. yani evrim vardır derler, senin için kısaltırsam. Very Happy ama konudan uzaklaşmayalım, bu peygamber olayı için bi açıklaman var mıydı?

ukedi demiş ki:önüne gelenin bi sayı vermesinden değil, bilimin günden güne gelişmesinden olabilir mi acaba o?

Bak bu konu Hakkinda birsey diyemem belki haklisin belki degilsin Allah bilir.

ukedi demiş ki:bu peygamber olayı için bi açıklaman var mıydı?

Simdi bu konuda Allah'a inansanda inanmasanda önemli degil! Bu konuda sadece akil ve mantik önemlidir!

Peygamberler gercekten varmiydi? yokmuydu? yok ise neden bu kadar insan inaniyor? Inandiklari olaylar nedir?

Bu zamanda (2011) su peygamberin hayati söyleydi örnek: Hz.Davut demirleri hamur yograr gibi demirleri sekilden sekile sokup devlet hazinesinden 1 kurus almadan gecimini gecindiriyordu.

Ben simdi sana bunu anlatsam büyük bir ihtimal dogru olsada inanmassin bunu az cok farkina vardim.

Bu yüzden Peygamberlerin Hayatini bilimsel olarak aciklamakta fayda var (yinede inanmiyacaksiniz ama olsun)

Seninde dedigin gibi 124.000 bin kusur Peygamberin var olmakta anlatilmistir!
    Peygamber nedir? Tikla
    Peygamberlerin Mucizeleri nelerdir? Tikla

Kuran'i Kerimde sadece en önemli Peygamberlerin ismi gecmektedir! Kuran'i Kerim bir hikaye kitabi degildir tüm 124.000 bin peygamberin hayatini anlatsin namaz kilma seklini detayli bir sekilde anlatsin veya abdestin alma seklini...

Peygamberlerin bazilari bilimsel olarak gercekten yasadiklarini ispahatlanmistir!

Örnek Peygamberler: Hz.Musa, Hz.Adem, Hz.Muhammed, Hz.Isa, Hz.Nuh (simdilik bu Peygamberler aklima geliyor)

Bu Peygamberler Bilim adamlari icin Islami dogrulamak icin örnek Peygamberlerdir.

Bu Peygamberlerin yasadiklari hayat ve bilim dogruluyor.

Bu Peygamberlerin Hayatini okumak istiyorsaniz benim sitemde göre bilirsiniz.

simdilik bu kadar...

Saygilar

En son Cennet-Kapisi tarafından Salı Ocak 25, 2011 11:30 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
    ukedi
    ukedi
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından ukedi Salı Ocak 25, 2011 11:01 pm

peygamberlerin yaşadıklarının ispatı nedir peki?
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Salı Ocak 25, 2011 11:59 pm

Selamun Aleykum ukedi,

Okuma Izle:

Hz.Musa Sonuna Kadar izle!:

Hz.Adem Sonuna kadar izle!:

Hz.Isa:
    Bu konu hakkinda video göstermeme gerek yok. Milyarlarca insan Hz.Isa'nin var oldugunu söyler bunu sadece Kuran'i Kerim demez! incilde, incilden öncede yazilmis Kitaplar Hz.Isa'nin varligini gösterir anlatilir. Simdi Hz.Isa dünyada olmasaydi, bu kisi hakkinda bu kadar bilgi anlatilmazdi, demekki dünyada yasamis ve bir takim seyler yapmiski bu kadar cok taniliyor. Her insan öldügü gibi bir mezari vardir Hz.Adem'in bile Mezari vardir. Her insanin (Allah katinda önemli insanin) Mezari varken neden Müslüman olmayan Hiristiyanlar bile Hz.Isaya inanir? Hz.Isanin bedeni dünyada yoktur Mezari yoktur! En kisa zamanda dünyaya geri gelecek ve her insan gibi ölecektir! Su an zaten Mehdiyet zamanini yasiyoruz biraz daha bekleyin... yani kisaca Hz.Isanin Bilimsel Mucizesi, Dünyada bedeni olmamasidir...

Hz.Nuh:

Hz.Muhammed(s.a.v):
    Hz.Muhammed(s.a.v) Mucizesi pek coktur! "Benim" Peygamberimin en büyük Mucizesi Kuran'i Kerimdir!

Ve buna benzer yüzlerce Kanit simdilik bu kadar

Saygilar

En son Cennet-Kapisi tarafından Cuma Şub. 25, 2011 3:54 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
    ukedi
    ukedi
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından ukedi Çarş. Ocak 26, 2011 12:23 am

insanlar tarafından peygamberlerin ne yaptığını anlatan videoların kanıt olduğunu sanmıyorum. kutsal kitapları da kanıttan saymıyorum. öyle olsaydı zaten bir inanan olurdum.
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Çarş. Ocak 26, 2011 12:25 am

ukedi demiş ki:insanlar tarafından peygamberlerin ne yaptığını anlatan videoların kanıt olduğunu sanmıyorum. kutsal kitapları da kanıttan saymıyorum. öyle olsaydı zaten bir inanan olurdum.

Sanmak ve bilmek arasinda fark var, ilk önce su paylastigim videolari izlermisin, izledikten sonra IZLEDIM deki bileyim ona göre konusacagim cünkü, eger izlemediysen bu konu hakkinta konusmaya neye fayda?

Tesekkürler
    ukedi
    ukedi
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından ukedi Çarş. Ocak 26, 2011 1:22 am

Cennet-Kapisi demiş ki:
    ukedi demiş ki:insanlar tarafından peygamberlerin ne yaptığını anlatan videoların kanıt olduğunu sanmıyorum. kutsal kitapları da kanıttan saymıyorum. öyle olsaydı zaten bir inanan olurdum.

Sanmak ve bilmek arasinda fark var, ilk önce su paylastigim videolari izlermisin, izledikten sonra IZLEDIM deki bileyim ona göre konusacagim cünkü, eger izlemediysen bu konu hakkinta konusmaya neye fayda?

Tesekkürler

o videolar ne anlatıyor? tamam bi baktım şöyle. kutsal kitap kaynaklı şeyler. peygamberler ne yapmış vs. kutsal kitapların üçünü de okuduğumu ve çok iyi bildiğimi söylemeliyim. görsel içeriğin beni yanıltacaını düşünüyorsan daha çok düşünürsün.
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Çarş. Ocak 26, 2011 1:25 am

ukedi demiş ki:
    Cennet-Kapisi demiş ki:

Tesekkürler

o videolar ne anlatıyor? tamam bi baktım şöyle. kutsal kitap kaynaklı şeyler. peygamberler ne yapmış vs. kutsal kitapların üçünü de okuduğumu ve çok iyi bildiğimi söylemeliyim. görsel içeriğin beni yanıltacaını düşünüyorsan daha çok düşünürsün.

Vallahi tüm videolarin hepsini baktinmi? Özellikle Hz.Musan'in sonuna kadar izledinmi???
    aviator
    aviator
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 15
    Katkı Puanı : 21

Mesaj tarafından aviator Çarş. Ocak 26, 2011 6:53 pm

Beni en çok ayı 2 ye bölmesi etkiledi.Bi an hayal ettim ,HZ Muhammed (SAV) 'in ''Bakın ayı ikiye böldüm.'' dediği anı ordaki insanların ona bakışını ve tam imana geliyordumki, daha yetenekli insanlarında olduğunu farkettim.HZ Sabri daha makul geldi bana açıkçası.Neyse gene imana getiremedin bizi, kısmet soraki videolarına.He belki biz seni imana getirebiliriz bak, ibretlik bir paylaşım yoluuyorum bende sana.HZ SABRİ!Onunda şahitleri var hemde.Hemen yanında kuranın şifrelerini kıran zatta epey etkilenmiş gibi görünüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=BNLDKEYNvD0
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Çarş. Ocak 26, 2011 8:02 pm

aviator demiş ki:Beni en çok ayı 2 ye bölmesi etkiledi.Bi an hayal ettim ,HZ Muhammed (SAV) 'in ''Bakın ayı ikiye böldüm.'' dediği anı ordaki insanların ona bakışını ve tam imana geliyordumki, daha yetenekli insanlarında olduğunu farkettim.HZ Sabri daha makul geldi bana açıkçası.Neyse gene imana getiremedin bizi, kısmet soraki videolarına.He belki biz seni imana getirebiliriz bak, ibretlik bir paylaşım yoluuyorum bende sana.HZ SABRİ!Onunda şahitleri var hemde.Hemen yanında kuranın şifrelerini kıran zatta epey etkilenmiş gibi görünüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=BNLDKEYNvD0

Hz.Musa(a.s) Olayi dahil seni etkilemedimi? veya Simetri Mucizesi? Iki denizin karismamasi?

Zaten ayi ikiye bölme konusu hakikattir ama sen büyücüsün demisler yine iman etmemisler o zamanlarda senin o kisilerden hic bir farkin yok!

Saygilar!
    ukedi
    ukedi
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından ukedi Çarş. Ocak 26, 2011 9:58 pm

cennet kapısı arkadaşım. kafana girmesi gereken şeyler var.

1. benim senden öğrenecek hiçbir şeyim yok. kur'an hakkında benim bilmediğim hiçbir şey bilmiyorsun. hatta aynı iddiamı incil ve tevrat için da savunabilirim.

2. sana sadece peyamberlerin VAR OLDUĞUNUN KANITININ ne olduğunu sordum. olayı dolambaçlandırmak için 80 tane video yollamışsın. madem bir cevabın yok konuyu başka yerlere getirme. cevabım yok de, gitsin. varsa da uzatmadan söyle.

3. ben dinsizliğe kadar buradaki diğer insanlar gibi sorgulayarak, zor bi dönem sonunda geldim. yoluma senin gibi onlarcası çıkmıştır belki. söylediğin ve söyleyebileceğin HER ŞEYİ duydum ve tarttım. sonucu hala görmektesin. o zamandan bu yana değişen tek şey artık fikir tartışmayı bilmeyen dogmatik insanlarla konuşmak için kendimi yormuyorum. mesajı almışsındır.

4. buraya gelip islam propagandası yapıyorsun, ama bizden biri gelip senin sitende deizmi savunan bi iki cümle kursa banı yer bunu da biliyorum. o yüzden ölçülü ol. milleti de sinir etmeye çalışıp durma.
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Çarş. Ocak 26, 2011 10:14 pm

ukedi demiş ki:cennet kapısı arkadaşım. kafana girmesi gereken şeyler var.

1. benim senden öğrenecek hiçbir şeyim yok. kur'an hakkında benim bilmediğim hiçbir şey bilmiyorsun. hatta aynı iddiamı incil ve tevrat için da savunabilirim.

2. sana sadece peyamberlerin VAR OLDUĞUNUN KANITININ ne olduğunu sordum. olayı dolambaçlandırmak için 80 tane video yollamışsın. madem bir cevabın yok konuyu başka yerlere getirme. cevabım yok de, gitsin. varsa da uzatmadan söyle.

3. ben dinsizliğe kadar buradaki diğer insanlar gibi sorgulayarak, zor bi dönem sonunda geldim. yoluma senin gibi onlarcası çıkmıştır belki. söylediğin ve söyleyebileceğin HER ŞEYİ duydum ve tarttım. sonucu hala görmektesin. o zamandan bu yana değişen tek şey artık fikir tartışmayı bilmeyen dogmatik insanlarla konuşmak için kendimi yormuyorum. mesajı almışsındır.

4. buraya gelip islam propagandası yapıyorsun, ama bizden biri gelip senin sitende deizmi savunan bi iki cümle kursa banı yer bunu da biliyorum. o yüzden ölçülü ol. milleti de sinir etmeye çalışıp durma.

Arkadasim sen o kadar sacma bir soru soruyorsunki Peygamberlerin VAR OLDUGUNUN KANITINIMI ISTIYORSUN?
    Hz.Muhammed(s.a.v) Kanit Kurani Kerim bu cevap yeterlimi?

Sakin bana Kuran'i Kerimi Hz.Muhammed(s.a.v) yazmadi deme ... bu kadar sacmalik... senin niyetin nedir? Bilmekmi bos konusmakmi?

0 80 Video dediklerini bi izleseydin bilip bilmeden konusuyorsun! Sözde Deizm "akil" "dinidir" "inancidir", Arkadasim ne kadar komik durumda oldugundan farkindamisin? Ben senin sorularina cevapliayorum lafi oraya buraya yöneltmiyorum ya senin türkcen yok ya anlamiyorsun bilemiyorum artik...
    Gel buyur benim sitemde paylas istedigini yaz bakalim yaza bilecekmisin Smile (tabi yazacak bir yer bulursan)
    Bu sitede islam Hakkinda bir konu acilmis ve bende bu konu üzerine bazi paylasimlar yapiyorum bu konu hakkindaki sorulari cevapliyorum eger bu senin moralini bozuyorsa o zaman bu sitede ISLAM konusunu silin!

Bu konular senin moralini bozuyorsa hic soru sormiyacaksin o zaman!

Benim gibi insanlar seninle basa cikamadyisa sunu unutmaki Mühürü Allah verir ve ancak yine Allah kaldirir hic birseyin bunada gücü yetmez ! Anladinmi?

aviator
    aviator
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 15
    Katkı Puanı : 21

Mesaj tarafından aviator Çarş. Ocak 26, 2011 11:19 pm

Zaten ayi ikiye bölme konusu hakikattir ama sen büyücüsün demisler yine iman etmemisler o zamanlarda senin o kisilerden hic bir farkin yok!

Saygilar!

Doğru bir tespit.Farkım yok.Sizin tespit edemediğiniz nokta, sizinde bir farkınızın olmadığıdır.Ölünce bizden farklı bir muamele görmiyeceksiniz böceklerden, kurtlardan.Tıpkı muhammedi ayrıştırdıkları gibi sizide ayrıştırıcaklar.(sonra din değiştirip cesedinizi yaktırırsanız onu bilemem, ama ben doğa döngüsünde bulunmayı, atomlarının başka yerlerde hayat bulmasını tercih ettiğim için tavsiye etmem)Onun farkı vardı yanlız.O bi şekilde insanları inandırdı, ve adını tarihte ölümsüzleştirdi.Ve yaptığı şark kurnazlığıyla, benden başka peygamber gelmiyecek diyerek, eşeğini sağlam kazığada bağlamış oldu.Onun o zaman yaptıklarını, günümüzde yapanlara, deli yada sapık diyoruz.He, iyi işler de yapmışmı?Evet bence bazı ahlaki iyileştirmeler yapmış.Ama kötünün iyisi diyebiliriz.

Yani uzun lafın kısası, bundan 100 yıl sonrada Muhammed in adı iyi yada kötü bilinecek.Kimisi şarlatan, kimisi peygamber diyecek.Ama senin adın ''Cennet Kapısı'' geçmicek tarih sayfalarında büyük ihtimal, tıpkı bir çoğumuz gibi.Ve sen, o nickindeki kapıdan geçiceğini sanarak, şu cehennemlik kömürlerden, 1-2 sinide imana getirsemde , biraz daha sevap kazansam diye ellerini avuştursanda, ince hesaplara girsende, öldükten sonra, ''tüh ulan boşuna inanmışım bu masallara'' diye hayıflanamadan bir hiç olucaksın.Tıpkı bizler gibi, tıpkı milyonlarca insan gibi.Tıpkı ''Muhammed, İsa, musa ve diğer 123.997'' gibi.Ölmeden önce , komaya falan girersen, belki o zaman bişeylere uyanabilirsin.Aşağıdaki videodaki gibi. Wink

https://www.facebook.com/#!/video/video.php?v=1680181718030&oid=184456454911523&comments

ukedi
    ukedi
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından ukedi Cuma Ocak 28, 2011 1:44 am

@cennetkapısı

sen benim moralimi değil bozmak yakınından bile geçemezsin. dediğim gibi tartışmasını bilmeyen dogmatik insanlar artık beni bağlamıyor. zaten yeterli zihinsel kapasiteye sahip olanlar ne demek istediğimi anladı. bir de şu var tabi,

peygamberin var olduğunu kim söylüyor? kuran
    kuran'ın gerçek olduğunu kim söylüyor? peygamber

bilimsel ve mantıklı düşünebilen hiçkimse bu kısır döngüyü yeterli bulmaz, kanıt olarak görmez
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Şub. 24, 2011 1:07 am

Selamun Aleykum

peygamberin var olduğunu kim söylüyor? kuran
    kuran'ın gerçek olduğunu kim söylüyor? peygamber

Peygamberlere kim bilgi veriyor?

Madem sorulari bu kadar güzel cevapliyorsun bu kolay soruyuda cevapla

Mantik Bilim diyorsunuz ya, bu iki kelimenin Hakikatini verin!
    Eminim bu iki kelime sizlerden utaniyordur!
    captcha
    captcha
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 342
    Katkı Puanı : 718

Mesaj tarafından captcha Perş. Şub. 24, 2011 1:51 am

sen önce sorulan şeye cevap ver muhterem
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Şub. 24, 2011 4:54 pm

captcha demiş ki:sen önce sorulan şeye cevap ver muhterem

Sen daha neyin ne oldugunu konuyu bilmiyorsun maksat birseyler yazayimda ne olursa olsun...

sorulan "seye" cevap ver Very Happy

Kardesim sorulan seyi ben göremiyorum sen yazda cevapliyayim neyi bilmek istiyorsun?
    captcha
    captcha
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 342
    Katkı Puanı : 718

Mesaj tarafından captcha Cuma Şub. 25, 2011 3:06 am

Evet, haklısın. Orda bir soru yok, dolayısıyla cevap gerektirecek bir şey de yok. Bu yüzden özür diliyorum senden. Evet, okumadım gönderilenleri, ama yukarda 2/3'ü verilen kısır döngüyü çok iyi biliyorum. Devamı da senin sorduğun soruda gizli. Açıklayayım:

Evreni yaratan bir tanrı olduğunu ve bu tanrının da allah olduğunu nerden biliyorsun?
    Kuran öyle diyor.
    Kuran'ın tanrı sözü olduğunu söyleyen kim?
    Muhammed öyle diyor.
    Muhammed'in peygamber olduğunu söyleyen kim?
    Allah öyle bildiriyor.
    Evreni yaratan bir tanrı olduğunu ve bu tanrının da allah olduğunu nerden biliyorsun?
    Kuran öyle diyor.
    Muhammed öyle diyor.
    Allah öyle bildiriyor.
    Kuran öyle diyor.
    Muhammed öyle diyor.
    Allah öyle bildiriyor.
    .
    .
    .

Böyle gider bu..
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Cuma Şub. 25, 2011 3:35 am

captcha demiş ki:Evet, haklısın. Orda bir soru yok, dolayısıyla cevap gerektirecek bir şey de yok. Bu yüzden özür diliyorum senden. Evet, okumadım gönderilenleri, ama yukarda 2/3'ü verilen kısır döngüyü çok iyi biliyorum. Devamı da senin sorduğun soruda gizli. Açıklayayım:

Kuran öyle diyor.
    Muhammed öyle diyor.
    Allah öyle bildiriyor.
    Kuran öyle diyor.
    Muhammed öyle diyor.
    Allah öyle bildiriyor.
    Kuran öyle diyor.
    Muhammed öyle diyor.
    Allah öyle bildiriyor.
    .
    .
    .

Böyle gider bu..

Selamun Aleykum, Özürlük birsy yok kardesim önemli degil sadece olmayan bir soruyu cevapla deyince biraz sasirdim ben özür dilerim Wink

Hay MasaAllah aynen böyle ölene kadar gider... Öldügünde mükafatini fazlasiyla alacaksin insaAllah tabiki inananlara iman edenlere insaAllah

Saygilar

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 3:46 pm