www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

4 posters

Hani İslam Hoşgörü Diniydi??

captcha
    captcha
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 342
    Katkı Puanı : 718

Hani İslam Hoşgörü Diniydi?? Empty Hani İslam Hoşgörü Diniydi??

Mesaj tarafından captcha Salı Eyl. 15, 2009 6:43 pm

Arkadaşlar sizlerle hoşgörü(!) dini olan İslamın öbür yüzünü göstermekle ilgili bir kaç şey paylaşacağım.
    Öncelikle Müslüman kitle kendini sürekli hoşgörülü olarak tanımlar. Bu tanımlamayı yapmalarının sebebi ise Yaratıcı'nın indirdiğine inandıkları Kurandaki şu ayettir: "Dinde zorlama ve baskı yoktur. Şüphesiz doğruluk, sapıklıktan apaçık ayrılmıştır." (Bakara-256)

Yukarıdaki ayetin tam zıddı ise şuradadır: "Çocuklarınız yedi yaşına gelince onlara namazı emrediniz; on yaşına geldikleri halde kılmazlarsa dövünüz." (Ebû Davûd Salât; 26)
    Peki bu ayetlerin kendine indiğini söyleyen Muhammed niye bunlarla çelişkili olan şeyler söylüyor?
    Çocuk namaz kılmak istemiyorsa, kılmaz!! Bitmiştir. Kimse kalkıp ona ceza veremez, ona zorla namaz kıldırmaya kalkışamaz. Muhammed neden kendiyle çelişiyor o zaman? Hani hoşgörü diniydi İslamiyet?? Buradaki hoşgörüyü göremedim ben!?!

Sadece bu hadis de değil bu ayeti yalanlayan şey. Bakınız;
    Gayet masumane bir davranış şeriat denen Allah kanunlarında(!) öldürülmeye kadar gidiyor. İran'da insanlar korkudan başlarını örtüyorlar, bir erkek ile bir bayan elele tutuşup da gezemiyor evlenmeden, insanlar dinlerini değiştiremiyorlar İran'da çünkü cezası ÖLÜM!!! Şeriat denen zırvalık baştan aşağıya yanlıştır. Geçenlerde "Milli Gazete" gördüm bir yerde açıp baktım ne yazıyor diye ve bir köşe yazarı açık açık "Chatleşmek günahtır!" diye başlık atmış yazısına!?! Size soruyorum bu insanlar geçen yüzyıldan kalan görücü usulüyle mi evlendirilecek? Bu insanlar nasıl birbirlerini tanıyacaklar; reelde(gerçek hayatta) tanışmak, gezmek, dolaşmak suç; sanalda tanışmak suç!! Eee nasıl olacak bu iş arkadaşlar???

İslam dini hoşgörü dini falan filan değildir. Buna inanacak kadarda saf değiliz. "El Kaide" size ne ifade ediyor? Bir belgeselde Satanizmle ile Faşizm bağdaştırılıyor ve Adolf Hitler'i aynı kefeye koyuyorlar. Ama yok öyle olmaz Müslümanlar şiddete karşı(!) hoşörülü(!) insanlardır.
    Satanislerin birşeyine hak veririm. Misyonerler hakkında 'Siz iyiyseniz siz iyinin yolundaysanız alın Tanrı'nız sizin olsun!' derler. Ben satanist değilim ama sonuna kadar da hak veriyorum.. Ben de şimdi Müslümanlara söylüyorum siz asıp keserek iyiyseniz iyinin yolundaysanız alın İslam'ınız sizin olsun!
    legenda
    legenda
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 31
    Katkı Puanı : 35

Hani İslam Hoşgörü Diniydi?? Empty Geri: Hani İslam Hoşgörü Diniydi??

Mesaj tarafından legenda Cuma Eyl. 18, 2009 10:54 pm

Kur'an'da demiş ki:Çocuklarınız yedi yaşına gelince onlara namazı emrediniz; on yaşına geldikleri halde kılmazlarsa dövünüz!

Yok artık daha neler! Faşist Allah! Gerçek bir Tanrı, kendisine sevgiyle yaklaşılmasını ister ve kimseyi zorlamaz. Gerçek bir Tanrı önünde diz çökülmesi gibi ritüellere ihtiyaç duymaz!

Tabi eskiçağlarda despot kralların, diktatör şahların yönetimine alışmış insanlar, Tanrı'yı da böyle despot bir varlık olarak tanımlamasına baştan alışmışlardı.
    Deist33
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 8
    Katkı Puanı : 8

Mesaj tarafından Deist33 Salı Ekim 20, 2009 3:21 am

Ulan Muhammed ah o dönemde olacaktım ki senin ağzına tükürürdüm.Ne demek lan on yaşına gelince dövün? Mad Hani senin Allahın herkesi serbest bırakıyordu inancında?Muhammed ve onun iğrenç sistemi şeriat aşağılık ve gurur kırıcı bir sistemdir.Gerçi sistem denmez olsa olsa hayvanlık olur...
    Misafir
    Misafir

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Mayıs 03, 2010 10:41 pm

Hep aynı huy, hep aynı durum. Ön yargılarınızın esiri olmuşsunuz. Bir kerecik, sadece bir kerecik hadis-i şerif'i veyahut ayet-i kerime'yi cımbızla çekip istediğiniz yere yorma huyunuzu bir tarafa bırakında hakikatin peşine düşün.

Günümüzün pedagogları bir çocuğun öğrenmeye ve öğrendiklerini sağlıklı bir şekilde tatbike en uygun olduğu olduğu çağın 4 ile 10 yaşları arası olduğunu gerek makalelerde gerek tez çalışmalarında yazıyorlar. Ergenlik çağına gelmiş bir gencin psikolojik durumu bo öğrenim ve tatbik mevzuunu ciddi olarak engelliyor. Sonrası ise malumunuz bu mefhumların ne çalıştığı bir hayli düşündürücü. Kaldı ki bir insanın bilinci ve öğrenme ile öğrendikleri tatbik kapasitesinin en açık olduğu çağının 4 ile 10 yaşları arası olduğunu bilimsel bir gerçekliktir.

Dövme meselesine gelince 7 yaşında namaz kılmaya başlayan çocuk bu ibadete alışır fakat bu çağda kılmazsa ilerde başlaması ihtimalinde nefsinin ne kadar maruzat çıkaracağı malumdur alışkı8n olmadığı için. Dövmek ise sizin dediğiniz gibi değildir. Bu dövme fiili çocuğun 7 yaşındayken babasına veya annesine "BEN NAMAZ KILMAK İSTEMİYORUM" demesinin akabinde gerçekleşmez, son çare olarak çocuğun sakındırılması için hafifçe kaba etlerine vurarak sakındırma şeklinde olur. Aksi halde zaten yüze ve kafaya vurmak islam'da haramdır. Ergenlik çağındaki bir kişiye dini bir konuda oğlun dahi olsa baskı yapmak haramdır. (Dinde zorlama yoktur... ayeti uyarınca) Kişi henüz ergenlik çağında değilse son çare olarak kaba etlerine hafifçe vurularak sakındırılır. Lakin dediğimiz gibi ikna çabalarının hiçbir cevap vermediği durumlarda bu geçerlidir. Aksi durumlarda bu yöntem kullanılmaz.

Bir düzeltme: BU SİTE DE YAZI YAZAN TÜM ARKADAŞLARIMI DİNLERE SAYGIYA DAVET EDİYORUM. BEN HAKARET ETMİYORSAM SİZDE ETMEYECEKSİNİZ. LÜTFEN KULLANDIĞINIZ KELİMELERE DİKKAT EDİN.

Bir düzeltme: LÜTFEN AYET VE HADİSLERİ NE ANLATILMAK İSTENDİĞİNİ HADİS VE TEFSİR ALİMLERİNİN KİTAPLARINDAN ARAŞTIRMADAN, KAFANIZA GÖRE YORUMLAYIP İSTEDİĞİNİZ YERLERE ÇEKMEYİNİZ.
    captcha
    captcha
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Mesaj tarafından captcha Salı Mayıs 04, 2010 1:32 am

biz önyargılarımızdan kurtulduğumuz için dinsizliği veya tanrısızlığı seçtik.

pedagog falan demişsin, bilimsel konuşmaya çalışmışsın, takdir ediyorum seni. lakin bunlardan önce çocuğa kabul ettirilen tanrı ve din kavramları ne olacak? tamam, bunları kabul ettikten sonra söz sana geçiyor. ama ya öncesi?

Bir düzeltme: BU SİTE DE YAZI YAZAN TÜM ARKADAŞLARIMI DİNLERE SAYGIYA DAVET EDİYORUM. BEN HAKARET ETMİYORSAM SİZDE ETMEYECEKSİNİZ. LÜTFEN KULLANDIĞINIZ KELİMELERE DİKKAT EDİN.
    özgür bir ülkede yaşıyoruz, istediği gibi hakaret eder. keşke forum da anarşist olsa...

Bir düzeltme: LÜTFEN AYET VE HADİSLERİ NE ANLATILMAK İSTENDİĞİNİ HADİS VE TEFSİR ALİMLERİNİN KİTAPLARINDAN ARAŞTIRMADAN, KAFANIZA GÖRE YORUMLAYIP İSTEDİĞİNİZ YERLERE ÇEKMEYİNİZ.
    o siz müslümanların işi. biz kendi kafamıza göre yorumlarız. kendi doğrularımızı muhammed söyleyemez bize.
    Misafir
    Misafir

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Mayıs 10, 2010 4:04 pm

4 yaşından önce bir çocuğa ne öğretilebilirki ondan öncesini soruyorsun arka

Özgürlük hakaret etmeyi kapsamaz, ayrıca senin hürriyetin benim hürriyetimin başladığı yerde biter aynı şekilde benim hürriyetim de senin hürriyetinin başladığı yerde biter, yok öyle ben özgürüm hakaret edebilir iştediğim gibi, hakaret etme özgürlüğü diye bir özgürlük yoktur, edep yahu.

İşte ön yargını kendi ağzınla itiraf ettin, eğer eleştirilerinde samimi olsaydın sende en az benim kadar dikkat ederdin kuranın iç bütünlüğüne. Seni samimiyete davet ediyorum. Bence senin tek amacın islama ve kurana hakaret etmek. Başka da hiç bir amacın yok. Ayetleride sadece hakaret etmek için bir malzeme bulmak adına araştırıyorsun.Eleştirilerinde samimi değilsin ve kesinlikle islam ve kuran konularında ön yargılısın.
    captcha
    captcha
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Mesaj tarafından captcha Çarş. Mayıs 12, 2010 12:33 am

sen benim nasıl bir geçmişim olduğunu biliyor musun ki? benim eskiden nasıl biri olduğumu? bunların hepsine cevabım HAYIR!
    hakkımda yeterince bilgiye sahip değilsin, dolayısıyla yorum da yapamazsın. bloguma gir ve hakkımda kısmını bir oku.
    Misafir
    Misafir

Mesaj tarafından Misafir Çarş. Mayıs 12, 2010 12:59 am

Ben seni dediğin gibi tam olarak tanımıyorum, yazdıklarından tanımaya çalışıyorum ve ne yazıkki yazdıkların bana aynen yukarıda yazdıklarımı düşündürüyor.

Ama yine de senin hatırına bir bakarım.
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 153
    Katkı Puanı : 187

Mesaj tarafından Tikky C.tesi Mayıs 29, 2010 10:19 pm

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ

Bismillahirrahmanirrahim ;

Selamun Aleykum Ve Rahmetullah Ve Barakatu ... Ne Güzel Paylaşmışsınız Sayın Captcha Smile ... Değerli Ve Pek Kıymetli Beyefendi Kardeşim Captcha Sormayın Gitsin . Paylaşımlarınızı Hayranlıkla Takip Ettiğimi Bilmenizi Bütünn İçtenliğimleee Belirtmek İsterim Smile Yalan İftira Ve Çarpıtmanın Son Noktası Gerçektende Smile Ama Allah'ın İzni İle İnşaAllah Bi İznillah Hepsine Cevabımız Var İnşaAllah.

captcha demiş ki:Öncelikle Müslüman Kitle Kendini Sürekli Hoşgörülü Olarak Tanımlar. Bu Tanımlamayı Yapmalarının Sebebi İse Yaratıcı'nın İndirdiğine (İNDİRDİĞİ!!!) İnandıkları Kur'andaki Şu Ayettir: "Dinde Zorlama Ve Baskı Yoktur. Şüphesiz Doğruluk, Sapıklıktan Apaçık Ayrılmıştır." (Bakara-256)

Amennah Ve Sadakna ...

captcha demiş ki:Arkadaşlar Sizlerle Hoşgörü(!) Dini Olan İslamın Öbür Yüzünü Göstermekle İlgili Bir Kaç Şey Paylaşacağım. Yukarıdaki Ayetin Tam Zıddı İse Şuradadır: "Çocuklarınız Yedi Yaşına Gelince Onlara Namazı Emrediniz; On Yaşına Geldikleri Halde Kılmazlarsa-İncitmeden Dövünüz- (GERÇEĞİNDE BU İBARE VARDIR AMA MALUM DEİZM ÇARPITMASI Alıştık Artık Smile ) Dövünüz." (Ebû Davûd Salât; 26)

Sayın Captcha Beyefendi... "Arkadaşlar Sizlerle Hoşgörü(!) Dini Olan İslamın Öbür Yüzünü Göstermekle İlgili Bir Kaç Şey Paylaşacağım." Evet ... Aynende Öyle Yapmış Smile Ama Bunu Yaperken De Hem İslam'ın Hemde Deizim'in Farklı Yönlerini Bir Örnekle Göstereyi Başarmış... Bu Yüzden Kendisini Huzurlarınızda Onure Ediyor Ve Tebrik Ve Taktir Ediyorum İnşaAllah ... Allayu Teala Hazretleri Deistlerin Ve Ateistlerin Dili İle İslamı Bizlere Anlatıyor Kendi Dilleri İle Kendi Kendilerine Hakikati Öğretiyor MaşaAllah cheers Barek Allaaah cheers Tebarek Allah cheers Allahu Ekber ...

Bu Konuyu Açık Bir Vecize İle İzah Ve İzahat Edeceğim İnşaAllah :

1. Vecih: İslamın Öbür Yüzünü Gösteriyor:

İslam - Kuranı Kerim (Yazılan Hakikatin Yüzü) / Hadis-i Şerif ( Yaşayan Hakikatin Yüzü ) Olmak Kaydı İle İkinci Yüzünü Oluşturmaktadır.

Çünkü İş Buki Birincisi Ayet İkincisi Ayet Değil Hadis-i Şeriftir. Sayın Captcha'nın Dediği Gibi Demek İstediği Gibi Yönlendirmek İstediği Gibi "Ayet" Değildir. "Hadis-i" Şeriftir !!!... Soru Farklıdır O Soruya Göre De Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Sallallahu Aleyhi Wessellem Efendimizin Verdiği Yanıtta Bütün Bütün Farklıdır. Oradaki Tokat Azap Tokadı Değiş. Şefkat Tokadıdır !!!... Hal Böyle Olunca:

2. Vecih Olan: Bu Yüzü İle Deizm'in Ve Ateizm'in Yalancı İftiracı Ve Hak ve Hakikati Çarpıtıcı Yüzünü Bize Ve Bizim Neznimizde Bütün Ehl-i İslama Ehl-i Hakka Ehl-i Hakikata Ve Ehl-i Kıbleye Kendi Lisanı Ve Lisanı Hali İle Bir Kere Daha Kör Gözlere Sokar Bir Şekilde Gösteriyor Very Happy Kendisini Tebrik Ediyorum.

Değerli Deizm Ve Ateizm Mensubu Kardeşlerim ... Kıymetli Ve Pek Muhterem Son 100 Yılın En Büyük Alimi Olan Üstadlara Üstad Olan Üstad Bediuzzaman Said Nursi Hazretleri Hakiki Şefkati Şöyle İzah Ediyor: Şefkat-i İnsaniye, Merhamet-i Rabbaniyenin Bir Cilvesi Olduğundan, Elbette Rahmetin Derecesinden Aşmamak Ve Rahmetenli'l-Âlemîn Zâtın (A.s.m.) Mertebe-i Şefkatinden Taşmamak Gerektir. Eğer Aşsa Ve Taşsa, O Şefkat, Elbette Merhamet Ve Şefkat Değildir; Belki Dalâlete Ve İlhada Sirayet Eden Bir Maraz-ı Ruhî Ve Bir Sakam-ı Kalbîdir.

Bunu Söz Ve Kelam Üstadı Üstad Molla Fettullah Efendi Biraz Daha Açıyor Ve : “İnsanın Başı Derde Girince, Ve İnsanlardan Himmet ,Kendi Güç Ve Kuvvetindende Minnet Bulamadığı O Son Noktada! Gönülden O’na Yönelerek Rabbine Yalvarır. Ama Sonra Allah Kendi Tarafından Ona Nimet Ve İmkan Verince, Daha Önce Bütünnnn Acziyle Gönülden O’na Yalvardığını Unutur Ve Allah Yolundan Kendisini Saptıracak Birtakım Şerikler Uydurur. (Deizm Ateism Vb.) De ki: İnkârınla Biraz Oyalan, Biraz Zevk Al Bakalım! Nasılsa Sen Kesin Olarak Cehennemlik Ehlindensin (Cehennem Ehl-i Kişilerin Davranışlarını Yapıyorsun)!” (Zümer, 39/8 ) Mealindeki Ayet-i Kerimede De İma Edilmektedir Ki; Allah’ı Unutturan Nimet, Nimet Görünümlü Nikmettir. ( Azap Cezadır ) Minnettir ... Diye İzah ve İzahat Etmiştir.

Şimdi Bu Fakir Kardeşiniz Acizane Ve Fakru Fakurane Olarak Bu İki Belagat ,Söz Ve Kelam Üstadının Sözü Üzerine Söz Söylemekten Allaha Sığınır. Ama Allah'ın İzni Hikmeti İle Aklımıza,Kalbimize Ve Ruhumuza İlham Olan Hakikat Ve Hikmet Damlacıklarını Sizlerle Paylaşmaya Çalışacağım İnşaAllah ...

Esasen Kanun, Kötülüğü Men Ve İyiliği Emreden Bir Mahiyete Sahib Ol­malıdır. Fakat İyi Ve Kötünün Ölçüsünü Kim Neye Göre Belirleyecek? Bunun Ölçüsü Nedir? İslâm Hu­kukçuları Kur’ana Dayanarak Hülasaten Şu Hakikatı Beyan Ediyorlar, İnşaAllah

İnsanın Herhangi Bir Şeye İyi Veya Kötü Demesi, İki Ana Ölçüye Dayanır:

Birincisi: Allah, Halkettiği Şeyleri Sonsuz Hikmetine Göre Halk Eder. O Şeylerin Hakiki Değeri De, O Hikmete Göredir. O Halde Her Şeyin Hakiki Hük­münü, Hikmetine Göre Allah Tayin Etmiş Ve Kur’anla Bildirmiştir. Âlem Ve Beşerin Bütün Ahvali, Esma-i İlahiyenin İktizalarına Ve Ahiret Hayatına Bakar Çok Küllî Ve Derin İlahî Hikmetlere Sahibdir. İnsanın Bu Hikmetlere Uygun Dü­şünmesi Ve Yaşaması, Ancak Allah’ın Bil­dirmesi İle Mümkündür.İnsanın Bİbadet Böylece Bu Sırra Binahaleyn İbadet Sayılır. Çünkü İbadet, Allah’ın Bildirdiği Şeyleri, Bildirdiği İçin Yap­maktır..

İkincisi: İnsan Yalnız Dünya Hayatındaki Menfaat Ve Lezzeti “İyi” İçin, Za­rar Ve Elemi De “Kötü” İçin Ölçü Alacaktır Ki (Moleküler Hanım Kardeşimizinde Düştüğü Varta Budur !!!) Bu Da "Derininde" Maddeci (DEizm Ve Ateizm) Ve Egoist Bir Anlayıştır.

Müslümanlar Allahın Geniş Rahmeti İle Çizmiş Olduğu Helal Dairesi İçerisinde Meşru Her Davranışı Göstermek Serbestliğine Sahiplerdir. Bir Müslümanın Davranışlarını Kur'an ve Sünnet-i Seniye Belirler. Dolayısı İle Yukarıdaki Öncelikle "Ayet Değil" "Hadis-i Şerifte" Gidin Çocuklarınızı Dövün Demiyor. Dini Hususlarda Allah'a İbadet Etmek Hususunda - Dikkat Ediniz Tekrarlıyorum Sadece Dini Hususlarda Allah'a İbadet Etmek Hususunda - Belkide Ne Yapabileceklerinin Son Sınırını Çiziyor. Bunun Dışında Mümkün Mertebe Çocuklarınızı Dövmeyin Demek İstiyor Olabilir. Doğrusunu Allah Bilir. Bu Belkide Zahiri Bir Manada Bakınca Kötü Gibi Görüle Bilir Ama Batıni Manada Şefkat Tokadıdır!...

captcha demiş ki:Peki Bu Ayetlerin Kendine İndiğini Söyleyen Muhammed Niye Bunlarla Çelişkili Olan Şeyler Söylüyor?
    Çocuk Namaz Kılmak İstemiyorsa, Kılmaz!! Bitmiştir. Kimse Kalkıp Ona Ceza Veremez, Ona Zorla Namaz Kıldırmaya Kalkışamaz. Muhammed Neden Kendiyle Çelişiyor O Zaman? Hani Hoşgörü Diniydi İslamiyet?? Buradaki Hoşgörüyü Göremedim Ben!?!

Eğer Bunun Nasıl Bir Şefkat Tokadı Olduğunu Anlamak İstersen Şu Temsili Misale İyi Bak !!!...

Bir Baba'nın Sobaya El Sürmek İsteyen Yavrusuna Kendi Canındanda Can Olduğu İçin Önce Babası Olarak Kendi Canı Sonra Cananı İçin, Elinın Yanmaması Ve Ömrü Hayatında Yanık İzi Kalmasın Diye Bağırması Ona Minnet Midir ? Yoksa Nimet Midir ? Bir Daha Yapmaması İçin Onu Uyarıp Eline Vurması Ona Rahmet Midir Minnet Midir ? Aynen Öylede Alemlerin Rabbi Olan Allah ENGİN RAHMETİ VE MERHAMETİ İLE BABANIN EVLAT DUYGUSU HİSSİNİ O HİSSETMEDEN HİSSİ YARATIP ONA VERMİŞ. EVLADININ KORUNMASIZ VE MASUMLUĞUNU GÖRÜP ONA BABASI GİBİ BİR KORUMA VESİLESİ VERMİŞ... Hem Babayı Sobanın Sıcaklığıyla Mukayese Bile Olunamayacak Derece Bin Belki Yüzbin Derece Sıcak Olan Cehennem Ateşinde Ebeda Yanması Gibi Bir Tehlike Bulunan Bir Durum İçin Bir Babanın Evladına Şefkat Nazarıyla Bakıp Şefkat Tokadı Atması! Ona Rahmet Midir Zahmet Midir ? Minnet Midir ?

Aynen Öylede Evladı Büyüse Erkek Veya Kız / Kötü Bir Yola Sapsa Babasıda Ona Kızsa Bu Rahmet Midir Zahmet Midir Minnet Midir ? Böyle Bir Durumda Babanın Takınması Gereken Tavır Sizin Dediğiniz Gibi "Çocuk Namaz Kılmak İstemiyorsa, Kılmaz!! Bitmiştir. Kimse Kalkıp Ona Ceza Veremez, Ona Zorla Namaz Kıldırmaya Kalkışamaz." Bir Mantıkla Yola Çıkıp Aman Oğlum Veya Kızım Hangi Pisliğe Bulaşırsa Bulaşsın Demek Midir ? Aile Nazarından Bakınca Bu Sorumluluk Sahibi Bir Ailenin Mi Davranışıdır ? Evladı Cihedinden Nazar Edince Evlatlarının Ruh Alemi Nasıl Bir Yara Alır Sizceee ?

Eğer Aklı Karışmamış Ve Aklı Gözüne İnmemiş, Hakikatın Manevi Vahyi İle Ruhu Yoğrulmuş, İman Dürbünü İle Bakıp Nazar Eden ,Kalbi Ve Vicdanı Katılaşmamış , İnat Damarıyla Ve İnkar Nazarı İle Bakmayan Herkez Bu Tokadı Şefkat Tokadı Belkide Rahmet Tokadı Olarak Görür. Oturduğu Yerden Kalkar Allah'u Ekber Deeer Ve Lilalhil Hamd Ala Külli Hal Ve İman Der... Allah'ın Rahmetinden Şüphe Etmez Ona Teslim Oluur. G E R Ç E K HUZUR BULUR !...

captcha demiş ki: Hani Hoşgörü Diniydi İslamiyet?? Buradaki Hoşgörüyü Göremedim Ben!?!

Gözüne Gözüne Soka Soka Hakikatlerle Ve Misallerler Rabbil Aleminin İzni İlahisi İle İnşaAllah Bi İznillah Barek Allah Tebarek Allah ... Anlattım Artık Şimdi Gördün Mü Smile ?... ( Gördün Dimi Wink )

captcha demiş ki: Sadece Bu Hadis De Değil Bu Ayeti Yalanlayan Şey. Bakınız; Gayet Masumane Bir Davranış Şeriat Denen Allah Kanunlarında(!) Öldürülmeye Kadar Gidiyor.

Sayın Captcha Bey Efendi Size Göre Masumane Olan... Bana Göre Masumane Olamaya Bilir ... Veya Birisine Göre Doğru Olan Başkasına Göre Yanlış Olabilir ... Doğru Mu Doğru ? O Zaman Bu Masumaneliği Hangi Kritere Göre Belirleyeceğiz ?

captcha demiş ki: Bir Erkek İle Bir Bayan Elele Tutuşup Da Gezemiyor Evlenmeden, İnsanlar Dinlerini Değiştiremiyorlar İran'da Çünkü Cezası ÖLÜM!!!

Yukarıdaki İdda Etmiş Olduğunuz, Bir İnsanın Din Değiştirmesi Durumunda Ve Bir Erkeğin Bir Bayanla Evlenmeden El Ele Tutuşamasının Cezası Ölümdür. Diye Bir İddanız Var... Malum Sizinde Dediğiniz Gibi Şeriat = Kur'an-ı Kerim ( Allahın Kanunlarıdır ) O Halde Bana Bu İki Durum Hakkında 6666 Kur'an-ı Kerim Ayetinde Geçen Ayeti Lütfen Gösterir Misiniz ?... Şu Şu Ayette Din Değiştireni Öldürün. Şu Şu Ayette Evlenmeden El Ele Tutuşan Kişiyi Öldürün Ayetlerini İstiyorum Sizden ???

Ya İddanızı İspat Ederseniz ? Yada Sitenin Ortasında Çıkar Ben Kuranı Kerimin Hakikatlarının Anlaşılmaması İçin Yalan Söylüyorum, İftira Atıyorum Dersiniz ...

captcha demiş ki:İran'da İnsanlar Korkudan Başlarını Örtüyorlar

Sayın Captcha Bey Efendi İnsanların Kalplerini Okumak Gibi Bir Özelliğe Mi Sahipsiniz ? Yoksa Müneccim Misiniz ? Eğerki Siz Bunu Böyle Yorumluyorsanız Benimde Bunu Tersten Yorumlamak Hakkımdır. Aynen Öylede Bende Derimki İnsanlar Başlarını Allah Rızası İçin Örtmektedirler ... Aksi Olan iddanızı İspat Ediniz ! Delilinizi Getiriniz ! Başkasının Yorumları İle Değil Hakikat Nazarı İle Geliniz.

Bana :

1- Fitne Vizyon Medyası İle Kanıt Getirmeyiniz! Yahudi Ve Hristiyan Sermayesi İle Kurulmuş Türk Çalışanları Kimliğini Maske Olarak Kullanan Fitne Vizyon Kanalaları İle Değil...
    2- Paralı Kalemşörlerin Kalemlerinden Çıkan Kelamlarıda Bana Delil Ve İspat Olarak Göstermeyiniz ...
    3- Şahıslar Genele Tahakküm Edilemez. 1-2 Kişiden Yola Çıkıp Bütün İranlı Hanım Kardeşlerimizi Bir Tutamazsınız ...

Bu 3 Süzgeçten Geçirip Bana İddanızı İspat Ediniz. Yada Çıkın Ben Yalancı Ve İftiracıyım. Gerçekleri Çarpıtıyorum Özür Dilerim Deyiniz ...

captcha demiş ki:Şeriat Denen Zırvalık Baştan Aşağıya Yanlıştır.

Sayın Captcha Bey Efendi Şeriata = Kur'an-ı Kerime Atmış Olduğunuz Yalanları İftiraları Ya İspat Edersiniz Yada Asıl Yalancı Ve İftiracı Benim Der Bir Daha Böyle Bir İşe Tevbe Edersiniz ...

Bakalım Şeriat Mı Zırvalık Yoksa İnsanların Veya Sizin Mi Şeriat Namına Yaptığınız Yorumlarınız Mı Zırvalık ...

İNŞAALLAH DEVAM EDECEK..

Saygılarımla

captcha
    captcha
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Mesaj tarafından captcha Paz Mayıs 30, 2010 1:37 am

Bak tikky efendi, bunun seni adam yerine koyup da sana cevap verdiğim son post olmasını temenni ediyorum Uçan Spagetti Canavarı'ndan... Bu yazıyı adam gibi oku ve idrak etmeye çalış (hani hep bana diyorsun)...

Arkadaşlar Sizlerle Hoşgörü(!) Dini Olan İslamın Öbür Yüzünü Göstermekle İlgili Bir Kaç Şey Paylaşacağım. Yukarıdaki Ayetin Tam Zıddı İse Şuradadır: "Çocuklarınız Yedi Yaşına Gelince Onlara Namazı Emrediniz; On Yaşına Geldikleri Halde Kılmazlarsa Dövünüz.(Ebû Davûd Salât; 26)

GERÇEĞİNDE BU İBARE VARDIR AMA MALUM DEİZM ÇARPITMASI Alıştık Artık.
    ....Kılmazlarsa Dövünüz!
    Efendi! Bizler Kur'an-ı Kerim'i ve ona eklemlenmiş olan külliyatı hiçbir dogmatik düşünce karıştırmadan okuyoruz. Ve evet, bizler Uçan Spagetti Canavarı'nın bize vermiş olduğu akıl nimetinden faydalanarak; bu kitapları yorumluyoruz. Bireysel aklımızın süzgecinden geçirip bazı çıkarımlar yapıyoruz. Ve sizin ya da inananların söylediği "mana" - "alt anlam" - "şifre" ya da her neyse... Biz bunu göremiyoruz ve orada Muhammed'in dediklerini -sadece ağzından çıkanları- yorumluyoruz. Deizm çarpıtması değil, insanın aklını kullanarak biraz özeleştiri yapması...

Çünkü İş Buki Birincisi Ayet İkincisi Ayet Değil Hadis-i Şeriftir. Sayın Captcha'nın Dediği Gibi Demek İstediği Gibi Yönlendirmek İstediği Gibi "Ayet" Değildir.
    İnsaf!! İnsaf!! Ey efendi, okumayı bilmiyorsan önce onu öğren! Bak bakalım orada "(..... Suresi XX. Ayet)" mi yazıyor yoksa başka bir şey mi? Bak adam; ne demişim gör, oku, düşün!
    Yukarıdaki ayetin tam zıddı ise şuradadır: "Çocuklarınız yedi yaşına gelince onlara namazı emrediniz; on yaşına geldikleri halde kılmazlarsa dövünüz." (Ebû Davûd Salât; 26)
    Peki bu ayetlerin kendine indiğini söyleyen Muhammed niye bunlarla çelişkili olan şeyler söylüyor?

"Hadis-i" Şeriftir !!!... Soru Farklıdır O Soruya Göre De Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Sallallahu Aleyhi Wessellem Efendimizin Verdiği Yanıtta Bütün Bütün Farklıdır. Oradaki Tokat Azap Tokadı Değiş. Şefkat Tokadıdır.
    Azap tokadı değil şefkat tokadı öyle mi? Tokat, tokattır efendi! Bir tane yedin mi adam akıllı, görürsün azap mı çekiyorsun! Ha şimdi çıkıp diyeceksin: "Cehennem azabından koruyucu olduğu için şefkattir." diye.. Cehennemin nerede olduğunu biliyor musun? Cehennemin var olduğunu biliyor musun? Bilmiyorsun, sadece İslam dinine inandığın için bunların var olduğunu kabul ediyorsun. Bu dogmadır, koşulsuz şartsız kabul etmektir. Biz düşünüp araştıran insanlarız, senin gibi körü körüne tek yönlü ilerletmeyiz hayatımızı.
    Sorduğum sorunun cevabına gelince; evet, ben biliyorum var olup olmadığını ve nerede olduğunu..
    Sizin inandığınız gibi bir yer değil, öncelikle bunu belirteyim. Nerede olduğuna gelince; Kudüs yakınlarında "Hinnom" isimli bir vadideki Moloh tapınağı Mö 8. yy'da kral Hosea tarafından yıkıldıktan sonra burası lanetli sayılmış ve Kudüs kentinin çöplüğü olarak kullanılmıştır. Cehennem sözcüğü ise "Ge Hinnom" dan gelmektedir. Anlamı; gözyaşı vadisidir.

2. Vecih Olan: Bu Yüzü İle Deizm'in Ve Ateizm'in Yalancı İftiracı Ve Hak ve Hakikati Çarpıtıcı Yüzünü Bize Ve Bizim Neznimizde Bütün Ehl-i İslama Ehl-i Hakka Ehl-i Hakikata Ve Ehl-i Kıbleye Kendi Lisanı Ve Lisanı Hali İle Bir Kere Daha Kör Gözlere Sokar Bir Şekilde Gösteriyor, Kendisini Tebrik Ediyorum.
    Siz ateizme ve deizme "yalancı", "iftiracı", "çarpıtıcı" derken doğru oluyor, güzel oluyor. Aynısını biz yapınca neden küplere biniyorsunuz? Kaldıramıyor musunuz yoksa? Yediremiyor musunuz kendinize ve Allah'ınıza?

Değerli Deizm Ve Ateizm Mensubu Kardeşlerim ... Kıymetli Ve Pek Muhterem Son 100 Yılın En Büyük Alimi Olan Üstadlara Üstad Olan Üstad Bediuzzaman Said Nursi Hazretleri Hakiki Şefkati Şöyle İzah Ediyor: Şefkat-i İnsaniye, Merhamet-i Rabbaniyenin Bir Cilvesi Olduğundan, Elbette Rahmetin Derecesinden Aşmamak Ve Rahmetenli'l-Âlemîn Zâtın (A.s.m.) Mertebe-i Şefkatinden Taşmamak Gerektir. Eğer Aşsa Ve Taşsa, O Şefkat, Elbette Merhamet Ve Şefkat Değildir; Belki Dalâlete Ve İlhada Sirayet Eden Bir Maraz-ı Ruhî Ve Bir Sakam-ı Kalbîdir.
    Rabbaniye, Rahmetenli'l Alemin, İlhad, Sirayet, Sakam-ı Kalbi..... Ve daha yüzlercesi... Be hey ahmak! Nerden beklersin forumdakiler bu yazıları okuyacak da anlayacak... Kur'an dili Kur'an dili tutturmuş gidersin, biz Mustafa Kemal ******'ün yazdığı Nutuk kitabını bile doğru düzgün anlayamıyorken dilinden ötürü; sen hangi akla hizmetle çıkıp bize bu kelimelerle vaaz etmeye çalışırsın? Diller de canlıdır; doğar, büyür, değişir, ölür. Sen değişmeyecek bir şeymiş gibi gözümüze gözümüze sokarsan kimse seni kaale almaz. Sonra da bize cahil dersin...

Bunu Söz Ve Kelam Üstadı Üstad Molla Fettullah Efendi Biraz Daha Açıyor Ve:
    Aman da ne güzel! Amerikan uşağı olan, ülkesine bile gelmeye yüzü olmayan bir yalama; üstad, molla olmuş. Vatana millete hayırlı olsun.

İnsanın Başı Derde Girince, Ve İnsanlardan Himmet ,Kendi Güç Ve Kuvvetindende Minnet Bulamadığı O Son Noktada! Gönülden O’na Yönelerek Rabbine Yalvarır. Ama Sonra Allah Kendi Tarafından Ona Nimet Ve İmkan Verince, Daha Önce Bütünnnn Acziyle Gönülden O’na Yalvardığını Unutur Ve Allah Yolundan Kendisini Saptıracak Birtakım Şerikler Uydurur. (Deizm Ateism Vb.)De ki: İnkârınla Biraz Oyalan, Biraz Zevk Al Bakalım! Nasılsa Sen Kesin Olarak Cehennemlik Ehlindensin (Cehennem Ehl-i Kişilerin Davranışlarını Yapıyorsun)!” (Zümer, 39/8 ) Mealindeki Ayet-i Kerimede De İma Edilmektedir Ki; Allah’ı Unutturan Nimet, Nimet Görünümlü Nikmettir. ( Azap Cezadır ) Minnettir ... Diye İzah ve İzahat Etmiştir.
    O zaman İslam hak dinse eğer; doğuştan ineğe tapan hinduların, buddhaya tapınan budistlerin, ya da anası/babası Müslüman olmayan insanların doğdukları yerin inancını benimseyip ölmeleri konusunda ne diyecek sevgili Allah'ınız merak ediyorum! Onlar da, sen de sorgulamadan körü körüne "ot gibi" yaşıyorsunuz. Bizler dü-şü-nü-yo-ruz!

Şimdi Bu Fakir Kardeşiniz Acizane Ve Fakru Fakurane Olarak Bu İki Belagat ,Söz Ve Kelam Üstadının Sözü Üzerine Söz Söylemekten Allaha Sığınır. Ama Allah'ın İzni Hikmeti İle Aklımıza,Kalbimize Ve Ruhumuza İlham Olan Hakikat Ve Hikmet Damlacıklarını Sizlerle Paylaşmaya Çalışacağım İnşaAllah ...
    Bu kadar söz kalabalığı yapmaya ne gerek var? Neden yoruyorsun parmaklarını? Zaten Allah'ın bilmiyor mu senin kalbindeki imanı? Fetullah'a olan düşkünlüğünü? O zaman bize burada gösteriş yapma! Riyakarlık da büyük günah değil mi senin Allah'ına göre? O zaman ona uy!

Esasen Kanun, Kötülüğü Men Ve İyiliği Emreden Bir Mahiyete Sahib Ol­malıdır. Fakat İyi Ve Kötünün Ölçüsünü Kim Neye Göre Belirleyecek? Bunun Ölçüsü Nedir? İslâm Hu­kukçuları Kur’ana Dayanarak Hülasaten Şu Hakikatı Beyan Ediyorlar, İnşaAllah
    Efendi ağzınla dersin ki; "İslam Hukukçuları" diye. Bak efendi, bu inanç işidir. Sen İslam'ı kabul ettiysen; İslam hukukçularını da dinler, tasdik edersin. Bizler senin deyiminle "Ehl-i Küfür"üz. Biz senin hukukçularını desteklemeyiz.

İnsanın Herhangi Bir Şeye İyi Veya Kötü Demesi, İki Ana Ölçüye Dayanır:
    (Birincisi bizi ilgilendirmiyor -captcha)
    İkincisi: İnsan Yalnız Dünya Hayatındaki Menfaat Ve Lezzeti “İyi” İçin, Za­rar Ve Elemi De “Kötü” İçin Ölçü Alacaktır Ki (Moleküler Hanım Kardeşimizinde Düştüğü Varta Budur !!!) Bu Da "Derininde" Maddeci (DEizm Ve Ateizm) Ve Egoist Bir Anlayıştır.
    Allah'ın, ahiretin, cehennem ve cennetin var olduğu bilgisine nasıl ulaştın adam?! Ne dedin? "Eşhedü ella ilahe illallah ve eşhedü enne muhammeden abduhü ve rasulühü" dedin. İnandın! Körü körüne o kitaba ve onun yanına eklemlenmiş külliyata inandın! O yüzden Dünya hayatını gerçek hayat olarak kabul etmiyorsun. Biz buna inanmıyoruz. O yüzden burada iyi olursak geberip gittiğimizde ırmaklardan şarapların aktığı meyhane gibi bir yere ya da iyi şeyler yaptı diye herkese huriler/bakireler verilen bir kerhaneye gideceğimize inanmıyoruz! Elimizde olan ise sadece bu Dünya'dır. O yüzden bize göre gerçek dünya; burasıdır. "Maddeci/Materyalist" ve "Egoist" diye bizi aşağılayacaksan HANİ NEREDE İSLAM'ın HOŞGÖRÜSÜ?

....Bunun Dışında Mümkün Mertebe Çocuklarınızı Dövmeyin Demek İstiyor Olabilir. Doğrusunu Allah Bilir. Bu Belkide Zahiri Bir Manada Bakınca Kötü Gibi Görüle Bilir Ama Batıni Manada Şefkat Tokadıdır!...
    Ohoo, işine gelmeyince onu diyor olabilir, bunu diyor olabilir.. En sonra da Allah bilir de kurtul! Çok güzel! Düşünmeyin zaten! Allah'ınızın verdiğine inandığınız aklınızı yormayın siz! Ateistlerin geneli materyalist görüşe sahiptir, ben de öyleyim. Diğer arkadaşlar hakkında söz söylemek bana düşmez. Biz maddeciyiz, gördüğümüzü gördüğümüz gibi yansıtırız. Altında şifre mi varmış, aman o mu varmış cicicuk bucicuk etmeyiz!! Batıni manasından bahseden Allah'ın o zaman direk onu söyletsin yolladığı Muhammed'e! Neden öküz altında buzağı arattırıyor ki size?

Eğer Bunun Nasıl Bir Şefkat Tokadı Olduğunu Anlamak İstersen Şu Temsili Misale İyi Bak !!!...
    Bir şeye de "temsil-i misal", "temsil-i benzetme" sokuşturmadan yapamıyorsun değil mi?

Bir Baba'nın Sobaya El Sürmek İsteyen Yavrusuna Kendi Canındanda Can Olduğu İçin Önce Babası Olarak Kendi Canı Sonra Cananı İçin, Elinın Yanmaması Ve Ömrü Hayatında Yanık İzi Kalmasın Diye Bağırması Ona Minnet Midir ? Yoksa Nimet Midir ? Bir Daha Yapmaması İçin Onu Uyarıp Eline Vurması Ona Rahmet Midir Minnet Midir ? Aynen Öylede Alemlerin Rabbi Olan Allah ENGİN RAHMETİ VE MERHAMETİ İLE BABANIN EVLAT DUYGUSU HİSSİNİ O HİSSETMEDEN HİSSİ YARATIP ONA VERMİŞ. EVLADININ KORUNMASIZ VE MASUMLUĞUNU GÖRÜP ONA BABASI GİBİ BİR KORUMA VESİLESİ VERMİŞ... Hem Babayı Sobanın Sıcaklığıyla Mukayese Bile Olunamayacak Derece Bin Belki Yüzbin Derece Sıcak Olan Cehennem Ateşinde Ebeda Yanması Gibi Bir Tehlike Bulunan Bir Durum İçin Bir Babanın Evladına Şefkat Nazarıyla Bakıp Şefkat Tokadı Atması! Ona Rahmet Midir Zahmet Midir ? Minnet Midir ?
    Tartışma yapmayı bilmeden ortaya atıyorsun kendini. Be adam inanç işidir bu iş! Kanıtlayamazsın Allah'ının varlığını da yokluğunu da! İnanırsın ya da inanmazsın işte bütün mesele budur! Ben sobanın içinde ateş olup-olmama ihtimalini düşünüyorum en azından! Peki sen ve senin gibi geri kafalılar ne yapıyor? "Aman yanarsın, orada ateş var bak" deyip çocuğun gerçekleri görmesine izin vermiyorsunuz. O baba biliyor mu orada ateş olduğunu? HAYIR! Sadece odadan çıkan birisi babanın anasına babasına sobada ateş var demiş. Ki demiş mi o bile belli değil!

.....Bir Mantıkla Yola Çıkıp Aman Oğlum Veya Kızım Hangi Pisliğe Bulaşırsa Bulaşsın Demek Midir ?
    Ne tesadüf, sen dinsizliğe pislik diyorsun. Biz de dine ve imanlılarına o gözle bakıyoruz.

Sayın Captcha Bey Efendi Size Göre Masumane Olan... Bana Göre Masumane Olamaya Bilir ... Veya Birisine Göre Doğru Olan Başkasına Göre Yanlış Olabilir ... Doğru Mu Doğru ? O Zaman Bu Masumaneliği Hangi Kritere Göre Belirleyeceğiz ?
    Çok doğru, bana göre masumane olabilirken size göre öyle olmayabilir. O yüzden toplumun geneli esas alınarak bir ahlak kuralı ortaya çıkartılır ve ondan bahsedilir. Ona uymayanlar o toplumdan dışlanır.

Yukarıdaki İdda Etmiş Olduğunuz, Bir İnsanın Din Değiştirmesi Durumunda Ve Bir Erkeğin Bir Bayanla Evlenmeden El Ele Tutuşamasının Cezası Ölümdür. Diye Bir İddanız Var... Malum Sizinde Dediğiniz Gibi Şeriat = Kur'an-ı Kerim ( Allahın Kanunlarıdır ) O Halde Bana Bu İki Durum Hakkında 6666 Kur'an-ı Kerim Ayetinde Geçen Ayeti Lütfen Gösterir Misiniz ?... Şu Şu Ayette Din Değiştireni Öldürün. Şu Şu Ayette Evlenmeden El Ele Tutuşan Kişiyi Öldürün Ayetlerini İstiyorum Sizden ???
    *http://www.islamiforum.net/iran-iki-kadini-idam-edecek-t-23441.html
    *http://www.haberaktuel.com/tecavuza-ugrayan-kadina-200-kirbac-haberi-98853.html
    Şimdi sen bunlara da dersin: "Bu gerçek şeriat değil." falan diye; ama şeriat diye bu uygulanıyor oralarda. Madem onlar Müslüman, dinlerine uysunlar!

Ben Kur'an-ı Kerim'i saf ve srebest bir akılla okuyup irdeliyorum; bütün çıkarımlarımı bireysel aklıma göre yapıyorum efendi! Yalan söylemiyorum, ayetlerle, hadislerle durumu açıklıyorum. Beğenen; okur takdir eder, beğenmeyen böyle kuyruğuna basılmış itler gibi bağrınır!

Bana :

1- Fitne Vizyon Medyası İle Kanıt Getirmeyiniz! Yahudi Ve Hristiyan Sermayesi İle Kurulmuş Türk Çalışanları Kimliğini Maske Olarak Kullanan Fitne Vizyon Kanalaları İle Değil...
    2- Paralı Kalemşörlerin Kalemlerinden Çıkan Kelamlarıda Bana Delil Ve İspat Olarak Göstermeyiniz ...
    3- Şahıslar Genele Tahakküm Edilemez. 1-2 Kişiden Yola Çıkıp Bütün İranlı Hanım Kardeşlerimizi Bir Tutamazsınız ...

Bu 3 Süzgeçten Geçirip Bana İddanızı İspat Ediniz.
    Efendi, var olan kanıtlara gözlerini kapatıyorsan, ben ne yapabilirim ki? İnsanları Yahudi-Hristiyan-Müslüman olarak ayırmak da sizin işiniz. Biz insanı sadece insan olarak ele alıyoruz. Bütün İranlı hanım kardeşlerinizin bunu istemediğini söylemedim zaten! Ama eğer toplumdaki insanlar dinlerini, cinsel tercihlerini değiştiriyor diye asılıyorsa; insanlar fellik fellik Türkiye'ye kaçıyorsa; İran'da gizli saklı eğlencenin, içkinin ve seksin bol olduğu partiler veriliyorsa; orada HÜRRİYET yoktur! Böyle bir ortamda bana deseler başını kapa diye, ben de kaparım!

Sayın Captcha Bey Efendi Şeriata = Kur'an-ı Kerime Atmış Olduğunuz Yalanları İftiraları Ya İspat Edersiniz Yada Asıl Yalancı Ve İftiracı Benim Der Bir Daha Böyle Bir İşe Tevbe Edersiniz ...
    Ne yapacağımı senden öğrenmeyeceğim! Bana ne yapacağımı ya da yapmayacağımı sen söyleyemezsin! Kur'an-ı Kerim hakkında söylediklerim birer yorumdur. Yalan veya iftira değildir. Nitekim; oradaki ayetleri değiştirmedim, siz de "Amennah ve Sadakna" diyerek tasdik ettiniz. Ben yalancı değilim. Bence siz, buradaki insanları sadece karalayarak, onlara hakaret ediyorsunuz.

Evet; şeriat, zırvalıktan başka bir şey değildir!

Umarım devam etmez; çünkü cevap vermeyeceğim bundan sonra.

Bir tavsiye: https://deist.yetkin-forum.com/dier-nanclar-f19/dindarlarn-bilmesi-gerekenler-t208.htm

Forum Saati Salı Mayıs 07, 2024 11:40 pm