www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

4 posters

BİR MÜSLÜMAN NEYE İNANIR?

bazikortam
    bazikortam
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 142
    Katkı Puanı : 298

BİR MÜSLÜMAN NEYE İNANIR? Empty BİR MÜSLÜMAN NEYE İNANIR?

Mesaj tarafından bazikortam Salı Ekim 05, 2010 8:23 pm

[b]KAYNAK: NEML SURESİ / KURAN

15. Andolsun! Biz Dâvûd’a ve Süleyman’a ilim verdik. Onlar, "Hamd, bizi mü’min kullarının bir çoğundan üstün kılan Allah’a mahsustur" dediler.

ALLAH İLİM VERMİŞ AMA NE ? Rolling Eyes

16. Süleyman, Dâvûd’a varis oldu ve, "Ey insanlar, bize kuş dili öğretildi ve bize her şey verildi. Şüphesiz bu, apaçık bir lütuftur" dedi.

İLİM DEDİĞİ KUŞ DİLİYMİŞ Rolling Eyes

17. Süleyman’ın, cinlerden, insanlardan ve kuşlardan meydana gelen orduları onun önünde toplandı. Hep birlikte düzenli olarak sevk ediliyorlardı.

CİNLER İNSANLAR VE KUŞLARDAN DÜZENLİ ORDU Rolling Eyes

18. Nihayet karınca vadisine geldikleri vakit bir karınca, "Ey karıncalar! Yuvalarınıza girin, Süleyman ve ordusu farkına varmadan sizi ezmesinler" dedi.

SÜLEYMANI TANIYAN KONUŞAN KARINCA Rolling Eyes

19. Süleyman, onun bu sözüne tebessüm ile gülerek dedi ki: "Ey Rabbim! Beni; bana ve ana-babama verdiğin nimetlere şükretmeye ve razı olacağın salih ameller işlemeye sevk et ve beni rahmetinle salih kullarının arasına kat!"

ESPRİTÜEL KARINCA SÜLEYMANI GÜLDÜRDÜ santa

20. Süleyman kuşlara göz atıp yokladı ve şöyle dedi: "Hüdhüd’ü niçin göremiyorum? Yoksa kayıplara mı karıştı?"

SÜLEYMAN İÇTİMA ALIYOR HÜDHÜD ÇARŞIYA ÇIKMIŞ pirat

21. "Bana (mazeretini gösteren) apaçık bir delil getirmedikçe kesinlikle onu ağır bir şekilde cezalandıracağım, ya da kafasını keseceğim."

EYVAH HÜDHÜD YAHNİ Mİ OLACAK Twisted Evil

22. Derken Hüdhüd çok beklemedi, çıkageldi ve (Süleyman’a) şöyle dedi: "Senin bilmediğin bir şey öğrendim. Sebe’den sana sağlam bir haber getirdim."

PROF. HÜDHÜD, ALLAHIN ELÇİSİ SÜLEYMANIN BİLE BİLMEDİĞİ BİRŞEY ÖĞRENMİŞ cyclops

23. "Ben, onlara (Sebe halkına) hükümdarlık eden, kendisine her şeyden bolca verilmiş ve büyük bir tahtı olan bir kadın gördüm."

KADINI HÜKÜMDAR YAPAN KAVİM YOLDAN ÇIKMIŞ Exclamation

24. "Onun ve kavminin, Allah’ı bırakıp güneşe taptıklarını gördüm. Şeytan onlara yaptıklarını süslü göstermiş ve böylece onları yoldan çıkarmış. Bu yüzden de onlar doğru yolu bulamıyorlar."

HÜDHÜD'ÜN ANALİZİNE GÖRE ŞEYTAN YÜZÜNDEN GÜNEŞE TAPIYORLARMIŞ sunny

25. "Göklerde ve yerde gizli olanı ortaya çıkaran, sizin gizlediğiniz ve açığa vurduğunuz şeyleri bilen Allah’a secde etmesinler diye (şeytan onları yoldan çıkarmış.)"
    26. Allah kendisinden başka hiçbir ilah bulunmayandır. Büyük Arş’ın Rabbidir.
    27. Süleyman, Hüdhüd’e şöyle dedi: "Doğru mu söylüyorsun, yoksa yalancılardan mısın, göreceğiz."

HÜDHÜD'LE SÜLEYMAN BAHSE GİRİYORLAR Razz

28. "Benim şu mektubumu götür onlara at, sonra da yanlarından ayrıl ve ne sonuca varacaklarına bak."

007 HÜDHÜD BOND ÇOK GİZLİ GÖREVE GÖNDERİLİYOR cheers
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

BİR MÜSLÜMAN NEYE İNANIR? Empty Geri: BİR MÜSLÜMAN NEYE İNANIR?

Mesaj tarafından Uniak Salı Ekim 05, 2010 11:59 pm

La Fontaigne Masallarını aratmaz.
    zeynep
    zeynep
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 5
    Katkı Puanı : 5

Mesaj tarafından zeynep Çarş. Ekim 13, 2010 7:36 pm

gercekten hayvanlarin kendi aralarinda bi iletisimi olmasi cok garip
    insanlarin hayvanlarla konusmasi baya garip...hele bi peygamberin bi karincadan haber almasi cidden cok komik..
    ama mesela biz insanlar hic garip diiliz..senin konusman gormen duyman cok normal bi olgu..nasil bi kiyaslama yaparak bu dunya cok normal diyebiliyoruz bilmiorm..

Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Mesaj tarafından Uniak Salı Ekim 19, 2010 12:08 am

Zeynep benim kafam karıştı. Yazdıklarından bir anlam çıkaramadım.
    Biraz daha açık anlatabilir misin?
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 217
    Katkı Puanı : 279

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Çarş. Ocak 19, 2011 1:32 pm

zeynep demiş ki:gercekten hayvanlarin kendi aralarinda bi iletisimi olmasi cok garip
    insanlarin hayvanlarla konusmasi baya garip...hele bi peygamberin bi karincadan haber almasi cidden cok komik..
    ama mesela biz insanlar hic garip diiliz..senin konusman gormen duyman cok normal bi olgu..nasil bi kiyaslama yaparak bu dunya cok normal diyebiliyoruz bilmiorm..

SubhanAllah!
    Hadi Allaha inanmiyorsun Müslüman degilsin falan filen, ama gercek Bilimsel Aciklanmis olayadami inanmiyorsunuz? Hayvanlar birbiriyle iletisim kurarak hayatta kaliyor ve sen bunu cok garip görüyorsun! Allah iste Bakara Suresinde dedigi gibi onlarin Gözleri vardir ancak Hakikati göremezler!

Forum Saati Ptsi Nis. 29, 2024 6:19 pm