www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

Kurandaki Bir Noksanlığı Daha Günyüzüne Çıkardım

tesetturluadam
    tesetturluadam
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 104
    Katkı Puanı : 245

Kurandaki Bir Noksanlığı Daha Günyüzüne Çıkardım Empty Kurandaki Bir Noksanlığı Daha Günyüzüne Çıkardım

Mesaj tarafından tesetturluadam Perş. Şub. 11, 2016 2:13 am

Kur'ân-ı Kerim'in sadece bir âyetinde geçen "gılman" tâbiri vardır. 52. Sûre olan, Tûr Sûresi 24. âyetinde:
    "Etraflarında, sedeflerinde saklı inciler gibi tertemiz gılmanlar dolaşır."
    Fani hayatın sona ermesinden sonra ebedî bir saadet başlayacak. Orada Allah'ın rahmeti, lütuf ve ihsanı bütün haşmetiyle tecelli edecektir. İşte bu ebedî saadetin ve sonsuz nimet ve güzelliklerin merkezi cennettir. Cennet hem mü'min erkeklerin, hem de mü'min kadınların nimetler içinde yüzdüğü bir mekândır. Yani cennetin nimetlerinden erkekler kadar kadınlar da istifade edecek, bütün nimet ve ihsanlar her iki cinse de verilecektir.

Yukarıda görüldüğü üzre, bayanlara da 'gılman' adlı hurilerin erkek versiyonu verilecekmiş. Peki lezbiyenler ne olacak? Bana da huri getirin mi diyecek? Ya tanrı ne yapacak? İşte burada kocaman bir boşluk. Peki herşeyi bilen tanrı bunu neden düşünemedi? aynı şey gayler için de geçerli... ya transseksüeller?Eşcinselleri de o yaratmadı mı? Yalancı peygamber muhammedin saçmasapan evlilik konularını bile kutsal kitapta olup insanoğlunun  cinsel eğiliminden bahsetmemesi ne kadar normal? Sırf bu bile kutsal kitabın çöpten başka bir şey olmadığını kanıtlamaya yeterli.
    Neden kutsal kitap sadece eşcinsellere ceza hakkında söylemiş de başka bir konudan bahsetmemiş? Tanrının umurunda olan sadece bu mu? Tatmin edici bir cevap gelirse, tartışabiliriz.

Ek soru: neden mucizeler bilim açıkladıktan sonra kitaptan çıkıyor. "fe demir 26 kere geçiyooo inanılmaaaz" diyorsunuz da bilim kanıtlamasa nereden atıp tutacaksınız o mucize olmayan mucizeleri? hani bilim daha kanserin kesin tedavisini açıklamadı, onu da bulsanıza kitaptan. ya neden dini kitabı bilimle birleştirip saçma sapan dayanaklar arıyorsunuz ki? sizin temeliniz çürük.

edit: kaynak vermeyi unutmuşum.
    edit2: başlık.
    kaynak: sorularla islamiyet. gerekirse link koyarım.
    saygılar.

Forum Saati Ptsi Mayıs 20, 2024 12:18 pm