www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

  Muhammed'in Cinsel İlişkiye Girmek İçin Yazdığı Keyfi Ayetler

  Paylaş
  avatar
  captcha
  Site Yöneticisi
  Site Yöneticisi

  Erkek Mesaj Sayısı : 342
  Yaş : 31
  Nerden : İstanbul
  Katkı Puanı : 718
  Reputation : 10
  Kayıt tarihi : 02/09/09

  Muhammed'in Cinsel İlişkiye Girmek İçin Yazdığı Keyfi Ayetler

  Mesaj tarafından captcha Bir Çarş. Mayıs 25, 2011 2:28 am

  Sınırsız kadın alma özgürlüğü

  “Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah’ın sana ganimet olarak verdiği cariyelerini, amcanın, halanın, dayının, teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helal kıldık. Bir de peygamber kendisiyle evlenmek istediği taktirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere degil, sirf sana mahsus olmak üzere helal kıldık.”
  (Ahzab Suresi,50.ayet)

  Muhammed, bu ayetle hem kendisine sınırsız kadınla evlenme hakki vermiş, hem de yine diğer Müslümanlara zorunlu kılınan “başlık verme” usulünden kendisini muaf tutmuştur. Bir Tanrı neden Peygambere sınırsız sayıda kadını helal kılmaktadır? Amacı ne olabilir? Kaldı ki peygamber herhangi bir insan değildir. İyi ahlak timsalidir, insanlara örnek olan kişidir. İslam bu konuda oldukça komik cevaplar verir...

  Muhammed'in Evine Gelip Uzun Süre Gitmeyen Misafirleri

  İslam kaynaklarından öğrendiğimiz başka bir olay, Muhammed’in ayet yazarken ne kadar keyfi davrandığına iyi bir örnektir.Muhammed, evine gelip uzun süre gitmeyen misafirlerden rahatsız oluyor, ancak -peygamberliğine yakıştıramadığından olsa gerek- hiç kimseye bir şey söyleyemiyordu. Bunun üzerine Ahzab Suresi 53.ayet geldi:
  “Ey iman edenler! Siz zamanını gözetmeksizin…peygamberin evine girmeyin. Ancak davet edildikçe girin. Yemeği yediğinizde de hemen dağılın. Çünkü bu hareketiniz peygamberi üzmekte, ama o bir şey söylemekten çekinmekteydi. Ama Allah, doğruyu söylemekten çekinmez(…)”(Ahzab Suresi,53.ayet)

  Gördüğümüz gibi, Muhammed yine işi Allah’a havale ederek bir yükten daha kurtulmuştur.Sizce Tanrı neden bu ayeti indirmiştir? Sayısız kadın ve cariye evde doluyken ,sıralarını bekleşirken Muhammed'i müminler yok yere oyalamasın diyedir. Muhammed’ in Tanrının bile çok önemsediği büyük görevini yerine rahatça getirmesi içindir. Biz kafirler bile evimize gelen misafire, tek bir eşimiz olduğu halde hadi gidin, zırt pırt gelmeyin demiyoruz. Kuran tüm zamanlara hitap ederken -Ey iman edenler diye başlayan Ahzab Suresi 53.ayet bugün o seslenenlere ne ifade edecektir?

  Hafsa Olayı

  Muhammed, karıları arasında huzursuzluk ve kıskançlığa yol açtığı için, cinsel ilişkiyi sıraya sokmuştu. Bir gün, sıra karılarından Hafsa’dayken, ilişkide bulunmak amacıyla odasına gider, fakat Hafsa’yı bulamaz. O sırada cariyelerinden Marya ile karşılaşır. Bunun üzerine Marya’yı Hafsa’nın yatağına yatırıp onunla ilişkiye girer. O sırada Hafsa içeri girer ve ikisini yakalar. “Ey Tanrının elçisi! Beni aşağıladın. Benim günümde, benim sıramda, benim yatağımda bir cariyeyle yatıyorsun!” diyerek tepkisini dile getirir Hafsa. Bunun üzerine Muhammed “Vallahi billahi Marya ile bir daha yatmayacağım” diye yemin eder ve olay kapanır.
  (Taberi, Camiu’l Beyan,28/102)

  Fakat Muhammed, yemininden pişmanlık duymuş olsa gerek ki, hemen ilgili vahiy gelmiştir:
  “Ey Peygamber! Karılarını hoşnut edeceksin diye, Tanrı’nın sana helal kıldığını neden haram yaparsın?..” (Tahrim Suresi,1.ayet)

  Bu ayetin bu olayla ilgili olarak geldiği, tüm saygın tefsirlerde anlatılır. Hiç mi aklınız almıyor koskoca Tanrı Muhammed’ in cinsel hayatına müdahale ediyor. Müdahale etmekle kalmıyor Kurana geçen bu ayet bize hayatla ilgili ne gibi bir Tanrısal ahlak örneği veriyor. Tam tersi ahlaksızlık örneği. Hem peygamber ol, hem bir sürü kadınla evlen, bir sürü cariyeyi yanından eksik etme, hem Tanrın seni bu ahlaksızlıklarını onaylasın, hem de Kurana soksun bu ahlaksızlıkları.

  Kadın Sırası

  Muhammed, çok karısı olduğu için; karıları arasında kıskançlık olmaması için onlarla cinsel ilişkilerini sıraya koymuştu. Fakat bu durumdan da pek memnun değildi. Çünkü karıları içinde yaşlı olanlar olduğu gibi, bazı eşleriyle de, daha fazla birlikte olmak istiyordu. Muhammed’in her isteği olduğunda geldiği gibi, bu durumda da bir vahiy geldi ve Muhammed'in cinsel ilişki sırasını Muhammed'in istediği şekilde düzenledi.
  “Ey Muhammed! Karılarından dilediğini geri bırakabilir, dilediğini öne alabilirsin…” (Ahzab Suresi,51.ayet)

  Muhammed'in Öğle Uykusu

  Hucurat "hücreler" demek.Muhammed'in evinde dokuz hücre var ve her birinde bir karısı var.Muhammed cinsel isteği gelince bu hücreleri dolaşıyor.Bir gün Muhammed öğle uykusundayken Beni Temim kabilesinden kalabalık bir heyet gelmiş ve evin arka tarafında durmuşlar.Elmalılı'nın dediğine göre: "Resulullah henüz uyuyordu, 'Ey Muhammed! Bizim yanımıza çık!' diye bağırdılar, bunun üzerine uyandı ve çıktı".

  Bunun üzerine Hucurat suresi iniyor bakın Allah sevgili resulünü uykudan uyandıran densizler için ne diyor:
  (Ey Muhammed!)
  Odaların arkasından sana bağıranların çoğu, aklı ermeyen kimselerdir.(Hucurat Suresi,4.ayet)
  Onlar,sen yanlarına çıkıncaya kadar sabretselerdi, elbette kendileri için daha iyi olurdu. Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.(Hucurat Suresi,5.ayet)

  Buyrun bakalım adamı öğle uykusundan edenler için ayet iniyor mu inmiyor mu?

  Oruç Zamanı Cinsellik


  Muhammed, ilk başta oruç zamanında cinsel ilişkiyi kısıtlamıştı. Fakat Müslümanların birçoğu bu yasağa uyamadılar. Bunun üzerine Muhammed şu ayeti yazdı:
  “…Allah sizin nefislerinize güvenemeyeceğinizi biliyordu. Bu sebeple sizi affetti. Artık kadınlarınıza yaklaşabilirsiniz…”. (Bakara 187)

  "Muhammed Şehveti İçin Evlenmiyordu,Yardım İçin Evleniyordu" İddialarına Cevap
  "Ey iman edenler!Siz zamanını gözetlemeksizin, bir yemeğe davet edilmedikçe, peygamber’in evlerine girmeyin. Ancak davet edildiğiniz vakit girin. Yemeği yediğinizde hemen dağılın, sohbete dalmayın. çünkü bu hareketiniz peygamber’i üzmekte, fakat o (size bunu söylemekten) utanmaktadır. Ama Allah, hakkı söylemekten çekinmez. Peygamber’in hanımlarından bir şey istediğiniz zaman perde arkasından isteyin. Bu, hem sizin kalpleriniz, hem de onların kalpleri için daha temiz bir davranıştır. Sizin Allah’ın resûlünü üzmeniz ve kendisinden sonra onun hanımlarını nikâhlamanız asla caiz olamaz. Çünkü bu, Allah katında büyük bir günahtır."(Ahzab Suresi,53.ayet)

  Muhammed'in evlendiği kadın sayısının fazla olması ve inanmayanların bu durumu eleştirmesine karşı müslümanlar hemen savunmaya geçerler ve derler ki "O, şehveti için çok evlilik yapmadı. O dul kadınları bile korumak için almıştır." Müslümanlar Muhammed'in hanımlarının çoğunun çaresiz dul hanımlar olduğunu söylemektedirler. Fakat ortada bariz bir şekilde gözden kaçırdıkları nokta şudur ki, bu hanımların dul kalmasının nedeni de zaten Muhammed ve haydutlarının,yaptıkları baskınlarla,kadınların kocalarını öldürmeleridir.Ayrıca;Yukarıdaki ayette son bölümde bulunan cümle aslında çok küçük fakat bir o kadar da önemli bir ayrıntıdan bahsetmektedir.Bakalım bahsettiğimiz cümlede ne diyordu Allah:

  "Sizin Allah’ın resûlünü üzmeniz ve kendisinden sonra onun hanımlarını nikâhlamanız asla caiz olamaz. Çünkü bu, Allah katında büyük bir günahtır."

  Şimdi bu cümlelerden anlayacağımız açık bir şekilde orada duruyor. Ne demek istiyor:Muhammed ölürse ya da ayrılırsa eşleri ile evlenmeyiniz. Çünkü O üzülür… O üzülürse Allah affetmez.

  Neydi Muhammedin çok evli olmasına savunma: "Hepsi ile ilişkiye girdiğini mi sanıyorsunuz. O dul kadınları bile korumak için almıştır!" O, kadınları ve dulları korumak için evleniyordu da kendi eşleri dul kaldığında durum neden değişti? Şimdi O ölse onun eşlerini birileri "korumak istese" bunun nesi günah olacak? Üstelik sünnet değil midir peygamberin yaptıklarını yapmak?

  Muhammed, Cinsel İlişkilere Ne Kadar Zaman Ayırıyordu?

  O dönem Araplarında “şehvet”, “erkeklik gücü” en başta gelen bir özellikti. Bunu Gazali, Ihyâu Ulumiddin adlı ünlü kitabının “Kitabu Adabi’n Nikâh” bölümünde uzun uzun anlatır. Bir dolu örnek verir, Ali’nin oğlu Hasan’ın bir alışta “dört karı birden” aldığını, sonra çok geçmeden bunları boşayıp yenilerini aldığını, Muhammed’e bu torunu anlatıldığında Muhammed’in: “O, yaratılışta da huyda da bana benziyor!” dediğini, bu oğlanın, 200 kadar karı elden geçirdiğini anlatan bir hadise, Muhammed’in, “dünyanızdan bana üç şey sevdirildi” dedikten sonra bunlardan birinin de “kadın” oldugunu dile getiren bir başka hadisine ve daha nice hadislere, öykülere yer veriyor. (Bkz. Gazali, İhya- u Ulûmiddin, Arapça, 28-29 ) Gazalî, Felâk Suresinin (Diyanet’in çevirisiyle:) “Bastırdığı zaman karanlığın şerrinden de O’na sığınırım, de!” anlamı verilen 3. ayetine “Ve sertleşip kalkmış olan zekerin (erkeklik organının) bu duruma geldiği zamanki bastırmasının şerrinden de Tanrı ya sığınırım, de!” anlamının verilebileceğini, bu anlamı İbn Abbas’ın verdigini; ünlü gizemci Cüneyd-i Bağdadi’nin (ölm. 910.) “Yemeye, içmeye ne denli gereksinim duyuyorsam, cinsel ilişkiye de o denli gereksinim duyuyorum!” dediğini aktarıyor ve verdiği örneklerle “insanın rahatlaması için şehvetinin gereğini yerine getirmesinin önemini” anlatmaya çalıştığını belirtiyor. (Bkz. Aynı kitap, s. 27.)

  Muhammed’in çok karı alışına, kadınlara yönelişine de bu açıdan bakmak gerçekçi bir yaklaşım olur. Hadislere baktığımız zaman, Muhammed’in “cinsel ilişki”ye ayırdığı zamanın, şaşılacak boyutlarda olduğunu görüyoruz. İşte bir hadis, En’es anlatıyor:

  Peygamber, 9 ya da 11 karısı varken, gecenin ya da gündüzün belli saatinde tümünü dolaşıyor ve hepsiyle cinsel ilişkide bulunuyordu.”

  Enes’e soruluyor: – “İyi ama, Peygamber buna güç yetirebiliyor muydu?” Enes karşılık veriyor:
  – “Evet. Biz aramızda, Peygambere 30 erkek gücil (şehveti) verildiğini konuşurduk.” (Bu hadis Buhari’nin e’s-Sahih’inde de yer alıyor. (Diyanet’in bir yayınında görmek için bkz. Sahih-i Buhari Muhtasarı Tecrid-i Sarih Tercemesi, hadis no: 192.)


  ___________________________________________________
  Irmaklarından şaraplar akacak diyorsun,
  Cennet-i alâ meyhâne midir?
  Her mümin'e iki huri diyorsun,
  Cennet-i alâ kerhâne midir?
  Ömer Hayyam

  Richard Dawkins'ten Tanrı Yanılgısı'nı indir.
  avatar
  Cennet-Kapisi
  Orta Dereceli Üye
  Orta Dereceli Üye

  Erkek Mesaj Sayısı : 217
  Yaş : 27
  Nerden : Avusturya
  Katkı Puanı : 279
  Reputation : -38
  Kayıt tarihi : 14/01/11

  Geri: Muhammed'in Cinsel İlişkiye Girmek İçin Yazdığı Keyfi Ayetler

  Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Bir Ptsi Tem. 25, 2011 8:39 pm

  Ey Nankör insan!

  Hic düsünmezmisin okuma yazma bilmeyen bir "kisi" nasil olurda 604 Sayfalik bir kitap (Kuran) yaza bilir? Sözler Hikmet icere bilir? Bilimden, Tibb'dan, Uzaydan, Ahlaktan, akla gelmiyecek daha pek cok fazla bilgilerden söz ede bilir?

  Ister inan ister inanma bu konuda özgürsün ancak yalan saptirilmis sözlerle insanlari dogru yoldan saptirmaya gayret gösterme! Bu SANA (Admin) Nasihatimdir!
  avatar
  dimension
  Katılımcı Üye
  Katılımcı Üye

  Erkek Mesaj Sayısı : 71
  Yaş : 50
  Nerden : Almanya
  Katkı Puanı : 104
  Reputation : 5
  Kayıt tarihi : 16/07/10

  Geri: Muhammed'in Cinsel İlişkiye Girmek İçin Yazdığı Keyfi Ayetler

  Mesaj tarafından dimension Bir Çarş. Tem. 27, 2011 1:39 pm

  Cennet-Kapisi demiş ki:Ey Nankör insan!

  Hic düsünmezmisin okuma yazma bilmeyen bir "kisi" nasil olurda 604 Sayfalik bir kitap (Kuran) yaza bilir? Sözler Hikmet icere bilir? Bilimden, Tibb'dan, Uzaydan, Ahlaktan, akla gelmiyecek daha pek cok fazla bilgilerden söz ede bilir?

  Ister inan ister inanma bu konuda özgürsün ancak yalan saptirilmis sözlerle insanlari dogru yoldan saptirmaya gayret gösterme! Bu SANA (Admin) Nasihatimdir!

  Eger Muhamed okuma yazma bilmiyorduysa, o bicim olayim.
  Meke"nin en zengin Tücarlarindandi muhamed.
  Hem Kuran Muhamed öldükten 30 Yil sonra yazildi.
  AYetler bile eksik.
  Ayse diyor. Zina Recim ile ilgili Ayyeti. Eve keci girip yemis. Ondan Kuranda yokmus. Very Happy
  Git bak. Hakiki Hadis bu, Buhari Hadisi.

  AL BAK INCELE:  Aişe (r.ah) nakleder: "Recm ve büyüklerin on defa süt emzirmesi (nin süt kardeşliği oluşturacağı) hususundaki ayetler benim yatağımın altında bulunan bir sayfa üzerinde yazılı idi. Peygamber vefat edince Peygamber'in vefatıyla meşgul olduk da keçi gelip onları yedi."

  Dar-e Kutni, c.4, s.105, İbn-i Mâce, c.1, s.625


  Mubarek kecinin yedigi ayetler recm ile ilgili idi. Ayse, muslim ve tirmizinin bize aktardigi hadislerde bu ayetlerin varligindan soz etmistir;


  Aişe(r.ah) derki Peygamber(s) vefat edinceye kadar Recm ayeti okunurdu.

  Muslim c. 4. s. 167, Tirmizî, c.2, s.309


  KURANIN YAZILISI
  Kuran-ı Kerim in yazılışı
  Kuran-ı Kerim, Hz. Muhammed döneminde yazıya dökülüp bir kitap haline getirilmemiştir. İlk kez Hz. Ebubekir'in halifeliği döneminde derlenip bir araya getirilerek kitap şekline sokulmuştur. Ondan önce sahabelerin ezberinde, ve çeşitli nesnelerin üzerinde saklanmaya çalışılmıştır.Bazı ayetler tek bir kişide rastlanılmıştır.İlk yazım sırasında bu konuda görevlendirme konusunda tattışmalar yaşanmıştır.
  Daha sonra Hz. Osman'ın halifeliği döneminde, çeşitli yerlerde Kuran-ı Kerim in okunuşu ve lehçesi nedeni ile sorunlar çıktığı belirtilerek yeni bir komisyon oluşturulup yeniden yazılmıştır.Bu yazım sırasında ilk mufta Hz. Ebubekir'in kızından -Hz. Hzfsa- alınarak bu mufta dan faydalanılmıştır.Son yazılan Kuran-ı Kerim çoğaltılarak -4 veya 7 adet olarak ileri sürülmekte- dağıtılmış, önceki yazılı Kuran-ı Kerim ler toplatılarak yakılmış, ilk mufta iade edilmiştir. Ancak kimileri kendilerine ait muftaları yakmamışlardır.
  İslam kaynakları bilgilerinde sure ve ayet sayılarında çelişkiler bulunmaktadır.Ayrıca ilk ve son yazım arasında farklılıklar eklemeler konusunda bilgiler de yer alır.
  Son Kuran-ı Kerim de sureler iniş sırasına göre değil uzunluk, içerik v.b. kıstaslara göre düzenlenmiştir. Örneğin iniş sıralamasında 92. sure olan Bakara -Sığır- suresi yazılışta 2. sıraya konmuştur.Kuran-ı Kerim, gerek yazılış, gerek üslüp ve gerekse içerik bakımından Mekke ve Medine sureleri olarak ikiye ayrılır. İniş sıralamasına göre ilk 90 sure Mekke sureleridir. Medine sureleri içerik olarak İslam devletinin kuruluşunu esas alan hukuksal ayetlerle donatılmıştır.
  avatar
  Cennet-Kapisi
  Orta Dereceli Üye
  Orta Dereceli Üye

  Erkek Mesaj Sayısı : 217
  Yaş : 27
  Nerden : Avusturya
  Katkı Puanı : 279
  Reputation : -38
  Kayıt tarihi : 14/01/11

  Geri: Muhammed'in Cinsel İlişkiye Girmek İçin Yazdığı Keyfi Ayetler

  Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Bir Cuma Tem. 29, 2011 1:45 am

  Selamun Aleykum,

  Iftira o kadar kendini belli ediyor ki. Hic bir müslüman Allah'in ayetini kalkip da yataginin altina koyup üstünde yatmaz. Arti keci de yiyecek baska sey yokmus gibi gidip yatagin altindaki ayetleri yemis Yani simdi bu ayetler Kur'an'da yer alsaydi sizin deyiminizle orjinal olacakti. Sizin icin ne degisecekti o zaman.Kur'an'a inanacak miydiniz? Smile
  avatar
  bineviinsan
  Yeni Üye
  Yeni Üye

  Kadın Mesaj Sayısı : 14
  Yaş : 26
  Nerden : Edirne
  Katkı Puanı : 17
  Reputation : 1
  Kayıt tarihi : 14/09/11

  Geri: Muhammed'in Cinsel İlişkiye Girmek İçin Yazdığı Keyfi Ayetler

  Mesaj tarafından bineviinsan Bir Çarş. Ekim 19, 2011 8:00 am

  Muhammed mi okuma yazma bilmiyordu ?
  =)=)=)
  avatar
  drcrysis
  Yeni Üye
  Yeni Üye

  Erkek Mesaj Sayısı : 8
  Yaş : 26
  Katkı Puanı : 15
  Reputation : 3
  Kayıt tarihi : 13/06/12

  Geri: Muhammed'in Cinsel İlişkiye Girmek İçin Yazdığı Keyfi Ayetler

  Mesaj tarafından drcrysis Bir Çarş. Haz. 13, 2012 8:02 am

  Cennat kapısı nickli arkadaş;soruya soruya karşılık verip kıvırma;ver cevabı bakalım görelim ne diyorsun.

   Forum Saati C.tesi Mayıs 26, 2018 1:13 pm