www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

+3
supeluta
captcha
cetin42
7 posters

Ghuraba - Ahmed al Ajmi (Arabic Nasheed)

Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 153
    Katkı Puanı : 187

Ghuraba - Ahmed al Ajmi (Arabic Nasheed) - Sayfa 2 Empty Geri: Ghuraba - Ahmed al Ajmi (Arabic Nasheed)

Mesaj tarafından Tikky C.tesi Mayıs 29, 2010 3:44 am

captcha demiş ki:Ukedi, Uğraşma Bununla Very Happy
    Emre'nin Adresini Falan Biliyor Muyuz Admin? O Geri Gelsin Yahu Very Happy

Very Happy Very Happy Very Happy Yahuu Mübarekler ... Yapmayın Etmeyin Yaf Smile O Kadar Kötümüyüm Ben Smile Bir Bakın Bakiyim Şu Yüze: Nasıl Gencimmm, Yakışıklıyım ,Espiriliyim, Şirinimmmm Smile Daha Ne Razz Bir O Kadarda Mütevaziyim Smile

Latife Bir Yana Sayın Cap ( Kısaltayım Çok Uzun Smile ): Değerli Ve Kıymetli Kardeşim. Emre Kardeşimiz Kim Şahsen Tanımıyorum. Ama Sanırım Ehl-i İslam Dairesinde Ve Bu Sitede İslamı Ve Hak Ve Hakikati Savunan Bir Kardeşimizmiş Kendisi. Küfür Ettiği İçin De Sİteden Atılmış Sanırım.

Oradaki Darul Kardeşimizinde Yazısını Okudum. Çok İsabetli Tespitlerde Bulunmuş Kendisi. Siz Okudunuzmu Bilmiyorum Ama OKumanızı Temenni Ederim İnşaAllah ... Yalnız Benim Dikkatimi Birşey Çekti! Diyorsunuz Ki:

captcha demiş ki:Ukedi, Uğraşma Bununla Very Happy

Bu Cümle! Sayın Çap. Siz Uğraşmak İçinmi Yazıyorsunuz. Yoksa Hakikati Ortaya Koymak İçin Mi ? Eğerki Hak Sizinkisi İse Buyrunuz. Savununuz. Yok Eğer Hak Bizim İseki 2 Başlıktada Allahın İzni İle Ala Külli Hal Bütün İddalarınızı Çürüttük İnşaAllah O Halde Neden İman Etmiyorsunuz ?

Saygılarımla...

captcha
    captcha
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 342
    Katkı Puanı : 718

Ghuraba - Ahmed al Ajmi (Arabic Nasheed) - Sayfa 2 Empty Geri: Ghuraba - Ahmed al Ajmi (Arabic Nasheed)

Mesaj tarafından captcha C.tesi Mayıs 29, 2010 3:52 am

bir şey sormak istiyorum. neden benim iman etmemi istiyorsun sevgili Tikky? Kafirun suresinin son ayetinde "Leküm diynüküm veliye diyn" yani onların dini onlara, bizim dinimiz bize türünden bir ifade var.
    bir de asıl uğraşan sizsiniz Very Happy insanlar size cevap vermeye çalışıyorlar.. (bir nevi uğraşıyorlar)
    neden bizim argümanlarımızı çürütüp bizi dine sokmak istiyorsunuz?

bir de yukarda bana terbiyemi düzelttiğinizi söylemişsiniz. gerçek hayatta ciddi derecede ağzı bozuk olan biriyim Very Happy yazılarınızı okurken attığım kahkahaların ve ettiğim küfürlerin hesabı yok Very Happy

bu arada size çok uyuz oluyorum, kendime yakın bulmadığım insanlara da uyuz olduğum bir tavırla cevap veririm.
    ilk münakaşada olduğu gibi siz kimsiniz de bana ahlak dersi, terbiye vereceksiniz?
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky C.tesi Mayıs 29, 2010 4:57 am

Bismillahirrahmanirrahim ...

captcha demiş ki:Bir Şey Sormak İstiyorum. Neden Benim İman Etmemi İstiyorsun Sevgili Tikky? Kafirun Suresinin Son Ayetinde "Leküm diynüküm veliye diyn" Yani Onların Dini Onlara, Bizim Dinimiz Bize Türünden Bir İfade Var.

Esselamun Aleykum Ve Rahmetullah Ve Barakat ... Tabikide Sora Bilirsiniz Değerli Kardeşim. Ve Sormuşsunuzda; Kardeşim Bunu Temsili Bir Misalle İfade Etmek İsterim: 2 Miz Sizinle Birlikte Ulu Dağa Gitsek. Orada Dağa Tırmansak. Ve Gece Vakti Yaklaşsa. Gökte Karanlık Ve Lapa Lapa Kar Yağsa Ayağımızın Altındada Atıyorum 3 Metre Kar Olsa... İlerdede Bir Baraka Bulsak Ve İçine Sığınsak. İlk Yapacağımız Şey Başımızı Sokacak Bir Yer Bulmak Olurdu Daha Sonra Esmekte Olan O Şiddetli Rüzgarın Esintisinin İçeriye Girmesini Önlemek İçin EN UFAK ! Delikleri Bile Kapatmak Olurdu. Daha Sonra İçerinin Isısını Arttırmak İçin Ateş Yakmak Olurdu.

Aynen Bu Misaldede Ben İmanı Temsil Etsem Acizane Olarak Yanımdaki Sende Ateizmi. Çıkmakta Olduğumuz Dağ Zorlu Meşakatli Hayat Dağıdır. Gök Yüzündeki Karanlık, Karanlık Düşünce Ve Batıl Fikirlerin İnsanların Hakikati Görmelerine Engel Olan Karanlığının Temsilidir. Kurtulmak İçin Gittiğimiz Bine İslam Binasıdır ! O Şiddetli Esen Rüzgar Ehl-i Dünyanın Şitdetli Esen Fikir Akımları Olan Deizm,Ateizm,Satanizm Ve Diğer İzimlerdir.O Barakadaki Açıklıkları Kapatmak İse Önce Bu Zararlı Akımlara Karşı EN UFAK BİR ŞÜPHE VE TEREDDÜT Bırakmayacak Bir Şekilde Bütün İddalarınıza Cevap Yazmamızdır. Ve Sonra Oda İçinde Yaktığımız Ateş İse Ahmedi Mahmudu Muhammedden Gelen O Muhabbetimizle Muhabbet Edip !!! Kalplerinizi/Mizi Isındırmak Ve Ala Killi O Ateşin Isısı İle Muhabbeti Işığı İlede İmanın Ve Hak Ve Hakikatin Nurunu Göstererek Bir Manevi Amelyatı Cerrahiye İle Yaralı Kalplere Merhem Sürmektir... İnşaAllah Bi İznillah Barek Allah Taberek Allah ...

Önce Şiddetli Esen Küfür Rüzgarını Kesmek !!! Daha Sonra Davet Yapmaktır Amacımız. Lakin Burada Bir İslami Bölüm Olması Bizimde Söz Hakkımızı Doğurmaktadır. Haksız Mıyım? Smile

captcha demiş ki: Kafirun Suresinin Son Ayetinde "Leküm diynüküm veliye diyn" Yani Onların Dini Onlara, Bizim Dinimiz Bize Türünden Bir İfade Var.

Doğru Söylüyorsunuz Sevgili Kardeşim. Amennah Ve Sadakna... Lakin Harun Reşit Zamanında Onunda Evliya Olan Kardeşi Behlül Dane Hazretlerinin Güzel Bir Kıssası Vardır. Buna Binahaleyn Osmanlı Padişahı Sultan Murat Handa Oğluna İlerleyen Yıllarda Bu Kıssa İle Cevap Vermiştir.

Birgün Harun Reşit Hazretleri Evliya Kardeşine Demiştirki. Kardeşim Her Koyun Kendi Bacağından Asılır ... Boşver Bu ( Modern İsmi İle Deist Ve Dinsizleri Ve Densizleri Ve Ateistleri ) Demiştir. Bunun Üzerine Behlül Dane Hazretleride Bir Koyun Alıp Kesmiştir... Saraya Astırmıştır. 1-2-3 Gün Geçtikten Sonra Saray Ölü Hayvan Pisliği Kokunca Padişah Harun Reşit Han Sorar Kardeşim Bu Nedir? Koyun Der... Her Koyun Kendi Bacağından Asılır Ama Kokusu Herkesi Etkiler Der Smile

Aynen Bu Temsili Hikayecikten Kıssada Hisseni Aklın Başında İse Anlarsın Smile

captcha demiş ki: Bir De Asıl Uğraşan Sizsiniz Very Happy İnsanlar Size Cevap Vermeye Çalışıyorlar.. (Bir Nevi Uğraşıyorlar)
    Neden Bizim Argümanlarımızı Çürütüp Bizi Dine Sokmak İstiyorsunuz?

"Bir De Asıl Uğraşan Sizsiniz " Kimmmmm Smile Benmi Töbeler Olsun... Büyük İftira Smile Kim Demiş Kim Görmüş ... Yok Öle Bişi Smile Ama En Komiği Şu İdi: EN ÇOOOOK BUNA GÜLDÜM Smile "Neden Bizim Argümanlarımızı Çürütüp Bizi Dine Sokmak İstiyorsunuz?" He He He ... Yahu Hangi Arguman ? Argüman Ortaya Koydunuz Da Ben Mi Görmedim Smile Siz Yalana İftiraya Çamur Atmaya Argüman Mı Diyorsunuz :)O Yüzden Ortalıkta Argüman Yokki Çürütülecek Bişi Olsun Smile Eğer Bu Argümanlara Bakarak Deist Oldu Veya Ateist Oldu İseniz Yooool Yakınken Dönün !!!

captcha demiş ki: Bir De Yukarda Bana Terbiyemi Düzelttiğinizi Söylemişsiniz. ( KEŞKE Smile )Gerçek Hayatta Ciddi Derecede Ağzı Bozuk Olan Biriyim Very Happy (Biliyorum Smile ) Yazılarınızı Okurken Attığım Kahkahaların Ve Ettiğim Küfürlerin Hesabı Yok Very Happy

Sorun Değil... Malum Kıssayı Biliyorsunuz Smile Herkez Yediğinden İkram Eder Smile

captcha demiş ki: Bu Arada Size Çok Uyuz Oluyorum,

Teşekkür Ederim

Very Happy Very Happy Very Happy

Saygılarımla Smile
    captcha
    captcha
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 342
    Katkı Puanı : 718

Mesaj tarafından captcha C.tesi Mayıs 29, 2010 5:00 am

iki kaşının arasından öpüyorum Tikky
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky C.tesi Mayıs 29, 2010 5:03 am

captcha demiş ki:İki Kaşının Arasından Öpüyorum Tikky

Kardeşim Sen İman Et Ben Ayaklarından Öperim Seni ... Saygılar ...
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Mesaj tarafından supeluta Paz Mayıs 30, 2010 1:31 am

Tikky demiş ki:
    Yok Eğer Hak Bizim İseki 2 Başlıktada Allahın İzni İle Ala Külli Hal Bütün İddalarınızı Çürüttük İnşaAllah O Halde Neden İman Etmiyorsunuz ?

İnsan kendi iç muhasebesini yapar, tartar, ölçer, biçer, sonra inanç dünyasını kendi iç huzurunu sağlayacak şekilde geliştirir.
    Eğer insan gerçekten aklını kullanarak bu muhasebeyi yaptıysa, içi huzur doludur, bir çok yönden kendine cevaplarını vermiştir, sizin sorduğunuz, çürüttüm zannettiğiniz birçok şeyi kendi kendine zaten yapmıştır.
    Bunun için birkaç iddiayı! çürüttüğünüz zaman insanların inançlarını değiştirmelerini, bütün o iç muhasebelerini yok saymalarını beklemeniz, bu işin sizin açınızdan ne kadar da ucuz olduğunu gösteriyor, bu zannınızla anlaşılıyor ki, siz hiç aklınızı savaşa sokmamışsınız, hiç bu muhasebeyi gerçekleştirmemişsiniz.
    Ha diyeceksiniz ki bende deist belkide ateist idim çok muhasebe yaptım. Bununla büyük ihtimalle dinle pek ilgisi olmayan bir ailede büyüdüğünüzü, elit, zengin ve dindar hayatlardan uzak bir çevrede yetiştiğinizi, ama sonra belki bir arkadaşın tavsiyesi ile belki başka bir şekilde bu elit kesimlerde çalışan bir cemaate katıldığınızı, doğru yolu bulduğunuzu anlatmak istiyorsunuz. Ama böyle olunca sevgili Tikky, aklınızı savaşa sokmuş olmuyorsunuz.
    Özetle, aklınızı savaşa sokmadan kabul ettiğiniz şu an ki inancınız, sizi şöyle yanlış bir zanna sürüklemiş: İnsanlar arkadaş tavsiyesi ile, eş dosttan gördüğü için, inanç dünyalarını değiştirmez/geliştirmezler. İnsanlar akıllarını savaşa soktukları zaman, (ki bu bayağı uzun bir vakit alır) bu savaşın sonucuna göre inanç dünyalarını değiştirirler/geliştirirler.

Tikky demiş ki:
    Boşver Bu ( Modern İsmi İle Deist Ve Dinsizleri Ve Densizleri Ve Ateistleri ) Demiştir.

Hiç hoş bir tabir değil, sizinde sık sık bu tabiri kullanmanız size yakışmıyor. İnceden inceden laf sokmaya çalışmanızı anlıyorum ama, yakışmıyor. Densizlik sizin bu yaptığınızdır çünkü, densiz nerede ne yapacağını bilmeyen, nerede nasıl hal ve hareketlerini tanzim edeceğini bilmeyen insanlar için kullanılır. Size densiz demedim,dememde, yanlış anlamayın, sadece lafınızı size geri teslim ettim.

Forum Saati Çarş. Mayıs 08, 2024 4:52 am