www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

+11
serhat_41
dimension
yaztahtaya
Cennet-Kapisi
mucittin
styks2
supeluta
poem
Vendetta
Uniak
bazikortam
15 posters

Neden Deist Olunur !...

bazikortam
    bazikortam
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 142
    Katkı Puanı : 298

Neden Deist Olunur !...  Empty Neden Deist Olunur !...

Mesaj tarafından bazikortam Cuma Eyl. 10, 2010 5:02 pm

Neden Deist Olunur ... Görüş Açıları..

-benim allahımın haram ayları olmaz benim allahımın her ayı mubarek ve kutsaldır...

-benim tanrımın sağı solu olmaz bütün yönler onundur ve onun bütün yönleri kutsaldır...

-benim tanrım insanların öldürülmesi için emir vermez...

-benim tanrım yarattığı bir grup insanı başka bir grup insandan üstün görmez...

-benim tanrım insanların cinsel hayatına karışmaz...

-benim tanrım kullarını aşağılamaz ve lanetlemez...

-benim tanrım taşı,toprağı vs...kullarından üstün görmez...

-benim tanrım sözünden dönmez,emirlerini değiştirmez...

-benim tanrım kitaplarını korumaktan aciz değildir...

-benim tanrım sadece bir kavim anlasın diye sadece o dilde peygamber göndermez...

-benim tanrım dünyada yasakladığını ahirette serbest bırakmaz...

-benim tanrım insanlarla arasına aracı koymaz...

-benim tanrım şeytana insanları saptırması için zaman vermez şeytanla işbirliği yapmaz...

-benim tanrım insanları aç bırakmaz,insanların başka insanlarca öldürülmesine müsade etmez...

-benim tanrım insanların para vererek tepeler arasında koşmasına, taşın tuğlanın etrafında dönmesine izin vermez...

-benim tanrımın tahtını taşıtmaya meleklere ihtiyacı yoktur...

-benim tanrım kadını aşağılamaz...

-benim tanrım köleliği kabul etmez... (Kuran’da, köleliği kaldıran, yasaklayan hiç bir Ayet yoktur. Ama ne vardır? Cezai bir yaptırım olarak köle azat edilmesi vardır. Suçlu bir köleciye verilmiş cezadır. Hem de ağır bir ceza!)

-benim tanrım düşünmeyi soru sormayı yasaklamaz...

-benim tanrım kimsenin gözlerini, kulaklarını, aklını mühürlemez...

-benim tanrım kulları anlamasın diye ayet göndermez...

-benim tanrımın paraya,pula,ganimete ihtiyacı yoktur ilgiside yoktur..

-benim tanrım kaderlerini yazıpta insanlarla oyun oynamak için onları sınava sokmaz...

-benim tanrım kimseye SALAVAT getirmez...

-benim tanrım zebanileri çağırmaz...cezayıda mükafatıda kendi verir...

-benim tanrım yemin etmez çünkü yemin etmesi için gerekçesi yoktur...

-benim tanrımın kimsenin yardımına ihtiyacı yoktur...

-benim tanrım zamandan etkilenmez aksine zamanın sahibi ve yaratıcısıdır...

-benim tanrımın istediği ibadetler cahiliye döneminin aynısı olan ibadetler değildir...

-benim tanrım kullarına meydan okumaz okumaya ihtiyacı yoktur...

-benim tanrım haklının,emeğin,bilimin,doğrunun vs...vs yanındadır....

-benim tanrımın mutlu olmak için hayvanların öldürülmesine ihtiyacı yoktur...

-benim tanrım; cezalandırmak için insanların ölmesini beklemez...

-benim tanrım; insanlara verecekse bir ceza ahirette verir, insanların dünyada recm edilmesine musade etmez...

-benim tanrımın; can almak için meleğe ihtiyacı yoktur çünkü kimsenin yardımına ihtiyacı yoktur...

-benim tanrım; meleklerle bulutlar arasından dünyaya gelme ihtiyacı duymaz...

-benim tanrım; için meleklerin kanat sayısı önemli değildir...

-benim tanrımın; saray gibi yanan üstünde sarı develer gibi kıvılcımlar çıkaran üç çatallı gölgeleri yoktur...

-benim tanrım; insanlarla doldurmak için ateş yakmaz çünkü sadist değildir...

-benim tanrım; kulları yanarken,öldürülürken,acı çekerken tatmin olmaz...

-benim tanrım; kısası,kan davasını övmez aksine cezalandırılmanın adaletli olmasını savunur...

-benim tanrım; insanlar arasında kin,nefret gibi duyguların ve savaşa sebep olabilecek durumların oluşmasına izin vermez...

-benim tanrım; matematiği,anatomiyi,astronomiyi,psikolojiyi,felse fe yi...vs...vs iyi bilir ve bu konularda hata yapmaz....

-benim tanrım; sorguya çekilemez dilediğini yapmakta serbesttir çünkü hata ve yanlış yapmaz...

-benim tanrımın; cezalandırmak için yıldırıma,gök gürültüsüne vs...ihtiyacı yoktur...

-benim tanrım; kullarını korkuyla değil sevgiyle yaratır...

-benim tanrım; gücünü göstermek için örnek olarak deveye,yağmura ihtiyacı yoktur çünkü yarattıkları yeter...

-benim tanrım; kendini saklamaz kendini hatırlatmak için kullarına ihtiyaç duymaz...

-benim tanrım; insanlar mutlu olsun diye hikaye anlatmaz...

-benim tanrım; günlük olaylara göre ayet indirmez çünkü benim tanrım evrensel ve tüm zamanlara hakimdir....

-benim tanrımın, yasakladığı herseyin akıllı ve mantıklı bir sebebi vardır....

-benim tanrım; fakirlerin, fakirlikleriyle yetinmelerine musade etmez....

-benim tanrım; cinleri yaratıp, bunları insanlardan saklamasına ihtiyacı yoktur..

-benim tanrım; insanların kendisine ibadet edip, egosunu tatmin etmeye ihtiyacı yoktur..

-benim tanrım; kadının nasıl dövüleceği konusunda hüküm söylemez..

-benim tanrım; yüzlerce karısı olan peygamberleri dünyaya salmaz.

-benim tanrım; dünyaya gönderdiği iddia edilen dinleri koruyamamaktan aciz değildir..

-benim tanrım; insanların kendisine ibadet edip, egosunu tatmin etmeye ihtiyacı yoktur..

-benim tanrım; benim binlerce hakkım yenirken, "her işte bir hayır vardır" safsatasını savunmaz..

-benim tanrım; gönderdiği dinin, parça parça mezheplere ayrılmasına musade etmez..

-benim tanrım; gönderdiği dinin hurafelerle dolmasına seyirci kalmaz..

-benim tanrım; din istaimarlarının, dini kendi menfaatleri doğrultusunda kullanmasına musade etmez..

-benim tanrım; cariyelerin seks kölesi olarak, kullanılmasına musade etmez, böyle olması için hüküm vermez..

-benim tanrım; eğer gerçekten peygamberler mucize göstermişlerse, günümüze ulaşan bir kanıt bırakmalıydı..

-benim tanrım; başka bir dine tabi olan bir insanın, hayatında ne kadar adil olursa olsun, bu kişi/kişiler için "cehennemde yanacaktır" diye hüküm göndermez..

-benim tanrım; insanlara ahirette cennet-cehennemi sunuyorken, hayvanlar için hiçbirşey sunmaması olanaksızdır..

-benim tanrım; "benim için adak hayvan kesin" diyip insanlarıda, allah yağcılıktan hoşlanıyormuş gibi göstermez..

-benim tanrım; cinsel ayrımcılık yapmaz..

-benim tanrım; insani tavır ve davranışlarda bulunmaz..
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Neden Deist Olunur !...  Empty Geri: Neden Deist Olunur !...

Mesaj tarafından Uniak C.tesi Eyl. 11, 2010 12:51 am

"Ben" senin (benim) tanrına aşığım Smile
    Vendetta
    Vendetta
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 166
    Katkı Puanı : 224

Mesaj tarafından Vendetta C.tesi Eyl. 11, 2010 2:55 am

ben dindeki(islam)çelişkileri görerek deist oldum ve çok ta huzurluyum.sadece islamda değil diğer 3 dindede aynı şeyler mevcut.herşeyin temeli sümerlerden mısırlardan kopyalanıp araklanıp derlenip yeni bir din veya dinler haline getirildiğini anlamak için 250 IQ ya sahip olmak gerekmiyor.sadece objektif olarak bakmak gerekir.kafanızı kumun içinden çıkarıp bakamazsanız bu gerçekliği de göremezsiniz.
    poem
    poem
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 3
    Katkı Puanı : 5

Mesaj tarafından poem Cuma Eyl. 24, 2010 12:52 am

huzur, bizi dine yöneltir. ama ya dinler bir yalandan ibaretse, mitolojik öykülerle beslenmişse, hepsi birbirinin tekrarından oluşuyorsa ki öyle ve hepsinden önemlisi dinlerin hepsi baskı ile insanları kendilerine kul ediyor ve savaşarak kendi inandığını yaymaya çalışıyorsa,öyleyse ben böyle bir dine ait olamam. insanların hayal gücüne hayran oldum bir kez daha ama başkası tarafından kandırılmak fikrini kolay kolay kabul etmek mümkün değil. o nedenle madem ki inanmaya ihtiyacım var, madem ki hiç bulamayacağım huzuru arıyorum neden kendi bildiğim, istediğim ve inandığım şekilde hayatıma devam etmiyorum. ve inanıyorum ki bir tanrı/tanrıça var.
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Mesaj tarafından supeluta Cuma Eyl. 24, 2010 3:32 pm

Yerim ben o tanrıyı, bitaneciktir bizim tanrımız Very Happy
    styks2
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 22
    Katkı Puanı : 36

Mesaj tarafından styks2 Ptsi Ekim 25, 2010 9:16 pm

Uniak demiş ki:"Ben" senin (benim) tanrına aşığım Smile

aynen katılıyorum. teker teker üşenmeden hepsini okudum. hepsinde ayrı bir gerçeklik var =) ellerine sağlık..
    bazikortam
    bazikortam
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 142
    Katkı Puanı : 298

Mesaj tarafından bazikortam Salı Ekim 26, 2010 3:36 pm

styks2 demiş ki:
    Uniak demiş ki:"Ben" senin (benim) tanrına aşığım Smile

aynen katılıyorum. teker teker üşenmeden hepsini okudum. hepsinde ayrı bir gerçeklik var =) ellerine sağlık..
    beğendiyseniz ne güzel Smile
    mucittin
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 16
    Katkı Puanı : 20

Mesaj tarafından mucittin Cuma Kas. 26, 2010 1:03 am

ADMİN demiş ki:Yerim ben o tanrıyı, bitaneciktir bizim tanrımız Very Happy
    nerde o tanrı?
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Mesaj tarafından Uniak Salı Kas. 30, 2010 2:46 pm

Senin tanrının bulunduğu yerde değil
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 217
    Katkı Puanı : 279

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Ocak 20, 2011 3:43 pm

Selamun Aleykum,

Deizm Kaynagi nedir? Resmi sitesini Paylasin bana!
    _____

Saptirilmis Söz:
    -benim allahımın haram ayları olmaz benim allahımın her ayı mubarek ve kutsaldır...

Hakikat:
    Her Ay Mübarek ve Kutsal olmasi icin bir sebep olmasi lazim! Her ayda bir sebep görüyorsan biliyorsan söyle...

Saptirilmis Söz:
    -benim tanrımın sağı solu olmaz bütün yönler onundur ve onun bütün yönleri kutsaldır...

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" Gercekten böyle birseymi diyor? Kaynaklardan bana ispahatla! Iblis Allah'dan 10 sey istemistir Allah'da senin buna hakkin var diyip vermistir! Iblis ne derse desin onun aksini söylemek lazim! Hz.Isa'ya Allah Hakkinda iyi birsey söyledigi halde Hz.Isa onu kovmustur! Bunlardan birtaneside Seytanin solu istemesidir! Allah sag der Seytan sol der, Seytan solu kullanmak icin elinden geleni yapar onun istegi olsun yüce Allah'in olmasin diye amac budur (Seytan inatcidir kötülük yolunda yarisir!)

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Allah Müslümanlara sabretmelerini emreder! Cani ben verdim ben alirim der!
    Örnek ile Acikliyalim: Allah öldürmeyi ancak bir sebepten dolayi izin verir oda Cihad edildiginde, Allah Kafirlere karsi Müslümanlara kendilerini savunmasini izin verir. Örnegin sizin evinize hirsiz giriyor siz görüyorsunuz eminim Hosgeldiniz demessiniz! Bu Hirsiz size bicak ile saldirir ise kendinizi koruma amacla karsi cikarsiniz duruma göre ciddilige göre öldürme yetkinizde vardir!

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Allah katinda her insan aynidir! Ancak seviyeler degisir! Biz bu seviyeyi üstünlük deriz! Bir Milyar Hiristiyan Allah'i inkar etse ve 10 yasindaki Müslüman Allah Hakkinda Hakikati anlatsa, bu 10 yasindaki Müslüman Bir Milyar Hiristiyana karsi üstün durumdadir! Sadece Hiristiyan degil Islam haric her din her inanc bunlardan birtaneside Deizm'dir!

Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Ocak 20, 2011 3:54 pm

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Allah insanlarin iyiligi icin herseyi söylemistir emretmistir Allah'in sözü haric yapilan seyler haramdir. Cinsel iliskide sadece önden Helal kilinmistir, tersi haramdir. Hersey insanin sagligi icindir!

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Bu Kadar bilimsel gerceklere karsi Allah 100% var oldugunu ispahatlayan bilgilere karsi Allah'a inkar edenlere Allah'in akilsiz ile asaglamasi cok normal, Allah bu yüzden böyle insanlari Mühürler/Lanetler! Allah bir insana bu kadar nimet sunuyor herseyi veriyor ve bu insan Allaha hakaret ederse Allah sence ne yapar? Severmi? Mantikli düsünün!

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Daglar, Taslar, Toprak Allah'i Zikrederken, Akil sahibi olan insan Allah'i inkar ederse Hakaret ederse, Dogayi kafirler icin üstün görmekte cok dogaldir!

Tanri haric dogru söz:

Hakikat:
    Allah'in dini Islam Sözünden dönmez, emirlerini degistirmez!

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Hic bir insan beyni Sayfalarca okudugu sözlerin aynisini aklinda tutamaz! Allah tüm bilgileri bir kitap haline getirmis ve bu kutsal Kitabi korumakla emretmistir! Insan Korumasa bile Kuran'i Kerimi Melekler Kabeyi Korudugu gibi korur! Allah Kuran ile mesgul olalim diye bazi sifreler "saklamistir" ve zamanla zaten Kuran Mucizelerinden gercek hakikatlari görüyoruz. Senin "Hayali Tanrin" ne yapiyor peki?

Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Ocak 20, 2011 8:42 pm

Saptirilmis Söz:
    -benim tanrım sadece bir kavim anlasın diye sadece o dilde peygamber göndermez...

Hakikat:
    Hz.Muhammed(s.a.v) haric tüm Peygamberler Sapitmis Kavimlere gönderilmistir! ve bu Peygamberlerin Hayatindan bize örnek vermistir Nasil sabretmisler o kadar zorluklara karsi sükretmisler ve daha fazlasi. Bu yüzden bu zamandaki insan o kadar cok zorluk cekiyorum ve bu yüzden Allaha isyan ederse kaybedenlerden olur! Her Müslüman Peygamberlerin Hayatini bilmesi lazim ve hayatina uygulamasi lazim. Hz.Muhammed(s.a.v) sadece bir kavime degil tüm dünyaya gönderilmistir! Ahirette dil Arapcadir!

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Ahirette Hirsizlik, Kötülük, Kavga, Küfür, ve daha fazlasi Islama göre serbest herhalde ? bunumu demek istiyorsaniz... Allah akil fikir versin insaAllah

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Allah, hic kimseye muhtac degildir. Kendisi tek ve yekta olup, Samed'dir. Yani her sey ona muhtac, fakat o hiç kimseye muhtac degildir. Bununla beraber, o Hakim'dir. Yarattigi her hadise ve mahluku bir sebebe baglamistir. Cünkü, izzet ve azameti böyle ister. Fakat insanların bu sebepleri asip, tesekkürü ve medhi kendisine yapmasini ister. Cünkü, tekligi onu gerektirir.

İste, meyvelerin yaratilmasinda agac ne ise, sütlerin yaratilmasinda inek, balin yapilmasinda arinin tesiri ne ise, meleklerin vazifelerini ifa ederken tesiri o kadardir. Melekler Allah'ın onları vazifeli kildigi konuda, Allah'ın büyüklügünü görüp alkişlamak ve tebrik etmek vazifeleri var. Yoksa, mesela yagmur tanesini indiren melegi de elindeki yagmur tanesini de Allah indirmektedir.

Saptirilmis Söz:
    -benim tanrım şeytana insanları saptırması için zaman vermez şeytanla işbirliği yapmaz...

Hakikat:
    Seytan Meleklerin Önderiydi emir verenlerdi, ancak Melek degldi, cinlerdendi, bu yüzden Nefse sahipti, Her kul icin oda sinava tabi tutuldu ancak bunun sinavi cok farkli. Allah Hz.Ademe secde etmesini istediginde Seytan üstünlük tasladi ve etmedi Kafirlerden oldu. Allah, Seytanin niyeti kötüde olsa hic kimseye Haksizlik yapmayan bir Yaraticidir! Seytan Allah'dan 10 istekte bulundu ve Allahda bu istegini yerine getirdi! Seytan bozgunculuk yapmasaydi insanin tek düsmani Nefs olacakti, ancak Seytan bize secde etmedigi icin iki düsmanimiz oldu. Insanin en büyük düsmani Nefistir sonra seytan gelir! Allah seytanla is birligi yapmaz! Allah insanlari saptirmak icin nefis yaratmaz! Sadece iyi yolda engeller koyar (nefisin istekleri) ve bununla sinav eder! Okulda yasadigimiz gibi Ögretmen Dersi anlatir o büyük zaman geldiginde sinav oluruz! Dersi calisan iyi not alir kazananlardan olur dersini calismayan kötü not alir kaybedenlerden olur!

Saptirilmis Söz:
    -benim tanrım insanları aç bırakmaz,insanların başka insanlarca öldürülmesine müsade etmez...

Hakikat:
    Müslüman dua eder! Dua ettigi an onun istegi olmaz! Allah hemen vermez bekletir, bakalim isyanmi edecek yoksa sabirmi gösterecek? Bu Büyük sinavda Müslüman acta kalir tokta kalir ailesinide kaybeder cocugunuda kaybeder hersey olur! Allah'in dini Islam Insanlarin öldürmesini ancak bir sebepten dolayi müsade eder buna biz Müslümanlar Cihad deriz Düsmana karsi kendimize savunma Hakkimiz var! Her Devletin Askeri gücü oldugu gibi.

Saptirilmis Söz:
    -benim tanrım insanların para vererek tepeler arasında koşmasına, taşın tuğlanın etrafında dönmesine izin vermez...

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" onu yapmaz bunu yapmaz bos bos duruyor seni bosuna yaratmis o zaman.
    O tasin tuglanin dedigin yer simdiye kadar tüm pislikleri yaptigin günaha girdigin olaylari Affetme yeridir! Dikkat Edin!

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    A-Z Tüm Yazilari okuduysan bu Saptirilmis Yazininda cevabini görürsün "yukarda"

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Islam'da Kadini Asagliyan bir Ayet getirin bana! Islami Kötülemek icin Yalan söylemeyin Kendinizi yazik etmeyin! Kuran'i Kerim'de Kadinlarin Haklari pek coktur! Hadis'i Serfite Cennet Annelerin Ayaklarin Altindadir diye gecer! Akil sahibi olan bu sözü anlar anlamayan bir boslugun icinde cürüp gider. Bir Annenin Hakkini ancak onu köle veya dilenirken perisan bir durumda bulursan ve ölene kadar bakarsan ödiye bilirsin! insaAllah bu sözümüde anlamissinizdir Islam'in Kadinlar Hakkinda böyle güzel Konulari.

Saptirilmis Söz:
    -benim tanrım köleliği kabul etmez... (Kuran’da, köleliği kaldıran, yasaklayan hiç bir Ayet yoktur. Ama ne vardır? Cezai bir yaptırım olarak köle azat edilmesi vardır. Suçlu bir köleciye verilmiş cezadır. Hem de ağır bir ceza!)

Hakikat:
    Kuran'i Kerim Hikaye kitabi degildir en ufak noktayi yazsin örnegin: Namaz'in kilma sekli hareketli veya abdestin. Bunun icin Peygamber gönderilmistir! Peygamberin Hayatina biz Sünnet diyoruz! Kölelik Hakkinda Peygamberin Hayatini arastir bu konu cok uzun yazsamda anlamassin bu yüzden kendin arastir!

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Islam Düsünmeyi ve soru sormayi yasakliyormu? Tekrardan Allah sizlere Akil versin cok ihtiyaciniz var! Allah bazi konulari daha iyi anlamamiz icin Hayvanlar Aleminden ve Dogadan Örnek ile gösterir! Bunu yanliz Kalbi güzel Iman olanlar görür ve anliya bilir! Kafirler kötü bir gaflet icinde cürüyüp giderler...

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Alemleri Yaratan Allah bir insana bu kadar cok nimet, mutlu bir hayat, istedigi herseyi verirken ve bu insan Nankörlük edip Ibadet etmesse Allaha Hakaret ederse IKI YÜZLÜ olursa Yüce Allah böyle insanlari sevmez ve kendisinden uzaklastirir (Uzaklastirir --> MÜHÜRLER) Bir Kafir cokmu Zengin? Daha cok zengin eder! Kalbi Hakikati göremez!

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Insanlar dogruyu bilsin görsün anlasin diye Allah ne gönderseydi? Ayet göndermezmis... Nasil bir inanca sahipsiniz? Hic kendinize sormuyormusunuz ben ne diyorum ne yapiyorum? Allaha inanma istemiyorum sadece mantikli düsünmeni istiyorum!
    Allah Ayet göndermistir Peygamber Efendimiz'de Kuran'i Kerimin Ahlakini Hayatina gecirmis öyle yasamistir! Tüm Insanlar Alemine Vesile olmustur! Biz buna Sünnet diyoruz!

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Allah'in dini Islam'da paraya ihtiyaci var demek istiyorsun? Ölüm sizi bulmadan cok calisin para biriktirin bana gönderin yani Smile Hay Allahim. Cebinde bes kurus olmayan cok fakir ancak kalbi iman dolu bir Müslüman Milyoner bir Kafirden üstündür! Islami kötülemek icin Yalan söylemeniz cok sacma birsey Wink

Saptirilmis Söz:
    -benim tanrım kaderlerini yazıpta insanlarla oyun oynamak için onları sınava sokmaz...

Hakikat:
    Benim Rabbim Gelecegi bilir, ben yasamadigim halde benim Cennete'mi yoksa Cehennem'i gidecegimi bilir! Kiyamet gününü bilir! Benim Rabbim herseyi bilendir! Senin "Hayali Tanrin" bunu yapamiyorsa bilemiyorsa birsey diyemem Wink

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Alemlerin Rabbi olan Allah hic kimseye Salavat getirmez! Biz Kullar ancak Peygamber efendimize Salavat getiririz! Biz Müslüman oldugumuz halde Günahimiz pek coktur! Kiyamet gününde Sirat Köprüsünde gece bilmek icin Peygamber Efendimizden Sefaate bulunuruz! Bir insan bir insandan birsey isterse RICA EDER LÜTFEN YAPARMISIN DER! Dogrumuyum? Bizde Peygamber efendimize cokca Salavat geririz! Yüce Rabbimize'de Zikir ederiz Hep onun ismini anariz! Bizler dilimizi Zikri ögretmis insanlariz!
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Ocak 20, 2011 9:13 pm

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Deizm inancinda bunu nerede yaziyor? Kitabiniz yok birseyiniz yok bos bos konusuyorsunuz! Kaynak gösterin diyorum Kaynagimiz Doga diyorsunuz Allah Akil versin!

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" nasil bir tanrisa hic birsey yapmiyor. Benim Rabbim Herseyi Hakikatiyle bilendir.

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" kendisini tanitmasi icin Seytanin Yardima ihtiyaci var ancak kendini böyle tanita biliyor Wink
    99 ismi olan Allah hic kimsenin yardimina ihtiyaci yoktur ve hic birseyi sebepsiz yaratmamistir!

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" 13 Milyar sene önce neredeydi? Senin tanrin seni neden yaratti? senin tanrin zamani benmi yarattim dedi? Senin tanrin konusuyormu? Bunlari yazdigina göre konusuyor! Senin tanrin seninle nasil konusuyor? Dogada Kuslarlami konustun? Önderiniz yok Kitabiniz yok Kitapsiz bir toplum neye güveneren neye inanarak böyle emin ola biliyorsunuz?

Saptirilmis Söz:
    -benim tanrımın istediği ibadetler cahiliye döneminin aynısı olan ibadetler değildir...

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" hangi ibadetleri istiyor? Alemleri Yaratan Allah Islamin Sartini Farz kilmistir!

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" hangi cesaretle meydan okuyacak? Senin o "Hayali Tanrin" varmiki meydan okusun? okumaya ihtiyac duysun?

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Deizm denilen hayali inanc sadece Dogaya inanir ve dogadan Allah'in var oldugunu düsünür. Peki bu "Hayali Tanriniz" nasil bu katili cezalandiracak? Cennet yok Cehennem yok hic birsey yok siz öldükden sonra yeni bir hayati bile inanmiyorsunuz kendi inancinizdan süphe duyuyorsunuz ve utanmadan Islam'i elestiriyorsunuz!

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Allah'in Dini Islam'da Hayvanlar öldügünde mutlumu oluyor? Islam nedir sen onu bile bilmiyorsun kalkmissin elestiriyorsun üstünlük tasliyorsun. Allah Hayvanlari ve Melekleri(Tüm Melekler degil derin konu) Insanlara Hizmet icin yaratmistir. Insan Balik avlar Koyun keser inek keser ve et yiyerek faydalanir! Kurban Bayrami Hz.Ibrahimin Konusuna dayaniyor daha fazla bilgi icin Hz.Ibrahimin Hayatini arastir!

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" pek sabirsizmis peki ölmesini beklemezde ne yapar? ben su an Kuran'i Kerime inaniyorum beni cezalandiracakmi ölmeden? Senin o düsündügün inandigin "Hayali Tanrin" benim tirnagimin ucu kadar olamaz! Benim Rabbim cok bagislayicidir! Her insanin sag ve sol omuzunda Melek vardir! Gün ortaminda Günah isliyen bir insan Allah Melege söyle der! Dur Amel defterine yazma! Bekle! Belki Kulum Tövbe eder! Acele Seytandandir Zaman Allah'dandir! Herseyi cabuk karar vermeyiz biz!

Saptirilmis Söz:
    -benim tanrım; insanlara verecekse bir ceza ahirette verir, insanların dünyada recm edilmesine musade etmez...

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" Insanlara bir uyaricimi gönderdi? sadece Dogayi yaratti ve buda hic bir anlama gelmez! Senin "Hayali Tanrin" hangi yüzle cezalandiracak? Senin "Hayali Tanrinin" cocuk kadar akli yok ona düsünmeyi ögret Wink

Saptirilmis Söz:
    -benim tanrımın; can almak için meleğe ihtiyacı yoktur çünkü kimsenin yardımına ihtiyacı yoktur...

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" zaten bir hictir birseye ihtiyaci olsun! Islama göre bu konuyu üste yazdim (hepsini oku)

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" dolasiyor demek, Senin "Hayali Tanrin" seni neden yaratmis? bu sorulari sorasin diyemi Smile
    Allah'in dini Islam heryerdedir! Cennetten öncede vardir. Ne dogurulmustur nede ölecektir! Benim Rabbimin Hakkinda bilgi toplamak istiyorsaniz onun 99 ismini arastirin!
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Ocak 20, 2011 9:51 pm

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" Saymasini biliyormu? Matematik biliyormu? Bilseydi bunu mucizevi bir sekilde gösterirdi! Bizi Yaratan 99 ismi olan Allahim Kuran'i Kerimde Matematiksel Mucizesi pek coktur o ne yücedir Kafirlere tokat gibi cevap verir.

Saptirilmis Söz:
    -benim tanrımın; saray gibi yanan üstünde sarı develer gibi kıvılcımlar çıkaran üç çatallı gölgeleri yoktur...

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" görmüs olmalisin nerede gördün? Sana Misafiremi geldi? MasaAllah MasaAllah Smile

Saptirilmis Söz

Hakikat:
    Bu yaziyi yazan arkadas, ben senin anani babani kardesini cocugunu esini öldürsem, benim ceza almami istemezmisin? yoksa beni taktirmi edersin tesekkürmü edersin? Ates ne icin vardir? Zalimler icin vardir inkar edenler icin vardir senin gibi saptiranlar icin vardir!

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrina" söyle Islam'in Rabbine dua etsin Akil istesin. Hic bir kul sebepsiz yanmaz aci cekmez ve Yüce Rabbimiz bundanda tatmin olmaz onlara Kuran'i Kerim'de yazik der. Yazik ne demek biliyormusun? Bilmiyorsan o "Hayali Tanrina" söyle zaten Muhabbetinizde bol sana cevaplasin eger bilmiyorsa sorun yok ben cevaplarim Wink

Tanri Haric dogru söz:
    -benim tanrım; kısası,kan davasını övmez aksine cezalandırılmanın adaletli olmasını savunur...

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" ayda yilda bir dogru birsey söylemis. Allah'in Dini Islam'da zaten aksini idda etmiyor. Evet ediyor derseniz Yalan söyliyenlerden olursunuz!

Saptirilmis Söz:
    -benim tanrım; insanlar arasında kin,nefret gibi duyguların ve savaşa sebep olabilecek durumların oluşmasına izin vermez...

Hakikat:
    Yüce Allah, Sizinle Savasanlara Karsi siz Allah yolunda savasin der ancak asari gitmeyin Allah asari gidenleri sevmez! Osmanli Imparatorunun Cöküsününde Sebebi budur! Anlayan anladi...

Tanri Haric dogru söz:
    -benim tanrım; matematiği,anatomiyi,astronomiyi,psikolojiyi,felse fe yi...vs...vs iyi bilir ve bu konularda hata yapmaz....

Hakikat:
    Kuran'i Kerim'de Atom Mucizeleri Potron Mucizeleri Astronomi Mucizeleri hic okudunuzmu? Bu konu Hakkinda en ufak matematiksel bir hata buldunuzmu? Hayir! ama Lanetlenmis bir insan yinede inanmaz Wink

Tanri Haric dogru Söz:
    -benim tanrım; sorguya çekilemez dilediğini yapmakta serbesttir çünkü hata ve yanlış yapmaz...

Hakikat:
    Islam senin dedigine göre Allah kendi yarattiklarina kendisine sorgulama yetkisi veriyor, su ve su yanlis diye biliyor? ve senin "Hayali Tanrin" buna müsade etmiyormus, Arkadasim dalgami geciyorsun sen?

Tanri haric dogru söz:
    -benim tanrımın; cezalandırmak için yıldırıma,gök gürültüsüne vs...ihtiyacı yoktur...

Hakikat:
    Islam bunumu idda ediyor? Allah iki kat akil versin insaAllah

Tanri haric dogru söz:

Hakikat:
    Islami kötülemek icin yalan söylemekten hic cekinmiyorsunuz!
    yaztahtaya
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 6
    Katkı Puanı : 8

Mesaj tarafından yaztahtaya Cuma Tem. 22, 2011 12:19 pm

resmen saçmalamıs bu cennet kapısımı hela kapısımı nedir
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi C.tesi Tem. 30, 2011 3:52 am

yaztahtaya demiş ki: resmen saçmalamıs bu cennet kapısımı hela kapısımı nedir

sacmalamis oldugum sözü yazinda bilelim kuru kuru konusmayin
    dimension
    dimension
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 71
    Katkı Puanı : 104

Mesaj tarafından dimension C.tesi Tem. 30, 2011 3:47 pm

Cennet-Kapisi demiş ki:
    yaztahtaya demiş ki: resmen saçmalamıs bu cennet kapısımı hela kapısımı nedir

sacmalamis oldugum sözü yazinda bilelim kuru kuru konusmayin

SENIN SACMALIKLARINI. KENDI BILGILERIMLE YAZACAGIM.BIRE BIR.KURANDAN VE HADISLERINDEN.
    KAYNAGINI KENDIN ARASTIR.
    Sen saniyorsunki. Bizler,hic din Kitaplarini;Hadisleri okumadik..
    dimension
    dimension
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından dimension C.tesi Tem. 30, 2011 4:10 pm

Cennet-Kapisi demiş ki:Selamun Aleykum,

Deizm Kaynagi nedir? Resmi sitesini Paylasin bana!
    _____
    dimension: Dogruyu,dürüstü,iyiyi,kötüyü bulmak icin :Bir Kitabami ihtiyacin var??. Kanunlarda bile yasaklar beli. En ilkel toplumlarda bile uyulmasi gereken seyler vardi. Ceza yöntemi vardi. Bir yaratic inanci vardi.

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Her Ay Mübarek ve Kutsal olmasi icin bir sebep olmasi lazim! Her ayda bir sebep görüyorsan biliyorsan söyle...

dimension: Haram ay dedikleri,O"zamanki Müslüman ordusunun yorgun oldugu,savasa kudreti olmadigi aylardi.aylari kafalarina göre tesbit ederlerdi
    Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" Gercekten böyle birseymi diyor? Kaynaklardan bana ispahatla! Iblis Allah'dan 10 sey istemistir Allah'da senin buna hakkin var diyip vermistir! Iblis ne derse desin onun aksini söylemek lazim! Hz.Isa'ya Allah Hakkinda iyi birsey söyledigi halde Hz.Isa onu kovmustur! Bunlardan birtaneside Seytanin solu istemesidir! Allah sag der Seytan sol der, Seytan solu kullanmak icin elinden geleni yapar onun istegi olsun yüce Allah'in olmasin diye amac budur (Seytan inatcidir kötülük yolunda yarisir!)

dimension:Senin Tanrin Seytana insanlari kandir diye isbirlikcilik yapip izin vermistir.Senin Tanrin degil sagi solu.Baldiri bile var. Allah Mahserde Peygamberlere tanitmak icin "Baldirini acip Gösterecekmis. Tahtinibilmemkac Mellek tasiyormus.Alahin Insan bak :Baldiribile var.Birde Kiral gibi Tahti
    Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Allah Müslümanlara sabretmelerini emreder! Cani ben verdim ben alirim der!
    Örnek ile Acikliyalim: Allah öldürmeyi ancak bir sebepten dolayi izin verir oda Cihad edildiginde, Allah Kafirlere karsi Müslümanlara kendilerini savunmasini izin verir. Örnegin sizin evinize hirsiz giriyor siz görüyorsunuz eminim Hosgeldiniz demessiniz! Bu Hirsiz size bicak ile saldirir ise kendinizi koruma amacla karsi cikarsiniz duruma göre ciddilige göre öldürme yetkinizde vardir!

dimension.Allah Muhamed"e ve Islam ordusuna.Bir yerde 3 Bin Mellek gecer diger yerde 5 Bin Mellek ile yardim etmis.Bu Mellekler önden gidip düsmani öldürmüs. Muhamed"De de ordusuyla girip Istila etmis.Bak Kuranda var bu.

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Allah katinda her insan aynidir! Ancak seviyeler degisir! Biz bu seviyeyi üstünlük deriz! Bir Milyar Hiristiyan Allah'i inkar etse ve 10 yasindaki Müslüman Allah Hakkinda Hakikati anlatsa, bu 10 yasindaki Müslüman Bir Milyar Hiristiyana karsi üstün durumdadir! Sadece Hiristiyan degil Islam haric her din her inanc bunlardan birtaneside Deizm'dir!

dimension: Kadin erkektén 1 derece asigidir yaziyor Kuran"da.Bu yeter sanirim.

dimension
    dimension
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından dimension C.tesi Tem. 30, 2011 4:30 pm

Cennet-Kapisi demiş ki:Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Allah insanlarin iyiligi icin herseyi söylemistir emretmistir Allah'in sözü haric yapilan seyler haramdir. Cinsel iliskide sadece önden Helal kilinmistir, tersi haramdir. Hersey insanin sagligi icindir!

dimension:Kuranda Muhamedin 10 Karisini idare etmesi icin kuralar vardir. Kadinlari sirayla Muhamed ile yatarlarmis.Iclerinde Muhamed"din yatmak istemedigi kadinlar varmis. Ayet inmis. Sen istedigini yatagina alir. istedigini geri birakirsin diye. Ayet var.Birde sadece Muhamede özel kadinlar var sadece ona helal. Baskalarina haram
    Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Bu Kadar bilimsel gerceklere karsi Allah 100% var oldugunu ispahatlayan bilgilere karsi Allah'a inkar edenlere Allah'in akilsiz ile asaglamasi cok normal, Allah bu yüzden böyle insanlari Mühürler/Lanetler! Allah bir insana bu kadar nimet sunuyor herseyi veriyor ve bu insan Allaha hakaret ederse Allah sence ne yapar? Severmi? Mantikli düsünün!

dimension: Allah Kuran"da ap acik Küfür ediyor. Muhemed ve dinine inanmayanlara. Asagilik Maymunlar, Domuzlar, Pislikler falan diyor.

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Daglar, Taslar, Toprak Allah'i Zikrederken, Akil sahibi olan insan Allah'i inkar ederse Hakaret ederse, Dogayi kafirler icin üstün görmekte cok dogaldir!

dimension: Allah Kuran"da:Tasa,Topraga,Günese,Aya onlarin üzerine yemin eder. Yemin eden bir Allah var.Kuran"da böyle tasa vs. yeminetigi en az 50 yer var.
    Tanri haric dogru söz:

Hakikat:
    Allah'in dini Islam Sözünden dönmez, emirlerini degistirmez!

dimension: Allah Yahudi"lere helal etigi seyleri. Sonradan Haram eder. Yahudilere Hayvanlarin Icyaglari ve Deve eti Misal haramdir. Ve Yahudileri Lanetler.

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Hic bir insan beyni Sayfalarca okudugu sözlerin aynisini aklinda tutamaz! Allah tüm bilgileri bir kitap haline getirmis ve bu kutsal Kitabi korumakla emretmistir! Insan Korumasa bile Kuran'i Kerimi Melekler Kabeyi Korudugu gibi korur! Allah Kuran ile mesgul olalim diye bazi sifreler "saklamistir" ve zamanla zaten Kuran Mucizelerinden gercek hakikatlari görüyoruz. Senin "Hayali Tanrin" ne yapiyor peki?

dimension:Tuhaftir ki hem Incilde ve Tevrat"ada yazar. Bu Kitap Tanri tarafindan sonsuza kadar korunucak. Bu din son dindir der.

dimension
    dimension
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından dimension C.tesi Tem. 30, 2011 5:28 pm

Hakikat:
    Hz.Muhammed(s.a.v) haric tüm Peygamberler Sapitmis Kavimlere gönderilmistir! ve bu Peygamberlerin Hayatindan bize örnek vermistir Nasil sabretmisler o kadar zorluklara karsi sükretmisler ve daha fazlasi. Bu yüzden bu zamandaki insan o kadar cok zorluk cekiyorum ve bu yüzden Allaha isyan ederse kaybedenlerden olur! Her Müslüman Peygamberlerin Hayatini bilmesi lazim ve hayatina uygulamasi lazim. Hz.Muhammed(s.a.v) sadece bir kavime degil tüm dünyaya gönderilmistir! Ahirette dil Arapcadir!

dimension:1400"üzeri Peygamber gelmis. Ama bu garibanlar Kitap birakanlar haric hep öldürülmüsler. Allah korumamis Peygamberlerini.Hayatda kalanlar Kitap birakmislar iste. Ibrahim,Isa,Musa gibi
    Hiristiyanlardada Cennetin dili Latince. Yahudilerde Ibranice.

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Ahirette Hirsizlik, Kötülük, Kavga, Küfür, ve daha fazlasi Islama göre serbest herhalde ? bunumu demek istiyorsaniz... Allah akil fikir versin insaAllah

dimension. Dünyada haram olan SERAP. Cennetde Irmaklardan akiyor. KEVSER SERABI adi. Tabi dünyadaki gibi yan etkileri yokmus. Yani bas dönmesi,kusma falan yapmiyormus.Sonra Dünyada 4 Kadin orada 70 Kadin. herseferinde kiz olarak iliskiye giriyorsunuz. Buradaki 4 kadin yetmedi ya.

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Allah, hic kimseye muhtac degildir. Kendisi tek ve yekta olup, Samed'dir. Yani her sey ona muhtac, fakat o hiç kimseye muhtac degildir. Bununla beraber, o Hakim'dir. Yarattigi her hadise ve mahluku bir sebebe baglamistir. Cünkü, izzet ve azameti böyle ister. Fakat insanların bu sebepleri asip, tesekkürü ve medhi kendisine yapmasini ister. Cünkü, tekligi onu gerektirir.

İste, meyvelerin yaratilmasinda agac ne ise, sütlerin yaratilmasinda inek, balin yapilmasinda arinin tesiri ne ise, meleklerin vazifelerini ifa ederken tesiri o kadardir. Melekler Allah'ın onları vazifeli kildigi konuda, Allah'ın büyüklügünü görüp alkişlamak ve tebrik etmek vazifeleri var. Yoksa, mesela yagmur tanesini indiren melegi de elindeki yagmur tanesini de Allah indirmektedir.

dimension:Allah aracikoydugu insani Muhamedigünahlarindan arindirsindiye. Kalbini cikarip temizleyip geneyerine koyuyor. Biz senin kalbini temizledik diyor.
    Allahin herseye ihtiyaci var. Melekler ilede konusup akil danisiyor.Meleklere :Adem (Insan) yaraticam diyor. Bizim suretimizde.Bize benziyen. Melekler Posta koyuyor Allaha. Biz seni zikredip dururuken. Sen Dünyada kan dökücek bir Adem yaraticaksin diyor. Allah sizinbilmediginizi ben bilirim diyor.Kendisine yardimci bir cok Melek,Insan, Cin yaratmis. Demekki herseyle kendisi ilgilenemiyor.

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Seytan Meleklerin Önderiydi emir verenlerdi, ancak Melek degldi, cinlerdendi, bu yüzden Nefse sahipti, Her kul icin oda sinava tabi tutuldu ancak bunun sinavi cok farkli. Allah Hz.Ademe secde etmesini istediginde Seytan üstünlük tasladi ve etmedi Kafirlerden oldu. Allah, Seytanin niyeti kötüde olsa hic kimseye Haksizlik yapmayan bir Yaraticidir! Seytan Allah'dan 10 istekte bulundu ve Allahda bu istegini yerine getirdi! Seytan bozgunculuk yapmasaydi insanin tek düsmani Nefs olacakti, ancak Seytan bize secde etmedigi icin iki düsmanimiz oldu. Insanin en büyük düsmani Nefistir sonra seytan gelir! Allah seytanla is birligi yapmaz! Allah insanlari saptirmak icin nefis yaratmaz! Sadece iyi yolda engeller koyar (nefisin istekleri) ve bununla sinav eder! Okulda yasadigimiz gibi Ögretmen Dersi anlatir o büyük zaman geldiginde sinav oluruz! Dersi calisan iyi not alir kazananlardan olur dersini calismayan kötü not alir kaybedenlerden olur!

dimension: Eder. Cehennemin yakiti Insanlar olucak diyor Allah. Bastan Cehenemlik olarak yaratiyor bir takim Insanlari. Seytan Allaha hizmet eden bir Melektir. Seytan Alahla birebir konusuyor. Nasil Allahi inkar edebilir Seytan. Gördügü konustugu Allahi??

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Müslüman dua eder! Dua ettigi an onun istegi olmaz! Allah hemen vermez bekletir, bakalim isyanmi edecek yoksa sabirmi gösterecek? Bu Büyük sinavda Müslüman acta kalir tokta kalir ailesinide kaybeder cocugunuda kaybeder hersey olur! Allah'in dini Islam Insanlarin öldürmesini ancak bir sebepten dolayi müsade eder buna biz Müslümanlar Cihad deriz Düsmana karsi kendimize savunma Hakkimiz var! Her Devletin Askeri gücü oldugu gibi.

dimension: Bal gibi eder.Verende Allah alanda. Basiniza ne geliyorsa kendi elinizdendir der.
    Ser sizin elinizden Hayir bendendir der.Siyrilir. 3 Yasindaki cocugun günahi neydi de sor. Anne babasinin günahini bile cocuklarina cektirtirim diye söyler. Olmazsa acilarina karsilik Cenneti verdim onlara der.

Laf bol Allahta.

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" onu yapmaz bunu yapmaz bos bos duruyor seni bosuna yaratmis o zaman.
    O tasin tuglanin dedigin yer simdiye kadar tüm pislikleri yaptigin günaha girdigin olaylari Affetme yeridir! Dikkat Edin!

dimension: Hac Muhameden öncede vardi. Büyükbir gelir kaynagidir Hac.
    Bakin Haca giderken veya Hacda iken. Avlanamazsiniz. Neden. Paranizla yiyecek almak zorunda birakiliyorsunuz.

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    A-Z Tüm Yazilari okuduysan bu Saptirilmis Yazininda cevabini görürsün "yukarda"

dimension. Allahin Tahtini bilmem kac Melek tasir diye.Kuranda Koca Ayet var yahusu.

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Islam'da Kadini Asagliyan bir Ayet getirin bana! Islami Kötülemek icin Yalan söylemeyin Kendinizi yazik etmeyin! Kuran'i Kerim'de Kadinlarin Haklari pek coktur! Hadis'i Serfite Cennet Annelerin Ayaklarin Altindadir diye gecer! Akil sahibi olan bu sözü anlar anlamayan bir boslugun icinde cürüp gider. Bir Annenin Hakkini ancak onu köle veya dilenirken perisan bir durumda bulursan ve ölene kadar bakarsan ödiye bilirsin! insaAllah bu sözümüde anlamissinizdir Islam'in Kadinlar Hakkinda böyle güzel Konulari.

dimension: Asigilar. Her dinde Kadin erkekten asagidir.
    Saptirilmis Söz:

dimension:Neden kaldirsin. Cariye kim olucak. Savas esirleri bedava isci ve Sex obyesi. Köle pazarlarinda hayvan gibi satiliyorlar. Satanlarda Müslümanlar idi.
    Hakikat:
    Kuran'i Kerim Hikaye kitabi degildir en ufak noktayi yazsin örnegin: Namaz'in kilma sekli hareketli veya abdestin. Bunun icin Peygamber gönderilmistir! Peygamberin Hayatina biz Sünnet diyoruz! Kölelik Hakkinda Peygamberin Hayatini arastir bu konu cok uzun yazsamda anlamassin bu yüzden kendin arastir!

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Islam Düsünmeyi ve soru sormayi yasakliyormu? Tekrardan Allah sizlere Akil versin cok ihtiyaciniz var! Allah bazi konulari daha iyi anlamamiz icin Hayvanlar Aleminden ve Dogadan Örnek ile gösterir! Bunu yanliz Kalbi güzel Iman olanlar görür ve anliya bilir! Kafirler kötü bir gaflet icinde cürüyüp giderler...

dimesnsion. Düsünmeyi yasakliyor. Kuranda ne varsa,din adamlari ne diyorsa. Aynen inanacaksin. Inanmazsan yapmazsan. Kellen gider. Dinden dönenin cezasi ölümdür. Ayet var. Sorgulama yok.Oldugu gibi kabüledeceksin. Ve mIlleti kekleyip din iman Allah diye. Köseyi döneceksin.

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Alemleri Yaratan Allah bir insana bu kadar cok nimet, mutlu bir hayat, istedigi herseyi verirken ve bu insan Nankörlük edip Ibadet etmesse Allaha Hakaret ederse IKI YÜZLÜ olursa Yüce Allah böyle insanlari sevmez ve kendisinden uzaklastirir (Uzaklastirir --> MÜHÜRLER) Bir Kafir cokmu Zengin? Daha cok zengin eder! Kalbi Hakikati göremez!

dimension: Mühürler.Cehenneme odun olarak yaratilmislar Mühürlüdürler.
    Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Insanlar dogruyu bilsin görsün anlasin diye Allah ne gönderseydi? Ayet göndermezmis... Nasil bir inanca sahipsiniz? Hic kendinize sormuyormusunuz ben ne diyorum ne yapiyorum? Allaha inanma istemiyorum sadece mantikli düsünmeni istiyorum!
    Allah Ayet göndermistir Peygamber Efendimiz'de Kuran'i Kerimin Ahlakini Hayatina gecirmis öyle yasamistir! Tüm Insanlar Alemine Vesile olmustur! Biz buna Sünnet diyoruz!

dimension: Anlayacagin dilde gönderseydi. Haciya Hocaya,Muhemede, Cennet kapisina ihtiyacin olmazdi.
    Bunlar issiz ac acikta kalirdi.Cahil birakilan Milleti nasil kandiracakti bunlar. Allah bu Kitap apacik herkesin anlayabilecegi sekilde indirilmistir diyor.

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Allah'in dini Islam'da paraya ihtiyaci var demek istiyorsun? Ölüm sizi bulmadan cok calisin para biriktirin bana gönderin yani Smile Hay Allahim. Cebinde bes kurus olmayan cok fakir ancak kalbi iman dolu bir Müslüman Milyoner bir Kafirden üstündür! Islami kötülemek icin Yalan söylemeniz cok sacma birsey Wink

dimension: Ayet var. Ganimetlerin büyük cogunlugu Allahin.Gerikalani Muhemed ve ailesine aitir diye. Allah ne yapicaksa Ganimetleri parayi pulu.

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Benim Rabbim Gelecegi bilir, ben yasamadigim halde benim Cennete'mi yoksa Cehennem'i gidecegimi bilir! Kiyamet gününü bilir! Benim Rabbim herseyi bilendir! Senin "Hayali Tanrin" bunu yapamiyorsa bilemiyorsa birsey diyemem Wink

dimension. Bizler Allahin oyuncagiyiz. Ne isterise bizle yapar.

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Alemlerin Rabbi olan Allah hic kimseye Salavat getirmez! Biz Kullar ancak Peygamber efendimize Salavat getiririz! Biz Müslüman oldugumuz halde Günahimiz pek coktur! Kiyamet gününde Sirat Köprüsünde gece bilmek icin Peygamber Efendimizden Sefaate bulunuruz! Bir insan bir insandan birsey isterse RICA EDER LÜTFEN YAPARMISIN DER! Dogrumuyum? Bizde Peygamber efendimize cokca Salavat geririz! Yüce Rabbimize'de Zikir ederiz Hep onun ismini anariz! Bizler dilimizi Zikri ögretmis insanlariz!

dimension.Meleklere bile Ademe secde et diyor. Seytan diyorki. Allahim sen bana emiretin. Senden baskasina secde etmem.Seytan kötü oluyor. Alahtan baskasina secde etmedi diye.
    dimension
    dimension
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından dimension C.tesi Tem. 30, 2011 6:08 pm

Hakikat:
    Deizm inancinda bunu nerede yaziyor? Kitabiniz yok birseyiniz yok bos bos konusuyorsunuz! Kaynak gösterin diyorum Kaynagimiz Doga diyorsunuz Allah Akil versin!

dimension:Kaynagimiz düsünebilen hür Insan akli.Bizim Tanriyi,dogruyu,yanlisi bulmamiz icin Dogma bir Kitaba ihtiyacimiz yok.

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" nasil bir tanrisa hic birsey yapmiyor. Benim Rabbim Herseyi Hakikatiyle bilendir.

dimension : Allah cocuk gibi herseye yemin eder. Normal hayatda cok yemin edene yalanci gözüyle bakarlar.
    Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" kendisini tanitmasi icin Seytanin Yardima ihtiyaci var ancak kendini böyle tanita biliyor Wink
    99 ismi olan Allah hic kimsenin yardimina ihtiyaci yoktur ve hic birseyi sebepsiz yaratmamistir!

dimension: Seytani kulanan onunla isbirligi yapan Allahtir. Acin okuyun Kurani,Incili,Tevrati,Zeburu.
    Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" 13 Milyar sene önce neredeydi? Senin tanrin seni neden yaratti? senin tanrin zamani benmi yarattim dedi? Senin tanrin konusuyormu? Bunlari yazdigina göre konusuyor! Senin tanrin seninle nasil konusuyor? Dogada Kuslarlami konustun? Önderiniz yok Kitabiniz yok Kitapsiz bir toplum neye güveneren neye inanarak böyle emin ola biliyorsunuz?

dimension. Muhamed nasil vahiy almis. Allahla konusur iken Cebraili falan gören Sahit varmi??
    Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" hangi ibadetleri istiyor? Alemleri Yaratan Allah Islamin Sartini Farz kilmistir!

dimension: Kabe 4 bin yildanberi var. Ibrahimden kalma. Ibrani dinleri denir. Ve ayni süredir ibadetler bugün kilanan namaz ve oruc hep ayni sekilde devam ediyor
    Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" hangi cesaretle meydan okuyacak? Senin o "Hayali Tanrin" varmiki meydan okusun? okumaya ihtiyac duysun?

dimension: Meydan okutup korkutacaksin ki senden olsunlar.Muhamed gücüne güc katsin.

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Deizm denilen hayali inanc sadece Dogaya inanir ve dogadan Allah'in var oldugunu düsünür. Peki bu "Hayali Tanriniz" nasil bu katili cezalandiracak? Cennet yok Cehennem yok hic birsey yok siz öldükden sonra yeni bir hayati bile inanmiyorsunuz kendi inancinizdan süphe duyuyorsunuz ve utanmadan Islam'i elestiriyorsunuz!

dimension: Wala Tasin üzerine yemin ederimki Cennet kapisi ben cezalandiracak bir Tanriya inaniyorum. Berkide 10"tanede Kari verecek mükafat icin. Günesin üzerine yemin ediyorum. Allah"ta Kuranda böyle yemin ediyor.

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Allah'in Dini Islam'da Hayvanlar öldügünde mutlumu oluyor? Islam nedir sen onu bile bilmiyorsun kalkmissin elestiriyorsun üstünlük tasliyorsun. Allah Hayvanlari ve Melekleri(Tüm Melekler degil derin konu) Insanlara Hizmet icin yaratmistir. Insan Balik avlar Koyun keser inek keser ve et yiyerek faydalanir! Kurban Bayrami Hz.Ibrahimin Konusuna dayaniyor daha fazla bilgi icin Hz.Ibrahimin Hayatini arastir!

dimension: Kan ile günahlar afolunur Hiristiyanliktan gelme bir rütüel. Günahin karsiligi ölümdür. Yani her günaha bir can alicaksiniz kan akitacaksiniz.Isa carmiha gerilerek kanini akitarak güya Insanlarin günahlarini afetirmis .Ibrahim Oglunu Allaha kurban etmeye kalkmis. Allah ta Koyun göndermis. Demis oglunu kesme albu Koyunu kes
    Yahudiler eskiden Kurbanetikleri hayvanlarin yarisini ateste yakarlarmis. Tanri yanik et kokusundan doyarmis.

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" pek sabirsizmis peki ölmesini beklemezde ne yapar? ben su an Kuran'i Kerime inaniyorum beni cezalandiracakmi ölmeden? Senin o düsündügün inandigin "Hayali Tanrin" benim tirnagimin ucu kadar olamaz! Benim Rabbim cok bagislayicidir! Her insanin sag ve sol omuzunda Melek vardir! Gün ortaminda Günah isliyen bir insan Allah Melege söyle der! Dur Amel defterine yazma! Bekle! Belki Kulum Tövbe eder! Acele Seytandandir Zaman Allah'dandir! Herseyi cabuk karar vermeyiz biz!

dimension: Allah bu Dünya"dada günahlarin cezasini verir. Bu Dünya"da cektiginiz her aci Günahlariniza Külfetir der.Kuran"da

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" Insanlara bir uyaricimi gönderdi? sadece Dogayi yaratti ve buda hic bir anlama gelmez! Senin "Hayali Tanrin" hangi yüzle cezalandiracak? Senin "Hayali Tanrinin" cocuk kadar akli yok ona düsünmeyi ögret Wink

dimension: Recim yok Kuran"da.O" Ayeti Keci yemis .100 Sopa var zinaya eger evliyse. Bekar ise 40 sopa.

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" zaten bir hictir birseye ihtiyaci olsun! Islama göre bu konuyu üste yazdim (hepsini oku)

dimesnion:Azrail var ya. Benim anlamadigim
    . Dünyanin heryerinden günde atiyorum 100 Bin Insan ölüyor.Nasil yetisiyor bu Azrail heryere. Yoksa Azrailindemi yardimcilari var.?? Allahin yardimicisi cokta.

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" dolasiyor demek, Senin "Hayali Tanrin" seni neden yaratmis? bu sorulari sorasin diyemi Smile
    Allah'in dini Islam heryerdedir! Cennetten öncede vardir. Ne dogurulmustur nede ölecektir! Benim Rabbimin Hakkinda bilgi toplamak istiyorsaniz onun 99 ismini arastirin!

dimension: Olmazmi Allah koruma altinda. Allahin Mekanina yaklasmaya kalkan Seytanlari Melekler Atestoplariyla savuyorlar. Ayet var.

En son dimension tarafından C.tesi Tem. 30, 2011 7:04 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi C.tesi Tem. 30, 2011 6:18 pm

Tüm Yazilarina cevap verecegim! Kuran'dan birsey sözederken Sure ve Ayet sirasini yazarsan sevinirim benim isimi kolaylastirirsin aksi taktirde yanlis anlasilmalar olur
    dimension
    dimension
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından dimension C.tesi Tem. 30, 2011 6:49 pm

Cennet-Kapisi demiş ki:Tüm Yazilarina cevap verecegim! Kuran'dan birsey sözederken Sure ve Ayet sirasini yazarsan sevinirim benim isimi kolaylastirirsin aksi taktirde yanlis anlasilmalar olur

Bu yazdiklarimin hepsi Kuranda var Hepsini cikartip yapistiririm .Ben bunlari su an bildiklerimden yazdim.
    Sen bana de. Sunu bana göster.
    dimension
    dimension
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından dimension C.tesi Tem. 30, 2011 7:52 pm

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" Saymasini biliyormu? Matematik biliyormu? Bilseydi bunu mucizevi bir sekilde gösterirdi! Bizi Yaratan 99 ismi olan Allahim Kuran'i Kerimde Matematiksel Mucizesi pek coktur o ne yücedir Kafirlere tokat gibi cevap verir.

dimension:Ya bu Melek dedigi:Ufolar falan olmasin.Savas araclari falan Meleklere Insan öldürtüyor. Allah Ayet var.
    Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" görmüs olmalisin nerede gördün? Sana Misafiremi geldi? MasaAllah MasaAllah Smile

dimension: Allahin baldiri var Tahti var.Gölgesi basinda yildirimlar sacan kafasi niye olmasin.

Saptirilmis Söz

Hakikat:
    Bu yaziyi yazan arkadas, ben senin anani babani kardesini cocugunu esini öldürsem, benim ceza almami istemezmisin? yoksa beni taktirmi edersin tesekkürmü edersin? Ates ne icin vardir? Zalimler icin vardir inkar edenler icin vardir senin gibi saptiranlar icin vardir!

dimension: Allah sadiste olur. Yahudiler eskiden. Kurban etikleri hayvanlari yakarlarmis Yanmis et dumanindan Allah doyarmis. Cehennemde yakacagi Insanlarin yanik et kokularindan doyacak gliba Allah.
    Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrina" söyle Islam'in Rabbine dua etsin Akil istesin. Hic bir kul sebepsiz yanmaz aci cekmez ve Yüce Rabbimiz bundanda tatmin olmaz onlara Kuran'i Kerim'de yazik der. Yazik ne demek biliyormusun? Bilmiyorsan o "Hayali Tanrina" söyle zaten Muhabbetinizde bol sana cevaplasin eger bilmiyorsa sorun yok ben cevaplarim Wink

dimension: Olur.Dinlerde Allah hersey olur Kuranda var. Intikam alanlarin en büyügü ,tuzak kuranlarin en büyügü Allahtir. Ayet var.
    Tanri Haric dogru söz:

Hakikat:
    Senin "Hayali Tanrin" ayda yilda bir dogru birsey söylemis. Allah'in Dini Islam'da zaten aksini idda etmiyor. Evet ediyor derseniz Yalan söyliyenlerden olursunuz!

dimension: Dise dis. Kana kan der Incilde. Kuranda der. Ama afetmek daha hayirli da der.

Saptirilmis Söz:

Hakikat:
    Yüce Allah, Sizinle Savasanlara Karsi siz Allah yolunda savasin der ancak asari gitmeyin Allah asari gidenleri sevmez! Osmanli Imparatorunun Cöküsününde Sebebi budur! Anlayan anladi...

dimension: Dünya Müslüman oluncaya kadar savasin der.

Tanri Haric dogru söz:

Hakikat:
    Kuran'i Kerim'de Atom Mucizeleri Potron Mucizeleri Astronomi Mucizeleri hic okudunuzmu? Bu konu Hakkinda en ufak matematiksel bir hata buldunuzmu? Hayir! ama Lanetlenmis bir insan yinede inanmaz Wink

dimension: Allahin Matamatigi zayif. Miras Paylasimi hatali. Kuranda

Tanri Haric dogru Söz:

Hakikat:
    Islam senin dedigine göre Allah kendi yarattiklarina kendisine sorgulama yetkisi veriyor, su ve su yanlis diye biliyor? ve senin "Hayali Tanrin" buna müsade etmiyormus, Arkadasim dalgami geciyorsun sen?

dimension: Ne isterse yapar.

Tanri haric dogru söz:

Hakikat:
    Islam bunumu idda ediyor? Allah iki kat akil versin insaAllah

Tanri haric dogru söz:

Hakikat:
    Islami kötülemek icin yalan söylemekten hic cekinmiyorsunuz!

dimension :Siz de herseyi güzel göstermeye calisiyorsunuz .Cennet Kapisi.
    serhat_41
    serhat_41
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 108
    Katkı Puanı : 188

Mesaj tarafından serhat_41 Paz Tem. 31, 2011 10:15 pm

ben kuran kursundaki hocanın cennet tasfirinden sonra dinden soğumuştum o ne biçim yer öyle ya bi türlü kafamda canlandıramadım her isteğimiz olacakmış peki hayaller umutlar beklentiler bir çocuğun babasından bisiklet sözü aldığında onu beklerkenki heyecanı mutluluğu.
    beni çoğu zaman sahip olduklarımdan fazla sahip olabileceklerim mutlu etmiştir ve onu elde ettikten kısa bir zaman sonra bu mutlulk uçup gitmiştir.
    ne yapayım bir hayalimin olmayacağı cenneti benim cennetim dünya sonsuza kadar burdan ayrılmaya niyetim yok.

Forum Saati Cuma Nis. 26, 2024 5:56 pm