www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

3 posters

İlgilenenlere toplumdan bir kesit

karbon
    karbon
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 24
    Katkı Puanı : 63

İlgilenenlere toplumdan bir kesit Empty İlgilenenlere toplumdan bir kesit

Mesaj tarafından karbon Salı Eyl. 25, 2012 10:26 pm

İnternette sosyal ağlardan birinde rastladığım bu konu biz deistleri ve hatta her insanı kapsıyor. Sorular ve cevapları tek tek okumanızı öneririm. Üye olmak zorunda olmadan da okunabiliyor. İnanın çok ilginç şeyler göreceksiniz. Bu tür şeyler hep karşınıza çıkabilir, bir nevi simülasyon gibi görün. Bu arada bu soruyu biz de burada ele alabiliriz. Soruyu buraya kopyalıyorum ve hiç dokunmuyorum çünkü soru yeterli bana göre:
    ''** Din eğitimi kaç yaşından itibaren verilmeli?
    Çocuklara kaç yaşından itibaren din eğitimi verilmelidir?
    Benim görüşüm bu konuda 18 yaşından önce verilmemesi gerektiği yönündedir. Ne de olsa akıl ve mantığı tamamen kullanacak yaşa gelmeden verilecek dini eğitimi beyin programlamak, beyin yıkamak olarak görüyorum. Sonuçta bir çok şeyi çocukların gelişimine zarar verebileceği gerçeği yüzünden ehliyet, vesayet, oy kullanma, evlenme vs. vs. +16 ve +18 demiyor muyuz?
    Peki kişinin vicdan, akıl ve mantık sürecinden geçirerek edineceği din inanışı mı önemlidir yoksa küçük yaştan itibaren bilinç altına sokulanları daha sonra vicdan,akıl ve mantık süzgecinde kalıbına uydurması mı?
    Evet aklı başında insanlar gibi, çoğunuzun da vicdan,akıl ve mantık süzgecinden geçirerek edindiği dini inanç önemlidir ve değerlidir dediğini düşünüyorum. Soruyu böyle sorduğumuzda sizce yaş kaç olmalıdır? **''
    Bu da link: http://www.kizlarsoruyor.com/Kultur-Sorulari/258175-din-egitimi-kac-yasindan-itibaren-verilmeli.html
    bosrahip
    bosrahip
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 6
    Katkı Puanı : 16

İlgilenenlere toplumdan bir kesit Empty Geri: İlgilenenlere toplumdan bir kesit

Mesaj tarafından bosrahip Paz Haz. 30, 2013 2:48 pm

Bence bu eğitimin istek üzerine üniversite çağında verilmesi daha doğru olur. Toplumda bir bilinç yaratıp, aileler tüm din sistemlerinden ve ateizm sisteminden bahsetsinler, birey isterse bunun eğitimini alsın (ateizm dahil) demek isteriz ama bu bilincin özellikle Ortadoğu'da oluşması mümkün değil ne yazık ki. Hatta ateizmi de katarsak şimdilik dünya sınırları içinde oluşması mümkün değil.
    ukedi
    ukedi
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 159
    Katkı Puanı : 210

İlgilenenlere toplumdan bir kesit Empty Geri: İlgilenenlere toplumdan bir kesit

Mesaj tarafından ukedi Perş. Tem. 18, 2013 9:22 am

lisede verilmesi yeterlidir. üniversiteye geçene kadar çocuk zaten bir şekilde kendisi bilgi edinmiş olacaktır. ama verilecek eğitimin objektif olmasına ve bütün dinleri tanıtmasına özen gösterilmeli. hz. muhammedimiz oh canımız bebeğimiz diye kitabı doldurup, 1 sayfaya da işte diğer dinler de şunlar hristiyanlık falan yazmakla olmaz şu an olduğu gibi.

Forum Saati Ptsi Mayıs 20, 2024 2:08 am