www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

4 posters

Kafamdaki Sorular ?

Komiser
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 1
    Katkı Puanı : 3

Kafamdaki Sorular ?  Empty Kafamdaki Sorular ?

Mesaj tarafından Komiser Perş. Mart 29, 2012 6:49 pm

Öncelikle herkese merhaba

bende bir zamanlar ailemden dolayı mecburen müslümanım diyor,bilmediğim arapça şeyler söylerek hissetmeden dinimi yaşamaya çalışıyordum,Kuran'ın mealini okuduktan sonra dinden soğur oldum,kafamda bazır soru işaretleri belirdi,daha sonra bu mükemmel düzenin bir tanrı tarafından yaratıldığına ancak dinlere inanmamaya karar verdim,araştırdım,soruşturdum,bu forumu buldum

e kafamdaki islamiyet düşüncesini atmak yinede kolay değil,aklıma takılan bazı sorular var

1-) İslamiyet öncesi dönemde ve İslami dönemde Arap yarımadasında istisnasız olarak her insan şu anki adetlere benzer şekilde gömülür,toprağa verilirdi

Kuran'da,insanların öldükten sonra yeniden diriliş aşamasında kabrin içindeki bedenlerine yeniden döneceğini
    başka bir bölümde öldükten sonra kabrin içinde kabir azabı yaşayacağımız söyleniyor

PEKİ ? Öldükten sonra bedenini yaktırıp,avuç içi kadar külden ibaret olan bu bedenler tekrar nasıl dirilecek
    Yakılan bu bedenlerde kabir diye birşey söz konusu olmadığından kabir azabıda o dönemin yaşayışına uygun olarak yazılmış basit bir ayet olabilir mi ?

2-)O dönemde Muhammed ve çevresindekiler etraftaki insanları devamlı savaşa zorluyor,savaş yapmak zorunda bırakıyor,bu sayede islam imparatorluğunun büyümesini hedefliyorlardı

fakat insanları savaşmaya itecek,ölümden korkutmayacak bir inanış olmalıydı
    Şehitlik ? Evet,Şehitlik bu nedenle uydurulmuş bir müessese gibi geliyor bana sanki,keza sadece ''İslam uğruna'' ölen şehit olacak deniyor

3-) Cennet İslamiyet'e göre iyide olsa kötüde olsa müslümanların yeridir

Peki hayatında tek parça kötülük yapmamış,tertemiz pırıl pırıl hristiyan,ateist veya diğer dinden insanlar ne olacak ?
    Sizce bu adalet mi ?

4-) Kendimi tam İslamiyetten soyutlayacak oluyorum ki,aklıma şu geliyor

Ufakken sarılık geçiriyordum ve bir hoca,arapça sureler dualar okuyarak dakikalar içinde hastalığımı iyileştirmiş,annem anlatır
    veya islami büyülerin tutmasını neye bağlıyoruz,neden ?

Kafam allah bullak,cevaplayana minettar kalacağım,çok teşekkürler
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Kafamdaki Sorular ?  Empty Geri: Kafamdaki Sorular ?

Mesaj tarafından supeluta Perş. Mart 29, 2012 9:29 pm

Kafanızın karışık olmasına gerek yok, son sorunuz hariç diğer sorduğunuz sorular yerinde ve tam isabet, çok güzel açıklamışsınız, hep derim, islamı öğrenmek için kuran okuyun diye Smile

Üfürükçülere gelince, bende sarılık (hepatit-b) geçirdim küçüklüğümde, dindar bir aileydi bizim ki de okudular benide, niye yedim okadar iğneyi Smile O üfürükçü hasta olsa emin olun koşa koşa doktora giderdi Wink

karasu
    karasu
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 7
    Katkı Puanı : 20

Mesaj tarafından karasu C.tesi Mart 31, 2012 3:42 pm

Birinci ve üçüncü sorular benim de epeyce kafamı kurcalamıştı zamanında. Sıkıntılı olan kendini bunlardan soyutlayıp dışarıdan bakabilmek olaya, bir defa başardıktan sonra hep daha huzurlu hissettim kendimi. Bence bu kadar detaylı düşünmemek gerekir, bir kaç kritik soruyu sorup cevapları bulunca, bu tip teferruatların bi önemi kalmıyor nihayetinde
    serhat_41
    serhat_41
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 108
    Katkı Puanı : 188

Mesaj tarafından serhat_41 Paz Nis. 01, 2012 7:07 pm

bence deist olduğunu söyleyen birinin öldükten sonra herhangi bir şekilde dirileceği düşüncesini atması gerek yani şimdiki hayatımız öldükten sonra tam olarak son bulur ama madde yok olamayacağından başka formlarda varlığımızı devam ettirebiliriz ayrıca sonsuza kadar aynı benlikte var olmamız şartmı madde dönüşür çiçek olur böcek oluruz bazen değişiklik iyidir :)hem milyarlarca insan doğmuş ölmüş tarihte mahşerde Allah ne yapsın o kadar insanla bazen 3-5 insanı idare etmek bile kafayı yedirtiyorken.

Forum Saati Cuma Mayıs 10, 2024 6:47 am