www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

5 posters

İslam ve Küçük Kızların Cinsel İstismarı-I

supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

İslam ve Küçük Kızların Cinsel İstismarı-I Empty İslam ve Küçük Kızların Cinsel İstismarı-I

Mesaj tarafından supeluta Paz Mayıs 30, 2010 4:26 pm

Halâ birçok Müslüman ülkesinde kız çocuklarının çok küçük yaşta evlendirildiklerini ve genelde kendilerinden yaşça hayli büyük kocalarının cinsel heves ve arzularına terk edildiklerini biliyoruz. Bunların sadece çok ufak bir oranı -herhangi bir ‘özel durum’ olması hasebiyle- medyada yer alıyor. Örneğin 2008′de 8 yaşındayken babası tarafından gizlice evlendirilen kız çocuğunun açtığı boşanma davası medyadan yoğun ilgi görmüştü. 11 Yaşında evlendirilen Fevziye‘nin doğum yaptığı sırada ölmesi 2009′da dünya medyasında yankı bulmuştu. Bu yıl ise Yemen Hükümeti’nin 17 yaş altındaki kızların evlenmesini yasaklamak isteyen yasa değişikliği teklifine karşı Yemenli dindar ve muhafazakâr kesimlerin ağır muhalefetine tanık olduk.

Yasa değişikliğine karşı çıkanların ana argümanı “Allah’ın izin verdiği birşeyi kul yasaklayamaz!” olmuştur.

Bu makalede bu argümanın -İslam açısından- hiç de düşük olmayan haklılık payını göstermeye çalışacağım. Bunu yaparken de ehl-i sünnet kayıtlarına göre çocuk yaşta Muhammed’le evlendirilen Ayşe meselesine hiç girmeyip sadece Kuran ayetlerini baz alacağım. Sorun -öyle yansıtılmaya çalışılsa da- geri kalmış Müslüman ülkelerin eğitimsiz halkları tarafından İslam’a maledilen fakat İslam’la alâkası olmayan töre ve gelenekler değil; sorun aynı zamanda bizzat İslam’ın yani Kuran’ın kendisinde…

“Kuran küçük çocuklarla evlenmeyi teşvik ediyor” diyemesek de (bunu daha çok Sünnet için diyebiliyoruz) “bulûğ yaşına bile girmemiş küçük kızlarla evlenmenin ve cinsel ilişkide bulunmanın dinen caiz olduğu” hükmü İslam Hukuku metodolojisi (fıkıh usûlü) açısından gayet düzgün, makûl, anlaşılabilir yöntemlerle Kuran’ın kendisinden çıkmakta… Nitekim -aşağıda kaynaklarıyla örneklenecek olan- önde gelen İslam alimleri de işte bu hükmü bizzat Kuran’dan çıkarmıştır.

[..devamı]
    http://www.turandursun.com/index.php?option=com_content&view=article&id=623:islam-ve-kucuk-kizlarin-istismari&catid=57:afak-adali&Itemid=110
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

İslam ve Küçük Kızların Cinsel İstismarı-I Empty Geri: İslam ve Küçük Kızların Cinsel İstismarı-I

Mesaj tarafından Uniak Ptsi Mayıs 31, 2010 1:34 am

Her duyduğumda tüylerim diken diken oluyor.

Yine huzurumu kaçırmayı başardın.
    captcha
    captcha
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 342
    Katkı Puanı : 718

İslam ve Küçük Kızların Cinsel İstismarı-I Empty Geri: İslam ve Küçük Kızların Cinsel İstismarı-I

Mesaj tarafından captcha Ptsi Mayıs 31, 2010 1:37 am

Ah keşke bir de onların huzuru kaçsa: "Buna mı inanıyoruz" deseler... Smile
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Mesaj tarafından supeluta Ptsi Mayıs 31, 2010 1:49 am

Uniak demiş ki:Her duyduğumda tüylerim diken diken oluyor.

Yine huzurumu kaçırmayı başardın.

Azizim, keşke bizim huzurumuz kaçsın ama, o küçük çocuklar için birşeyler yapabilsek keşke.
    ukedi
    ukedi
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 159
    Katkı Puanı : 210

Mesaj tarafından ukedi Ptsi Mayıs 31, 2010 2:05 am

arkadaşımla bu konuyu tartışırken o zamanlar küçük kızların daha çabuk ergenliğe girdiğini, muhammedin 9 yaşında karısının olmasının o zaman için çok normal olduğunu söyledi. aksine o zamanlar ergenliğe daha geç girilirdi. beslenme koşullarının iyi olması günümüzde ergenlik yaşını aşağı çekmiştir.
    şimdi bunu bu kız arkadaşıma anlattığımda bilimsel gerçeği kabullenip sorgulamaya başlayabiliyor. fakat bu herifler aynı mı?
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Mesaj tarafından Uniak Ptsi Mayıs 31, 2010 2:13 am

Çok doğru bir tespit
    Zeus2
    Zeus2
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 81
    Katkı Puanı : 197

Mesaj tarafından Zeus2 Salı Kas. 03, 2015 8:14 am

İslam küçük çocuklarla evlenmeyi teşvik ediyor. İslamın çocuk gelinleri teşvik etmesinden dolayı islam ülkelerinde küçük yaşta evlilik çok görülür.

İslam ve Küçük Kızların Cinsel İstismarı-I Aise1

Fasil : İSRÂ` VE Mİ`RÂC HADÎSİ
    Konu : Hz. Peygamber`in Hz. Âişe ile evlenmesi
    Ravi : Ümmü`l-mü`minîn Âişe
    Baslik : PEYGAMBERİMİZİN HAZRET-İ ÂİŞE İLE NİŞANLANMASI
    Hadis : Rivâyete göre şöyle demiştir: Ben altı yaşında bir kız iken Nebî salla`llahu aleyhi ve sellem beni akd ve nikâh eylemişti. (Üç sene sonra) biz Medîne`ye hicret ettik. Hâris İbn-i Hazrec oğullarının menziline indik. Müteâkıben ben, sıtmaya tutuldum. Bu cihetle saçım döküldü. (Hastalıktan kurtulduktan sonra) saçım gürleşti, uzayıp omuzlarıma döküldü. Bir kere ben, arkadaşlarımla berâber salıncakta oynarken annem Ümmü Rumân bana doğru geldi ve beni çağırdı. Ben de annemin yanına geldim. Beni ne edeceğini bilmiyordum. Annem elimi tuttu. Tâ evin kapısı önün (e geldiğimizde ora) da beni durdurdu. Ben de yorgunluktan kaba kaba soluyordum. Nihâyet soluğum biraz yatıştı. Sonra annem biraz su aldı. Onunla yüzümü, başımı sıvazladı. Sonra beni eve koydu. Evde Ensâr`dan birtakım kadınlar hazır bulunyordu. Bunlar bana: - Hayır ve bereket üzere geldin, hayırlı kısmet getirdin! di(ye alkışla) dılar. Annem beni bu kadınlara teslîm etti. Bunlar da benim kılığımı, kıyâfetimi düzlediler ve Resûlullah`a teslîm ettiler. Beni hiçbir şey sıkmadı. Ancak Resûlullah salla`llahu aleyhi ve sellem`i habersiz görünce sıkıldım. (Resûlullah bir sedir üzerine oturmuştu. Yanında Ensâr erkeklerinden, kadınlarından oturanlar vardı. Beni Resûlullah yanına oturttu). Ensâr kadınları beni Resûlullah`a takdîm ettiklerinde ben dokuz yaşında bir kızdım.
    HadisNo : 1553
    Buhari, e’s-Sahih, Kitabu Menakıbi’l-Ensar/44; Tecrid, hadis no. 1553

Fasil : NİKAH BÖLÜMÜ
    Konu : Resulullah (sav)`ın Zevceleri
    Ravi : Aişe
    Hadis : Resulullah (sav), ben altı yaşında iken benimle evlendi. Medine`ye geldik. Beni`l-Haris İbnu`l-Hazrec kabilesine indik. Ben hummaya yakalandım. Saçlarım döküldü, (İyileşince) saçım yine uzadı. Annem Ümmü Ruman, ben arkadaşlarımla salıncakta oynarken, bana geldi, benden ne istediğini bilmeksizin yanına gittim. Elimden tuttu. Evin kapısında beni durdurdu. Evimizde, ensardan bir grup kadın vardı. "Hayırlı, bereketli olsun!", "Uğurlu mübarek olsun!" diye dualar, tebrikler ettiler. Annem beni onlara teslim etti. Onlar kılık-kıyafetime çeki düzen verdiler. Beni, [kuşluk vakti aniden] Resulullah (sav)(`ın gelişinden) başka bir şey şaşırtmadı. Annem beni O`na teslim etti. O gün ben dokuz yaşında idim.
    HadisNo : 5611

İslam ve Küçük Kızların Cinsel İstismarı-I 10624807_391717357653568_4276783056693976288_n

Forum Saati Cuma Mayıs 03, 2024 6:44 am