www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

4 posters

Deist - Müslüman

ÖöZgE
    ÖöZgE
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 59
    Katkı Puanı : 72

Deist - Müslüman  Empty Deist - Müslüman

Mesaj tarafından ÖöZgE Perş. Ağus. 05, 2010 9:15 am

Arkadaşlar farklı inançlardan insanlarla konuşmak tartışmak paylaşmak tamam da; tüm bunların cılkını çıkarmanın bir anlamı yok.
    Burası Deistlerin sitesi mi Müslümanların sitesi mi buna bir karar verelim lütfen.
    Önerim; Müslümanlar tartışmak istediklerini sadece bir bölümde konu açarak yazsınlar; bütün siteyi işgal etmesinler.
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 153
    Katkı Puanı : 187

Deist - Müslüman  Empty Geri: Deist - Müslüman

Mesaj tarafından Tikky Perş. Ağus. 05, 2010 10:32 am

5 Ağustos Darbesi ! E Deist Muhtıra !

Saat Sabaha Karşıydı: Tarafından ÖöZgE Bugün 5:15 Yapılmıştır .

Rap Rap Rap Bot Seslerini Andıran Tak Tak Tak Klavye Sesleriyle Bu Sabah Darbe Gerçekleşmiştir.

Hayırlı Olsun!

Selamun Aleykum ...

Sabah 6:30 Gibi Forumu Açmıştım. Deistlerin Ve Başta Sayın Adminimizin Adalet Eşitlik Ve Özgürlükler Bakımından "Hatalarını Görüp" Ölçüp Biçim Düzgün Bir Mizanda Tartacaklarını Düşünmüştüm. Ama Ne Göreyimmm Aman Allah'ım ! affraid affraid affraid Aman Tanrım ! Aman Yehova ! Aman Putum Artık Kim Neye İnanmış Neye İman Ediyorsa ! Şooook affraid 5 Ağustos Darbesi İle Karşılaştım! Sad Çoook Yazık Çoook ... İnanın Hala Şoooktayım Idea Idea Idea

Sanırım Buda Özgürlük Anlayışınız Oluyor,Öyle Mi Özge Hn ? Çok Kırıldım Sad Çok İncindim Sad Sayın Özge Hn Sanırım Bu Sizin Tapındığınız Deizm Felsefesinin Dini Yaklaşımından Aldığınız Bir Terbiyenin Ürünü Olsa Gerek ! Deizm Size "Tepelemeyi Ve Toparlanmayı Mı" Öğretiyor ? Bu Mudur Deizmin Size Öğrettiği Çağdaşlık Ve Medeniyet? Bu Mudur Deizmin Size Öğrettiği Özgürlük Anlayışınız? Bu Mudur Deizmin Size Öğrettiği Şu Çok Meşhur Klişe Lafınız Halkların Özgürlüğü Ve Eşitliği ?Bu Mudur Deizmin Size Öğrettiği Eşitlik Adalet Ve Fikir Özgürlüğü Anlayışınız ? Bu Mudur Deizmin Size Öğrettiği ? Veya Deizm'den Anladığınız. Burada Bir Deist Çıkıpta Bu Soruyu Sormadığı Müddetçe Bu Başlık Burdakilerin Utancıdır !

Bu Yüzden Mi Dinlerin Olmadığı Bir Dünyayı İstiyorsunuz ? İnsanları Toparlamak İçin Mi ?İnsanları Tepelemek İçin Mi ? Sad İnanın Bu Tarz İnsanların Özgür Türkiye İçin Büyük Adımların Atılmaya Başlandığı Bu Günlerde Hala Bu Kafa Yapısı İle Var Olması Sad Yarınlarımız İçin Hiç Ümit Verici Değil.

Ama Doooğru Tabi Haklısınız Siz Değil Miydiniz ?

ÖöZgE demiş ki: Darbe Anayasası Değiştiriebilir Ve Değiştirilmelidir. Ancak, Şu Günkü Hükümet Tarafından Olmamalı..

Şimdi : Eğer Müslümanlar Düşünceleri İle Fikirleri İle Kelamları İle İslamın Kur'an-ı Kerim'in Hak Olduğunu Peygamberimizin Ulum Azim Bir Peygamber Olduğunu "İspat" Ederlerse Hemen Susturulması Lazım Değil mi Hemen Dipçik ! Veya Postal Öyle Mi ? Niyeeee Çünkü Müslüman Gerici Veya Yobaz Diye Tanımlanırken Yada Tanımlandırılmışken Aaaaa Oda Ne ! Namaz Kılan İnsanlar Size Sizin Savunduklarınızdan Daha Büyük Özgürlük Ve Adalet Ve "En Önemlisi" Söz Hakkı Veriyooor ! ...

Ben Diyorum Ya Size Hep ! Siz İnat Ve Garez Damarından Dolayı Gerçekleri "Bildiğiniz Halde En İyi Savunma Saldırmaktır Mantığı İle" İslami Değerlere Saldırıyorsunuz. Amaç ! Kendi İçinizdeki Vicdanınızdan Gelen Allah Var Kuran Hak Rasulullah Haktır Sesini Bastırmaya Çalışmaktan Başka Bir Şey Değil.

Ama Sizde Suç Yoook İnanın Sizde Suç Yok Asıl Suç Admin de !

Günün Sözü : İmam Cemaat Misali. Kısacası ADMİN'i "Os...Ca" Üyeleride Böyle "S...Çar" ADMİN'i Böyle Adaletsiz Olan Deist Topluluğunun Cemaatide Bu Kadar Özgürlükçü Olur.

Sayın Site Sakinleri Hem İnançlarıma Hemde Şahsıma Küfür Edilmesine Karşın Sad ( Biriniz Çıkıpta Moleküler "Hariç" Bu Kişiye Laf Etmediniz.)İslam'dan Gelen Edep Ve Hayamızla Birlikte Son Derece Edepli Bir Tavır Takınmış Birisi Olarak İnanıyorum Ki Taraflı Tarafsız Herkesce Görüldüğü Ve Taktirini Kazandığım Kanaatindeyim. Fikirlerimi Kabul Etmemek Ayrıdır Hatta Eleştirmek Apayrıdır Ama Benim Sitedeki Bay Ve Bayanlara Küfür Etmediği İnançlarıma Doğrudan Veya Dolaylı Yoldan da Hakaret Etmediği Müddetçe Ben Kimseye Küfür Zaten Asla Söz Konusu Olamaz Onun Haricinde Ne İğnelemişimdir, Nede Latife Yapmışımdır.

Kendilerini Üstün Ve Elit Görüp Müslümanları Gerici Yobaz Gibi Lanse Edenlerin Bu Sitede "Adaletlerinide,Özgür Düşünceye Gösterdikleri Saygıyıda, Hoş Görüyüde Görmekteyim" Bunu Gören Sadece Ben Değilim. Vicdan Sahibi Sayın Moleküler Hanım'da Bu Yapılan Haksızlıklara Dayanamayıp Forumdan Ayrılmıştır. Vicdanı Ve Kalbi Olan Deistler Bile Sitede Müslümanlara Yapılan Zulümlere Sad Haksızlıklara Sad Artık Dayanamamış Ve Forumdan Ayrılmışlardır Sad

Sayın Admin Mantığınız Burası Hazır Forumdur! Üye Sayım Artsın Gibi Bir Kaygı İle Her Önünüze Geleni Toplamak Kastınızsa Amennah ! Bu Durumda Moleküler Hanım Gibi "Az Bulunur" Kaliteli Deistleri Kaybedeceksiniz. Lütfen İstirham Ediyorum. Faşist Hitler Lenin Mao Ve Musollini Kafa Yapısına Sahip Faşist Deistleri Bu Siteden Atınız! Yada Uyarınız ! Yoksa Moleküler Hn Gibi Değerli Fikir Ve Düşüncelerinden de İstifade Ettiğimiz Kıymetli Kardeşlerimizi Üzülerek Söylemem Gerekirse Kaybedeceğiz Sad

Kendi Site Kurallarını Uygulamayan Bir Yönetim Tarafsızlığını İspat Etmeli Ve Sadisticum'u Siteden Atmalıdır Ve Bu Gibi Faşist Ve Özgürlük Düşmanı Başlıkları Açanları "Site Sahibi" Olarak "Enn Sert Bir Dille" Uyarmalı Ve Adaletli Olduğunuzu Eşitliklerden Yana Olduğunuzu Göstermelisiniz. Sadİvedicus İsimli Kişi Site Kurallarının % 85'ini İhlal Ettiği İçin Atılmadığı Müddetçe Hem Adil Olmadığınızı Göstermiş Olacak Hemde Pek Çok Moleküler Gibi Kaliteli Üyeleri Kaybederken Diğer Yandan "Özge" Hanım Gibi Darbe "Xxx" Hanım Gibi Faşizan Yaklaşımlar Gösterenlerin Sitesi Olacağını Görmek İlerisi İçin Keramet Göstermek Değil İşin Hakikatidir.

Gerçek Özgürlük İslam'dadır ...

Not: Son Olarak Sayın "Özge" Hanım Bu Yazınızı Bir Sizi Bir 7b'li Veya Veya Türk Futbol Takımlarını Destekleyen Bir Kişi Olarak Dün Akşamki 7ener Bahçe - Young Boys Maçının Sonucundan Dolayı Elinizin Kayıpta Yazdığınız Bir Yazı Olmasına Kendimi İnandırmak İstiyorum. flower flower flower Bu Yüzden Güzel Bir Espiri İdi Diye "Tiyee" Alıyorum. İnşaAllah Öledir. Güzel Bir Espiri İdi Der Geçeeer Giderizzz ...

SÖZLERİMİ ÖZGE HANIMIN "İMZASINDAKİ" YAZI İLE NOKTALIYORUM ! ( Artık Anlayana ) Smile

"Güneşin Doğuşundadır Doğanın Sana Verdiği Değer Ve Karşındakine Değer Verdiğin Kadar İnsansın.."

Saygılarımla
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Mesaj tarafından supeluta Perş. Ağus. 05, 2010 4:33 pm

Sitemiz, deizm paydasında tüm insanların kullanımına açık bir forum sitesidir.

Sitemiz, diğer bir çok İslami foruma nazaran, karşıt görüşteki üyelerine çok daha demokratik davranmaktadır. Vakit bulamadığımdan ötürü uygulamada bazı aksaklıklar yaşamadık değil, ancak vakit bulamayacağımı bildiğim bu günler için sitemizle ikinci yöneticimizin ilgileneceğini umut ediyordum, malesef Ece Hanım'da yoğun günler yaşıyor sanırım.

"Bu mu sizin deizminizin adaleti" sözleriyle, saldırıya hazır bir konumda, komik sözler sarfetmeniz, diğer islami forumlardaki tahammülsüzlüklere de bir cevap niteliği taşıyor, unutmayın.
    Ancak bu tahammülsüzlüklerini islama mal etmek, basit ve yavan bir yöntem olur. İslamın içini ve dışını bilenler olarak böyle ucuz yöntemler kullanmayacağımızı bilin isterim, aynı hassasiyeti sizden de beklerim.
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 153
    Katkı Puanı : 187

Mesaj tarafından Tikky Perş. Ağus. 05, 2010 8:02 pm

Sayın Admin

Sitemiz, Diğer Bir Çok İslami Foruma Nazaran, Karşıt Görüşteki Üyelerine Çok Daha Demokratik Davranmaktadır

Bunu Kesinlikle Kabul Etmediğimi Belirtmek İsterim. Bu Tam Bir İftiradır ! İslamiyet Hakkında Ki Ön Yargılarınız Sanırım Sanal Alemdeki Sitelerinede Yansımış Durumda. İslam'i Sitelerde İki Ehl-i İslam Arasındaki Münazaralarda Olsun Ehl-i İslam İle Ehl-i İslam Dışında Ki Kişiler Arasında Olsun Yazı Yazanların Önce Daire-i Edep Ve Daire-i Ahlak Hususunda Daha Sitenin İlk Başında Site Kurallarıyla Uyarılıp Bu Bağlamda Geniş Bir Konseptte Kontrolleri Yapılır.. Ve Aralarındaki Sorun "Öncelikle" Giderilip Ortak Paydada Bir Mutabakat Sağlanmaya Çalışılır. Bunun Mümkün Olmaması Durumunda "Güçlü Olanın Haklı Olduğu Değil. Haklı Olanın Güçlü Olduğu" Bir Adalet Uygulanmaktadır. Hakikatte Bunu İktiza Eder.

Bu Gün Bu Fakirinde Sitenin Kurulmasından Tutunda A...Z'ye Her Yerinde Emeği Olan Eski Bir Admini Olan Kendi İslami Forumumuzda 1000 Küsür Post Atan Ehl-i Sünnet Dairesi Dışındaki İnançlarla Birlikte Deistinden Ateistine Kadar Arkadaşımız Olduğunuda Belirtmek İsterim!...

Vakit Bulamadığımdan Ötürü Uygulamada Bazı Aksaklıklar Yaşamadık Değil, Ancak Vakit Bulamayacağımı Bildiğim Bu Günler İçin Sitemizle İkinci Yöneticimizin İlgileneceğini Umut Ediyordum, Malesef Ece Hanım'da Yoğun Günler Yaşıyor Sanırım.

Sayın Admin. Öncelikle Samimiyetinize Aynı Samimiyetle Canı Gönülden "İnanıyorum" . İşiniz Olması Hasebi İle Bunada Saygı Duyduğumu Belirtmek İsterim. Hepimiz Ekmeğimizin Peşindeyiz. Ailemize Bakmamız Gerek ,Bununda Sorumluluğu Var, Bunu
    Taktirle Karşıladığımı Belirtmek İsterim. Hatta Bu Hususta :

Not : Allah’ın İzni İle Farkı Fark Ettiren Bir Müslüman Olarak Su-i Zan Değil Hüsnü Zan Güdüyor Ve Admin’in Ve Diğer Deistlerin Başta “Uniak” Büyüğümüz Olmak Kaydı İle ( Ki O Bana Yazılan Hakaretleri Görmekle Kalmamış Aynı Kişiye Yaptığını Taktir Eder Misali Birde Cevap Yazmıştır. Ama Ben Buna Rağmen ) Bana Ve Şahsıma Yapılan Bu Hakaretleri Görmediklerini Bu Giriş Çıkışların da “Misafir” Kullanıcıları Tarafından Yapıldığını Düşünmek Ve Kendimi İnandırmak İstiyorum. İnanıyorum ki Admin Bu Hakaretleri Görünce Gerekeni Yapacaktır. Diğer Arkadaşlarda İdda Ettikleri Doğru İse Hakkı Haklıya Teslim Edecekler Ve Sizin Hakkınızdan Geleceklerdir. Yada Bu Hakaretlerle Birlikte Batacaklardır

Diyerek Zaten Sizin İşinizin Yoğunluğunu Diğer Deist Arkadaşlarında Yazılan Hakaret Ve Küfürleri Görmediğini Görmüyormuş Gibi Yaparak ! Kendimizi Avuttuk !

Yetmedi Değerli Deist Moleküler Hanım da “Şahittir” Kendisi İle Mesajlaştığımızda "Sanırım Admin’in İşi Var Bu Yüzden Siteye Gelemiyor. Dolayısı İle İşi Olduğunu Düşünüyorum Dedim" Kendiside Evet Sanırım İşi Var Dedi. Kendisine Sora Bilirsiniz!

Nihayetinde de Sizi 2 Gün Göremedik ! Fakaaaat ! Bunun Haricinde Diğer Tüm Günler “Öğle” Vaktinde Kullanıcı Olarak Giriş Yapmadığım Misafir Olarak Siteye Baktığım Öğle Saatlerinde Ben Bizatihi Sizi Kendi Gözlerimle “Gördüm!” Ama … Ama ! Kabul Yanlış Gördüm Diyelim. Sayın Admin !

Saygı Değer Admin !

Mesele Sizin İş Yoğunluğunuzdan Dolayı Siteye Giremeyip Gerekli Müdahaleleri Yapmamanız Değil. Mesele Sizin Siteye Girip Adaletli Müdahale Yapmamanızdır !... Asıl Mesele Bu Meseledir Sayın Admin !...

Nitekim Bizde :

…. Bana Ve Şahsıma Yapılan Bu Hakaretleri Görmediklerini Bu Giriş Çıkışların da “Misafir” Kullanıcıları Tarafından Yapıldığını Düşünmek Ve Kendimi İnandırmak İstiyorum. İnanıyorum ki Admin Bu Hakaretleri Görünce Gerekeni Yapacaktır. Diğer Arkadaşlarda İddia Ettikleri Doğru İse Hakkı Haklıya Teslim Edecekler Ve Sizin Hakkınızdan Geleceklerdir. Yada Bu Hakaretlerle Birlikte Batacaklardır

Bu Paragrafta da Belirttiğimiz Gibi. Asıl Mesele Bu Meseledir.

Bakalım Bu Mesele Nasıl Halledilmiş ?

ADMİN demiş ki:Bu Üye Salı 17 Ağustos 2010 - 1:00 Tarihine Kadar Engellenmiştir. ( Bu Tarihten Sonra Kaldığın Yerden Devam Edebilirsin ) Şu Nedenle: Küfür, Hakaret, Üyelere Saygısızlık ( Bizdensin Sana Bu Kadar Kıyak Geçtim )

Deist - Müslüman  Icon_idea Deist - Müslüman  Icon_idea Deist - Müslüman  Icon_idea

2) ... Öncelikle,Hangi Konu Üzerine Olursa Olsun, Fikirlerimizi Savunurken, Diğer Arkadaşlarımızın Kalbini Kırmamaya, Onları Rencide Etmemeye Özen Gösterelim Deist - Müslüman  Icon_scratch Deist - Müslüman  Icon_scratch Deist - Müslüman  Icon_scratch .

Deist - Müslüman  Icon_idea Deist - Müslüman  Icon_idea Deist - Müslüman  Icon_idea

3) Bu Yüzden Sınırsız Bir Saygı Çerçevesi, Deist - Müslüman  Icon_scratch Deist - Müslüman  Icon_scratch Deist - Müslüman  Icon_scratch Bu Forumda Hepimizin Daha Rahat Anlaşmasına Deist - Müslüman  Icon_scratch Deist - Müslüman  Icon_scratch Deist - Müslüman  Icon_scratch Olanak Sağlayacaktır.

4) Üyelerin Paylaşımını Olumsuz Şekilde Etkileyecek Davranışlarda Bulunan Üye, Uyarı Dahi Almadan Deist - Müslüman  Icon_scratch Deist - Müslüman  Icon_scratch Deist - Müslüman  Icon_scratch Yaptırıma Uğrayacaktır. Saygısızlığa Asla Tahammülümüz Yoktur. Deist - Müslüman  Icon_scratch Deist - Müslüman  Icon_scratch Deist - Müslüman  Icon_scratch

Bu Maddeler Şimdilik Biz Düşünen İnsanlar İçin (İşimize Gelecek Kadar ) Yeterli Görülmüştür. Ama ( İşimize Gelmezse Müslümanları Susturmak - Emre90- Gibi Veya -Tikky- Gibi Gereken Yapılır. Ama Bizden Birisi Olursa )Gerek Görüldüğü Takdirde ( İşimize Geldiği Gibi )Ekleme, Çıkarma, Yahut Her Hangi Bir Değişiklik ( Ben Hallerim Siz Bana Bırakın Dilediğiniz Şekilde Küfür Edebilirsiniz ) Yapılabilir. ( Sonrada Çıkıp Reddiyesi Anında Yazılı Olan Bir Ateistin Dinlerin Olmadığı Bir Dünya Nasıl Olurduya "ADALET" Yazısı Yazabilirsiniz )

Sessiz Kaldığınız Müddetçe Sessiz Kalan Herkes "Suça" Ortaktır Karinesince ... Adaletinizi Gördük!... ( Malum Adminimiz Cımbızlayacağı İçin Ben Şimdiden Açıklama Yapayım : Dikkat Ediniz Burada Herkesi Aynı Kefeye Koymuyorum Burada “Şarta” Tabi Tutuyor Sessiz Kaldığınız Müddetçe Diyorum. )

İşte Mesele Bu Mesele Sayın Admin ! Adalet Meselesi … Sizin "Geldiğiniz" Zaman Gösterdiğiniz Adalet Meselesi. Siteden "Direk" Atılması Gereken Bir Kişiye Üstelik Birde : Üyelerin Paylaşımını Olumsuz Şekilde Etkileyecek Davranışlarda Bulunan Üye, Uyarı Dahi Almadan Deist - Müslüman  Icon_scratch Deist - Müslüman  Icon_scratch Deist - Müslüman  Icon_scratch Yaptırıma Uğrayacaktır. Saygısızlığa Asla Tahammülümüz Yoktur. " Diyip Gösterilen Bu Tahamül Neyin Nesidir" ?Adamına Göremi Muhamele Ediliyor Sorunu Ve Sorusudur !!!...

Keşke Hiiiiç Gelmeseydiniz de ! En Azından Kendi Yazdığınız Bu Kuralları Çiğnemeseydiniz … Daha Makbul Olursu Sayın Arkadaşım.

"Bu Mu Sizin Deizminizin Adaleti" ...

Cümlesini , Ben Sizin Yansıtmaya Çalıştığınız Gibi :

"Bu Mu Sizin Deizminizin Adaleti"

Demedim. O Cümlenin Tamamı Şudur :

Sanırım Buda Özgürlük Anlayışınız Oluyor,Öyle Mi Özge Hn ? Çok Kırıldım Deist - Müslüman  Icon_sad Çok İncindim Deist - Müslüman  Icon_sad Sayın Özge Hn Sanırım Bu Sizin Tapındığınız Deizm Felsefesinin Dini Yaklaşımından Aldığınız Bir Terbiyenin Ürünü Olsa Gerek ! Deizm Size "Tepelemeyi Ve Toparlanmayı Mı" Öğretiyor ? Bu Mudur Deizmin Size Öğrettiği Çağdaşlık Ve Medeniyet? Bu Mudur Deizmin Size Öğrettiği Özgürlük Anlayışınız? Bu Mudur Deizmin Size Öğrettiği Şu Çok Meşhur Klişe Lafınız Halkların Özgürlüğü Ve Eşitliği ?Bu Mudur Deizmin Size Öğrettiği Eşitlik Adalet Ve Fikir Özgürlüğü Anlayışınız ? Bu Mudur Deizmin Size Öğrettiği ? Veya Deizm'den Anladığınız. Burada Bir Deist Çıkıpta Bu Soruyu Sormadığı Müddetçe Bu Başlık Burdakilerin Utancıdır

Bunuda: İhtam İçin Değil. Darbe Ve E Muhtıra Veren Özge Hanımı Yapmış Olduğunun Yanlış Olduğunu Düşündürmek İçin Soru Şeklinde Ve Sizinde Yazdığınız Şekilde Değil :Bu Mudur Deizmin Size Öğrettiği Eşitlik Adalet Ve Fikir Özgürlüğü Anlayışınız ? Şeklinde Yazmışız !... Hadi Artık Cımbızlamayı Geçtim Smile Barim Cımbızladığınız Kısmıda Doğru Yazın !!!

Bakın Bunu Daha Evvelde Yaptınız !!! Hep Ya Bilerek Yada Bilmyerek Çarpıtıyorsunuz. Ya Dediklerimi Anlamıyorsunuz Yada Anlamak istediğiniz Gibi Algılayıp Anlıyorsunuz. Sayın Admin Siz Kaç Yaşındasınız Acaba ? Mümkünse Nerelisiniz Ve Nerede İkametgah Ediyorsunuz ,Yaşınızı Yazmamışsınız Yaşınızı Öğrene Bilir Miyim Beyefendi / Hanım Efendi ? Ve Mümkünse Öğrenim Derecenizi Ne Gibi Araştırmalarda Bulunduğunuzu Öğrenmek Bağbında Yazarsanız Sevinirim. Lakin Kiminle Muhattap Olduğumu Öğrenmek İstiyorum Çünkü.

SON OLARAK " HER TÜRLÜ KURALI ÇİĞNEYEN VE" KÜFÜR EDEN DEİST ATEİST HER NEY OLDUĞU BELİRSİZ SAD "İVEDİCUS" SİTEDEN ATILDI MI ? ADALET YERİNE GETİRİLDİ Mİ? YOKSA 17 AĞUSTOSTA 2 Cİ BİR DEPREM Mİ YAŞATACAKSINIZ BİZE VE SAYGI DEĞER DEİST DORUM SAKİNLERİNE ?

ONA GÖRE ARTÇILARA HAZIRLIKLI OLALIMKİ NEYLE KARŞILAŞACAĞIMIZI BİLELİM !...

Saygılarımla
    captcha
    captcha
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 342
    Katkı Puanı : 718

Mesaj tarafından captcha Çarş. Şub. 16, 2011 4:42 am

hepsini geçtim, yazının şekliyle bu kadar uğraşanını görmedim. okunmaz bir halde resmen.

Forum Saati Paz Nis. 28, 2024 1:03 pm