www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

+2
Uniak
bazikortam
6 posters

Ezan sesi duyunca müziği kapatan insanlar

bazikortam
    bazikortam
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 142
    Katkı Puanı : 298

Ezan sesi duyunca müziği kapatan insanlar  Empty Ezan sesi duyunca müziği kapatan insanlar

Mesaj tarafından bazikortam C.tesi Ekim 09, 2010 6:17 am

özellikle girdiğim müzikli mekanlarda sıkça başıma gelen hadisedir.

ezan sesini duyunca, sanki pek mühim bir şey varmış gibi, ezanın sesini daha rahat duymak için, müziği, televizyonu radyoyu kapatan insanlar yaşıyor bu topraklarda.
    sanki kendisi, namaza gidecekmiş gibi, sanki imanın tek şartının ezan dinlemek olduğunu varsayan, müezzin allah u ekber dediği anda, koşarak mutlak sessizliği sağlamak isteyen bu insanlardan olabildiğince kaçınmalıyız.

kafede oturmaktayım, en sevdiğim şarkılardan biri olan, Tan'ın neler neler çalmaktaydı, müziğin ritmine kendimi kaptırmıştım ama birden tan sustu. herkes sustu, ölüm sessizliğini, müezzinin, eşhedüenlemuhhemedd, şeklindeki sesi bozdu. noluyor diyerek, naifçe kendi özgürlüğümü kısıtlayan adama baktım. bayan ezan dedi.

saygını ...., dedim. ve o mekandan uzaklaştım
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Ezan sesi duyunca müziği kapatan insanlar  Empty Geri: Ezan sesi duyunca müziği kapatan insanlar

Mesaj tarafından Uniak C.tesi Kas. 13, 2010 4:53 pm

O da bişey mi? Ezan sesi duyunca sex'i bitiren kızlar veya erkekler.
    Gel de küfretme
    Vendetta
    Vendetta
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 166
    Katkı Puanı : 224

Ezan sesi duyunca müziği kapatan insanlar  Empty Geri: Ezan sesi duyunca müziği kapatan insanlar

Mesaj tarafından Vendetta Paz Kas. 14, 2010 12:38 am

haha Uniak buna mı kızdın?Hiç güleceğim yoktu Smile
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Mesaj tarafından Uniak Paz Kas. 14, 2010 1:40 pm

Nasıl kızmassın Vandetta
    Yaşamadın galiba.

Kız arkadaşınla güzel bir günün ardından yarım saat başbaşa kalabileceğin bir an yakalamışsın.
    Aşamaları hızlı hızlı katetmişsin. Sarmaş dolaşsınız.
    Ve o anda ikindi ezanı okunuyor.
    Kız sizi kendinden uzaklaştırmak için var gücünü kullanıyor.
    Ya devam edip kızı ciddi derecede yaralamanız veya incitmeniz gerekiyor. Ya da geri çekilmek.
    Sizden uzaklaşıyor. Çarşaf ile kafasıda dahil kapatıyor.
    3dk ezan molası. Sonrası ateşli bir şekilde devam etmiyor.
    Hadi gel de kızma?
    Vendetta
    Vendetta
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 166
    Katkı Puanı : 224

Mesaj tarafından Vendetta Ptsi Kas. 15, 2010 1:26 am

töbe Uniak ben hiç cima ve ima (izinsiz seks) yapmadım.hep izin aldım.harama asla uçkur çözmedim,fermuarımı açtım.hiç ezanda böyle bişeye yakalanmadım hep ezan saatlerinin aralarına denk getirdim(saatleri takip ettim)lütfen böyle günah şeylerden bahsetme.allah hepinizi hidayete erdirsin amen Sad
    ukedi
    ukedi
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 159
    Katkı Puanı : 210

Mesaj tarafından ukedi Salı Kas. 16, 2010 11:43 pm

uyuzum. bu yüzden pek çok kişiyle dalaştım. ne saygısı ya git saygını dinini içine yaşa. ille de gözüne soka soka müziği kapatan adam anca şekil yapıyodur. engellerim. yaptırmam.
    serhat_41
    serhat_41
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 108
    Katkı Puanı : 188

Mesaj tarafından serhat_41 Çarş. Kas. 17, 2010 9:49 pm

ezan okunması eskiden dindar insanlar için bir gereklilikmiş ama şimdi dinle ilgili herşeye bi kutsiyet atfeden insanların farzmış gibi algıladığı bi uygulama, ezan okunduğunda insanların sanki peygamberin sesini duymuş gibi ses yayan aletlerin sesini kısması veya oturuş pozisyonlarını değiştirmeleri çok yapmacık geliyor bana nitekim hoca efendi alıyo mikrofonu eline camiye gel hidayete er diyor.
    lisede okurken simit almış bi caminin yanındaki çay ocağına gitmiştim.baktım bi abi almış bi çubuğu ağzına sokup çıkarıyo naapıyosun diye sordum dediki hz Muhammet dişini böyle fırçalıyodu.çubuktan bile sevap bekleyen insanlar, ezan vakti hazırolda bile dursalar normaldir.
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 217
    Katkı Puanı : 279

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Çarş. Ocak 19, 2011 10:03 pm

bazikortam demiş ki:özellikle girdiğim müzikli mekanlarda sıkça başıma gelen hadisedir.

ezan sesini duyunca, sanki pek mühim bir şey varmış gibi, ezanın sesini daha rahat duymak için, müziği, televizyonu radyoyu kapatan insanlar yaşıyor bu topraklarda.
    sanki kendisi, namaza gidecekmiş gibi, sanki imanın tek şartının ezan dinlemek olduğunu varsayan, müezzin allah u ekber dediği anda, koşarak mutlak sessizliği sağlamak isteyen bu insanlardan olabildiğince kaçınmalıyız.

kafede oturmaktayım, en sevdiğim şarkılardan biri olan, Tan'ın neler neler çalmaktaydı, müziğin ritmine kendimi kaptırmıştım ama birden tan sustu. herkes sustu, ölüm sessizliğini, müezzinin, eşhedüenlemuhhemedd, şeklindeki sesi bozdu. noluyor diyerek, naifçe kendi özgürlüğümü kısıtlayan adama baktım. bayan ezan dedi.

saygını ...., dedim. ve o mekandan uzaklaştım

Selamun Aleykum,

bazikortam demiş ki:saygını ...., dedim. ve o mekandan uzaklaştım

Burada nasil bir Ahlaka sahip oldugunu görüyoruz bu yüzden sana anlatsamda sen anlamassin ancak diger Kardeslerim bu yazimi okuyup belki ders alirlar.

Bilmiyorum ama normal aile sartlarinda Anne Babaya saygi gösterilir, bir Anne veya Baba sizi kizdirsada git bana bir bardak su getir denilirse gidersiniz o anaya babaya verirsiniz sinirli oldugunuz halde eger yapmiyorsaniz zaten kökte bir hata vardir demektir... neyse...

bazikortam demiş ki:
    sanki kendisi, namaza gidecekmiş gibi, sanki imanın tek şartının ezan dinlemek olduğunu varsayan...

Bu Topraklar dedigin T.C Topraklari Müslüman bir toprak tabiki böyle yapacaklar.
    Sanki kendisi namaza gidecekmis gibi demissin, Arkadasim Türkiyeyi birak bu dünyada Tüm Müslümanlar var oruc tutar ama namaz kilmaz belki istemiyordur belki yapamiyordur belki bilmiyordur Allah bilir, ama Ezan zamani geldiginde Müzigi kapatiyor ise Allaha saygisini gösterir! Allah bizleri günde 5 defa uyariyor, bu uyariyi Malesef istemeyenler vardir onlar uyuyor Hz.Azrail Ruhlarini aldiginda uyanacaklar, Vay öyle Insanlarin Haline...

Saygilar

Forum Saati Ptsi Nis. 29, 2024 4:05 pm