www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

2 posters

EN'AM Suresi 125. ayet

kommi
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 4
    Katkı Puanı : 8

EN'AM Suresi 125. ayet Empty EN'AM Suresi 125. ayet

Mesaj tarafından kommi Perş. Ocak 14, 2016 5:10 am

Merhabalar.

Forumda ki ilk mesajın, yeni üyeyim herkese selam. Merak ettiklerimi sorabileceğim bir site bulabildim sonunda.

Enam suresi 125. ayette ki 'göğe çıkıyormuşcasına' denmesine kafam takıldı. O dönemlerde uçak, paraşüt yada gökdelenler yoktu. Şimdiki insanlarda uçağa binme yada gökdelene çıkma korkusu olabiliyor. Denizin dibine giriyormuşcasına yazılsaydı anlardım ancak bunu çözemedim. Buna yorumunuz nedir ?

Ayeti diyanetin sitesinden kopyaladım.

Enam:125
    Allah her kimi doğruya erdirmek isterse onun göğsünü İslâm'a açar. Kimi de saptırmak isterse, onun da göğsünü göğe çıkıyormuşçasına daraltır, sıkar. Allah inanmayanlara azap (ve sıkıntıyı) işte böyle verir.

فَمَنْ يُرِدِ اللّٰهُ اَنْ يَهْدِيَهُ يَشْرَحْ صَدْرَهُ لِلْاِسْلَامِۚ وَمَنْ يُرِدْ اَنْ يُضِلَّهُ يَجْعَلْ صَدْرَهُ ضَيِّقاً حَرَجاً كَاَنَّمَا يَصَّعَّدُ فِي السَّمَٓاءِۜ كَذٰلِكَ يَجْعَلُ اللّٰهُ الرِّجْسَ عَلَى الَّذ۪ينَ لَا يُؤْمِنُونَ
    Tuyonist
    Tuyonist
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 26
    Katkı Puanı : 59

EN'AM Suresi 125. ayet Empty Geri: EN'AM Suresi 125. ayet

Mesaj tarafından Tuyonist C.tesi Ocak 16, 2016 8:13 am

Bin bilmem kaç yıl sonra muhammedin burada ne demek istediğini heleki bir çeviriden anlamak çok zor olsa gerek. Bence burada önemli olan nokta ilk tümcedir. Demekki allah istediğine doğruluk veriyor. İsmedimlerinide kendi istemediğine göre sıkıntı yok bizlik bir durum yok yani. Wink

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 11:49 am