www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

2 posters

deistmişim

deistan
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 2
    Katkı Puanı : 8

deistmişim Empty deistmişim

Mesaj tarafından deistan Paz Ocak 06, 2013 8:48 pm

Selam arkadaşlar.
    Forumda yeniyim. Şöyle bir göz gezdirdim baya ilginç konular olmuş. İlk fırsatta tek tek okuyacağım.
    Benim de bir deist olma hikayem var. Ama buradaki konuları okuyunca değil miyim acaba diye de düşünmedim değil...
    Hayır din karmaşası falan yaşamıyorum. En azından artık yaşamıyorum... Çok uzun zamandır (bilmem kaç yıl oldu) din ile ilgili pek düşünüp araştırmıyordum,
    Çünkü yoğun bir İslam dininin ibadetçisiydim... Araştırmalar,öğrenmeler,inanmalar..... İNANMAMALAR.... Hepsi birbirini kovaladı.
    İçimdeki kocaman boşluk bir inanma ihtiyacıydı ama bu İslam da olabiliyordu,budizim de veya her hangi bir din... Aslında din değil bir yaratıcı inancı...
    Yetim hakkıyla köşeyi dönmüş müslümanları da gördüm,İnançları sömürüp tanrı adı altında kendilerini tanrılaştıran başka dinlerde...
    Ben hümanistim... Ya da her neyse. Bunun herhangi bir isminin olması gerekmez... Nefes alan her can a aşığım, rengi olan her nesneye,formu olan her objeye.
    Ölüm ve ölümden sonrası korkum yok, bugün bir örümceği öldürmüyorsam sebebi korku değil onun var olma hakkına saygımdan...
    Ne gücüm yettiği için bir sivrisineğin canını almak isterim, ne de gücüm yetmediği için bir kaplandan korkarım.....
    Geçen gün bir arkadaşım sen DEİST misin diye sordu... Bilmem bir isminin de olması gerekmiyor,olmasında zaten, çünkü herhangi bir kalıba girmek yaşam özgürlüğümüzü
    kısıtlar...

Herkese selamlar:)
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

deistmişim Empty Geri: deistmişim

Mesaj tarafından supeluta Ptsi Ocak 07, 2013 12:25 am

Aramıza hoşgeldiniz sn deistan Smile)

İnandığımız şeyin bir adının olması gerekmez. Düşünceleri kalıplaştırmak kimi zaman bizi asıl amacımızdan uzaklaştırıyor.

Similar topics

-

Forum Saati Cuma Mayıs 10, 2024 3:08 pm