www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

4 posters

Tanrı ile Sohbet- Neale Donald Walsch

lovely idiot
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 37
    Katkı Puanı : 112

Tanrı ile Sohbet- Neale Donald Walsch Empty Tanrı ile Sohbet- Neale Donald Walsch

Mesaj tarafından lovely idiot Salı Ocak 06, 2015 5:41 pm

Tanrı ile Sohbet adıyla 4 seri olarak çıkmış kitap.  Tanrı ile Sohbet, peygamberlik iddiasında olan bir kitap değil tabii ki daha çok bir insanın Tanrıyı anlamaya çalışması üzerine Tanrı ile sohbet havasında hoş bir düşünce macerası. Tanrı hakkındaki bakış açımıza etki edebilecek, çeşitli açıdan düşünmemizi sağlayabilecek bir kitap.
    tesetturluadam
    tesetturluadam
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 104
    Katkı Puanı : 245

Tanrı ile Sohbet- Neale Donald Walsch Empty Geri: Tanrı ile Sohbet- Neale Donald Walsch

Mesaj tarafından tesetturluadam Perş. Şub. 11, 2016 11:26 pm

önerin için teşekkürler, bakıyorum.
    chapari
    chapari
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 17
    Katkı Puanı : 38

Tanrı ile Sohbet- Neale Donald Walsch Empty Geri: Tanrı ile Sohbet- Neale Donald Walsch

Mesaj tarafından chapari Paz Şub. 14, 2016 3:48 am

filmini izledim hiç beğenmedim..adam Tanrı ile alay edercesine son derece lakayt bir üslupla konuşuyor ..
    dide
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 20
    Katkı Puanı : 55

Mesaj tarafından dide Salı Şub. 23, 2016 12:34 am

chapari demiş ki:filmini izledim hiç beğenmedim..adam Tanrı ile alay edercesine son derece lakayt bir üslupla konuşuyor ..

tanrıyla ciddi konuşmak mı gerekir
    chapari
    chapari
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Mesaj tarafından chapari Çarş. Mart 02, 2016 4:01 am

olur mu canım ...el ense göte parmak ..töbe töbe!
    dide
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Mesaj tarafından dide Çarş. Mart 02, 2016 8:02 pm

chapari demiş ki:olur mu canım ...el ense göte parmak ..töbe töbe!

Allah'a inanıyorsan diyeceğim bir şey yok  deistsen hala insan sözünden alınacak bir tanrı düşünüyorsun ya da bilinçaltına işlemiş. bu hala dinlerin etkisinden çıkamadığının göstergesi.  insanlığın bir kültür olarak yarattığı saygı kavramıyla mı tanrıya saygılı olunacak, tanrıya saygılı olmak ne demek hem. kendisini yarattı diye göstermesi gereken davranışlar bütünü mü var. bunun derecesi ne, ona gösterdiğimiz saygıyı ölçerken bir insana gösterdiğimizi mi baz alacağız.  iletişimdeki totaliter yapı insanlığın damarlarına o kadar çok işlemiş ki kocaman kalın kalın değer, saygı duvarları örülmüş. iletişim kurarken bile belirli kurallara göre konuşmak gerekiyor. ayrıca o filmi izledim tanrı ile konuşma sahnelerinde bir saygısızlık falan göremedim. sayın tanrım, yüce hazretleri, rabbim diye huşu içinde mi konuşacaktı. zaten oradaki tanrı, karşılıklı konuşabildiğin bir tanrı değil, bir bilinç, benlik olarak bir iç sorgu şeklinde yansıtılıyor. kitabın yazarına göre tanrı içimizdeki bendir. o da ayrı bir tartışma konusu tabii. o konu çok ilgimi çekmiyor. töbe töbe deyip sonuna ünlem koyup kızmana gerek yok kısacası)
    chapari
    chapari
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Mesaj tarafından chapari C.tesi Mart 05, 2016 1:57 pm

dide demiş ki:

Allah'a inanıyorsan diyeceğim bir şey yok  deistsen hala insan sözünden alınacak bir tanrı düşünüyorsun ya da bilinçaltına işlemiş. bu hala dinlerin etkisinden çıkamadığının göstergesi. Allah Tanrı God Merti(gürcüce) benim için Yaradan demek..takıntım yok ..ayrıca bir kendimi sınıflamayı da saçma buluyorum..Tanrıya inanıyor ama kitaplara tapmıyorum belki de theist diye bir şeyim umrumda değil... insanlığın bir kültür olarak yarattığı saygı kavramıyla mı tanrıya saygılı olunacak, tanrıya saygılı olmak ne demek hem. kendisini yarattı diye göstermesi gereken davranışlar bütünü mü var. bunun derecesi ne, ona gösterdiğimiz saygıyı ölçerken bir insana gösterdiğimizi mi baz alacağız.  iletişimdeki totaliter yapı insanlığın damarlarına o kadar çok işlemiş ki kocaman kalın kalın değer, saygı duvarları örülmüş. iletişim kurarken bile belirli kurallara göre konuşmak gerekiyor.insanız ve belli bir kültür kodları işlenmiş genlerimize...değer verdiğim bir insana karşı nasıl saygı moduna geçiyorsak bizim için en yüce değer ve saygıyı hakeden birine karşı elbetteki bunu sergilemeliyiz...madem Tanrı alınmaz o halde sövüp sayabilir miyiz?...ayrıca bu saygı sergilemek kendi vicdanımız için gereklidir O'nun için değil ayrıca o filmi izledim tanrı ile konuşma sahnelerinde bir saygısızlık falan göremedim. sayın tanrım, yüce hazretleri, rabbim diye huşu içinde mi konuşacaktı. zaten oradaki tanrı, karşılıklı konuşabildiğin bir tanrı değil, bir bilinç, benlik olarak bir iç sorgu şeklinde yansıtılıyor. kitabın yazarına göre tanrı içimizdeki bendir. o da ayrı bir tartışma konusu tabii. o konu çok ilgimi çekmiyor.yüceltmemesini değil de "yaa hep bunu yapıyorsun...benzeri bir labuallililk itici gelmişti bana  töbe töbe deyip sonuna ünlem koyup kızmana gerek yok kısacası)
    dide
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Mesaj tarafından dide C.tesi Mart 05, 2016 8:10 pm

chapari demiş ki:
    dide demiş ki:

Allah'a inanıyorsan diyeceğim bir şey yok  deistsen hala insan sözünden alınacak bir tanrı düşünüyorsun ya da bilinçaltına işlemiş. bu hala dinlerin etkisinden çıkamadığının göstergesi. Allah Tanrı God Merti(gürcüce) benim için Yaradan demek..takıntım yok ..ayrıca bir kendimi sınıflamayı da saçma buluyorum..Tanrıya inanıyor ama kitaplara tapmıyorum belki de theist diye bir şeyim umrumda değil... insanlığın bir kültür olarak yarattığı saygı kavramıyla mı tanrıya saygılı olunacak, tanrıya saygılı olmak ne demek hem. kendisini yarattı diye göstermesi gereken davranışlar bütünü mü var. bunun derecesi ne, ona gösterdiğimiz saygıyı ölçerken bir insana gösterdiğimizi mi baz alacağız.  iletişimdeki totaliter yapı insanlığın damarlarına o kadar çok işlemiş ki kocaman kalın kalın değer, saygı duvarları örülmüş. iletişim kurarken bile belirli kurallara göre konuşmak gerekiyor.insanız ve belli bir kültür kodları işlenmiş genlerimize...değer verdiğim bir insana karşı nasıl saygı moduna geçiyorsak bizim için en yüce değer ve saygıyı hakeden birine karşı elbetteki bunu sergilemeliyiz...madem Tanrı alınmaz o halde sövüp sayabilir miyiz?...ayrıca bu saygı sergilemek kendi vicdanımız için gereklidir O'nun için değil ayrıca o filmi izledim tanrı ile konuşma sahnelerinde bir saygısızlık falan göremedim. sayın tanrım, yüce hazretleri, rabbim diye huşu içinde mi konuşacaktı. zaten oradaki tanrı, karşılıklı konuşabildiğin bir tanrı değil, bir bilinç, benlik olarak bir iç sorgu şeklinde yansıtılıyor. kitabın yazarına göre tanrı içimizdeki bendir. o da ayrı bir tartışma konusu tabii. o konu çok ilgimi çekmiyor.yüceltmemesini değil de "yaa hep bunu yapıyorsun...benzeri bir labuallililk itici gelmişti bana  töbe töbe deyip sonuna ünlem koyup kızmana gerek yok kısacası)

başta dediğim gibi eğer allah inancı veya teist bir inanca sahipsen diyecek bir şeyim yok çünkü o senin inancın. dinden ilk çıktığımda ben de o şekilde bir tanrı düşünüyordum şimdi ise dinlerin tasvir ettiği tanrı fikrine çok uzağım.

Forum Saati Cuma Mayıs 03, 2024 4:27 am