www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

3 posters

Merhabalar...

spiritman
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 1
    Katkı Puanı : 6

Merhabalar... Empty Merhabalar...

Mesaj tarafından spiritman Paz Ağus. 03, 2014 10:10 pm

En başından başlayayım olaylara,bu yaşıma kadar ben hayatımı İslam'a ve emirlerine olabildiğince sadık kalarak yaşadım.Küçükken Kur'an kursuna gidiyordum,yarım kaldı.Bi süre kendim okumaya falan çalıştım.Tabi aileminde bir yandan baskısı yok değildi bu konuda.Özellikle Kur'anı okumaya başlayıp sonra yarım bırakmak çok günah falan dendi bana.Bu yaşıma kadar hep içimde şüpheyle yaşadım.Bunun yanında tanrıdan korkuyordum tabi.Uzun bir süre ateistlerle sosyal platformlarda tartıştım,dinimi savundum.Açıkçası Kur'anı hiçbir zaman tam okumadım,daha çok zamanımı araştırmalarla geçirdim.Edindiğim bilgileri doğrulamak amacıyla Kuran'a başvurdum.Biliyorsunuz din öyle hassas bir konu ki çevrem tanıdıklarım heryer çok farklılar.Allah'tan korkarak yaşamak bana saçma gelmeye başladı bir süre sonra.Sonuçta Kur'an da okumanın önemli olduğuna vurgu yapıldığını öğrenmiştim ben,bir tanrı var ve bana akıl vermiş.Kullanmayacaksam neden bu aklı bana verdi ki diye sorgulamaya başladım.En son 1-2 hafta önce google'a ateistlik yazmamla bir ateist foruma rastlamam ani bi gelişme oldu,nasıl oldu bilmiyorum.İncelemeye başladım,aslında Kur'an ı hiç hakkıyla okumadığımın farkına vardım.Ateistlerin sunduğu deliller bana gayet mantıklı geliyordu,Kur'an daki çelişkilerden verilen örnekleri araştırmaya başladım ve gördümki gerçekten öyle.Bir süre daha araştırmam sonucu (gecemi gündüzümü dini konulara harcamaya başlamıştım.).Ben şu an burada nasıl bunları yazıyorum bilmiyorum inanın ben bunları yazarken şu anda yaşadığım evde namaz kılınıyor dini filmler diziler izleniyor ama düşüncem bir tanrı varsaki benim inancıma göre var, benim neden böyle birşey yaptığımı biliyor, onu aradığımı biliyor ve beni yarattıysa beni seviyor ve adaletliyse beni anlayacaktır. Kendimle başbaşa kaldığımda hep sorguladım ve dün gece kendimle ve beni yaratanla başbaşa kalmak istedim.Dua etmeye başladım,gözlerimi kapadım,elimi kalbime koydum,öyle bir duruma geldimki titriyordum.Yalvar yakar Tanrı'nın beni doğruya yöneltmesini istedim.Çıktım dışarı gökyüzüne baktım,bu muhteşem güzelliği yaratan beni anlayacaktır dedim.Ben Tanrı olduğu için varım ve onunla benim arama kimse giremez.Şu an itibariyle bende Deizm yolunu seçmiş bulunmaktayım...Bu arada Deizm yolunu seçmiş birçok insan var biliyorum ancak,neden forum ve site bu kadar pasif kalmış?
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Merhabalar... Empty Geri: Merhabalar...

Mesaj tarafından Uniak C.tesi Eyl. 06, 2014 7:27 pm

Hoşgeldin Spiritman.
    kaanakyuz
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 4
    Katkı Puanı : 12

Merhabalar... Empty Geri: Merhabalar...

Mesaj tarafından kaanakyuz Çarş. Tem. 01, 2015 8:17 pm

Merhabalar , sorgulama ve açık beyinli insanlar eninde sonunda bu düşüncede buluşacaktır. Siteye yeni üye oldum bende , bundan sonra sık sık takip edeceğim.

Forum Saati Ptsi Mayıs 20, 2024 3:29 pm