www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

3 posters

Güzel Sözler

Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 72
    Katkı Puanı : 101

Güzel Sözler Empty Güzel Sözler

Mesaj tarafından Karma Perş. Tem. 02, 2009 6:09 pm

- Cahil kimsenin yanında kitap gibi sessiz ol. (mevlana)

- Cesur adamin bakisi, korkagin kilicindan daha çok düsman titretir (Blm)

- Bildiğimizi zannetmemiz, öğrenmemizin en büyük düşmanıdır. (dr. c.bernard)

- Olgun insan güzel söz söyleyen değil, söylediğini yapan ve yapabileceğini söyleyen kişidir. (Konfüçyus)

- Yetenek, sükunet içinde ortaya çıkar.. Karakter ise dünyanın fırtınaları içinde. (Goethe)

- Tecrübe, pek zalim bir öğretmendir. Insanı önce imtihandan geçirir, sonra ders öğretir. (Spuditems)

- Ne kadar bilirsen bil; söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır. (mevlana)

- Yumuşak olma ezilirsin, sert olma kırılırsın. (Victor Hugo)

- Kimin söylediği değil, ne söylendigi önemlidir. (muni)

- İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur. (Blm)

- İnsanlar öldükleri an değil, unutuldukları zaman ölürler. (sokrates)

- Gideceğiniz yeri bilmiyorsanız, vardığınız yerin önemi yoktur. (p.drucker)

- Öyle horozlar vardır ki öttükleri için güneşin doğduğunu sanırlar. (g.dumant)
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 72
    Katkı Puanı : 101

Güzel Sözler Empty Albert Einstein sözleri

Mesaj tarafından Karma Perş. Tem. 02, 2009 6:13 pm

- Muhteşem beyinler daima sıradan beyinlerin şiddetli muhalefetiyle karşılanmışlardır.

- Kendi gözüyle gören ve kendi yürekleriyle hissedenler çok azdır.

- İnsanlar çok zeki ve çok yavaştırlar, bilgisayarlar çok hızlı ama çok aptaldırlar.

- İnancı dışlayan bilim topal, bilimi dışlayan din kördür.

- Gerçeği aramak onu elde etmekten daha kıymetlidir.

- Gençliğimizde düşüncelerimizi oluşturan tüm konular sevgiyle ilgilidir. Sonraları ise tüm sevgilerimiz düşüncelerimiz olur.

- Gelir vergisi beyannamesi vermek için bir filozof olmak lazım. Bir matematikçi üstesinden gelemez.

- Deha ile aptallık arasındaki fark, dehanın sınırlarının olmasıdır.

- Bir kum tanesinin sırrını çözmeyi başarsaydık. Bütün dünyanın sırrını öğrenmiş olurduk.

- Bir koyun sürüsünün kusursuz bir üyesi olmak için her şeyden önce koyun olmak gerekir.

- Aynı zamanda hem savaş hazırlığı yapıp hem de savaşı önleyemezsiniz.

- Görelilik kuramım başarıyla kanıtlanırsa Almanya benim bir Alman olduğumu iddia edecek. Fransa ise dünya vatandaşı olduğumu açıklayacak. Kuramım gerçek dışı çıktığında ise, Fransa bir Alman vatandaşı olduğumu söyleyecek. Almanya ise bir Yahudi olduğumu açıklayacaktır.

- Aptalların tatili tembelliktir, bitmez.

- Üçüncü dünya savaşında hangi silahlar kullanılacak bilmiyorum, ama dördüncüsü taş ve sopa ile yapılacak.

- a’yi hayatta basari olarak tanimlayalim. O zaman a=x+y+z. x calismaktir, y oyundur, z ise ceneyi tutmasini bilmektir.

- Basarili bir insan olmaya calismayin; degerli bir insan olmaya calisin. Basarili insan, hayattan verdiginden fazlasini alir. Degerli insan ise, hayattan aldigindan fazlasini verir.

- Hayat iki şekilde yaşanır: ya hiç mucize yokmuş gibi, ya da herşey birer mucizeymiş gibi.

- İki şey sonsuzdur, insanoğlunun aptallığı ve evren. Fakat ikincisinden o kadar emin değilim.

- Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir.

- Karsi karsiya kaldiginiz asilmasi guc problemleri mevcut dusunce yapinizla cozemezsiniz. Çunku bu problemler, mevcut dusunce yapinizin urunudurler.

- Kendi yaşamının ve diğer benzer canlıların yaşamının anlamsız olduğunu düşünen insan; sadece talihsiz olmakla kalmayıp, yaşam için de neredeyse yetersizdir.
    - Dehanın 10'da 1'i yetenek 10'da 9'u da çalışmaktır.

- Ancak başkaları için yaşanan bir hayat, yaşamaya değer bir hayattır.

- Çok zeki olduğumdan değil, sadece sorunların üstünde daha çok duruyorum.

- Önyargıları yok etmek, atom çekirdeğini parçalamaktan daha zordur.

- Delilik, aynı şeyi tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemektir.

- Yolculuk etmeyi seviyorum ama varmaktan nefret ederim.

- Eğer ne yaptığımızı biliyor olsaydık, buna araştırma denmezdi öyle değilmi?

- Neden beni hiç kimse anlamıyor, ama herkes beni seviyor?

- Dünyanın Kainat'taki biricik meskûn yer olduğunu farz etmek bile düpedüz cehalettir. Yetkili kişileri - uçan daireler yoktur – iddiasına sürükleyen tabii bir korku veya beşeri bir kibir ve azamettir...
    - Ben gelecek için hiç bir endişe duymadım. O yeterince hızlı geliyor.

- Dünya; kötülük yapanlar değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.

- Bilim atom bombasını üretti, fakat asıl kötülük insanların beyinlerinde ve kalplerindedir.

- Zorunlu askerlik sadece medeniyetin devamı için değil, aynı zamanda varlığımız için de ciddi bir tehlike oluşturur.

- İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.

- Büyük güce sahip egemen devletler olduğu sürece savaş kaçınılmazdır.

- Eğitim, insanın okulda öğrendiği her şeyi unuttuğunda arta kalandır.

- Fiziği görelilik ilkesine sokmak fikrini rastgele bulmama teşekkürler, siz (ve diğerleri) benim bilimsel yeteneklerimi beni rahatsız edecek kadar çok abartıyorsunuz.

- Bir ülkenin geleceği o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlıdır.

- Her savaş insanlığın ilerlemesini engelleyen kötülük zincirine bir halka ekler.

- Sorunlar, onları yaratanların mantığı ile çözümlenemez.

- Aptallığın en büyük kanıtı, aynı şeyi defalarca yapıp farklı bir sonuç almayı ummaktır.

- İnsan aklın sınırlarını zorlamadıkça hiçbir şeye ulaşamaz.

- İlkelerin boğazına dolanıp dibe batmaktansa, oportünist olup suyun üstünde kalmayı yeğlerim.

- Gerçeklikle karşılaştırıldığında, bilimde vardığımız düzey ilkeldir, çocuk oyuncağıdır. Ama sahip olduğumuz en değerli şey odur.

- Sadece barışçı değil, militan bir barışçıyım. Barış için savaşmaya hazırım.

- Hayal gücü bilgiden çok daha önemlidir.
    - Birisinin atom bombası yapmasına yardım etmekten daha kötü sadece bir şey var.O da nazilere atom bombası yapmaları için yardım etmek.

- Matematikçiler, Görelilik Kuramına el attıktan sonra, ben kendi kuramımı tanıyamaz hale geldim.

- Hayal bilimden daha önemlidir, çünkü bilim sınırlıdır.

- Hiçbir sorun o sorunu yaratan bilinç düzeyiyle çözülemez...

- Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur.

- Herkesin fikir birliğine vardığı bir akşam, kayıp bir akşamdır.

- Zorlukların göbeğinde fırsatlar yatıyor.

- Bazı erkekler kadınları anlamaya çalışır, diğerleri kendilerini daha basit konulara adarlar, örneğin görelelik kuramına.
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Güzel Sözler Empty Geri: Güzel Sözler

Mesaj tarafından supeluta Perş. Tem. 02, 2009 7:00 pm

Gideceğiniz yeri bilmiyorsanız, vardığınız yerin önemi yoktur.

Hayat iki şekilde yaşanır: ya hiç mucize yokmuş gibi, ya da herşey birer mucizeymiş gibi.

hoşuma giden sözlerden Smile oldukça manidar. . .
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Güzel Sözler Empty Geri: Güzel Sözler

Mesaj tarafından Uniak Çarş. Nis. 28, 2010 5:15 am

Paylaşım çok güzel

Forum Saati Cuma Mayıs 10, 2024 5:38 am