www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

3 posters

Yasin suresi 40. ayet

supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Yasin suresi 40. ayet Empty Yasin suresi 40. ayet

Mesaj tarafından supeluta Ptsi Şub. 14, 2011 5:00 pm

meali : "ne güneş aya yetişebilir, ne de gece gündüzü geçebilir. her biri bir yörüngede yüzmektedir."

captcha
    captcha
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 342
    Katkı Puanı : 718

Yasin suresi 40. ayet Empty Geri: Yasin suresi 40. ayet

Mesaj tarafından captcha Salı Şub. 15, 2011 3:14 am

Hocam bu ayetin dinsizler tarafından yapılan yorumu fazla bilimsel kaçıyor sanki. Yani muhammedin söylemeye çalıştığı şey şu olabilir diyorum ben: "Bakın bir gündüz oluyor, bir gece oluyor. Hiç üstüste gündüz/gece olmuyor. Zaman da böylece akıp gidiyor.". Bir de buradaki "ay" geceyi getiren şey olarak tanımlanmış olabilir. Çünkü gündüzü getiren şey: "Güneş"tir. Müslümanlar da bu ayeti bilimsel olarak yorumlayamaz zaten, anca bu dediğimle yorumlarlar. Ne demeye çalışıyorum gerçekten uykusuz olduğum için bilmiyorum, ama anlayın lütfen Very Happy
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Mesaj tarafından supeluta Salı Şub. 15, 2011 3:27 am

anladım Smile ama biz onların kendi kitaplarında okuyupta anlayamayacakları derin manaları bile çürütüyoruz ki, gelecekte zekaları evrildikçe bizi bir daha yormasınlar Smile
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 217
    Katkı Puanı : 279

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Şub. 24, 2011 6:13 pm

supeluta demiş ki:anladım Smile ama biz onların kendi kitaplarında okuyupta anlayamayacakları derin manaları bile çürütüyoruz ki, gelecekte zekaları evrildikçe bizi bir daha yormasınlar Smile

Sizler bizim Kitabimizdan ancak Hakikat Ayetleri alip yok o öyle demek istemedi böyle demek istedi dersiniz kendiniz saptirirsiniz! VAY ÖYLE INSANLARIN HALINE!

Ancak kendinizi kandirirsiniz Islamin her soruya cevabi vardir Wink

Diger dinler Hakkinda pek cok sey yazilmiyor gercek hatalari olsa dahil!

Siz kalkmissiniz Hata olmayan bir dinde hata üretiyorsunuz !
    captcha
    captcha
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Mesaj tarafından captcha Cuma Şub. 25, 2011 3:38 am

Hata üretlimemiş. Sadece keşfedilen bir olgusal gerçeklik, orta çağdan kalma yazıtlarla uyuşmamış. Ne yani; yıldızların, gezegenlerin dönüşünü mü değiştirelim? Ya da ne gerek var, yalan söyleriz halka olur biter!
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Cuma Şub. 25, 2011 3:44 am

captcha demiş ki:Hata üretlimemiş. Sadece keşfedilen bir olgusal gerçeklik, orta çağdan kalma yazıtlarla uyuşmamış. Ne yani; yıldızların, gezegenlerin dönüşünü mü değiştirelim? Ya da ne gerek var, yalan söyleriz halka olur biter!

Selamun Aleykum,

Yildizlarin Gezegenlerin dönüsünü degistirmene gerek yok Benim Rabbim kitabimizda bu konuda'da bize bilgiler vermistir! Biz Yalandan uzak bir ümmetiz, yalana ihtiyacimiz yok bizim herseyi Kuran'i Kerimden aliriz arastiririz ve tokat gibi Kafirlere cevaplariz!
    captcha
    captcha
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Mesaj tarafından captcha Cuma Şub. 25, 2011 4:15 am

Evet sizin allahınız bir şeyler demiş kuranda. Ama Sümerlilerin başlattığı iki şey zamanla birbiriyle çatışır olmuş; "astronomi" ve "din". Kuranda bahsedilen durum en açık haliyle anlatılmış, hatta kısıtlı imkanlarla gösterilmiş. Ardından da gerçek halleri hem yazıyla ifade edilmiş, hem de gösterilmiştir. Siz de hala bizim kitabımızda yanlış olmaz diyorsunuz. Durmayın, aynen devam edin. Çünkü allah sizin gözlerinizi ve kulaklarınızı bilime karşı mühürlemiş, bizimkileri de kendine karşı...
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Cuma Şub. 25, 2011 4:28 am

captcha demiş ki:Evet sizin allahınız bir şeyler demiş kuranda. Ama Sümerlilerin başlattığı iki şey zamanla birbiriyle çatışır olmuş; "astronomi" ve "din". Kuranda bahsedilen durum en açık haliyle anlatılmış, hatta kısıtlı imkanlarla gösterilmiş. Ardından da gerçek halleri hem yazıyla ifade edilmiş, hem de gösterilmiştir. Siz de hala bizim kitabımızda yanlış olmaz diyorsunuz. Durmayın, aynen devam edin. Çünkü allah sizin gözlerinizi ve kulaklarınızı bilime karşı mühürlemiş, bizimkileri de kendine karşı...

Kusura bakmayin hic birsey anlamadim Very Happy

sorunu baska türlü anlatirmisiniz? benim anliyacagim bir sekilde Avusturyadan katiliyorum ve türkcem mükemmel degil belki ondan anlamamisimdir...
    captcha
    captcha
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Mesaj tarafından captcha Cuma Şub. 25, 2011 4:36 am

Tektanrılı dinlere tarihte ilk defa "Sümerliler"de rastlanır. Daha sonra Yahudiler bu mitleri kullanarak yeni bir sentez oluşturmuş, ordan da Hristiyanlara ve Müslümanlara geçmşitir. Sümerliler ayrıca astronomi biliminin de öncüsü/kurucusu olarak kabul edilirler. Gökyüzündeki tanrıyı görebilmek amacıyla rasathaneler inşa etmişlerdir.

Fakat günümüze geldiğimizdeyse görüyoruz ki; astronomi biliminin söyledikleri ile Kuran'ın söyledikleri çelişiyor. Bunu söylemek istedim. Tabi videoyu hazırlayan kişi de hem Kuran'ın dediğini hem de astronomi biliminin dediğini göstermiş.

Forum Saati Ptsi Nis. 29, 2024 9:30 pm