www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

3 posters

Yeni bir başlangıç

yasdas033
    yasdas033
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 2
    Katkı Puanı : 9

Yeni bir başlangıç Empty Yeni bir başlangıç

Mesaj tarafından yasdas033 Perş. Ekim 24, 2013 2:45 am

18 yaşında müslüman bir aile çocugunun üstelik 2 yıldırda abi denilen cemaat ortamlarında kalan bir insanın deizm olma örneğini teşkil ediyorum en 5 aydır ibadet, sünnet her şeyden muafım..çevremde fetullahın köpeği olurum gibisinden insanlarla takılmaktansa buralarda kendime sosyal bilgiler uplarım daha iyi olur yani bu konu hakkında forumlardan okuncak çok bilgi var. neyse hoş geldim ben
    schweigen
    schweigen
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 7
    Katkı Puanı : 23

Yeni bir başlangıç Empty Geri: Yeni bir başlangıç

Mesaj tarafından schweigen Perş. Ekim 24, 2013 3:49 pm

yasdas33 öncelikle hoşgeldin. cemaat ortamında bulunduktan sonra seni deizm'e çeken etmen nedir merak ettim.
    saygılarımla schweigen
    yasdas033
    yasdas033
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 2
    Katkı Puanı : 9

Mesaj tarafından yasdas033 Paz Kas. 24, 2013 1:26 am

zaten kafamda bi takım sorular vardı bunu abiler gibi hocalara sordum onların cevapları hiç bir zaman beni tatmin etmedi anlattıkları bütün hikayeler masal tarzında hiç bir gerçeklik payı yok. vahiy olsun 150 yaşına kadar yaşayan insan gibi insan üstü özellikler söylüyorlardı ben soru sordukça saçmalamaya başladırlar en sonunda anlatcak bişeyleri kalmadı tabi yalan dolan nereye kadar. insan düşünüyor bu hikayelerin gerçek olmadıgı ama onlar o kadar bağlıki aksini söylesen seni öldürürler yani
    silver surfer
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 14
    Katkı Puanı : 39

Mesaj tarafından silver surfer Paz Kas. 24, 2013 12:40 pm

Bir degisiklik yapip aklini kullanmaya karar vermissin, tebrikler Smile Cogu insanin yapmadigi seyi yapmissin.

Din, kulturlere bagli olarak surekli baskalasim geciren bir toplum somurusudur ve cahilligi korukledikce korukler, cehalet ustune cehalet, mantiksizlik ustune mantiksizlik, delilik ustune delilik katar ve dunya tarihinde baska birsey de basardigi gorulmemistir. Bu baglamda sana en buyuk tavsiyem o insanlarin yanindan derhal ayrilman, ve kendi aileni de bazi konularda egitmeye baslaman.

Foruma hosgeldin.

Forum Saati Ptsi Mayıs 13, 2024 4:49 pm